Przewodnik dla początkujących po Monero

Przewodnik po Monero

Monero to wyjątkowe podejście do świata kryptowalut, oferujące prywatną cyfrową walutę, która jest bezpieczna i niemożliwa do wykrycia. Monero jest dostępne dla każdego i open source, dzięki czemu każdy może stać się własnym bankiem. Dzięki Monero każdy użytkownik jest jedyną osobą, która kontroluje swoje własne fundusze i jest za nie odpowiedzialna. Wścibskie oczy nie widzą Twoich transakcji ani kont.

Monero to bezpieczna, prywatna i niemożliwa do wykrycia kryptowaluta. Jest open source i dostępne dla wszystkich. Z Monero jesteś swoim własnym bankiem. Tylko Ty kontrolujesz i odpowiadasz za swoje fundusze. Twoje konta i transakcje są chronione przed wzrokiem ciekawskich.

Dzięki Monero użytkownicy nie muszą martwić się oszukańczymi obciążeniami zwrotnymi lub wielodniowymi okresami wstrzymania. Nie ma również kontroli kapitału, środków, które mogą ograniczać przepływ tradycyjnych walut na obszarach o stabilności gospodarczej. Zamiast tego masz kontrolę nad swoimi pieniędzmi.

Kto stworzył Monero?

Monero jest w rzeczywistości projektem społecznościowym o charakterze oddolnym. Oznacza to, że kodowanie i rozwój jest wynikiem pracy dużego zespołu najlepszych inżynierów i badaczy w świecie kryptowalut. W projekcie uczestniczy 30 głównych programistów, ale ponad 240 wniosło swój wkład. Społeczność jest silna i wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kanałach czatu lub forach.

Monero to wysiłek łączący pracę ludzi na całym świecie. Systemy rozproszone i eksperci od kryptografii z wielu krajów otrzymują fundusze z darowizn społeczności lub poświęcają swój czas. Ponieważ żaden kraj nie jest bazą dla Monero, nie może zostać zamknięty przez jeden kraj ani ograniczony do żadnej konkretnej jurysdykcji.

Kiedy zaczęło się Monero?

Monero po raz pierwszy uruchomiono w kwietniu 2014 r. Jako zapowiedziane i uczciwe uruchomienie kodu referencyjnego CryptoNote. Społeczność nie zgodziła się z niektórymi kontrowersyjnymi pomysłami założyciela i od tego czasu przejął ją nowy główny zespół, który zapewnia nadzór. Od czasu pierwszego uruchomienia Monero dokonało migracji łańcucha bloków do innej struktury bazy danych, poprawiając elastyczność i wydajność. Deweloperzy ustawili również minimalne rozmiary sygnatur pierścieni, aby wszystkie transakcje były prywatne, i dodano RingCT, ukrywając wszystkie kwoty transakcji. Prawie każde dotychczasowe ulepszenie ułatwiło korzystanie z Monero lub zwiększyło bezpieczeństwo i / lub prywatność.

Z jakimi systemami współpracuje Monero?

Dostępne są pliki do pobrania Monero dla wszystkich głównych systemów operacyjnych. Należą do nich Windows, Mac i Linux. Możesz także pobrać najnowszy blockchain, ponieważ Monero jest open source. Dzięki temu każdy może skorzystać z Monero, jeśli chce.

W jaki sposób funkcje bezpieczeństwa Monero ją wyróżniają?

Chociaż istnieją inne opcje, które mają na celu zapewnienie użytkownikom prywatnej waluty cyfrowej, żadna z nich nie zapewnia takiego samego bezpieczeństwa jak Monero. Sekretem tego systemu jest jego natura jako zdecentralizowanej kryptowaluty. Innymi słowy, jest to rodzaj bezpiecznej cyfrowej gotówki, którą obsługuje sieć wypełniona użytkownikami. Wszystkie transakcje otrzymują potwierdzenie z rozproszonego konsensusu, a blockchain je rejestruje. Ze względu na wykorzystanie łańcucha blokowego i innych metod kryptograficznych Monero nie potrzebuje żadnej strony trzeciej do ochrony Twoich pieniędzy.

