Przewodnik po Purku

Plik Purk Project to zdecentralizowany słoik ze wskazówkami dotyczącymi łańcucha bloków, którego celem jest zarabianie na blogach, projektach multimedialnych i innych witrynach internetowych. Purk jest dumny z tego, że jest odporny na wydobywanie układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC), a wskazówki przekazane za pośrednictwem projektu Purk są gwarantowane anonimowo ze względu na nacisk zespołu programistów na bezpieczeństwo i prywatność.

Przewodnik po Purku

Jak to działa?

Purk wykorzystuje technologię podpisu pierścieniowego i formę protokołu wymiany Diffie-Hellman, aby zapewnić prywatność napiwków dostarczanych za pośrednictwem swojej platformy. Purk podkreśla, że ​​transakcje dokonywane na jego platformie są niemożliwe do powiązania i śledzenia ze względu na tworzenie wielu kluczy jednorazowego użytku obliczanych na podstawie jednego klucza publicznego. Aliasy portfela Purk można powiązać z dowolnym uchwytem Purk i są one wbudowane w sam łańcuch bloków Purk.

Jak Purk traktuje prywatność?

Bitcoin i inne uznane kryptowaluty zapewniają ścieżkę do identyfikacji osób poprzez ich opublikowane adresy. Adresy te można połączyć ze sobą, a następnie skojarzyć z określoną osobowością online, w zasadzie wyprowadzając osobę lub osoby zaangażowane w transakcję. Zespół Purk wykorzystuje protokół bezpieczeństwa CryptoNote, aby osiągnąć swoje cele w zakresie prywatności. W białej księdze protokołu zespół wyjaśnił mechanikę podpisów pierścieni dla prywatności.

„Proponujemy rozwiązanie umożliwiające użytkownikowi publikację pojedynczego adresu i otrzymywanie bezwarunkowych niemożliwych do połączenia płatności” – powiedział zespół CryptoNote w swojej białej księdze. „Miejsce docelowe każdego wyniku CryptoNote (domyślnie) to klucz publiczny, pochodzący z adresu odbiorcy i losowych danych nadawcy. Główną zaletą w porównaniu z Bitcoinem jest to, że każdy klucz docelowy jest domyślnie unikalny (chyba że nadawca używa tych samych danych dla każdej transakcji do tego samego odbiorcy). W związku z tym nie ma takiego problemu, jak „ponowne wykorzystanie adresu” zgodnie z projektem i żaden obserwator nie może określić, czy jakiekolwiek transakcje zostały wysłane na określony adres lub połączyć dwa adresy razem ”.

Publiczny interfejs API

Chociaż darowizn / napiwków nie można wyśledzić, po wydaniu nowego publicznego interfejsu API pod koniec przyszłego miesiąca użytkownicy, którzy wygenerują przycisk darowizny, będą mieli możliwość śledzenia niektórych wskaźników, takich jak sumy darowizn w PURK, wyświetlenia przycisków, tx hash, zmienność adresu portfela i interakcja z przyciskami użytkownika. Te wskaźniki nadal nie oferują całkowicie identyfikowalnej metody i można je wywołać tylko za pośrednictwem interfejsu API w celu użycia w aplikacjach / witrynach internetowych

Purk Features

Kto stoi za Purkiem?

Purk wykorzystuje model kontrahenta, aby zapewnić ciągły rozwój platformy. Zespół zauważa na swojej stronie internetowej, że około trzech programistów aktywnie pracuje nad kodem projektu i celami planu; trzech specjalistów ds. marketingu nieustannie pracuje nad rozpowszechnianiem wiedzy o platformie Purk; a dwóch grafików i / lub projektantów stron internetowych pomaga swoim partnerom w rozwoju i marketingu w dopracowywaniu interfejsu użytkownika projektu i reklam.

Co sprawia, że ​​Purk ASIC jest odporny?

Nic dziwnego, że większość wydobywania bitcoinów odbywa się za pomocą dużych, drogich maszyn ASIC. To osłabia pozornie demokratyczny etos monety. Tylko ludzie z wystarczającym kapitałem, aby wrzucić do pokoju pełnego ASIC i związanego z nimi sprzętu chłodzącego, modlą się o wykonanie poważnego wydobycia.

Purk ma na celu przywrócenie górnictwa masom, ograniczając zdolność ASIC do produkcji nowych monet PURK. Ma to tę zaletę, że poszczególne monety PURK są dostępne dla szerszego grona fanów i utrzymuje zaangażowanie społeczności, tworząc barierę wejścia – i posiadając PURK – na jak najniższym poziomie.

