Przewodnik dla początkujących po Lisk

Przewodnik po Lisk

Lisk jest jednym z wielu dostępnych platformy aplikacji blockchain który powstał na początku 2016 roku i ma umożliwić programistom tworzenie własnych zdecentralizowanych aplikacji – podobnych w funkcji do Ethereum czy NEO.

Opiera się na własnej sieci blockchain wraz z wyznaczonym tokenem, znanym jako LSK. Deweloperzy stojący za Lisk mają nadzieję, że pozwoli on innym programistom tworzyć, a także dystrybuować i zarządzać zdecentralizowanymi aplikacjami blockchain. Aby to zrobić, ci programiści wdrożą swoje łańcuchy boczne, które są połączone z siecią Lisk i jego niestandardowym tokenem. Ponieważ łańcuchy boczne są elastyczne, programiści mogą całkowicie dostosowywać własne aplikacje łańcucha bloków za pomocą Lisk.

Kiedy Max Kordek i Oliver Beddows przyjrzeli się branży blockchain po wielu latach jej funkcjonowania, zdali sobie sprawę, że brakuje adaptacji deweloperów. Odebrali to jako znak, że technologia blockchain nie była wystarczająco dostępna. Następnie pracowali nad opracowaniem Lisk jako sposobu na uproszczenie i przyspieszenie rozwoju frameworka blockchain.

Baza kodu Lisk została faktycznie rozwidlona z innego projektu o nazwie Crypti, którego dwaj deweloperzy byli częścią przez 18 miesięcy, który ostatecznie został zamknięty:

Jednak dla ostatecznego celu dostępne rezerwy finansowe były po prostu niewystarczające, aby rozwinąć pomysł w pełnym zakresie, mimo że zarządzano nim niezwykle ostrożnie. Oliver i ja dostrzegliśmy potencjał i zdecydowaliśmy się przejąć, dając posiadaczom Crypti możliwość wyjścia.

Czym wyróżnia się Lisk?

Jest ich wiele narzędzia deweloperskie i platformy aplikacji typu blockchain, więc naturalne jest zastanawianie się, co sprawia, że ​​Lisk jest wyjątkowy. Lisk ma nadzieję wyróżniać się dostępnością, która jest zasługą zestawu Software Development Kit napisanego przy użyciu JavaScript. Lisk koncentruje się również na wrażeniach użytkownika, w przeciwieństwie do istniejących platform, a także na dogłębnej dokumentacji i wsparciu programistów.

Zdecydowana większość innych rozwiązań, które znajdziesz, opiera się na pojedynczym łańcuchu bloków lub jest zaprojektowana do użytku z prywatnymi łańcuchami bloków. Zamiast stosować podejście „wszystko albo nic” między tymi dwiema strategiami, Lisk przyjmuje zalety każdej z nich.

Mainchain Lisk zapewnia bezpieczeństwo i stabilność. Jednocześnie łańcuchy boczne zapewniają nieograniczoną elastyczność. W związku z tym Lisk daje programistom miejsce do tworzenia sieci blockchain, która jest pod ich pełną kontrolą. Są również w stanie stworzyć tę sieć w postaci łańcucha bocznego bez konieczności wkładania wysiłku i czasu w tworzenie sieci blockchain całkowicie od podstaw; Lisk pełni tę rolę.

Pierwsze kroki z Lisk

Do zacznij wykorzystywać Lisk w pełni, zaczyna się od utworzenia konta, pobieranie Lisk Wallet, a następnie uruchomienie aplikacji. Następnie otrzymujesz tokeny LSK, które możesz kupić na wielu giełdach kryptowalut i które są dokładniej wyjaśnione poniżej. Tokeny są niezbędne dla każdej akcji wykonanej w sieci Lisk, więc tego kroku nie można pominąć.

W tym momencie możesz dowolnie dostosować zaawansowane funkcje swojego konta, w tym opcję dodania drugiego hasła w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Wtedy będziesz gotowy do eksploracji narzędzi w Lisk Blockchain Explorer. Ten eksplorator stale się rozwija i obecnie pozwala przeglądać takie rzeczy, jak wszyscy delegaci i statystyki, najnowsze transakcje, najbogatsze konta, rynki Lisk i stan sieci. Następnie osoby z większymi umiejętnościami mogą używać ich do dalszego Lisk, w tym do wdrażania aplikacji.

Zdecentralizowane aplikacje

Aplikacje zbudowane na Lisk zostaną zdecentralizowane, co znacznie odróżni je od tych, które można znaleźć w Google Play Store i Apple App Store. Każdy z nich jest scentralizowanym rozwiązaniem, które posiada firma, aby tworzyć scentralizowane aplikacje. Z kolei aplikacje oparte na Lisk są zdecentralizowane i wykorzystują technologię blockchain, do której każdy ma dostęp.