Monero jest również całkowicie prywatne, ponieważ wszystkie transakcje są poufne. Połączenie poufnych transakcji pierścieniowych i podpisów pierścieniowych ukrywa pochodzenie, przeznaczenie i ilość każdej transakcji. Innymi słowy, Monero daje użytkownikom korzyści związane ze zdecentralizowanymi kryptowalutami bez konieczności utraty prywatności, tak jak w przypadku innych kryptowalut.

Ponieważ domyślnym ustawieniem transakcji w Monero jest zaciemnianie adresów nadawców i odbiorców, nie można śledzić transakcji kryptowaluty. Transakcji dokonywanych na tym łańcuchu bloków nie można powiązać z rzeczywistą tożsamością, co zapewnia prywatność. Monero jest również zamienne ze względu na swój prywatny charakter domyślny. W obecnym stanie prawie nie ma szans, aby sprzedawcy lub giełdy umieścili go na czarnej liście ze względu na powiązanie poprzednich transakcji.

Z kolei zdecydowana większość istniejących kryptowalut, w tym Ethereum i Bitcoin, zawiera przezroczyste łańcuchy bloków. Oznacza to, że każdy, kto ma połączenie z Internetem, może śledzić i weryfikować transakcje. Transakcje dokonane za pomocą tych kryptowalut można nawet powiązać z rzeczywistą tożsamością danej osoby. Nic z tego nie jest problemem w Monero ze względu na jego kryptografię i chronione informacje dotyczące adresów i kwot transakcji.

Dlaczego prywatność i brak możliwości śledzenia Monero są naprawdę ważne

Zanim przyjrzysz się przykładom, które dowodzą korzyści z niewykrywalnego i prywatnego charakteru Monero, warto wiedzieć, że Twoja anonimowość jest zagrożona podczas handlu przy użyciu bitcoinów, niezależnie od tego, czy wysyłasz pieniądze, czy je otrzymujesz. Kiedy podasz komuś adres swojego portfela do odbioru bitcoinów, będzie on mógł zobaczyć, ile bitcoinów posiadasz. W podobny sposób księga publiczna informuje inne strony o rozmiarze twojego konta bitcoin, gdy wysyłasz im pieniądze.

Jak to jest dla ciebie niekorzystne? Oto kilka przykładów zaczerpniętych z Monero.how

  • Przykład 1 – Jako firma, kiedy dokonujesz płatności na rzecz jednego ze swoich dostawców za towary, które ci dostarczyli, mogą teraz uzyskać dostęp do całej historii transakcji Bitcoin i zobaczyć, z którymi innymi dostawcami masz do czynienia. Znając te informacje, mogą podnieść ceny swoich towarów i odebrać Ci możliwość negocjacji, ponieważ Twoja księga publiczna jest już dla nich dostępna.
  • Przykład 2 – Odwiedzasz kraj lub część kraju o wysokim wskaźniku przestępczości. Robisz kilka zakupów, odwiedzając tam różne miejsca – być może po to, by zebrać pamiątki w drodze do domu. Teraz każdy sklep lub osoba, z którą dokonałeś transakcji, zna częstotliwość twoich transakcji, ich rozmiary i aktualne saldo bitcoinów. To stawia Cię w niebezpiecznej sytuacji.
  • Przykład 3 – Jesteś usługodawcą i rozliczasz swoich klientów za projekt. Będąc renomowanym podmiotem w branży, nie tylko obciążasz klientów za swoje usługi, ale także za wartość, którą wnosisz do stołu. Jednak patrząc na Twoje wcześniejsze zapisy w księdze publicznej, Twoi klienci mogą nigdy nie zapłacić Ci wartości Twojej usługi i przez większość czasu negocjować opłaty za usługi..

