Przewodnik dla początkujących po Quantstamp

Przewodnik po Quantstamp

Quantstamp jest pierwszym protokołem inteligentnych umów do audytu bezpieczeństwa. Wymaga technologii Ethereum i rozszerza ją, aby zapewnić bezpieczeństwo inteligentnych umów użytkowników.

Quantstamp

Kto stoi za Quantstamp?

Zespół odpowiedzialny za Quantstamp składa się z ekspertów w dziedzinie testowania oprogramowania i ma ponad 500 cytowań w Google Scholar. Obejmuje również doktorantów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Richard Ma jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym z doświadczeniem w operacjach biznesowych i strategicznych, handlu algorytmicznym i nie tylko. Steven Stewart jest współzałożycielem i dyrektorem technicznym z doświadczeniem w tworzeniu inteligentnych kontraktów i kanadyjskim Departamencie Obrony Narodowej. Starszy inżynier ds. Bezpieczeństwa Edward Zulkoski pracuje nad rozwojem inteligentnych kontraktów i przeprowadził szeroko zakrojone badania nad rozwiązaniami SMT i SAT. Inny starszy inżynier ds. Bezpieczeństwa, Vajih Montaghami, przeprowadza weryfikację oprogramowania i jest ekspertem w zakresie skalowalnych systemów i infrastruktury bezpieczeństwa.

Zespół Quantstamp

Inni członkowie zespołu to Prit Sheth jako główny inżynier backendu, Leonardo Passos jako starszy programista, Krishna Sriram jako menedżer społeczności i PR, Anna Kao jako grafik i projektant UX, Jared Harril jako menedżer społeczności, Alex Murashkin jako starszy programista inżynier, a Kacper Bak jako starszy inżynier oprogramowania. Zespół poszukuje również inżynierów blockchain i wkrótce ogłosi doktorat. inżynierowie bezpieczeństwa z dużym doświadczeniem.

Co robi Quantstamp?

Quantstamp to w istocie sieć audytu. Ta wyspecjalizowana sieć łączy inwestorów, użytkowników i programistów w dowód audytu, który jest skalowalny i przejrzysty. Sieć umożliwia automatyczne sprawdzanie różnych słabych punktów inteligentnych kontraktów. Automatycznie nagradza również tych, którzy zidentyfikują błędy, zachęcając sieć do ciągłego utrzymywania najlepszej kondycji.

Jak to działa

Jakie problemy rozwiązuje Quantstamp?

Zespół stojący za Quantstamp zdaje sobie sprawę, że sieci blockchain są rzeczywiście bezpieczne, ale chce poprawić bezpieczeństwo inteligentnych kontraktów, czego bardzo brakuje. W białej księdze zespół przytacza przypadki, w których hakerzy ukradli 30 milionów i 55 milionów dolarów z powodu błędów, przedstawiając dokładny typ scenariusza, któremu ma nadzieję zapobiec dzięki Quantstamp.

Zespół uważa, że ​​obecne próby walidacji inteligentnych kontraktów to po prostu za mało, a skorzystanie z usług firmy konsultingowej w zakresie bezpieczeństwa wymagałoby pomocy eksperta w zakresie kontroli inteligentnych kontraktów. Prowadzi to do wysokiego ryzyka błędów i wysokich kosztów, a ponadto do dużego uzależnienia od jednej firmy, co naraża audytowaną firmę na ryzyko. Zasadniczo zespół uważa, że ​​audytorzy nie są w stanie nadążyć za rosnącą liczbą inteligentnych kontraktów, ponieważ nie ma wystarczającej liczby ekspertów, co doprowadzi do wzrostu kosztów.

Inteligentny kontrakt

Tworząc skalowalny, opłacalny system, który może kontrolować inteligentne kontrakty, Quantstamp rozwiązuje te problemy, umożliwiając przeprowadzanie audytów bez polegania na ludziach.

Jakie są kluczowe cechy Quantstamp?

Protokół Quantstamp opiera się na dwóch głównych częściach. Pierwsza to całkowicie zautomatyzowany system weryfikacji oprogramowania, który można aktualizować. Ten system sprawdza programy Solidity i jest przeznaczony do wyłapywania ataków o coraz większym stopniu złożoności. Druga część to automatyczna wypłata bounty, która zapewnia nagrody ludzkim uczestnikom, którzy znajdują błędy w inteligentnych kontraktach. Pozwala to Quantstamp wypełnić lukę między obecnym poleganiem na audytorach ludzkich a przejściem na oprogramowanie.

