Przewodnik dla początkujących po Internxt: zdecentralizowana platforma przechowywania w chmurze

Przewodnik Internxt

Internxt to zdecentralizowana usługa przechowywania w chmurze, która koncentruje się na prywatności i bezpieczeństwie. Oprogramowanie X Core firmy obsługuje zdecentralizowaną pamięć masową X Cloud. Zespół uważa, że ​​istniejące rozwiązania pamięci masowej w chmurze zbytnio polegają na centralizacji. Zdecentralizowany model łańcucha bloków firmy Internxt został zaprojektowany w celu zwiększenia prywatności, bezpieczeństwa, szybkości i bezpieczeństwa systemów pamięci masowej w chmurze poprzez stworzenie hybrydowego łańcucha bloków prywatnych i publicznych systemów chmurowych.

Przewodnik Internxt

„Głównym problemem związanym z istniejącymi platformami chmurowymi jest bezpieczeństwo i centralizacja danych. W rzeczywistości przetwarzanie w chmurze jest paradygmatem obliczeniowym, abstrakcją, w której dane i usługi są dostępne w całej sieci dla autoryzowanych użytkowników i procesów ”- napisali twórcy w swoim opracowaniu technicznym. „Oderwanie przetwarzania danych od hosta fizycznego pociąga za sobą utratę kontroli nad danymi firmowymi i utratę wglądu w to, kto ma do nich dostęp. Innym wymiarem chmury obliczeniowej, mającym bardzo poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa, jest model wdrożenia: kto jest właścicielem infrastruktury i w jaki sposób uzyskuje się do niej dostęp ”.

Kim są liderzy projektów?

Założycielem i CEO Internxt jest Fran Villalba Segarra. Segarra wcześniej pracował dla firmy hostingowej Hostinger, zanim uruchomił własny start-up hostingowy OneSite.

Doradcą technicznym Segarry jest Alex Sicart Ramos, założyciel FileNation, a jego dyrektorem technicznym jest Volodymyr Shevchyk, który opracował klienta iOS dla wschodnioeuropejskiej sieci społecznościowej VK.

Czym różni się Internxt od konwencjonalnych rozwiązań do przechowywania w chmurze?

Internxt oferuje cztery główne zalety swojego zdecentralizowanego podejścia do przechowywania danych. Pliki przechowywane w usłudze X Cloud są szyfrowane i rozprowadzane w sieci, co gwarantuje prywatność. To samo rozproszone podejście do przechowywania danych zapewnia bezpieczeństwo, nie dając hakerom żadnego miejsca do ataku. Fakt, że moc obliczeniowa systemu jest rozłożona na wiele różnych pojedynczych komputerów zamiast na serwer centralny, zwiększa jego prędkość, a sieć X Cloud oparta na otwartym kodzie użytkownika pozwala obniżyć koszty w podobny sposób.

Blockchain Cloud Storage

Przeczytaj: Blockchain Cloud Storage

Innym kluczowym elementem jest użycie samowykonujących się inteligentnych kontraktów i systemu adaptowalnego oprogramowania pośredniego, które istnieje poza łańcuchem bloków. Zapobiega to gromadzeniu energii przez jednego użytkownika lub grupę użytkowników w systemie.

„W przeciwieństwie do cyfrowych potworów, takich jak Google i Amazon, gdzie centra danych zapewniają przestrzeń dyskową na swoich serwerach, X Cloud oferuje inne podejście do lokalizacji plików użytkowników” – twierdzą twórcy. „W rzeczywistości wszystkie pliki w X Cloud są przechowywane nigdzie i wszędzie w tym samym czasie. Wszystkie pliki, zanim zostaną rozproszone we wszystkich węzłach sieci Internxt, są dzielone i szyfrowane za pomocą oprogramowania X Core. W takim rozproszonym stanie informacje stają się natychmiast dostępne za pośrednictwem specjalnego rozwiązania internetowego, które przechowuje strukturę i lokalizację każdego fragmentu danych przechowywanych w X Cloud. Dlatego tylko właściciel pliku posiada wszystkie niezbędne atrybuty do ponownego złożenia pliku z ostatecznie dystrybuowanej i wysoce bezpiecznej chmury X Cloud. ”

Jak działa X Core?

