Przewodnik dla początkujących po VideoCoin: system przechowywania, dystrybucji i kodowania treści wideo

Przewodnik po Videocoin

Plik VideoCoin Sieć to zdecentralizowany system dystrybucji, kodowania i przechowywania treści. Wykorzystuje istniejące usługi wideo w chmurze i zamienia je w wydajny rynek algorytmiczny. Całość działa na nowym blockchainie opracowanym przez zespół i wykorzystuje VideoCoin (VID), natywny token protokołu.

Przewodnik po Videocoin

Dlaczego VideoCoin jest konieczne?

Zespół odpowiedzialny za VideoCoin przyznaje, że 82 procent ruchu internetowego to filmy, 11 procent to internet i dane, 4 procent to udostępnianie plików, a 3 procent to gry. Ponieważ wideo odpowiada za tak dużą część ruchu internetowego, powinno działać płynnie i wydajnie. Mimo to istnieje wiele przeszkód na drodze, które ograniczają jego potencjał i wykorzystanie.

Treść wideo

VideoCoin ma w szczególności na celu przezwyciężenie przeszkód wynikających z przepisów, w szczególności faktu, że na jakość usług świadczonych przez dostawców usług wideo może wpływać deregulacja i ruchy regulacyjne. Projekt ma również na celu przezwyciężenie problemów związanych z prywatnością, a mianowicie tego, że zapisy transakcji dotyczących zużycia i dystrybucji są przejrzyste dla podmiotów rządowych i dostawców.

Zespół VideoCoin uważa, że ​​centralizacja usług wideo jest problematyczna, ponieważ występuje tylko jeden punkt awarii. Centralizacja prowadzi również do ograniczonej elastyczności i funkcji, ponieważ dostawcy blokują użytkowników. Wreszcie platforma ma na celu przeciwdziałanie rosnącym kosztom dla firm medialnych dzięki przejściu z dostarczania transmisji na szybko rozwijające się opcje oparte na IP.

W jaki sposób VideoCoin rozwiązuje te problemy?

Za pośrednictwem swojego ekosystemu VideoCoin rozwiązuje wszystkie te problemy, ulepszając istniejące platformy usług wideo w innowacyjny sposób. Zespół spodziewa się, że koszty spadną od 50 do 80 procent dzięki wykorzystaniu wcześniej nieużywanych zasobów obliczeniowych. Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty i poprawić wydajność, VideoCoin pozbędzie się pośrednich oligarchów rynkowych, zamiast tego umożliwi przetwarzanie, przechowywanie i dystrybucję plików wideo w trybie peer-to-peer.

Pomiędzy szyfrowaniem typu end-to-end a decentralizacją, VideoCoin zwiększy również bezpieczeństwo w stosunku do istniejących systemów. Pozwoli nawet na nowe pokolenia dzięki otwartym API i programowaniu w oparciu o materiały open-source.

W jaki sposób VideoCoin wykorzystuje Blockchain?

Wiele zalet VideoCoin w porównaniu z istniejącymi dostawcami usług wideo wynika z wykorzystania technologii blockchain, co robi na kilka sposobów. Zarówno kodowanie, jak i przechowywanie odbywa się za pośrednictwem łańcucha bloków, ponieważ zadania te są przesyłane do sieci wraz z parametrami konfiguracji kodera. Górnicy konkurują między sobą, aby wygrywać przetargi i dostarczać przestrzeń dyskową lub moc obliczeniową. Za pomocą parametrów konfiguracyjnych CDN zadania dystrybucji i pobierania są przesyłane do sieci. Górnicy rywalizują, aby wygrać przetargi na pobieranie filmów od górników, a następnie rozpowszechniają je wśród konsumentów końcowych, tak jak w przypadku CDN.

Blockchain

Jakiego mechanizmu konsensusu używa VideoCoin?

VideoCoin wymaga niewiarygodnie krótkich czasów transakcji, ponieważ został zbudowany do zasilania przesyłania strumieniowego wideo w sieci. Opiera się na przydatnym algorytmie sprawdzającym pracę, który wykorzystuje przyspieszane sprzętowo funkcje wideo procesorów graficznych i procesorów. Posiada również unikalny model weryfikacji stawki, który zasila zdecentralizowaną infrastrukturę wideo, która sama w sobie jest złożona.

Dlaczego umiejętność tworzenia aplikacji ma znaczenie?