Purk Mining

„Proponujemy nowy algorytm związany z pamięcią dla funkcji wyceny proof-of-work” – powiedział zespół ds. Protokołu. „Opiera się na swobodnym dostępie do wolnej pamięci i podkreśla zależność od latencji. W przeciwieństwie do szyfrowania, każdy nowy blok (o długości 64 bajtów) zależy od wszystkich poprzednich bloków. W rezultacie hipotetyczny „oszczędzający pamięć” powinien znacznie zwiększyć szybkość obliczeń ”.

Czy Purk jest zamiennikiem Bitcoina?

Purk ma być bezproblemowym systemem protokołów płatności z niemożliwym do prześledzenia łańcuchem bloków. Jednak nie ma on na celu całkowitego zdetronizowania Bitcoina. Dobrze prosperujące środowisko kryptowalut zależy od wyboru, jak pierwotnie wyjaśniono w białej księdze CryptoNote.

„Nie uważamy CryptoNote za całkowity zamiennik Bitcoina” – napisano w gazecie. „Wręcz przeciwnie, posiadanie dwóch (lub więcej) silnych i wygodnych walut jest lepsze niż posiadanie tylko jednej. Prowadzenie dwóch i więcej różnych projektów równolegle jest naturalnym przepływem ekonomii elektronicznej gotówki ”.

Jak wygląda rynek?

Obecnie Purk jest notowany na dwóch giełdach – Altex Exchange i TradeOgre. Obecnie nie jest notowana na CoinMarketCap, ale zespół programistów zauważa, że ​​ma maksymalną podaż 179424673 monet – podzielną do sześciu miejsc po przecinku – i średnią cenę z lipca 2018 r. Wynoszącą około 0,05 USD..

Co dalej na mapie drogowej Purk?

Mapa drogowa Purka jest ambitna i wyczerpująca. Moneta została wprowadzona na rynek na początku tego roku z pełną obsługą zintegrowanego portfela oczekiwaną do końca roku. W 2019 roku Purk planuje uruchomić pełną platformę darowizn do drugiego kwartału. W dłuższej perspektywie Purk planuje przejść od prostych darowizn do pełnoprawnej platformy płatniczej dla sprzedawców. Chodzi o to, że wieloletni status Purk jako podmiotu przekazującego darowizny można łatwo przenieść do pełnej funkcjonalności sprzedawcy, z późniejszą integracją portfeli iOS i Android.

Wniosek

Projekt Purk to zabawne nowe wyobrażenie o oryginalnym etosie Bitcoin. Jako waluta peer-to-peer, Bitcoin ma poważne ograniczenia, jeśli chodzi o skalowalność i użyteczność dla przeciętnego Joe. Wydobywanie bitcoinów jest trudne i kosztowne, dlatego rzadko zdarza się, aby Bitcoin faktycznie był używany na wolności – podwójnie do zastosowań takich jak napiwki. Purk wypełnia tę pustkę, tworząc monetę odporną na ASIC z powiązaną platformą napiwków, którą można łatwo wykorzystać do zarabiania na wszystkim, od blogów po strony zespołów. PURK jest łatwy do zdobycia i łatwy do wydania, więc platforma ma już znaczące zalety w stosunku do tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Jednak naprawdę ekscytującą część można znaleźć na końcu mapy drogowej projektu Purk. Chociaż początkowo nastawiony był na napiwki i monetyzację witryny, zespół Purk ostatecznie chciałby ulepszyć Purk, aby zapewnić anonimowe, niemożliwe do śledzenia transakcje peer-to-merchant. Jeśli problemy ze skalowalnością utrzymają się – i nie ma powodu, by sądzić, że tak się nie stanie – może to być potencjalnie wielki przełom, którego szukały kryptowaluty. Masowa adopcja za pośrednictwem szybkiego, prostego systemu, takiego jak Purk do codziennych zakupów, jest świętym Graalem świata kryptowalut i to zachęcające, że Purk już myśli o tego rodzaju przypadku użycia, gdy jego rozwój dopiero się zaczyna.

Ostatecznie projekt Purk jest ambitnym, ale dobrze uzasadnionym projektem z jasnym planem działania i osiągalnymi celami. Cele te są równoważone przez długoterminową wizję, która może bardzo dobrze umieścić ją w czołówce kryptowalut, o ile jej społeczność pozostaje aktywna.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me