Mind AI

Mind AI jest wspieraną przez venture firmą AI, która ma na swoim koncie ponad dekadę badań i rozwoju. Ten projekt jest częścią trzeciej fali sztucznej inteligencji, która koncentruje się na dochodzeniu do rozumowania na poziomie ludzkim za pośrednictwem sztucznej inteligencji pozyskiwanej z crowdsourcingu.

Mind AI

Ekosystem i silnik sztucznej inteligencji w Mind AI zostały opracowane w celu stworzenia nowego i innowacyjnego podejścia do AI. Poprzednie architektury sztucznej inteligencji opierają się na dużych ilościach danych, superkomputerach i przetwarzaniu równoległym. Z kolei Mind AI ma podstawowy silnik rozumowania oparty na nowych strukturach danych, które są opatentowane na całym świecie i znane jako kanoniczne.

Jak zaczęło się Mind AI?

Współzałożycielami Mind AI są CEO Paul Lee i Joshua Hong, którzy weszli do ekosystemu IBM Watson podczas pracy nad ich startupem telezdrowia. Szybko zdali sobie sprawę, że sztuczna inteligencja używana przez system nie była jeszcze wystarczająco solidna do ogólnych zastosowań. To zachęciło ich do stworzenia własnego systemu sztucznej inteligencji, który pomógłby pacjentom i lekarzom. Obaj poznali Johna Doe, który jest inżynierem opracowującym nowe podejście do sztucznej inteligencji. Cała trójka postanowiła samodzielnie stworzyć silnik AI, aby można go było używać w telezdrowiu i innych aplikacjach. W 2017 roku opatentowali nowe struktury danych AI i włączyli projekt Mind AI.

Dlaczego potrzebny jest nowy typ systemu sztucznej inteligencji?

Zespół odpowiedzialny za Mind AI uważa, że ​​nowy rodzaj sztucznej inteligencji jest potrzebny z wielu powodów. Obejmuje to fakt, że obecnie powszechna sztuczna inteligencja oparta na uczeniu maszynowym jest marnotrawstwem obliczeniowym, ponieważ wymaga znacznych danych i obliczeń. Zespołowi nie podoba się również to, że powszechne systemy głębokiego uczenia się podążają za analizą danych i narracjami ilościowymi zamiast na zasadach ludzkiego myślenia, takich jak rozumowanie. Ponadto nie podoba im się to, że sztuczna inteligencja jest zwykle niedostępna, a korzystają z niej tylko zaawansowane technologicznie przedsięwzięcia i rządy.

Ogólnie rzecz biorąc, sztuczna inteligencja wymagająca dużej mocy obliczeniowej jest droga i marnotrawna. Umysł AI uważa również, że systemy te są nieeleganckie, ponieważ „inteligentne” istoty nie powinny wymagać oglądania dziesiątek tysięcy obrazów, aby poprawnie nauczyć się rozpoznawać obiekt. Te modele sztucznej inteligencji są również zwykle inwazyjne ze względu na ogromną ilość potrzebnych danych, a także niedostępne z powodu niektórych wcześniej wspomnianych czynników.

Jak Mind AI rozwiązuje te problemy?

Aby pokonać te przeszkody, Mind AI opracowało sztuczny silnik rozumowania, który wykorzystuje język naturalny jako sposób rozumowania w taki sam sposób, jak ludzie. Mind AI jest również niezależna od domeny, co oznacza, że ​​może działać w każdej branży; Crowdsourcing lub współpraca; i nie należą do żadnej firmy. Ten ostatni punkt wynika z faktu, że Mind AI będzie działać jako DAO. Mind AI korzysta z zastrzeżonej kanonicznej struktury danych, która umożliwia współtwórcom dostarczanie ontologii systemu, które są istotne dla wszystkich branż i dziedzin.

Co to jest mechanizm rozumowania AI umysłu?

Podstawą funkcjonalności silnika rozumowania Mind AI są ontologie wprowadzane przez współpracowników. W tej chwili nie ma na rynku takiego silnika rozumowania, ponieważ pozwala sztucznej inteligencji uczyć się i myśleć w taki sam sposób jak ludzie.

Silnik rozumowania obejmuje trzy typy ludzkiego rozumowania. Rozumowanie indukcyjne obejmuje uogólnienia specyficzne dla ogólnych, podczas gdy rozumowanie dedukcyjne obejmuje uogólnienia ogólne i uogólnienia szczegółowe, a rozumowanie abdukcyjne tworzy logiczne założenia. Dzięki tego typu rozumowaniu i ontologiom zasilanym przez społeczność umysłowa sztuczna inteligencja może rozumować jak ludzie, nie wymagając ogromnych ilości danych.

Jak inaczej AI wyróżnia się na tle innych rozwiązań AI?

Mind AI jest wyjątkowa od innych rozwiązań sztucznej inteligencji, ponieważ tworzy nowy paradygmat, który pozwala rdzennemu silnikowi pracować z niekompletnymi informacjami i niepewnością. Może również używać języka naturalnego, analizując go, a następnie konwertując go na elementy kanoniczne lub struktury danych. Te kanoniki pozwalają na pełną integrację każdego rodzaju rozumowania w każdym kanonicznym. Umysł AI staje się również mądrzejszy, ponieważ wiedza ogólna jest wprowadzana w języku naturalnym.