Jak wspomniano, programiści będą mogli tworzyć aplikacje dzięki otwartemu oprogramowaniu VideoCoin i interfejsom API. Aplikacje te mogą umożliwić ponowne wyobrażenie sobie niektórych najpopularniejszych platform wideo jako zdecentralizowanych aplikacji peer-to-peer. Przykładami mogą być umowy z YouTube i Hulu lub Netflix. W pierwszym klient może wykorzystać przechowywanie, dystrybucję i kodowanie VideoCoin, aby stworzyć zdecentralizowaną odmianę YouTube, umożliwiając twórcom zarabianie VideoCoins od konsumentów.

Co to jest token VideoCoin i jak go zdobyć?

Token VideoCoin jest ważną częścią ekosystemu i jest jego natywnym tokenem protokołu. Górnicy magazynu mogą zdobywać tokeny VideoCoin, przechowując filmy, i otrzymują lepsze nagrody, obiecując więcej miejsca. Górnicy dystrybucyjni zdobywają tokeny, dostarczając filmy, a im większa przepustowość oferują, tym lepsze są ich nagrody. Górnicy obliczeniowi zapewniają czas procesora używany do transkodowania i podobnie jak w przypadku innych górników, otrzymują lepsze nagrody za większą moc obliczeniową. Wreszcie, górnicy przekazujący zdobywają tokeny, przekazując magazyn na serwery innych firm. Im większa przepustowość i pamięć masowa, tym większe korzyści.

Monety wideo

Drużyna

Videocoin ma wspaniały zespół za projektem prowadzonym przez Halsey Minor:

Halsey Minor jest internetowym wizjonerem, który do tej pory założył lub współtworzył firmy technologiczne, które wygenerowały łącznie ponad 100 miliardów dolarów, w tym: CNET, Uphold, Live Planet, Salesforce, Google Voice, OpenDNS i Vignette.

Zespół

Co powinieneś wiedzieć o sprzedaży tokenów VideoCoin i dystrybucji tokenów?

Podczas sprzedaży tokenów ustalone cele to minimum 10 milionów dolarów z miękkim limitem 15 milionów dolarów i twardym limitem w wysokości 50 milionów dolarów. Cena tokena została ustalona na 1 dolara na dzień 15 lutego 2018 r. Podczas przedsprzedaży sprzedano 105,83 miliona tokenów, a dożywotnia podaż wyniosła 881,94 miliona, a pula wydobywcza 617,3 miliona.

Z łącznej liczby 882 milionów tokenów 12 procent, czyli 106 milionów, zostało przeznaczonych do przedsprzedaży. Siedemdziesiąt procent (lub 617 milionów) jest przeznaczonych na górników, 9,8 procent (lub 68 milionów) na firmę, 3 procent (lub 26 milionów) na doradców, 2,2 procent (lub 20 milionów) na marketing i 1,5 procent (lub 13 milionów) ) każdego do przejęć i fundacji.

Fundusze

Podaż VideoCoin jest kontrolowana przez asymptotyczną funkcję, która co cztery lata zmniejsza o połowę nagrody blokowe. Do 10 roku około 93 procent wszystkich możliwych do wydobycia tokenów zostanie rozprowadzonych. Z tego powodu pełna podaż dożywotnia (881,94 miliona tokenów) nie zostanie osiągnięta przez kilka dziesięcioleci. Ostatecznie nagrody blokowe będą bardzo rzadkie, wpływając tylko na pulę weryfikatorów, która zawsze będzie motywowana opłatami transakcyjnymi i opłatami za moc.

Jak wygląda mapa drogowa VideoCoin?

Przedsprzedaż tokenów VideoCoin zakończyła się w maju 2018 r., A ich dystrybucja nastąpi sześć tygodni po jej zakończeniu, czyli w lipcu. Wtedy też token przedsprzedaży zostanie zaakceptowany w Inc Cloud i Live Planet. Wersja alfa sieci VideoCoin Network zostanie uruchomiona w styczniu 2019 r., A wersja beta w lipcu.

Mapa drogowa

Wniosek

VideoCoin ma na celu poprawę sposobu, w jaki użytkownicy doświadczają, przechowują i przetwarzają filmy. Jako zdecentralizowana platforma wideo, VideoCoin wprowadza ulepszenia w stosunku do tradycyjnych platform wideo, wykorzystując technologię blockchain. Przedsprzedaż już się zakończyła, a tokeny będą dystrybuowane wkrótce, wraz z premierą produktu w przyszłym roku. VideoCoin ma duży potencjał, biorąc pod uwagę solidny zespół stojący za projektem i znaczny procent ruchu internetowego przeznaczonego na filmy, co niewątpliwie sprawia, że ​​jest to projekt do obejrzenia.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map