Przewodnik dla początkujących po WaBi

WaBi ma na celu zabezpieczyć łańcuch bloków i wykorzystać go do uwierzytelnienia prawdziwych towarów, chroniąc konsumentów przed śmiercią lub poważnymi obrażeniami z powodu podrobionych towarów. Zespół umieszcza fałszywe etykiety na towarach konsumpcyjnych, aby klienci mieli sprawdzalną metodę udowodnienia, że ​​dany przedmiot jest tym, za co się podaje i nie został naruszony. Konsumenci używają następnie tokena WaBi do zakupu produktów. Chociaż token WaBi i jego spółka macierzysta, Walimai, znajdują się głównie w Chinach, rozwijają się również na arenie międzynarodowej.

Przewodnik WaBi

Jaki problem rozwiązuje WaBi?

Obecnie na rynku następuje dramatyczny napływ podrobionych towarów. W rzeczywistości szacuje się, że importowane podrobione towary krążące po całym świecie szacowane są na 461 miliardów dolarów (USD). Chociaż jest to dla niektórych niewygodne, może być wręcz niebezpieczne w przypadku leków, żywności, preparatów dla niemowląt i podobnych produktów. Zespół stojący za WaBi został zachęcony do osiągnięcia celu przez ostatnie skandale związane z żywnością dla niemowląt w Chinach. W 2004 r. Co najmniej 63 dzieci zmarło z powodu picia fałszywego mleka dla niemowląt, aw 2008 r. Było 300 000 ofiar podobnego skandalu, w tym 54 000 hospitalizacji i 6 zgonów niemowląt.

WaBi Uses

Chociaż skandale w Chinach dotyczące żywności dla niemowląt zachęciły ich do znalezienia rozwiązania, możliwość uwierzytelniania produktów może pomóc ludziom na całym świecie. Przed projektem WaBi nie było możliwości wykorzystania łańcucha bloków do rozwiązania problemu bez łączenia zasobów fizycznych i cyfrowych.

Jakie inne wyzwania pokonały WaBi?

Podczas opracowywania tego rozwiązania zespół WaBi musiał stworzyć fizyczną etykietę, która mogłaby pozostać na swoim miejscu bez ryzyka przypadkowego złamania, a jednocześnie łatwo pękłaby w przypadku otwarcia lub podrobionego uzupełnienia. Jednocześnie musieli skorzystać z mikro-bezpieczeństwa, indywidualnie zabezpieczając tagi przed kopiowaniem, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo na poziomie makro, aby zapobiec manipulacjom w całym systemie.

W jaki sposób WaBi wykorzystuje Blockchain dla aktywów fizycznych?

Największym wyzwaniem dla projektu WaBi było połączenie zasobów fizycznych i cyfrowych w celu wykorzystania technologii blockchain. Zespół oparł się na bezpieczeństwie technologii blockchain i kryptograficznych, które pozwoliły na bezpieczeństwo transakcji i wyjątkowość każdego zasobu cyfrowego. Rozwiązanie Walimai umożliwia bezpieczne połączenie elementu fizycznego z cyfrową reprezentacją po rozsądnych kosztach.

Jak używasz WaBi?

Aby ta metoda działała, etykieta Walimai jest umieszczana w „miejscu pochodzenia” łańcucha dostaw. Kod zawiera informacje, które obejmują kod dynamiczny, unikalny zaszyfrowany identyfikator i dane geograficzne.

WaliMai

Możesz pobrać aplikację mobilną na swój smartfon z Google Play, Apple App Store, QQ Store lub Baidu App Store. Kiedy natkniesz się na przedmiot w sklepie, po prostu zeskanuj jego kod QR, a będziesz mógł odczytać informacje o tym, czy jest to podróbka. Zeskanowana etykieta odczyta informacje i wyśle ​​je do chmury w celu weryfikacji. Następnie pokazany zostanie wynik weryfikacji publicznej, aby dodać Ci pewności siebie. Wiele produktów w Chinach już używa tych etykiet, a system się rozwija. Ze względu na skanowanie konsumenckie obiekty fizyczne i cyfrowe mogą być stale synchronizowane.

Jakie środki bezpieczeństwa ma system Walimai?

