Przewodnik po Odysei Coin OCN

Twórcy Moneta Odysei staramy się zastosować technologię blockchain w rozwijającej się ekonomii współdzielenia peer-to-peer, której przykładem są firmy takie jak Airbnb i Uber. Twórcy Odyssey przewidują współdzielenie zasobów w łańcuchu bloków przy stosunkowo niewielkiej centralizacji i wyższym stopniu bezpieczeństwa i zaufania niż w przypadku tradycyjnych systemów. To marzenie o uniwersalnej ekonomii współdzielenia jest tak stare jak sam internet – argumentowali twórcy.

Przewodnik po Odysei Coin OCN

„Internet miał swoją genezę jako narzędzie do wymiany informacji, a jego najwcześniejsze wersje służyły tylko wybranym społecznościom naukowym i wojskowym. Z biegiem czasu stał się siecią WWW, wykorzystując możliwości sieci peer-to-peer ”- napisali programiści. „To nie tylko informacje, którymi się dziś dzielimy – to po prostu wszystko”.

Jaka jest misja programistów?

Cele projektu Odyssey są raczej wzniosłe – zastąpienie gospodarki opartej na własności prywatnej. W nowym, wspaniałym świecie Odyssey każdy może wnieść swój wkład w całą gospodarkę i nikt nie posiada niczego w całości.

O Odyssey Coin

„W przyszłości współdzielenie stanie się normą, a własność prywatna luksusem” – napisali deweloperzy w białej księdze. „Nie można niczego posiadać, ale każdy może po prostu dzielić się wszystkim. Można elastycznie dostosowywać wydatki zgodnie z zapotrzebowaniem. Zamiast wydawać więcej, kupimy coś na tyle, na ile jest to rzeczywiście potrzebne. Dzielenie się umożliwi wykorzystanie wolnych zasobów i zwiększy ogólny dochód i dobrobyt społeczeństwa ”.

Twórcy twierdzą, że ta utopia może się urzeczywistnić tylko dzięki otwartemu, bezpiecznemu systemowi współdzielenia peer-to-peer, który jest w stanie łatwo komunikować się z wieloma innymi ofertami peer-to-peer..

Jak to działa?

Ekosystem udostępniania peer-to-peer w Odyssey opiera się na trzech głównych współtwórcach – usługodawcach, konsumentach i recenzentach. Jedna osoba może jednocześnie pełnić wszystkie trzy role w różnych systemach współdzielenia, wszystkie połączone kręgosłupem Odyssey.

Dostawcy usług będą używać tokenizowanych zasobów w łańcuchu bloków, aby oferować swoje usługi do udostępniania, tak samo jak Uber oferuje przejazdy czy Airbnb oferuje łóżka. Konsumenci mogą również korzystać ze wspólnych usług oferowanych przez dostawców usług, podczas gdy recenzenci działają jako rodzaj kontroli jakości za pośrednictwem łańcucha blokowego. Wszystkie informacje zawarte w łańcuchu bloków są bezpieczne i przejrzyste ze względu na kryptograficzny charakter łańcucha bloków. Informacje w łańcuchu bloków są również z natury dystrybuowane, umożliwiając wszystkim poziomom dostęp do wcześniej zastrzeżonych informacji.

Infrastruktura

System ocen Odyssey jest również wyjątkowy, ponieważ wykorzystuje monety OCN jako paliwo i bodziec do dalszego rozwoju łańcucha bloków. Jest to sprzeczne z bardziej tradycyjnymi modelami udostępniania, które opierają się na opiniach zewnętrznych w celu oceny jakości usługodawców.

Czym różni się Odyssey od tradycyjnych usług udostępniania peer-to-peer?

Głównym zarzutem Odyssey dotyczącym tradycyjnego modelu usług peer-to-peer jest jego segmentacja. Przejazdy można udostępniać tylko w systemach wspólnych przejazdów, łóżkach w systemach współdzielonych itd. Odyssey ma na celu połączenie tych systemów w jeden spójny ekosystem, łączący dostawców usług, klientów i recenzentów w sieci wymiany peer-to-peer.

