ivyKoin ICO

IvyKoin (IVY) to token kryptowaluty, który ma na celu połączenie standardów know-your-customer (KYC) i know-your-transaction (KYT) z nieodłączną szybkością i bezpieczeństwem technologii blockchain. Głównym punktem spornym, jeśli chodzi o regulacje dotyczące kryptowalut w USA, jest brak protokołów KYC i KYT. Ivy włącza te protokoły do ​​swojej struktury i udostępnia te możliwości osobom i instytucjom, które chcą przesyłać inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin.

ivyKoin ICO

Jak to działa?

Dwa podmioty, które chcą wymienić Bitcoin, najpierw rejestrują się w sieci Ivy, spełniając wymagania KYC. Podmiot wysyłający informuje następnie odbiorcę, że zamierza wysłać określoną ilość kryptowaluty – powiedzmy 100 Bitcoinów do przeliczenia na dolary amerykańskie – za pośrednictwem sieci Ivy. Potencjalny odbiorca dostarcza niezbędnych informacji KYT, zgodnie z wymogami bankowymi i rządowymi. Następnie nadawca konwertuje 100 Bitcoinów na IvyKoin, blokując cenę na 10 minut, aby zapobiec poślizgowi. Powiązane dane KYC i KYT są przesyłane wraz z Ivy do sieci Ivy w celu weryfikacji i przesłania. Wszystkie zainteresowane strony mają przejrzysty wgląd w oczekującą transakcję – nadawcę, odbiorcę i każdy powiązany bank lub podmiot rządowy. Transakcja jest przechowywana na rachunku escrow do momentu zasygnalizowania zatwierdzenia przez bank lub podmiot rządowy, w którym to momencie sieć Ivy zwalnia nadawcę z wszelkich opłat, zdeponuje 100 Bitcoinów na koncie odbiorcy, przelicza je na dolary amerykańskie i wysyła potwierdzenie transakcja dla wszystkich stron.

Jaka jest główna szansa finansowa?

Zespół Ivy uważa, że ​​rynek transferów walutowych jest niebezpiecznie osłabiony zarówno przez tradycyjne, jak i istniejące oferty kryptowalut. Ponadto rynek jest ogromny – i rośnie.

„Płatności dokonywane przez globalne instytucje finansowe są znaczące” – stwierdzili deweloperzy w białej księdze. „Jedna platforma, SWIFT, kieruje transferem prawie 5 bilionów dolarów na całym świecie każdego dnia, czyli 1,25 biliarda dolarów rocznie”.

Aby spojrzeć na tę liczbę z perspektywy, szacuje się, że światowy rynek instrumentów pochodnych jest wart około 1,2 biliarda dolarów. Na planecie Ziemia jest również około 1 biliarda mrówek.

Ivy widzi się w pozycji „błękitnego nieba”, z potencjałem do pokonania kapitalizacji rynkowej rywala Ripple. Od maja 2018 roku kapitalizacja rynkowa Ripple wynosiła ponad 30 miliardów dolarów.

„Chociaż zalety i potencjał tych walut są dobrze znane, anonimowość uniemożliwiła szersze przyjęcie do głównego nurtu, ponieważ brakuje instytucji finansowych obsługujących transakcje z wykorzystaniem kryptowalut” – powiedzieli twórcy. „Głównym powodem tego braku wsparcia w globalnym sektorze bankowym i finansowym są obowiązujące przepisy, które wymagają pewnych informacji o transakcjach niezgodnych z anonimowością. Tokeny będą kryptowalutą opartą na blockchain, przeznaczoną do transakcji z instytucjami finansowymi i osadzą znacznie więcej informacji KYT i KYC w płatnościach niż istniejące sieci płatnicze, w tym obecne podstawowe systemy płatności, takie jak protokół SWIFT, CHIPS i Fedwire. ”

Kto jest w zespole?

Prezesem Ivy jest Gary Fan. Przed rozpoczęciem pracy w Ivy Fan był starszym wiceprezesem ds. Strategii i szefem działu kredytów konsumenckich w amerykańskim oddziale globalnego banku posiadającego aktywa o wartości 100 miliardów dolarów.