Aby w pełni wykorzystać potencjał bezpieczeństwa łańcucha bloków i zapobiec fałszowaniu lub fałszowaniu etykiet, istnieją systemy, które pokażą konsumentowi, że produkt nie jest bezpieczny w przypadku ataku. Jeśli dane geolokalizacyjne nie są zgodne, informacje nie zostaną uwierzytelnione, ostrzegając użytkownika. Jeśli fałszerzowi uda się sklonować produkt i zastąpić go podróbką, przerwa czasowa między skanami uniemożliwi uwierzytelnienie. Jeśli fałszerz usunie produkt z obiegu, nie będzie w stanie wykonać kopii i powtórzyć etykiety, ponieważ pojedyncze skanowanie spowoduje desynchronizację pozostałych elementów w partii, czyniąc próbę daremną.

Co to jest token WaBi?

Token WaBi to cyfrowy token, za pomocą którego konsumenci mogą kupować produkty skanowane za pomocą aplikacji Walimai. Początkowe ICO dobiegło końca, sprzedając 46 milionów WaBi, które były dostępne do sprzedaży ze 100 milionów stałych dostaw. Podczas ICO każdy token był równowartością 0,25 USD.

Użytkownicy aplikacji mogą używać WaBi do kupowania produktów chronionych przez Walimai z automatyczną płatnością jednym kliknięciem. Płacąc za pomocą WaBi, użytkownicy uzyskują dodatkowe korzyści, takie jak dodatkowe punkty WaBi za zakupy, rabaty i lepsze warunki dostawy. Użytkownicy mogą również kupować hurtowe ilości punktów lojalnościowych za pomocą WaBi, aby uzyskać rabat.

Jak kupić WaBi

Nie możesz kupić WABI za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, co możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie zamienić ją dla WABI na giełdzie takiej jak Binance.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Witryna Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W tym przewodniku kupimy Ethereum, aby zamienić na naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup WABI w Binance

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu WABI, zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupić na ich giełdzie.

Portfele Binance

Jak długo projekt WaBi był w fazie rozwoju?

Założyciele projektu WaBi rozpoczęli dyskusję, jak postępować z podrabianymi produktami w Chinach w sierpniu 2012 r. Do września 2013 r. Zdecydowali się użyć RFID jako podstawowej technologii zapewniającej przyjazność dla konsumenta, bezpieczeństwo i wygodę. Nazwę Walimai wybrano w październiku tego roku, a oficjalnie rozpoczęto działalność w Hangzhou w Chinach w lutym 2014 roku. W październiku tego roku Walimai zostało uhonorowane na Forum Otwartych Innowacji w Moskwie jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm..

Od grudnia 2014 r. Do sierpnia 2015 r. Rozpoczęli współpracę z czołowymi producentami alkoholi i żywności dla niemowląt, a aplikacje zostały uruchomione w lipcu 2016 r. Wtedy też zaktualizowano etykiety RFID do nowszej wersji. W grudniu otworzyli JD.com, sklep internetowy z pozytywnymi recenzjami. W kwietniu 2017 roku założyli półki Walimai w kilku fizycznych sklepach dla dzieci. W listopadzie i grudniu konsumenci mogli korzystać z WaBi do kupowania produktów.

Jakie są plany na przyszłość?

Liczba sklepów dziecięcych z produktami chronionymi w Walimai będzie nadal rosła. W grudniu 2017 roku Walimai rozpoczął również sprzedaż produktów alkoholowych z bezpiecznymi etykietami. W 2018 roku zespół ma nadzieję nawiązać współpracę z dystrybutorami i producentami alkoholu i żywności dla niemowląt, a także wprowadzić zmiany w technologii do pracy z produktami farmaceutycznymi. Do 2019 roku zespół zamierza rozszerzyć wykorzystanie WaBi o programy lojalnościowe z producentami produktów i partnerstwa z niektórymi firmami ubezpieczeniowymi.

Oś czasu WaBi

Wniosek

Walimai stosuje innowacyjne podejście do zapewniania bezpieczeństwa produktów konsumenckich podatnych na manipulacje, takich jak alkohol i żywność dla niemowląt. Chociaż jego użycie wymaga dodatkowego kroku na każdym końcu, ponieważ producent musi umieścić kod, a konsument musi go zeskanować, spokój powinien sprawić, że ten dodatkowy czas będzie tego wart. Wraz z rozwojem Walimai i tokena WaBi może to być bardzo ważna innowacja w zapobieganiu oszustwom i związanym z nimi zgonom lub obrażeniom.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map