Przewodnik dla początkujących po Nav Coin

Przewodnik po monetach nawigacyjnych

Nav Coin jest rodzajem zdecentralizowanej kryptowaluty opartej na najnowszym Bitcoin Core. Nav Coin ma solidne podstawy i obsługuje łatwe w użyciu portfele wyposażone w zaawansowane funkcje chroniące prywatność i funkcjonalność SegWit. Dzięki Nav Coin użytkownicy mogą zdecydować się na prywatne transakcje, aby chronić swoją tożsamość i dane podczas transakcji online. Nav Coin wykorzystuje algorytm Proof of Stake do przetwarzania transakcji i zabezpieczania sieci, dlatego posiadacze monety mogą postawić swoją inwestycję i otrzymać za to 5% nagrody z salda rocznie.

Witryna Nav Coin

W tym przewodniku po Nav Coin przyjrzymy się szczegółom technicznym, zespołowi, jak kupować i przechowywać Nav Coins, aby otrzymać nagrody za obstawianie.

Kim jest zespół Nav Coin?

Zespół Nav Coin jest obszerny. Wśród inżynierów są główny inżynier Craig MacGregor, główny inżynier Alex V oraz inżynierowie oprogramowania Matt Paul, Paul Sanderson, Victor Jones i Troy Cornwall. Wśród inżynierów oprogramowania społecznościowego znajdują się Admir Sabanovic, Universal i Ivan Muller. W skład zespołu ds. Strategii cyfrowej wchodzą dyrektor marketingu Kieren Hyland, dyrektor kreatywny Laura Harris, strateg cyfrowy Josh Drummond, kierownik operacyjny Guy Sinclair i doradczyni Melissa Davies. W starszym zespole jest również sześć osób.

Zespół Nav Coin

Co wyróżnia Nav Coin?

Nav Coin ma kilka funkcji, które pomagają odróżnić go od innych kryptowalut. Jednym z nich jest znacznie szybszy czas transakcji. Zamiast czekać 10 minut, możesz natychmiast wysłać NAV (tokeny) w dowolne miejsce na świecie. Transakcja zostanie potwierdzona i będzie dostępna w ciągu zaledwie 30 sekund.

Nav Coin umożliwia również Proof of Stake, pozwalając użytkownikom zarabiać pieniądze podczas snu lub robienia czegoś innego. Po prostu zmień portfel na tryb do obstawiania. Dzięki temu zyskasz nawet 5 procent odsetek. Ten system jest również przyjazny dla środowiska, ponieważ nie ma potrzeby kupowania farmy serwerów ani drogiego sprzętu do wydobywania Proof of Stake. Ponieważ każdy komputer może to zrobić, jest to nie tylko lepsze dla planety, ale także umożliwia wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich zasobów.

Kolejnym czynnikiem, który wyróżnia Nav Coin na tle innych, jest niski koszt transakcji wynoszący zaledwie 0,0001 NAV. Zespół programistów jest również aktywny, zapewniając cotygodniowe aktualizacje, więc nie ma wątpliwości co do postępów. Takie regularne aktualizacje są bardzo rzadkie w przypadku innych projektów kryptowalut.

System Nav Coin jest regularnie aktualizowany, aby zawierał najnowszą wersję Bitcoin. Oznacza to, że użytkownicy uzyskują wszystkie korzyści z Bitcoin oprócz opcji prywatności, która jest unikalna dla Nav Coin. Społeczność jest również niezwykle pomocna i przyjazna, a także aktywna. W rzeczywistości oddanie głosu społeczności zajęło tylko dwa tygodnie, a następnie aktywacja SegWit (Segregated Witness).

Czym technologia kryptograficzna Nav Coin różni się od innych chronionych kryptowalut?

Zdecydowana większość kryptowalut oferujących taki sam poziom prywatności jak Nav Coin polega na ZKSnarks lub CryptoNote / RingCT. Niestety, oba algorytmy są dość nowe przy minimalnej liczbie badań. Oprócz wątpliwości ze strony niektórych naukowców co do ważności algorytmu, jeśli się zepsują, historia transakcji staje się widoczna, eliminując prywatność.

Aby uniknąć tych problemów, Nav Coin opiera się na algorytmie RSA, który jest szeroko badany i używany. Wykorzystuje również klucze o długości 2048 bitów, które są ogólnie uważane za bezpieczne, ale można je przesuwać do długości 4096 bitów, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo bez żadnych negatywnych skutków.

