Przewodnik KyberNetwork

Sieć Kyber to platforma do konwersji i wymiany zasobów cyfrowych. Platforma zapewnia użytkownikom bogate API płatności oprócz nowego portfela kontraktowego, który pozwoli Ci otrzymywać płatności za pośrednictwem dowolnego tokena, bez względu na to, kim jesteś. Ponadto Kyber prowadzi handel instrumentami pochodnymi, aby umożliwić użytkownikom zminimalizowanie ryzyka wahań cen kryptowalut.

Podręcznik sieciowy Kyber

Kto stoi za siecią Kyber?

Loi Luu, dyrektor generalny i współzałożyciel, jest badaczem specjalizującym się w kryptowalutach, rozproszonych algorytmach konsensusu i zabezpieczeniach inteligentnych kontraktów. Drugi współzałożyciel, Yaron Velner, jest również dyrektorem technicznym i ma tytuł doktora. Doktor nauk komputerowych na Uniwersytecie w Tel Awiwie, ze szczególnym uwzględnieniem zachęt do teorii gier w ramach protokołów blockchain oraz formalnej weryfikacji inteligentnych kontraktów. Ostatni współzałożyciel, Victor Tran, jest również głównym inżynierem, a także administratorem systemu Linux i starszym inżynierem zaplecza.

Zespół Kyber

Reszta zespołu obejmuje doradcę wykonawczego Wong Lee Hong i Vitalika Buterina, Leng Hoe Lon, Chionh Chye Kit, Kenneth Oh, Prateek Saxena i Pandia Jiang, z których wszyscy są doradcami.

Dlaczego był potrzebny Kyber?

Zespół stojący za Kyber stworzył tę platformę w odpowiedzi na wiele czynników, w tym ryzyko centralizacji. Chociaż kryptowaluty są zdecentralizowane i pozbawione zaufania, większość giełd jest scentralizowana, do czego Kyber zwraca uwagę ze względu na zdecentralizowany charakter. Istniejące zdecentralizowane giełdy mają własne problemy, takie jak podatność na włamanie lub manipulację z zewnątrz. Ta luka jest produktem ubocznym opóźnienia między początkowym utworzeniem zamówienia a jego przyjęciem w ramach bloku. Zapewniając natychmiastowe przelewy, Kyber jest w stanie wyeliminować tę lukę.

Brak natychmiastowych wymian był kolejnym problemem, który zespół stojący za Kyber chciał rozwiązać, zarówno pod względem wspomnianej luki w zabezpieczeniach, jak i prostej wygody użytkownika. Porusza również kwestie związane z samą liczbą zasobów cyfrowych i trudnościami z konwersją między nimi.

Jakie są główne składniki Kyber?

W sieci Kyber są cztery główne komponenty, które pozwalają na jej funkcjonalność. Inteligentne kontrakty obejmują główną umowę, która pozwala użytkownikom i menedżerom rezerw wejść do systemu. Portfel użytkownika ma przyjazny interfejs i wiele dostępnych integracji. Portal menedżera rezerw pokazuje wyniki menedżerów i statystyki sieci, a także różne algorytmy i strategie, które pomagają w ustalaniu cen i ponownym równoważeniu. Wreszcie pulpit operatora pozwala operatorowi zarządzać systemem, w tym dodawać i usuwać rezerwy oraz zmieniać parametry sieci.

Na co Kyber Network pozwala użytkownikom?

KyberNetwork oferuje szereg funkcji. Użytkownicy mogą wymieniać lub konwertować tokeny, uzyskując kryptowaluty, które chcą, od tych, które są już w ich portfelu. Mogą również używać własnego tokena, aby płacić każdemu i otrzymywać płatności w innych kryptowalutach, takich jak Ether i Bitcoin. Możliwość zabezpieczenia się przed wahaniami cen daje KyberNetwork przewagę nad innymi podobnymi już dostępnymi platformami.

Jakie są kluczowe zastosowania sieci Kyber?

Możliwości korzystania z Kyber Network są tak samo nieograniczone, jak Twoja kreatywność, ale wielu użytkowników wykorzysta je do wymiany tokenów. Ze względu na zdolność Kyber Network do natychmiastowego i bezpiecznego zakończenia tych wymian, nie ma potrzeby szukania wymiany gdzie indziej.