Dyrektorem technicznym Fan jest Michael Beck. Beck był głównym architektem korporacyjnym w firmie z listy Fortune 500, zajmował się architekturą, rozwojem i wykonawczą technologią w kilku funduszach hedgingowych. Beck posiada pięć patentów na zarządzanie prawami i bezpieczeństwo informacji.

Zespół IvyKoin

Ivy ma również silny zespół programistów i doradców, możesz przeczytać więcej o zespole na stronie internetowej Ivy tutaj

Jaka jest przewaga IvyKoin w porównaniu z tradycyjnymi systemami płatności transgranicznych?

Ivy łączy wymagania regulacyjne związane z przesyłaniem pieniędzy przez granice państwowe z szybkością i bezpieczeństwem łańcucha bloków. Niezmienne zapisy transakcji, dane KYC i dane KYT są tworzone przez proces wysyłania, a nie są obsługiwane przez procesy pomocnicze lub współbieżne. Oznacza to, że dane osadzone są zawsze przesyłane wraz z funduszami; oba są połączone systemem kryptograficznym łańcucha bloków. To jak wręczenie portfela z przyklejonym na stałe prawem jazdy właściciela.

Zalety IvyKoin

Ivy obiecuje zintegrować się z istniejącym oprogramowaniem księgowym, aby ułatwić zarządzanie pieniędzmi, a jego unikalny proces osadzania danych ułatwia przeglądanie wszystkich istotnych informacji z poprzednich transakcji.

Jak porównuje się IvyKoin z innymi mediami transferowymi kryptowalut, takimi jak Ripple?

Podczas gdy Ripple (XRP) pełni podobną rolę w globalnym systemie zarządzania pieniędzmi, programiści Ivy uważają, że ich produkt stanowi technologiczny skok w stosunku do starszej – i znacznie większej – kryptowaluty.

Ripple nie osadza natywnie danych KYC ani KYT wraz ze swoimi transakcjami, więc nie są one ściśle powiązane z faktycznymi przenoszonymi środkami. Ripple jest mniej więcej tak scentralizowany, jak może być technologia blockchain, podczas gdy Ivy jest bardziej publiczny i reaguje na rynki publiczne. Oznacza to również, że jego system weryfikacji jest bardziej zdecentralizowany, więc może mieć przewagę prędkości nad Ripple w miarę rozwoju sieci.

KYT

Jak wygląda rynek IvyKoin?

Ivy (IVY) przeprowadził prywatną sprzedaż w styczniu / lutym z ceną tokenów 0,10 USD, ostatecznie pozyskując prawie 20 mln USD. W marcu wygenerowali 1 610 924 200 tokenów. Ivy jest obecnie handlowany na Idex i wkrótce będzie dostępny na innych giełdach.

Co dalej na mapie drogowej IvyKoin?

Deweloperzy Ivy zamierzają uczynić 2018 rokiem wzrostu i konsolidacji poprzedzającym projekt Ivy, w dwóch głównych fazach.

„W fazie 1 rozwoju Ivy Network płatności są otrzymywane bezpośrednio od firmy za pośrednictwem starszych metod płatności międzybankowych, takich jak ACH lub przelew” – napisali programiści. „W fazie 2 banki otrzymują płatności od walidatorów sieci Ivy, które ułatwiają prywatne transfery IVYB w sieci oraz natychmiastowe, bezpośrednie płatności dla członkowskich instytucji finansowych za pośrednictwem rachunków, które tam prowadzą”.

Mapa drogowa

Te dwie fazy służą jako dowód na żywo żywotności sieci Ivy. Do 2019 roku firma planuje przeprowadzić na żywo wszystkie obowiązujące konwersje fiat i kryptowalut. Ponadto Ivy ma nadzieję, że do 2019 r. Uzyska autoryzację przedsiębiorstwa na kontenery funduszy / danych i zacznie wprowadzać pierwszych pośredników finansowych.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

Odwiedź stronę główną IvyKoin tutaj i przeczytaj jego białą księgę tutaj.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me