Przewodnik dla początkujących po Viuly: zdecentralizowana platforma udostępniania wideo

Co to jest Viuly?

Większość użytkowników online spędza znaczną ilość czasu na oglądaniu filmów online na platformach wideo, takich jak Youtube i Vimeo. Chociaż te scentralizowane platformy są świetne, polegają na reklamach, aby zarabiać na tej platformie. Chociaż te reklamy są ogólnie irytujące, przynoszą korzyści głównie platformie, na której firmy zarabiają od 50 do 60% dochodów z reklam. W naszej gospodarce uwagi nikt nie zatrzymał się, zadając pytanie – dlaczego mielibyśmy być poddawani reklamom, skoro nie jesteśmy nawet wynagradzani za naszą uwagę? Uwaga i czas to dobro w erze cyfrowej. Wchodzi Viuly, firma, która chce zmienić model biznesowy rynku udostępniania wideo.

Co to jest Viuly?

Viuly to zdecentralizowana platforma do udostępniania wideo, która wykorzystuje blockchain do płacenia i nagradzania twórców wideo i konsumentów. Płatności dokonywane są w tokenach VIU. Historia transakcji jest publicznie dostępna w łańcuchu blokowym Viuly. Ma na celu rozwiązanie problemów nieodłącznie związanych ze scentralizowanym udostępnianiem wideo.

Być może znasz już tokeny Viuly, jeśli jesteś posiadaczem Ethereum, zrzucili oni 485 milionów swoich tokenów – więc spójrz na swój portfel Ethereum, aby sprawdzić, czy otrzymałeś jakieś.

Jakie są problemy związane ze scentralizowanym udostępnianiem wideo?

Jak wspomniano wcześniej, użytkownicy, którzy oglądają filmy online, nie otrzymują żadnej rekompensaty za swój czas ani uwagę. Reklamodawcy zarabiają dużo pieniędzy, ale wykorzystują użytkowników, nie wynagradzając im ich wysiłków. Ponadto twórcy wideo otrzymują tylko 40-50% przychodów z reklam. Tworzenie wysokiej jakości treści wideo jest demotywujące, gdy większość przychodów z reklam trafia do samej platformy. Budżety reklamowe platform są zawyżone, ponieważ obejmują koszty operacyjne i zyski tych firm, szacowane na około 15 – 20%. Oszustwa związane z kliknięciami to również problem, w którym boty marnują budżet reklamowy. Prowadzi to do tego, że reklamodawcy muszą wydawać więcej pieniędzy, aby uzyskać prawdziwe wyświetlenia.

Platforma wideo

Plik Viuly Video Platforma

Jak Viuly rozwiąże te problemy?

Użytkownicy, którzy oglądają filmy, są nagradzani za ich uwagę. Użytkownicy muszą być zarejestrowani jako zalogowani, aby zdobywać nagrody. Użytkownicy po 25-95% przychodów z reklam za każdy oglądany film. Twórcy wideo zarabiają 65% wydatków na reklamy przez reklamodawców. Użytkownicy mogą również płacić za treści premium za pomocą kryptowaluty VIU. Twórcy wideo zarobią również 90% środków zapłaconych za treści premium. Największą zaletą zdecentralizowanej platformy wideo jest to, że statystyki wyświetleń i wydatków na reklamy są niezależne i przejrzyste. Wszystkie dane są zapisywane w łańcuchu bloków. Płatności są dokonywane bezpośrednio i automatycznie, bez konieczności interakcji z człowiekiem. Szacuje się, że koszty reklamy są o 20% niższe niż w przypadku scentralizowanych platform wideo.

Viuly Platform

Co to jest kryptowaluta Viuly (VIU)?

Token VIU to token inteligentnego kontraktu oparty na Ethereum ERC-20. Rozwój tokena jest powiązany z bazą użytkowników i zapotrzebowaniem na token. Im więcej użytkowników jest na Viuly, tym więcej reklamodawców będzie chciało się reklamować. Ogólna podaż VIU jest ograniczona, więc wraz ze wzrostem popytu wartość tokena powinna również rosnąć w czasie.

Jak działa Viuly?

Platforma Viuly opiera się na innej zdecentralizowanej technologii o nazwie IPFS. Jest to protokół hipermediów peer-to-peer, który pobiera dane z wielu komputerów lub rówieśników zamiast jednego, scentralizowanego serwera. Jest to podobne do sposobu, w jaki działa pobieranie torrentów, ale wielu właścicieli nie przechowuje tych samych danych. Każdy uczestnik sieci przechowuje tylko te dane, które go interesują, więc nie ma dublowania miejsca na dane. Służy również jako system śledzenia wersji plików, które zostały zmodyfikowane, gdy w sieci istnieje więcej niż jedna wersja tego samego pliku. Ludzie są nagradzani za korzystanie z przestrzeni dyskowej i hosting filmów Viuly. Są opłacane w żetonach VIU. Ponadto metoda przechowywania uniemożliwia użytkownikom pobieranie filmów premium. Filmy są również moderowane za pomocą systemu oceny.