Ostateczna wizja Odyssey to gospodarka, która jest prawie całkowicie zdecentralizowana. Ta hipotetyczna ekonomia koncentruje się bardziej na jednostce i jej zdolności do wnoszenia wkładu na wielu platformach udostępniania. Krótko mówiąc, Odyssey planuje odejść od modelu firmy sprzed tysiącleci. Grupa nie będzie już musiała się jednoczyć, aby zapewnić towar lub usługę, jeśli to dobro lub usługa mogą być świadczone przez osoby powiązane z łańcuchem bloków.

Odyssey dąży również do przełamania monopoli dzielenia się, które są sprzeczne z duchem tego przedsięwzięcia.

„Po pierwsze, obecne platformy ekonomii współdzielenia to dwustronne systemy charakteryzujące się silnymi zewnętrznymi efektami sieciowymi, tworzącymi tendencję do naturalnego monopolu i umożliwiającymi zarabianie wysokich marż przez samą platformę. Zwiększa to koszty operacyjne ponoszone przez współdzielenie dostawców aktywów ”- napisali deweloperzy. „Po drugie, jeśli chodzi o podaż w ekonomii współdzielenia, ci, którzy odnoszą największe zyski, są właścicielami cennych aktywów. Biorąc pod uwagę, że każdy może łatwo przekształcić swój majątek we wspólne aktywa kapitałowe, posiadanie cennych dóbr jest zwykle skoncentrowane w małej grupie zamożnych osób. Podsumowując, nie każdego stać na posiadanie cennych aktywów ”.

Odblokowując potencjał wszystkich osób do uczestniczenia w ekonomii współdzielenia, Odyssey ma nadzieję jednocześnie wzmocnić pozycję mas, jednocześnie czyniąc wszystkie usługi zarówno tańszymi, jak i bardziej swobodnie dostępnymi.

Kto stoi za Odyssey?

Odyssey wymienia swoich dwóch głównych doradców jako Yi Shi i Justin Sun. Yi Shi jest dyrektorem generalnym Shanghai’s Avazu Holding, a Justin Sun jest siłą napędową stojącą za monetą Tron.

Zespół

W skład zespołu doradczego wchodzą również Goh Jian Kai, założyciel i dyrektor generalny RateX, systemu płatności transgranicznych w Azji Południowo-Wschodniej.

Kim są partnerzy Odyssey?

Model biznesowy Odyssey w dużym stopniu opiera się na partnerach, którzy dalej rozwijają wieloaspektowy ekosystem udostępniania. Od maja 2018 roku firma Odyssey nawiązała współpracę z kilkoma znanymi firmami, w tym z IBM i Amazon Web Partners. Dwa z najwcześniejszych partnerstw to OBike i Tron.

OBike to firma zajmująca się bezstacjonarnym udostępnianiem rowerów w Azji Południowo-Wschodniej, a Tron to kryptowaluta, która zamierza przeskoczyć konkurentów, takich jak Ethereum, do stworzenia czegoś w rodzaju sieci Web 4.0 opartej na zdecentralizowanym tworzeniu i dystrybucji treści. Kierownik Tron, Justin Sun, jest jednym z głównych doradców Odyssey.

W jaki sposób Odyssey planuje rozwiązać problemy ze skalowalnością?

Marzenia Odysei są wielkie, a to ostatecznie będzie wymagało ogromnej sieci dostawców usług, klientów i recenzentów. Odyssey planuje wdrożyć tymczasowy system rejestracji przynajmniej niektórych transakcji offline, aby wprowadzić je do łańcucha bloków w późniejszym czasie. Jednak Odyssey planuje również mocno oprzeć przyszłe ulepszenia na rozwoju w łańcuchu blokowym Ethereum. Ponieważ ten blockchain rozwiązuje problemy ze skalowalnością, rozwiązania te zostaną zastosowane w Odyssey.

Token OCN

Od maja 2018 r. Odyssey (OCN) był notowany na głównych giełdach za nieco ponad 0,03 USD przy ogólnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 70 mln USD i dziennym wolumenie obrotu wynoszącym około 42 mln USD. Podaż w obiegu w maju 2018 r. Wynosiła 2 miliardy, a całkowita podaż monety wynosi 10 miliardów. OCN można kupić na następujących giełdach:

  • Huobi
  • Gate.io
  • Kucoin
  • HitBTC
  • IDEX
  • Bit-Z
  • Cobinhood

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

Odwiedź stronę główną projektu Odyssey tutaj i sprawdź jego białą księgę tutaj.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me