Portfele Nav Coin

Aby rozpocząć korzystanie z Nav Coin, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest utwórz portfel do ich przechowywania. Masz na to kilka opcji, jeśli chcesz postawić swoje monety nawigacyjne i zdobyć za to 5% nagród (rocznie), musisz pobrać podstawowy portfel Nav Coin. Jeśli wybierzesz tę opcję, będziesz musiał pobrać cały łańcuch bloków, zanim będziesz mógł postawić, czyli około 1,5 GB. Aby obstawiać, musisz mieć otwarty portfel na komputerze i podłączony do Internetu. Jeśli nie chcesz brać udziału w Staking, możesz pobrać portfel Electrum, który wykorzystuje zdalne dane z łańcucha bloków.

Istnieją również opcje tworzenia portfela papierowego do przechowywania w chłodni i możesz przechowywać Nav w portfelu Coinomi Android na urządzenia mobilne.

Portfele Nav Coin

Jak postawić Nav Coin

Jeśli chcesz postawić swoje monety nawigacyjne na 5% nagrody, śmiało i pobierz Coin Core portfel na swój komputer i uruchom program, wybierz lokalizację instalacji, a następnie poczekaj, aż łańcuch bloków zostanie pobrany.

Nav Coin Staking

Aby wysłać monety do portfela, kliknij zakładkę „Odbierz”, w której otrzymasz swój adres wraz z kodem QR. Z tego miejsca możesz wygenerować dowolną liczbę adresów.

Otrzymuj monety nawigacyjne

Gdy w tym momencie powinieneś zrobić kopię zapasową swojego portfela, na wypadek gdybyś musiał go przywrócić w przyszłości, przejdź do menu „Plik” i kliknij „Kopia zapasowa portfela”, a zostanie wygenerowany plik wallet.dat. Należy wykonać kopię zapasową w bezpiecznym miejscu, na przykład na pamięci USB.

Gdy łańcuch bloków zostanie pobrany i będziesz mieć swoje monety nawigacyjne w portfelu, zaczniesz stawiać.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Stakowania, sprawdź ta strona, która zawiera wiele tutoriali do obstawiania i jak skonfigurować Raspberry pi do obstawiania. Mają też poręczny Kalkulator Nav Coin Staking aby obliczyć koszty energii elektrycznej i potencjalne korzyści.

Kalkulator obstawiania

Jak kupić Nav Coin (NAV)

Teraz, gdy masz już skonfigurowany portfel, będziesz chciał kupić trochę Nav Coin do przechowywania w nim. Nie możesz kupić NAV za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej jest kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie zamienić tę walutę dla NAV w Changelly.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Coinbase wyśle ​​Ci następnie e-mailem link do weryfikacji konta e-mail, a po kliknięciu linku w e-mailu zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikacji. Następnie musisz dodać swój numer telefonu i przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego – może to być paszport, prawo jazdy itp. Musisz również podać szczegóły płatności, aby w razie potrzeby dodać swoje konto bankowe lub kartę debetową lub kredytową – po krótkim czasie Twoje konto zostanie zweryfikowane i będziesz mógł dokonać pierwszego zakupu.

Weryfikacja Coinbase

Kup Ethereum lub Bitcoin

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Korzystanie z Changelly

Następnym etapem jest skorzystanie ze strony Changelly, aby zamienić Ether na NAV. Użyj tego łącza i podaj, ile Ethów chcesz przeliczyć, a pokaże Ci, ile NAV otrzymasz w zamian, jeśli jesteś zadowolony, kliknij zielony przycisk „Wymień”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o zarejestrowanie konta, które możesz zrobić za pomocą konta w mediach społecznościowych lub wpisując swój adres e-mail.

Rejestracja Changelly

Gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony na stronę ze szczegółami transakcji – sprawdź ją i upewnij się, że kwoty są prawidłowe. Gdy będziesz zadowolony, kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie adresu portfela Nav Coin, pod którym otrzymasz monety. Wklej to do pola i kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Adres portfela Changelly

Zostanie wyświetlony końcowy ekran potwierdzenia. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wszystkie dane są poprawne.

Bierzmowanie Changelly

Changelly dostarczy Ci adres, na który wyślesz swój Ether, więc skopiuj adres, który Ci podali, a następnie wróć na swoje konto w bazie monet.

Changelly Wyślij do

Wyślij swój Ethereum lub Bitcoin

W Coinbase kliknij „Konta” i wybierz swój portfel Ethereum po lewej stronie, a następnie kliknij „Wyślij”.

Wpisz adres, który podał Ci wcześniej Changelly.