Kyber Network oferuje również instrumenty pochodne, więc mniej obawy o wahania cen i niezawodny sposób uzyskiwania dywidend z DAO. Platforma umożliwia zarówno płatności proxy, jak i międzyłańcuchowe. Możesz korzystać z Kyber Network, aby otrzymywać płatności z różnych kryptowalut, w tym Bitcoin, otrzymując je w Ether, dzięki tej funkcji płatności międzyłańcuchowych oszczędzającej czas i wysiłek. Tymczasem płatności zastępcze pozwalają Ci płacić każdemu w wybranym przez siebie tokenie, a oni otrzymują inny token. Kyber Network zajmuje się konwersją, więc nie musisz wykonywać dodatkowego kroku i możesz po prostu wysłać płatność.

Jakie są najważniejsze właściwości sieci Kyber?

Sieć Kyber szczyci się tym, że jest bezpieczna i nieufna, ponieważ każda operacja odbywa się za pomocą inteligentnych umów. Z tego powodu nie ma potrzeby ufać platformie, ponieważ nigdy nie przechowuje ona pieniędzy użytkowników. Kyber dostarcza również natychmiastowe transakcje bez konieczności czekania na potwierdzenie lub dokonania wpłaty. Zamiast tego użytkownicy otrzymują swoje tokeny, gdy tylko transakcja wejdzie do łańcucha blokowego, o czym wszyscy zaznajomieni z kryptowalutami wiedzą, że jest zasadniczo natychmiastowa.

Platforma jest w stanie zapewnić natychmiastowe możliwości handlowe ze względu na wysoką rezerwę wszystkich tokenów, co pozwala na płynność i oznacza, że ​​Kyber nie musi pracować, aby uzyskać token po transakcji; te, za które sprzedałeś, są już w rezerwie. Kyber jest również wysoce kompatybilny, współpracując z obecnymi inteligentnymi kontraktami, więc nie musisz niczego zmieniać, aby rozpocząć korzystanie z platformy.

Czym KyberNetwork wyróżnia się na tle innych zdecentralizowanych giełd?

Chociaż istnieje wiele innych zdecentralizowanych giełd skupiających się na kryptowalutach, KyberNetwork spełnia wyjątkową potrzebę. Jest to pierwszy, który zapewnia błyskawiczne i pozbawione zaufania giełdy łańcuchowe, z dużą płynnością. Istniejące giełdy nie mają co najmniej jednej z tych funkcji.

Wymiany

Niektóre podobne platformy to Bancor i 0x, z których każda przyjmuje inne podejście niż Kyber. Bancor opiera się na ustalonej formule przy ustalaniu cen tokenów, ale KyberNetwork pozostawia to menedżerom rezerw. Natomiast 0x wykorzystuje kanały offline do dopasowywania kupujących i sprzedających, podczas gdy Kyber robi wszystko w łańcuchu i natychmiast. Podczas gdy 0x rezerwuje zamówienie poza łańcuchem, ale kończy rozliczenie w łańcuchu, ale Kyber robi wszystko w łańcuchu, poprawiając płynność i szybkość transakcji.

Jak kupić token sieciowy Kyber KNC

Nie możesz kupić KNC za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie zamienić to dla KNC na giełdzie takiej jak Binance.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup XLM w Binance lub Kucoin

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu KNC, zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupić na ich giełdzie.

Portfele Binance

KNC można również kupić na giełdzie Kucoin, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj, aby dowiedzieć się, jak korzystać z tej wymiany.

Kucoin

Co przedstawia plan działania na przyszłość?

W sierpniu 2017 r. Kyber został uruchomiony w sieci testowej, a pierwsze uruchomienie sieci głównej nastąpi w pierwszym kwartale 2018 r. W tym momencie będzie obsługiwał handel między ETH a tokenami. Do drugiego kwartału Kyber będzie wspierać handel dowolnymi parami żetonów. Funkcje te będą kontynuowane w trzecim kwartale wraz z dodaniem obsługi handlu zaawansowanymi instrumentami finansowymi. Na początku 2019 roku platforma będzie obsługiwać handel o charakterze międzyłańcuchowym.

Mapa drogowa

Wniosek

Kyber wypełnia lukę w istniejącym systemie giełd kryptowalut dzięki zdecentralizowanemu charakterowi i natychmiastowym transakcjom. Wraz ze wzrostem liczby dostępnych kryptowalut wzrośnie zapotrzebowanie na systemy takie jak ten, których Kyber jest pionierem. Już uruchomiona wersja jest przydatna, a wraz z pojawieniem się większej liczby funkcji, w tym obsługi dowolnych par tokenów, stanie się jeszcze bardziej pomocna dla osób z inwestycjami w kryptowaluty.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me