Przewodnik dla początkujących po Skycoin: Blockchain do naprawy Internetu?

Przewodnik Skycoin

Skycoin to bardzo ambitny projekt kryptowaluty, który ma wiele różnych ruchomych części. Zamiast jednej monety jest to właściwie cały ekosystem rozwiązań problemów, które blockchain ma na celu rozwiązać. Jest to kompletna platforma zasilana przez Skycoin w celu wykonywania różnych funkcji i współtworzenia sieci współzależnych systemów. Podstawa ekosystemu Skycoin zaczyna się od Skywire.

Witryna Skycoin

Co to jest Skywire?

Neutralność sieci to kwestia sporna w sferze dostawców usług internetowych. Wiąże się to z tym, że dostawcy usług internetowych (ISP) mogą pobierać różne stawki, aby nadać priorytet treści swoim abonentom. Chociaż technicznie jest to dozwolone, praktyka ta jest sprzeczna ze wszystkim, co reprezentuje etos internetu.

Skywire

Skywire prezentuje się jako siatka usług prywatnych, która jest zdecentralizowana. Klienci Skywire uruchamiają serwer wirtualnej sieci prywatnej (VPN), który łączy użytkowników z siecią Skywire. Te serwery są znane jako Skyminer.

Co to jest Skyminer?

Sprzęt Skyminer to niestandardowy serwer VPN, który zapewnia infrastrukturę do zasilania sieci Skywire. Skyminer jest zasadniczo serwerem Linux ze zintegrowanym routerem i funkcjami sieciowymi. Jednostka jest gotowa, ale specyfikacje są również dostępne dla każdego, kto chciałby zbudować własną jednostkę Skyminer. Serwer posiada czterordzeniowy procesor ARM, 16 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci półprzewodnikowej. Ma również 8-rdzeniową kartę graficzną Mali450.

Sky Miner

Serwery te zapewniają użytkownikom dostęp do internetu. Tworzy to drugą warstwę przeglądania prywatnego. Usługa jest tańsza, szybsza i kontrolowana przez użytkowników Skywire. Dostawcy usług internetowych nie mają kontroli nad tym, które treści są traktowane priorytetowo. Sieć Skywire jest prywatna, więc nie można prześledzić adresów IP. Użytkownicy są również nagradzani za zapewnienie przepustowości innym użytkownikom i płacą w Skycoin.

Co to jest Skycoin?

Skycoin to kryptowaluta oparta na Bitcoinie. Całkowita podaż monety wynosi 100 milionów, a monet nie można stworzyć ani zniszczyć. Ale poczekaj? Jak kopiesz dla Skycoin? Skycoin nie jest wydobywany jak Bitcoin, ponieważ nie opiera się na konsensusie Proof of work (PoW), takim jak Bitcoin, w którym komputery zużywają energię i zasoby przetwarzania i są nagradzane w monetach. Nie jest to również waluta Proof-of-Stake (PoS), w której użytkownicy są nagradzani za zwykłe trzymanie Skycoin w swoich portfelach, jak na przykład PIVX. Zamiast tego Skycoin ma własną, niestandardową metodę konsensusu o nazwie Obelisk.

Skycoin

Jak działa metoda konsensusu Obelisk?

Ideą algorytmu Obelisk jest to, że węzły zgadzają się na podstawie konsensusu sieci zaufania. Wpływy są rozprowadzane w sieci, tworząc sieć zaufania. Aby całkowicie wyeliminować wydobywanie, każdy węzeł w sieci łączy się z listą węzłów, które uważa za godne zaufania.

Węzły są klasyfikowane według liczby połączeń, które mają z innymi węzłami. To prawie jak dowód społeczny, w którym węzły są postrzegane jako bardziej godne zaufania na podstawie ich popularności w sieci. Co ciekawe, każdy węzeł ma swój własny łańcuch bloków, który działa jako publiczny kanał nadawczy. Węzły są identyfikowane za pomocą klucza publicznego, ale tylko inne węzły, które się z nim łączą, będą znać jego adres IP.

Zgoda

Blockchain w każdym węźle jest publiczny. Dzięki temu węzły mogą zobaczyć, czy węzeł działa na korzyść sieci. Gdy węzeł zacznie działać złośliwie, może odłączyć się od tych węzłów. Pozwala również na dynamiczną regulację balansu mocy. Sieć może stać się bardziej scentralizowana lub zdecentralizowana w oparciu o te relacje zaufania między węzłami.

Jakie są zalety Skycoin?

Skycoin jest bardzo szybki. Dzięki prędkości transakcji zbliżonej do 2 sekund i bez opłat transakcyjnych może konkurować z każdą inną kryptowalutą na rynku jako metodę płatności. Koszty transakcji Skycoin są pokrywane przez Godziny Coin. Jest to wartość płacona posiadaczom Skycoin za każdą godzinę posiadania Skycoin.

Skycoin jest przeciwny naliczaniu kosztów transakcyjnych i zachętom do wydobywania, ponieważ tylko podnosi koszty sieci. Największą zaletą Skycoin jest to, że jest energooszczędny dzięki społecznemu dowodzie zaufania Web-of-Trust. Może nawet działać na 30-watowym procesorze telefonu komórkowego, dzięki czemu doskonale nadaje się do płatności mobilnych. Centralizacja staje się mniejszym problemem, gdy każdy może uczestniczyć w łańcuchu bloków.