Głównym celem Lisk jest umożliwienie programistom budowania tych zdecentralizowanych aplikacji blockchain przy użyciu interfejsów API Lisk. Każda z aplikacji działa na własnych łańcuchach bocznych, aby Lisk był skalowalny i bezpieczny. Aplikacje będą napisane w JavaScript. Możliwość budowania aplikacji na Lisk jest nadal rozwijana, a nadzieja zostanie wydana w czwartym kwartale tego roku.

Fundacja Lisk pracuje nad uzupełnieniem zestawu Software Development Kit, znanego jako SDK. Ta struktura jest napisana w JavaScript i pozwoli programistom na wdrażanie ich sieci blockchain obok głównej sieci Lisk. W związku z tym każda zdecentralizowana aplikacja jest zbudowana na Twoim własnym łańcuchu bloków.

Jak można używać Lisk?

Po uruchomieniu Software Development Kit możliwości wykorzystania Lisk do programowania są nieograniczone. Możliwe będzie tworzenie sieci społecznościowych, gier, komunikatorów i innych aplikacji niezależnych od platform. A co najważniejsze, nie będzie żadnych kłopotów, takich jak śledzenie protokołów sieci peer-to-peer lub opracowywanie algorytmów konsensusu. Ponieważ poszczególne łańcuchy bloków zostaną zbudowane na podstawie głównego łańcucha bloków Lisk, te wyzwania są już rozwiązane, przy jednoczesnym zachowaniu decentralizacji.

Szczegóły ICO i tokeny LSK

ICO Lisk odbyło się w lutym i marcu 2016 r., Kiedy to rozprowadzono 100 milionów tokenów LSK. Osiemdziesiąt pięć procent tych tokenów trafiło do uczestników ICO, a 7,8 procent do podstawowego zespołu. Kampanie i nagrody otrzymały 4 proc., A doradcy, partnerzy i osoby trzecie 2 proc. Wreszcie, pierwsi wspierający otrzymali 1 procent, a pozostałe 0,2 procent trafiło do uczestników ICO pierwszego dnia.

Jeśli przegapiłeś ICO, możesz kupować i sprzedawać tokeny LSK na większości głównych giełd, w tym Jubi, Poloniex, Bittrex i YoBit. Możesz je wymienić na bitcoiny i inne kryptowaluty. Jedynymi walutami FIAT, na które można obecnie wymieniać tokeny LSK, są japoński jen i chiński juan, chociaż programiści mają nadzieję rozszerzyć opcje w przyszłości.

Jak kupić Lisk

Zakup Liska za walutę „Fiat” nie jest obecnie możliwy, więc najłatwiejszym sposobem na jego zakup w tej chwili jest zakup Bitcoina lub Ethereum, a następnie zamiana ich na giełdę. W tej sekcji pokażemy, jak można kupić kryptowalutę za pomocą karty kredytowej lub debetowej za pomocą strony Coinbase, a następnie zamienić ją na Lisk w Changelly.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Coinbase wyśle ​​Ci następnie e-mailem link do weryfikacji konta e-mail, po kliknięciu linku w e-mailu zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikacji. Następnie musisz dodać swój numer telefonu i przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego – może to być paszport, prawo jazdy itp. Musisz również podać szczegóły płatności, aby w razie potrzeby dodać swoje konto bankowe lub kartę debetową lub kredytową – po krótkim czasie Twoje konto zostanie zweryfikowane i będziesz mógł dokonać pierwszego zakupu.

Weryfikacja Coinbase

Kup Ethereum lub Bitcoin

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Korzystanie z Changelly

Następnym etapem jest użycie strony Changelly, aby zamienić swój Ether na Lisk. Użyj tego łącza i wpisz, ile Ethów chcesz zamienić, a pokaże Ci, ile LSK otrzymasz w zamian. Jeśli jesteś zadowolony, kliknij zielony przycisk „Wymień”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o zarejestrowanie konta, które możesz zrobić za pomocą konta w mediach społecznościowych lub wpisując swój adres e-mail.

Rejestracja Changelly

Gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony na stronę ze szczegółami transakcji – sprawdź ją i upewnij się, że kwoty są prawidłowe. Gdy będziesz zadowolony, kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie adresu portfela Lisk, pod którym otrzymasz monety. Wklej to do pola i kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Adres portfela Changelly

Zostanie wyświetlony końcowy ekran potwierdzenia. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wszystkie dane są poprawne.