Jak programiści planują uczynić Monero jeszcze bardziej prywatnym?

Projekt Kovri jest obecnie w fazie rozwoju. Po zakończeniu projekt ten będzie szyfrować i kierować transakcje przez różne węzły I2P Invisible Internet Project. Ten proces spowoduje ukrycie adresu IP transakcji, zwiększając bezpieczeństwo Monero, jednocześnie zmniejszając ryzyko monitorowania sieci.

Jak korzystasz z Monero?

Podczas korzystania z Monero użytkownicy są mocno zachęcani do interakcji ze społecznością w celu uzyskania wsparcia i odpowiedzi na wszelkie pytania, które mają. Będziesz musiał pobrać portfel Monero, aby zabezpieczyć swoje środki i zacząć. Stamtąd możesz kupić Monero za pomocą kryptowalut lub walut fiducjarnych na giełdzie. Alternatywnie możesz wydobywać Monero. Gdy już masz Monero, możesz je wysyłać i odbierać, a nawet używać kryptowaluty do kupowania usług i towarów.

Akceptując Monero, nie musisz tworzyć nowego adresu dla każdego użytkownika lub płatności ze względu na ukryte adresy. Zamiast tego przekazujesz osobie wysyłającej pieniądze swój identyfikator płatności, ciąg szesnastkowy składający się z 64 znaków, który sprzedawca zazwyczaj tworzy losowo. Następnie możesz sprawdzić płatności za pomocą polecenia „płatności” w Monero-wallet-cli. Istnieje również opcja programowego sprawdzania płatności.

Portfele Monero

Istnieje wiele portfeli, które możesz pobrać z oficjalnej strony internetowej, zawiera wersje dla Windows, Mac OS X, Linux, ARM, Free BSD, DragonFly BSD, Source Code i Blockchain. Trwają również prace nad finansowaniem społecznościowym oficjalny portfel sprzętowy Monero i Ledger również pracują nad włączeniem go do swoich urządzeń.

Portfele Monero

Wreszcie jest też Lite Wallet dostępne w MyMonero, co pozwala szybko wygenerować adres portfela i klucze prywatne online za pomocą ich strony internetowej.

MyMonero

Tworzenie portfela w MyMonero jest super proste, wystarczy kliknąć przycisk „Utwórz konto”, a na następnym ekranie zostanie wyświetlona lista słów wyjściowych – niezwykle ważne jest, aby przechowywać je w bezpiecznym miejscu. jak w przyszłości odzyskasz portfel, jeśli zajdzie taka potrzeba. Witryna prosi następnie o skopiowanie i wklejenie ich do pola tekstowego i kliknięcie przycisku logowania.

Otrzymasz wtedy dostęp do swojego portfela, w którym zobaczysz swój adres, historię transakcji oraz będziesz mógł wysyłać i odbierać płatności.

Portfel MyMonero

Jak kupić Monero XMR

Teraz, gdy masz już skonfigurowany portfel, będziesz chciał kupić Monero do przechowywania. Nie możesz kupić XMR za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, co możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie wymienić dla XMR w Changelly.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Coinbase wyśle ​​Ci następnie e-mailem link do weryfikacji konta e-mail, a po kliknięciu linku w e-mailu zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikacji. Następnie musisz dodać swój numer telefonu i przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego – może to być paszport, prawo jazdy itp.

Musisz również dodać szczegóły płatności, aby w razie potrzeby dodać swoje konto bankowe lub kartę debetową lub kredytową – po krótkim czasie Twoje konto zostanie następnie zweryfikowane i będziesz mógł dokonać pierwszego zakupu.

Weryfikacja Coinbase

Kup Ethereum lub Bitcoin

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup Monero w Binance

Jeśli wiesz, jak działają giełdy, zalecamy zakup XMR na Binance. Rejestracja jest łatwa i każdego dnia otrzymujesz wypłaty o wartości 2 BTC bez konieczności weryfikacji tożsamości. Wszystko, co musisz zrobić, to wysłać swoje BTC lub ETH na tam swoje konto i zamienić je na XMR. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Binance tutaj.