Oprogramowanie X Core zastępuje scentralizowany kontroler, ponieważ każdy użytkownik X Core w systemie Internxt przekazuje zasoby obliczeniowe oprogramowaniu open source. Rezultatem jest adaptowalna sieć kontrolerów, która rośnie wraz ze wzrostem – powiedzieli twórcy. Funkcjonalność zostaje jednak zachowana, ponieważ hosty w sieci włączają się i wyłączają poprzez redystrybucję zasobów.

Xcore

„Ponieważ liczba działających węzłów może się zmieniać z biegiem czasu, funkcja automatycznej regulacji umożliwia X Core efektywną regulację obciążenia każdego komputera w sieci” – napisali programiści w białej księdze firmy Internxt. „Oznacza to, że wahania liczby użytkowników online nie wpływają na użyteczność całej sieci ani na wydajność pracy poszczególnych komputerów w sieci. W ten sposób system automatycznie utrzymuje właściwą równowagę między wszystkimi dostępnymi użytkownikami, aby zapewnić im równą funkcjonalność sieci, dzięki czemu ogólna funkcjonalność systemu jest szybsza niż pozostałych analogów. ”

Czy ma konkurentów?

Obecnie w przestrzeni dyskowej w chmurze blockchain działa pięć wielkich nazwisk – Storj, MaidSafe, FileCoin, DADI i Siacoin. Niektórzy obserwatorzy kryptowalut spekulują, że partnerstwo Internxt z Civic może dać mu przewagę nad monetami głębiej w ich odpowiednich mapach drogowych.

Platforma Civic Secure Identity wykorzystuje system blockchain do uwierzytelniania informacji i zapewnia ścieżkę do identyfikacji klienta, co zwiększa nieodłączne bezpieczeństwo systemu.

„Wdrożenie tych technologii w usługach Internxt pomoże firmie Internxt zachęcić do prawidłowego i zamierzonego korzystania z jej usług internetowych” – napisali programiści na blogu projektu. „Uważamy, że aby wprowadzić zdecentralizowane usługi internetowe na rynek masowy, musi istnieć procedura zapobiegająca niewłaściwemu wykorzystywaniu jego podstaw do powodowania szkód”.

Kiedy się uruchamia?

Zarówno X Cloud, jak i jego oprogramowanie X Core mają zostać uruchomione w wersji beta do trzeciego kwartału 2018 r. W dalszej części tego kwartału programiści planują wydanie ostatecznej wersji komercyjnej.

Co to jest INXT i jak na to zarabiasz?

INXT to kryptowaluta związana z projektem Internxt. Internxt akceptuje zarówno dolary amerykańskie, jak i INXT za swoje usługi, a zebrany INXT jest następnie dystrybuowany do hostów uczestniczących w sieci X Core / X Cloud.

Internxt uważa, że ​​INXT ma wewnętrzną wartość ze względu na bezpośrednie połączenie z usługą przechowywania danych w chmurze firmy.

„Złoto ma wartość ze względu na niezawodny popyt, ponieważ złoto jest zawsze pożądane” – napisali twórcy. „Niektóre kryptowaluty polegają na tym, że wszyscy uznają, że mają wartość, która może się zmienić, szczególnie jeśli dostępna będzie waluta o znacznie ulepszonej technologii. Natomiast INXT ma funkcjonować jako gospodarka o niezawodnym popycie, ponieważ wszystkie przychody generowane z produktów Internxt mają zostać zamienione na INXT. ”

INXT można też kupić na czterech giełdach, choć deweloperzy spodziewają się, że wkrótce ta liczba wzrośnie. Giełdy to CoinExchange, Mercatox, IDEX i YoBit.

INXT ma aktualną cenę z 7 maja na poziomie 8,44 USD. Kapitalizacja rynkowa monety wynosi 5,3 miliona USD przy stałej podaży 629 610. Nie można go wydobyć.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map