Bierzmowanie Changelly

Changelly dostarczy Ci adres, na który wyślesz swój Ether, więc skopiuj adres, który Ci podali, a następnie wróć na swoje konto w bazie monet.

Changelly Wyślij do

Wyślij swój Ethereum lub Bitcoin

W Coinbase kliknij „Konta” i wybierz swój portfel Ethereum po lewej stronie, a następnie kliknij „Wyślij”.

Wpisz adres, który podał Ci wcześniej Changelly.

Wyślij Ethereum

Kliknij „Kontynuuj”, a następnie może być konieczne potwierdzenie transakcji e-mailem lub telefonem, jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Transakcja zostanie teraz wysłana przez sieć Ethereum i jej dotarcie zajmie chwilę – możesz sprawdzić swoje konto Changelly, gdzie powiadomi Cię o następujących krokach:

  1. czekać na wypłatę
  2. Wymiana
  3. Wysyłam do twojego portfela

Po zakończeniu na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający „Transakcja zakończona”. Możesz teraz sprawdzić swój portfel Lisk, w którym możesz potwierdzić, że masz teraz swój LSK.

Transakcja Changelly zakończona

Delegowany dowód stawki (DPOS)

Podobnie jak Ark, Lisk używa systemu Delegated Proof of Stake (DPOS) do konsensusu, który działa w następujący sposób:

Każdy może zarejestrować konto delegata w sieci Lisk, po prostu wybierając nazwę użytkownika dla swojego konta. Teraz to konto delegata może zbierać głosy od każdego posiadacza LSK. Łatwo wymawiane 1 LSK równa się 1 głosowi, a każdy posiadacz LSK może głosować tylko całkowitą kwotą na swoim koncie. 101 delegatów z największą liczbą głosów w całej sieci staje się aktywnych i zaczyna zabezpieczać sieć dodając nowe bloki. Każde inne konto delegata spoza pierwszej 101 jest w trybie gotowości. Proces głosowania jest dynamiczny, a kolejność delegatów, aktywnych i pozostających w gotowości, może się zmieniać.

Oznacza to, że wybierasz delegata, na którego głosujesz, który następnie dzieli się nagrodami LSK z pulą osób, które na niego głosowały, zwiększając w ten sposób podaż LSK tylko za utrzymanie waluty.

O zespole

Max Kordek – prezes / założyciel

Max to futurystyczny i rasowy przedsiębiorca, który interesuje się przełomowymi technologiami. Mając bogate doświadczenie w branży blockchain i widząc potencjał aplikacji opartych na blockchain, był współzałożycielem Lisk. Platforma aplikacji blockchain dla programistów JavaScript, która wywołała poruszenie, gdy zebrała 14000 BTC w swoim funduszu crowdfundingowym na początku 2016 roku.

Oliver Beddows – Wiceprezes / Założyciel

Oliver jest programistą z pełnym stosem i ma ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu krytycznych aplikacji korporacyjnych. Był współzałożycielem firmy Lisk, aby inspirować i umożliwiać programistom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji ich marzeń, z niezrównanym stopniem prostoty i łatwości. Jest mężem, ojcem, zwolennikiem oprogramowania open source, entuzjastą technologii blockchain i niestrudzenie pracuje nad budowaniem lepszej przyszłości dla Lisk każdego dnia.

Ponieważ Lisk koncentruje się na decentralizacji, Fundacja Lisk współpracuje z kontrahentami z całego świata. Wiele z nich znajduje się w Nowym Jorku; Berlin; i Zug, Szwajcaria. Główny zespół pracujący nad Lisk (poprzez Lightcurve GmbH) ma siedzibę w Berlinie.

Wniosek

Po uruchomieniu Lisk może być cennym narzędziem dla programistów poszukujących zdecentralizowanych platform. To oprogramowanie powinno zaoszczędzić programistom czas, pozwalając im skupić się na doskonaleniu aplikacji zamiast grzęznąć w szczegółach głównego łańcucha blokowego.

Podobnie jak Ark, jest to dobra kryptowaluta do przechowywania, ponieważ system delegatów nagradza cię za trzymanie tokenów w portfelu (im więcej osób trzyma i stawia swoje tokeny, tym mniej podaży na sprzedaż). Lisk ma nieco ponad rok, a tokeny LSK kosztują obecnie około 4,70 USD (na dzień 15 września 2017 r.), A ATH wynosi nieco poniżej 8 USD, więc teraz wydaje się, że jest to dobry czas na kupowanie i utrzymywanie, dopóki platforma nie dojrzeje i są prawdziwe -światowe zastosowania w akcji.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map