Przewodnik dla początkujących po IOTA

Przewodnik IOTA

ODROBINA to token kryptograficzny (IOT) specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem Internetu rzeczy (IoT). Zespół odpowiedzialny za projekt opracował nową architekturę księgi dystrybucji, która ma na celu obsługę platformy IV rewolucja przemysłowa i ekonomia maszyn, gdzie maszyny wymieniają się zasobami i usługami bez udziału osób trzecich.

Przesłanka

W najbliższej przyszłości Twój telefon i komputer prawdopodobnie nie będą jedynymi urządzeniami podłączonymi do internetu. Każde urządzenie fizyczne, od lodówki, piekarnika, samochodu, a nawet domu, może być połączone przez Internet. To wzajemne połączenie urządzeń w sieci nazywa się Internetem rzeczy (IoT), rynkiem, który ma być wart 267 miliardów dolarów i 30 milionów urządzeń podłączonych do 2020 roku.

Jednak powszechne przyjęcie IoT napotyka wiele wyzwań, z których dwa najtrudniejsze to bezpieczeństwo i skalowalność. Misją projektu IOTA jest rozwiązanie tych problemów z wykorzystaniem kryptografii i technologii ukierunkowanego grafu acyklicznego (DAG), aby zapewnić zdecentralizowaną alternatywę dla łańcucha bloków.

Dlaczego potrzebna jest kryptowaluta wolna od Blockchain?

Chociaż bitcoin i jego technologia bazowa, blockchain, z pewnością dowiodły swojej wartości, zarówno z technologicznego, jak i finansowego punktu widzenia, nadal muszą udowodnić swoją skalowalność. Opłaty dla górników są istotną zachętą do utrzymania sieci, ale stają się niezrównoważone przy dokonywaniu dużej liczby płatności. Istnieją również problemy ze skalowaniem dotyczące limitu liczby płatności, które mogą być przetwarzane na sekundę. Potrzeba większych kwot mikro i nano płatności wzrośnie, gdy branże i przedsiębiorstwa zaczną wdrażać Internet Rzeczy. Ekonomia rzeczy, biznesowa strona IoT, rozpocznie się, gdy wszystkie fizyczne aktywa zostaną zdigitalizowane i umieszczone na jednym globalnym rynku.

Jak to działa?

Główną innowacją stojącą za IOTA jest splot, oparty na grafie acyklicznym skierowanym (DAG). W kryptowalutach opartych na DAG nie ma bloków. Zamiast tego transakcje są potwierdzane przez jedną lub więcej następujących transakcji (plątanina wymaga dwóch transakcji nadrzędnych). W rezultacie struktura sieci i węzłów jest reprezentowana przez bezpośredni wykres bez ukierunkowanych cykli, co daje lżejszą strukturę, która przypomina niekończące się drzewo, takie jak przedstawione poniżej.

Ale poczekaj. Jeśli nie ma bloków, w jaki sposób weryfikowane są transakcje? Zamiast mieć część sieci odpowiedzialną za ogólny konsensus, czy to górnicy w Proof of Work, czy też stakers w Proof of Stake, o konsensusie i walidacji decyduje cała sieć aktywnych uczestników. Dzięki temu każdy ma równy głos w sieci w zakresie procesu zawierania transakcji.

Proces zawierania transakcji dzieli się na trzy etapy: najpierw podpisujesz transakcje kluczem prywatnym, następnie algorytm MCMC (łańcuch Markowa Monte Carlo) służy do wyboru dwóch niepotwierdzonych transakcji i sprawdzenia, czy nie są ze sobą sprzeczne, a na końcu być poprawne, węzeł musi rozwiązać zagadkę kryptograficzną. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku bitcoina, wymagany jest dowód pracy.

Po wykonaniu tych trzech kroków transakcja stanie się częścią sieci. Wykonanie algorytmu MCMC daje informację o prawdopodobieństwie zaakceptowania Twojej transakcji przez sieć. Jeśli jesteś sprzedawcą w IOTA, masz swobodę decydowania, z jakim prawdopodobieństwem chcesz zacząć przyjmować płatności.

Zalety

Dzięki zachowaniu funkcji z łańcucha blokowego, sieci peer-to-peer (P2P), która opiera się na mechanizmie konsensusu i walidacji oraz ulepszeniu oryginalnej technologii DAG, splot może być bardziej wydajny. Transakcje są szybsze, powolne transakcje są problemem w przypadku kryptowalut opartych na łańcuchu blokowym i coraz bardziej niezawodne ze względu na wspomniany mechanizm wielokrotnego potwierdzania transakcji.