W jaki sposób Viuly chroni platformę za pomocą ocen?

Istnieje automatyczny system moderacji wstępnej, aby można było wyświetlać filmy. Ma to na celu sprawdzenie oryginalnych treści i tego, czy filmy są zgodne ze zdrowym rozsądkiem. Jeśli system wykryje naruszenie, wysyła informację do listy moderatorów. Ci moderatorzy to użytkownicy z najwyższą oceną na platformie Viuly i zostali wybrani automatycznie. Mogą potwierdzić lub zaprzeczyć naruszeniom. Jeśli zostanie potwierdzone, film zostanie automatycznie usunięty, a ocena użytkownika obniżona. Użytkownicy mogą korzystać z platformy jako reklamodawcy, twórcy lub konsumenci.

Jak działa Viuly dla reklamodawców?

Reklamodawcy prześlą reklamę wideo do Viuly. Mogą wybrać koszt obejrzenia i określić kierowanie na podstawie danych demograficznych odbiorców. Reklama wideo będzie wyświetlana tylko użytkownikom spełniającym kryteria demograficzne. Nagroda jest automatycznie wypłacana do portfela użytkownika za każde niepowtarzalne wyświetlenie reklamy. Reklamodawcy mogą również reklamować się podczas bezpłatnych filmów. Umożliwia to wyświetlanie banerów lub 30-sekundowych filmów podczas tego filmu. Zarówno twórca, jak i konsument otrzymają nagrodę – 65% trafia do twórcy, a konsument 25% kosztu obejrzenia. W Viuly istnieje również rynek, na którym reklamodawcy mogą sprzedawać swoje towary. Użytkownicy mogą kupować natychmiast za pomocą tokenów VIU, które są przenoszone z ich portfeli do portfeli sprzedawcy.

Reklamodawcy

Jak działa Viuly dla twórców treści?

Twórcy wideo mogą przesyłać najlepsze filmy i wybrać cenę za wyświetlenie. Pozwala to na tworzenie kanałów wideo, na których można zarabiać, na przykład korepetycje online. Twórcy kanałów mogą również tworzyć płatne kanały, w których konsumenci płacą abonament. Zamiast treści premium, twórcy mogą również przesyłać bezpłatne filmy, na których można zarabiać za pomocą reklam. Jeśli film jest przeznaczony do zarabiania, twórcy wideo otrzymają 65% wydatków na reklamę określonych za niepowtarzalne wyświetlenie. Ostatnią opcją dla twórców wideo są całkowicie darmowe filmy, które nie są obsługiwane przez reklamy. Zamiast tego pod filmem znajduje się przycisk „Przekaż darowiznę”, za pomocą którego konsumenci mogą przekazywać nagrody VIU twórcom wideo i pokrywać koszty.

Twórcy treści

Jak działa Viuly dla konsumentów wideo?

Konsumenci mogą oglądać bezpłatne filmy z reklamami i automatycznie otrzymywać 25% ceny za wyświetlenie w swoich portfelach. Konsumenci mogą również oglądać bezpłatne filmy bez reklam i przekazywać tokeny VIU, jeśli podobała im się zawartość bezpośrednio twórcom wideo. Konsumenci mogą oglądać promocyjne filmy wideo i otrzymywać 90% kosztów reklamy na wyświetlenie. Istnieje również opcja subskrybowania kanału premium za pomocą tokenów VIU lub kupowania towarów i usług za pomocą tokena VIU bezpośrednio od sprzedawcy na rynku Viuly. Konsumenci treści wideo nigdy nie wiedzą, które filmy nagrodzą ich tokenami, więc nie jest to widok oparty na nagrodach.

Użytkownicy

Jak wygląda plan działania?

Viuly ma już plik wersja alfa platformy działa i zamierza wkrótce uruchomić wersję beta. Głównym celem projektu jest zgromadzenie ponad 25 milionów osób na platformie Viuly do 2019 roku.

Viuly Roadmap

Wniosek

Wydaje się, że Viuly rozwiązuje prawdziwe braki w scentralizowanych platformach do udostępniania wideo. Nagradzanie użytkowników za ich uwagę jest świetnym bodźcem do oglądania reklam, a także motywuje reklamodawców do tworzenia wysokiej jakości reklam. Dawno minęły czasy, w których konsumenci wideo bezmyślnie pomijali irytującą reklamę, aby dostać się do treści wideo, które zamierzają oglądać. Kiedy konsumenci zdają sobie sprawę, że otrzymują wynagrodzenie za swój czas, interakcja z reklamami wideo zmienia się całkowicie. Transakcja nie jest już wyzyskująca, ale użytkownik jest jednakowo wynagradzany za poświęcony czas i uwagę.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map