Kanoniki

Mind AI będzie gromadzić swoje ontologie i ostatecznie osiągać masę krytyczną. W tym momencie system może nauczyć się, jak się nauczy. Oznacza to, że może przeprowadzić własne badania, w tym stawiać i testować te hipotezy.

Dlaczego Mind AI używa Blockchain?

Zespół odpowiedzialny za Mind AI uważa, że ​​w tym projekcie konieczne jest wykorzystanie łańcucha blokowego, aby zapewnić niezmienność, globalny system nagród, przejrzystość i demokrację. Niezmienność jest kluczowa dla ontologii. Zespół oczekuje, że współautorzy przedstawią niskiej jakości i niedokładne ontologie, ale uznaje je za przydatne ze względu na zdolność Mind AI do uczenia się poprzez kontekstualizację. Innymi słowy, przestarzałe ontologie służą jako wyjątkowy kontekst zamiast stać się przestarzałymi, a niezmienność łańcucha bloków umożliwia umysłowej AI dostęp do historii w niezmieniony sposób.

Mind Ecosystem

Globalny system nagród ma kluczowe znaczenie, ponieważ tokenizowana gospodarka zapewnia przejrzyste, niedrogie i szybkie nagrody. Ponieważ silnik sztucznej inteligencji wymaga crowdsourcingu dla ontologii, ta tokenizowana gospodarka pomaga zachęcać do udziału osób ze wszystkich środowisk, specjalności i lokalizacji geograficznych.

Przejrzystość korzystania z blockchain jest kluczowa dla sprawiedliwej dystrybucji nagród i głosowania społeczności. To drugie zastosowanie staje się szczególnie ważne podczas głosowania nad wyższymi ontologiami etycznymi, aktywowania przełącznika zabijania lub nadawania priorytetów nagrodom ontologicznym. Blockchain umożliwia również społeczności zobaczenie, czego sztuczna inteligencja już się nauczyła i pozwala na warstwowanie danych.

Jakie są przypadki użycia Mind AI?

Warstwa przejrzystości łańcucha blokowego Mind AI umożliwia użytkownikom cofnięcie się do tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja doszła do określonego wniosku i zobaczyć, jak dokładnie została podjęta decyzja. Osiąga się to za pomocą dwóch komponentów – podstawowego silnika rozumowania i ontologii. Podstawowym mechanizmem rozumowania jest ich własna opatentowana technologia, rozwijana od ponad dekady. Ontologie to reguły pochodzące z tłumu, których silnik używa do wykonywania swojego procesu.

Mind AI ma na celu zdemokratyzowanie potęgi sztucznej inteligencji poprzez przechowywanie bazy danych ontologii w łańcuchu blokowym, który jest własnością społeczności współpracowników, zwanych „ontologami”. Ontologowie będą mieli wpływ na to, jakie aplikacje są tworzone przez Mind AI, dostarczając ontologie w określonych obszarach tematycznych. Będą również mieć moc zapobiegania używaniu ontologii i sztucznej inteligencji przez złośliwe jednostki.

Zastosowanie Blockchain gwarantuje, że wszystko jest niezmienne i przejrzyste oraz zapobiegnie ingerencji w bazę danych i zmianie wiedzy AI.

Mind AI jest z natury „agnostykiem branżowym” – więc każda branża może ostatecznie uruchomić swoją sztuczną inteligencję w zależności od udziału użytkowników / wkładu ontologii. Niektóre branże, które odniosłyby korzyści to opieka zdrowotna (zapewnianie diagnozy za pomocą sztucznej inteligencji), obszary prawa, edukacji i wiele innych.

Jednym z przykładów zastosowania Mind AI jest uniwersalna, holistyczna edukacja. Ekosystem mógłby zbierać programy nauczania z jednego kraju i dzielić się nimi z tymi w innych krajach, które nie mają dostępu do tych samych zasobów. W ten sposób nauczyciele i uczniowie mają natychmiastowy dostęp do najnowszych, najskuteczniejszych programów nauczania w swoim ojczystym języku.

Mind AI jest niezależny od języka, więc wszystkie aktualizacje są wykonywane automatycznie w różnych językach. Umysł AI może być nawet używany do tworzenia niestandardowych programów nauczania dla każdej osoby, aby zmaksymalizować ich naukę.

Umysł AI może również pomóc zmaksymalizować skutki społeczne. Istnieją aplikacje dla decydentów, filantropów i inwestorów. Przypadki użycia są rozległe, ponieważ Mind AI sprawi, że sztuczna inteligencja będzie bardziej dostępna dla wszystkich, przezwyciężając ograniczenia sztucznej inteligencji do uczenia głębokiego.

Wniosek

Mind AI to nowy silnik i ekosystem AI zaprojektowany jako część trzeciej fali sztucznej inteligencji. Przyjmuje nowe podejście do sztucznej inteligencji, które nie jest tak marnotrawne pod względem zużycia zasobów i ma zastosowania w różnych branżach.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me