Portfele Binance

Korzystanie z Changelly

Dla początkujących, łatwym sposobem na zakup Monero jest Changelly.

Następnym etapem jest skorzystanie ze strony Changelly w celu zamiany Ether na XMR. Użyj tego łącza i podaj, ile Ethów chcesz zamienić, a pokaże Ci, ile Monero otrzymasz w zamian. Jeśli jesteś zadowolony, kliknij zielony przycisk „Wymień”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o zarejestrowanie konta, które możesz zrobić za pomocą konta w mediach społecznościowych lub wpisując swój adres e-mail.

Gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony na stronę ze szczegółami transakcji – sprawdź ją i upewnij się, że kwoty są prawidłowe. Gdy będziesz zadowolony, kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie adresu portfela Monero, pod którym otrzymasz monety. Wklej to do pola i kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Adres portfela Changelly

Zostanie wyświetlony końcowy ekran potwierdzenia. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wszystkie dane są poprawne.

Bierzmowanie Changelly

Changelly dostarczy Ci adres, na który wyślesz swój Ether, więc skopiuj adres, który Ci podali, a następnie wróć na swoje konto w bazie monet.

Changelly Wyślij do

Wyślij swój Ethereum lub Bitcoin

W Coinbase kliknij „Konta” i wybierz swój portfel Ethereum po lewej stronie, a następnie kliknij „Wyślij”.

Wpisz adres, który podał Ci wcześniej Changelly.

Wyślij Ethereum

Kliknij „Kontynuuj”, a następnie może być konieczne potwierdzenie transakcji e-mailem lub telefonem, jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Transakcja zostanie teraz wysłana przez sieć Ethereum i dotarcie do niej zajmie chwilę – możesz sprawdzić swoje konto Changelly, gdzie powiadomi Cię o następujących krokach:

  1. czekać na wypłatę
  2. Wymiana
  3. Wysyłam do twojego portfela

Po zakończeniu na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający „Transakcja zakończona”. Możesz teraz sprawdzić swój portfel Monero, gdzie możesz potwierdzić, że masz teraz swój XMR.

Transakcja Changelly zakończona

Jak możesz pomóc ulepszyć Monero?

Jako projekt oparty na społeczności, Monero zachęca użytkowników do pomocy w każdy możliwy sposób. Możesz pracować nad programowaniem, a Monero jest głównie napisane w C ++. Możesz również pomóc uruchamianie pełnego węzła aby pomóc w dystrybucji blockchain i zmaksymalizować prywatność lub moją. Oczywiście możesz również przekazać pieniądze lub zostać sponsorem.

Jakie są plany Monero na przyszłość?

Aktualne projekty dla Monero obejmują puszyste bloki, podadresy, wielokrotne podpisy, port GUI na Androida oraz przeprojektowanie systemu Forum Funding. Przyszłe projekty obejmują wydanie alfa Kovri, więcej artykułów badawczych MRL, bardziej wydajne dowody lub zakres dla RingCT jako sposób na zmniejszenie wielkości transakcji oraz rozwiązania drugiej warstwy w celu poprawy skalowalności i szybkości.

Mapa drogowa Monero

Wniosek

Dla tych, którzy chcą dodatkowej prywatności w swoich transakcjach kryptowalutowych, Monero jest bardzo przydatną opcją. Podczas gdy niektóre inne waluty oferują opcję ukrytych adresów, jest to opcja domyślna w Monero, zapewniająca bezpieczeństwo wszystkich informacji, podobnie jak kwoty transakcji. Jest łatwy w użyciu, a ponieważ Monero jest napędzany przez społeczność, łączy użytkowników z innymi na całym świecie, budując poczucie bycia częścią czegoś większego.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map