Quantstamp szczyci się opłacalnością, więc firmy nie wahają się przed skorzystaniem z usług i zapewnieniem bezpieczeństwa swoich inteligentnych kontraktów. Jest również skalowalny, umożliwiając weryfikację dowolnego projektu Ethereum. Idealnie byłoby, gdyby ostatecznie stało się fundamentalną częścią głównego nurtu przyjęcia Ethereum. Jako protokół zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, Quantstamp jest również wysoce bezpieczny. Protokół proof-of-audit został zaprojektowany tak, aby uniemożliwić osobom o złych zamiarach manipulowanie wynikami audytu. Eliminuje to ryzyko związane z podatnością scentralizowanych audytów.

Co powinieneś wiedzieć o tokenach Quantstamp?

Tokeny Quantstamp, QSP, są rodzajem Ethereum ERC20 i można je kupować tylko za ETH podczas crowdsale. Przedsprzedaż nie obejmuje żadnych indywidualnych czapek, ponieważ służy ona do zatrudniania inżynierów. Główna sprzedaż ma indywidualne czapki. Na koniec wszelkie niesprzedane tokeny zostaną spalone. Tokeny dla zespołu założycielskiego mają trzyletni harmonogram nabywania uprawnień.

W sumie 65 procent tokenów jest dystrybuowanych podczas sprzedaży tokenów, a 20 procent jest przydzielane zespołowi i doradcom. Rezerwa na działalność podstawową otrzymuje 10 procent, a ostatnie 5 procent przeznacza się na rozwój społeczności. Pełne 50 procent dochodów przeznaczane jest bezpośrednio na rozwój produktu, z dodatkowymi 30 procentami przeznaczonymi na marketing i społeczność, 15 procent na fundusze administracyjne i ogólne, a 5 procent na bezpieczeństwo.

W jaki sposób używane są tokeny QSP?

Tokeny QSP to metoda płatności za usługi weryfikacyjne, a także sposób wynagradzania tych, którzy zapewniają weryfikację. Współtwórcy otrzymują tokeny QSP do oprogramowania, które wnoszą do weryfikacji programów Solidity. Ci, którzy uruchamiają węzły walidacyjne Quantstamp, otrzymują w zamian tokeny QSP, a ci, którzy znajdą błędy, otrzymują również nagrodę w postaci QSP. Ci, którzy tworzą kontrakty, zapłacą tokeny QSP po zweryfikowaniu ich inteligentnych kontraktów.

Jak kupić Quantstamp QSP

Nie możesz kupić QSP za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, co możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie zamienić je dla QSP na giełdzie takiej jak Binance.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup QSP w Binance lub Kucoin

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu QSP, zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupić na ich giełdzie.

Portfele Binance

QSP można również kupić na Kucoin Exchange, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj, aby dowiedzieć się, jak korzystać z tej wymiany.

Kucoin

Jak wygląda mapa drogowa?

W styczniu 2018 roku Quantstamp zakończy budowę węzła walidacji, który jest rozszerzonym węzłem Ethereum. W lutym piąty półautomatyczny audyt zostanie przeprowadzony przy użyciu oprogramowania analitycznego V1. To oprogramowanie zostanie również dodane do węzła walidacji odpowiedzialnego za zwracanie nieprzetworzonych danych wyjściowych i skrótu potwierdzającego audyt. W marcu zespół będzie pracował nad fazą testowania i ulepszaniem zachęt krypto-ekonomicznych, oprócz uruchomienia systemu zarządzania posiadaczami tokenów.

Fazy ​​produkcji

W kwietniu sieć testowa zostanie wdrożona po przeprowadzeniu testów i walidacji. W tym momencie rozpocznie się również akademicki przegląd systemu. W maju odbędzie się pierwszy hackathon Quantstamp, a prace nad ubezpieczeniem inteligentnych kontraktów rozpoczną się w czerwcu. W lipcu odbędzie się głosowanie posiadaczy tokenów na mainnet, a mainnet V1 zostanie wydany w sierpniu. We wrześniu zespół rozpocznie prace nad konsensusem rozproszonym SAT i BFT dla mainnet V2. W październiku produkt alfa, czyli ubezpieczenie inteligentnych umów, zostanie dodany do inteligentnych kontraktów mainnet.

Wniosek

Potrzeba systemu takiego jak Quantstamp jest czymś, o czym wielu nie zdawało sobie sprawy, dopóki nie został wprowadzony, ale ta platforma może zrobić znaczącą różnicę. Bezpieczeństwo jest rzeczywiście aktualnym problemem w przypadku inteligentnych kontraktów, a dzięki zespołowi i technologii stojącej za Quantstamp ten problem powinien zostać szybko zmniejszony. Dzięki zachętom i doświadczeniu zespołu Quantstamp powinno skutecznie zapewnić, że inteligentne kontrakty są wolne od błędów.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map