Istnieje nieograniczony wzrost ilości danych i skalowalność, a wraz ze wzrostem liczby transakcji sieć staje się coraz bezpieczniejsza, a ponieważ nie ma bloków, nie ma również wydobywania. Daje to wiele korzyści: bezsensowne transakcje, brak centralizacji kontroli (oligarchii) ze strony części górników i brak dyskryminacji uczestników sieci oraz brak dużych zasobów i wykorzystywanego sprzętu. Większość wydobycia w Chinach odbywa się przy spalaniu węgla, więc oszczędzając energię i zasoby, oszczędzamy również środowisko i planetę. Kolejną dobrą rzeczą jest to, że sieci oparte na splątaniu i DAG są odporne na zagrożenie ze strony komputerów kwantowych. Chociaż wciąż są one daleko w przyszłości, gigantyczne możliwości obliczeniowe tych komputerów mogą stanowić zagrożenie dla kryptowalut blockchain poprzez rozwiązywanie i łamanie protokołów szyfrowania.

Szczegóły ICO

Pierwsza oferta monet (ICO) dla tokena kryptograficznego IOTA (IOT) miała miejsce w 2015 r. Token zaczął być sprzedawany w czerwcu br. Przez Bitfinex. Wymienieni przyznali, że śledzili rozwój IOTA przez ostatni rok i publicznie wsparł projekt. Po uruchomieniu handlu wolumen transakcji był tak ogromny, że serwery Bitfinex na krótko spadły.

„Pierwsze dwie godziny handlu IOTA były ponad dwukrotnie większe niż wolumen w USD i dziesięciokrotnie większe niż wolumen BTC ostatniego wydanego przez nas tokena, Ripple, w ciągu całego dnia handlowego”. – Brandon Carps, przedstawiciel Bitfinex

Osiągając 1,5 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej, IOT odniósł ogromny sukces i znalazł się wśród 10 najlepszych kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. Obecnie znajduje się pod numerem 22 w momencie publikacji (31 sierpnia 2017).

Zespół

Wszyscy założyciele IOTA działają w przestrzeni blockchain od 2010 lub 2011 roku. Niektórzy z członków zespołu byli odpowiedzialni za opracowanie NxT, pierwszego pełnego łańcucha bloków Proof-of-Stake, który miał zdecentralizowaną wymianę aktywów i funkcje rejestru nazw. Główny zespół rozwijał projekt przez ostatnie dwa lata i od tego czasu do zespołu dołączyło więcej osób z doświadczeniem. Zespół twierdzi, że projekt powstał z prawdziwej konieczności znalezienia rozwiązań, a ponieważ IOTA jest prowadzona przez organizację non-profit z siedzibą w Berlinie, wydaje się, że są one integralną częścią ich motywów, a nie tylko dążeniem do zysków..

Jak kupić IOTA

Kupowanie IOTA bezpośrednio za pomocą waluty „Fiat” nie jest obecnie możliwe, więc najłatwiej jest w tej chwili kupić Bitcoin lub Ethereum, a następnie wymienić je na wymianę na giełdzie. W tej sekcji pokażemy, jak możesz kupić IOTA za pomocą karty kredytowej lub debetowej za pomocą strony Coinbase, a następnie zamienić ją na IOTA na Binance.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Coinbase wyśle ​​Ci następnie e-mailem link do weryfikacji konta e-mail, po kliknięciu linku w e-mailu zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikacji. Następnie musisz dodać swój numer telefonu i przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego – może to być paszport, prawo jazdy itp. Musisz również podać szczegóły płatności, aby w razie potrzeby dodać swoje konto bankowe lub kartę debetową lub kredytową – po krótkim czasie Twoje konto zostanie zweryfikowane i będziesz mógł dokonać pierwszego zakupu.

Weryfikacja Coinbase

Kup Ethereum lub Bitcoin

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup IOTA w Binance

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu IOTA, zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupić na ich giełdzie.

Portfele Binance

Wniosek

IOTA to jeden z najbardziej innowacyjnych projektów, jakie kiedykolwiek widziano w świecie kryptowalut. Niewiele wiadomo o niektórych aspektach projektu, a dostępne informacje mają charakter wysoce techniczny. Główna sieć została uruchomiona w lipcu ubiegłego roku i wydaje się, że działa płynnie i stale się rozwija. Należy jednak zauważyć, że w obecnej formie IOTA nie jest zdecentralizowana. Istnieje specjalny węzeł o nazwie Coordinator, który jest zarządzany przez Iota Foundation, a jego głównym celem jest ochrona sieci, dopóki nie stanie się wystarczająco silna, aby wytrzymać ataki na dużą skalę.

Zespół stojący za IOTA rozwija się ostatnio i liczy wielu doświadczonych osób. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i jeśli zespół jest w stanie zrealizować swoje plany, to niebo jest granicą dla IOTA. Moglibyśmy być na krawędzi zobaczenia lepszej technologii niż blockchain.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map