Wyślij Ethereum

Kliknij „Kontynuuj”, a następnie może być konieczne potwierdzenie transakcji e-mailem lub telefonem, jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Transakcja zostanie teraz wysłana przez sieć Ethereum i dotarcie do niej zajmie chwilę – możesz sprawdzić swoje konto Changelly, gdzie powiadomi Cię o następujących krokach:

  1. czekać na wypłatę
  2. Wymiana
  3. Wysyłam do twojego portfela

Po zakończeniu na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający „Transakcja zakończona”. Możesz teraz sprawdzić swój portfel Nav Coin, w którym możesz potwierdzić, że masz teraz swój NAV.

Transakcja Changelly zakończona

Zrozumieć NAVTech

Kiedy pobierzesz najnowszy portfel z Nav Coin, zauważysz, że NAVTech jest dołączony i wstępnie skonfigurowany. Ten system open source jest zdecentralizowany, umożliwiając każdemu korzystanie z serwera Nav Coin lub skonfigurowanie własnego. Niezależnie od serwera, NAVTech to podwójny system blockchain, który pozwala na prywatne płatności Nav Coin. Szyfruje informacje o transakcji przed wysłaniem ich przez ten drugi łańcuch bloków. Zapewnia to brak powiązania między adresami.

W jaki sposób Nav Coin zapewnia prywatność transakcji?

Jeśli zdecydujesz się na płatność prywatną, Nav Coin wyśle ​​zaszyfrowane transakcje prywatne za pośrednictwem podwójnego łańcucha bloków, który działa w systemie NAVTech.

Jakie projekty zrealizował Nav Coin?

Jeśli spojrzysz na mapę drogową Nav Coin, odkryjesz wiele ukończonych projektów, w tym portfele mobilne i internetowe, planowanie Anonymous DApps, przebudowę Subchain, NavTech v1.2, Nav Coin Core 4.0.4, NaviPi 1.0.1, NavTech 1.1, Nav Coin Core 4.0.0, NavPi StakeBox, przeprojektowanie strony internetowej, wdrożenie decentralizacji, anonimowa integracja sprzedawcy, brama handlowa, cienki klient na pulpicie, publiczne wydanie NAVTech, NAVTech Node JS, test beta NAVTech, Faucet i Block Explorer.

Nav Coin rozpoczął swoją działalność w 2014 roku. Do 2016 roku był trzecim najlepszym spośród wszystkich kryptowalut. Przy tak wielu projektach na swoim koncie i planowanych na przyszłość, może tylko dalej rosnąć.

Jakie projekty są planowane na przyszłość?

Twórcy Nav Coin ciężko pracują nad tym poszerz go o liczne projekty. Trwa przetwarzanie NAVTech Polymorph. Obejmuje współpracę z Changelly, natychmiastową wymianę. Ten projekt zapewni anonimowe płatności, a także możliwość przełączania się między dowolnymi z ponad 25 kryptowalut wymienionych na platformie. Ten projekt jest ukończony w około 60 procentach.

Mapa drogowa

Plan marketingowy jest w tej chwili ukończony w około 75 procentach i będzie obejmował sformalizowanie planu marketingowego, jak również przedstawienie planu marketingowego. Nav Pi 2.0 jest kompletne w 25 procentach i koncentruje się na usprawnieniu interfejsu NavPi, jednocześnie poprawiając wydajność front-endu, aby zwiększyć wygodę użytkownika. Fundusz społeczności jest ukończony w 20 procentach, a deweloperzy przygotowują go na wypadek powodzenia głosowania w sieci.

Portfel NAVTEch połączy NavTech, Subchain i Nav Coin w jednym portfelu, zmieniając sieć w całkowicie zdecentralizowaną sieć mesh. Pracują również nad Anon Dapps, platformą Anonymous Decentralized Application.

Zespół pracuje również nad wdrożeniem Cold Staking, które pozwoli wykorzystać NAV w chłodni do obstawiania wkładu w celu zwiększenia bezpieczeństwa funduszy podczas obstawiania. Deweloperzy pracują również nad prototypem łańcucha nawigacyjnego.

Wniosek

Nav Coin wykorzystuje wszystkie zalety Bitcoin i dodaje prywatności poprzez możliwość ochrony adresów i innych informacji. Pozwala to użytkownikom korzystać z kryptowaluty, która wykorzystuje najnowszą technologię i chroni ich informacje.

Inne dobre punkty dla Nav Coin to nadchodząca technologia Polymorph, zimne obstawianie oraz możliwość inteligentnych kontraktów i Dappsów w dalszej części drogi i możesz zobaczyć, dlaczego istnieją duże nadzieje na przyszłość Nav Coin, co czyni go dobrą inwestycją w oczy z wielu.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map