Innym sposobem na zarabianie Skycoin jest zapewnienie przepustowości do sieci kratowej Skywire. Użytkownicy mogą również wydawać Skycoin, płacąc za przepustowość za pomocą Skycoin. To sprawia, że ​​Skycoin jest monetą płatniczą.

Jak jest dystrybuowany Skycoin?

Sposób dystrybucji Skycoin jest otwarty. Im więcej waluty Skycoin zostanie udostępnionych publicznie, tym wolniej będzie dystrybuowana. W ten sposób Skycoin trafia w ręce społeczności zamiast górników lub handlarzy. Większość podaży monet (75%) jest zablokowana do czasu rozdysponowania pierwszych 25 milionów. Każdego roku po odblokowaniu pierwszych 25% dostępnych będzie tylko 5% pozostałych monet. Ta szybkość dystrybucji jest zaprogramowana w kodzie monety. Zapewni to, że moneta zostanie rozdana dokładnie tak, jak zamierzała drużyna. W ten sposób dystrybucja nigdy nie przewyższy wzrostu liczby użytkowników. Skycoin jest również deflacyjny i zyska na wartości.

Jak działają godziny monet?

Każda transakcja Skycoin kosztuje Coin Hours, a nie Skycoin. Aby zarobić godziny monet, użytkownicy muszą po prostu posiadać Skycoin i otrzymują równowartość w godzinach monet na godzinę.

Oprócz opłat transakcyjnych, Coin Hours zwiększa również prywatność i działa jako zabezpieczenie transakcji CoinJoin. CoinJoin to usługa mieszania monet Skycoin. Ta usługa łączy monety z różnych transakcji, aby zapewnić prywatność. Korzystanie z transakcji CoinJoin jest łączone i nie da się ich od siebie odróżnić. Użytkownicy są chronieni i zapewniona jest prywatność. Dzięki temu zabezpieczeniu użytkownicy stracą godziny na monety, jeśli wycofają się ze spowolnienia transakcji CoinJoin.

Co godzinę można wyprodukować tylko 100 milionów godzin monet. Jest to regulowane, aby zapobiec inflacji i dozwolonemu użyciu. Każda transakcja zniszczy 50% godzin monet spędzonych na transakcji. Istnieje również początkowy program wykupu pozagiełdowego (OTC).

Co to jest program wykupu OTC?

Aby uregulować zdrową gospodarkę w godzinach pracy monet, Skycoin początkowo sfinansuje ten program wykupu OTC. Użytkownicy, którzy zdobywają godziny monet, na przykład poprzez testowanie sprzętu, i którzy nie będą musieli ich wydawać, firma je odkupi. Jest to finansowane z puli nierozdzielonych monet. Firma odkupi godziny monet i zamiast tego da użytkownikom Skycoin. To z kolei zniszczy godziny monet, aby zwiększyć wartość i ograniczyć podaż.

Jak kupić Skycoin

Nie możesz kupić Skycoin za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, co możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie handlować tym dla SKY na giełdzie, na której znajduje się token.

Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Skycoin jest dostępny do kupienia bezpośrednio na ich stronie internetowej w zamian za Bitcoin, Ethereum, Litecoin lub Bitcoin Cash.

Kup Skycoin

Skycoin jest również dostępny na następujących giełdach:

  • Kryptopia
  • ChaoEX
  • C2CX
  • IQuant

Jak wygląda mapa drogowa?

Faza 1 lub Testnet są już w ruchu, podczas których pierwsze rzeczywiste jednostki Skywire zostały wysłane do użytkowników. Sieć działa teraz jako nakładka, a ruch będzie przechodził przez Internet, chyba że węzły są połączone bezpośrednio przez LAN lub WiFi. W fazie 2 (Mainnet) węzły programistyczne będą łączyć się bezpośrednio ze sobą za pomocą WiFi. Węzły mogą również łączyć się z rówieśnikami za pomocą anten na odległości od 5 do 15 km. W tej fazie dochód nie będzie zrównoważony dla węzłów, a Skycoin będzie dotować operatorów węzłów. Dzienna porcja Skycoin zostanie równo rozdzielona między wszystkich właścicieli węzłów. Wraz ze wzrostem liczby węzłów zachęta będzie maleć wraz ze wzrostem nagród i płatności z tytułu użytkowania. Ostatecznie dotacja zostanie wstrzymana, a dochód będzie pochodził w całości z płatności za łącze. Najbardziej ekscytującym rozwojem jest Faza 3 (Backhaul), w której sieć Skywire łączy się bezpośrednio ze światłowodowym kręgosłupem Internetu w centrum danych i zasadniczo staje się wirtualnym dostawcą usług internetowych.

Wniosek

Projekt Skycoin to coś więcej niż tylko kryptowaluta. Jest to reinterpretacja całego internetu w erze kryptowalut. Ma na celu rozwiązanie problemów neutralności sieci, decentralizacji, prywatności i płatności online za pośrednictwem swojego ekosystemu produktów. Zajmuje również moralną postawę wobec cenzury, nadużywania władzy i ulepszania procesów rządzenia. W Internecie toczy się wiele dyskusji na temat kosztów jednostek Skywire. Szacuje się na około 1 BTC. Wielu użytkowników zastanawia się, czy opłaca się w nie inwestować. Samodzielna budowa jednostki jest również opcją obniżenia kosztów..

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map