Przewodnik dla początkujących po Zcoin: protokół Zerocoin dla prywatnych transakcji finansowych

Przewodnik ZCoin

ZCoin to kryptowaluta zgodna z protokołem Zerocoin, typem dowodu wiedzy zerowej. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tą ideą, dowody o wiedzy zerowej są metodami udowodnienia istnienia informacji bez faktycznego ich ujawniania. Głównym celem Zcoin jest zapewnienie kryptowaluty, która zapewnia pełną prywatność użytkownikom we wszystkich transakcjach, czego nie zapewniają inne kryptowaluty.

Przewodnik ZCoin

Jakie problemy prywatności rozwiązuje Zcoin?

Jeśli chodzi o prywatność, struktura Bitcoina ma pewne nieodłączne wady. Doskonałym przykładem jest to, że wybrana przez niego metoda rozwiązania problemu znanego jako „podwójne wydatki” polega na przechowywaniu wszystkich transakcji Bitcoin w księdze publicznej. Oznacza to, że każda transakcja jest widoczna, co oznacza utratę prywatności.

Ponadto wiele badań wykazało, że można użyć różnych technik do analizy topologii sieci Bitcoin. W rzeczywistości są to te same metody, których używałbyś do analizy topologii sieci społecznościowych, co oznacza, że ​​wiele osób je zna. Ponieważ każdy może uzyskać dostęp do księgi publicznej, nikt nie ma prywatności, w tym potężne instytucje i korporacje. Zcoin podaje przykład NSA, który wykorzystuje te informacje, aby uzyskać więcej.

Prywatność Bitcoin

Zcoin przyznaje, że inne kryptowaluty mają właściwości poprawiające anonimowość, ale nie wystarczają. Na przykład Bitcoin używa sygnatur pierścieniowych lub mieszanin transakcji, ale nie wypadają one dobrze na podstawie wskaźnika znanego jako „zestaw identyfikowalności”, który mierzy prywatność kryptowalut.

W jaki sposób Zcoin zapewnia lepszą prywatność?

Kluczem do zdolności Zcoin do poprawy prywatności w porównaniu z protokołem Bitcoin jest wykorzystanie technologii Zerocoin. Dzięki tej technologii „wybijasz” monetę, którą znajdziesz w rejestrze publicznym, zamieniając ją w monetę prywatną. Wtedy, kiedy zdecydujesz się wydać tę „wybitą” monetę, nie musisz ujawniać właściciela. Możesz powtarzać ten proces w kółko, aby zachować pełną prywatność. Proces bicia nowej monety oznacza, że ​​transakcja nie jest powiązana z żadnymi starszymi transakcjami. Zrywa to łańcuch i eliminuje możliwość analizy łańcucha bloków w celu określenia właściciela monet.

Improvements

Poprzez lepszą prywatność Zcoin ma na celu zwiększenie wolności osobistej. Może zapewnić wolność handlu poprzez prywatność finansową. W ten sposób ludzie mogą dokonywać transakcji w dowolny sposób, pod warunkiem, że nie naruszają one wolności osobistej lub dobrobytu innych osób. Zcoin uważa również, że wolność handlu prowadzi do pokoju i dobrobytu między kulturami i krajami.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o protokole Zerocoin?

Ważne jest, aby wiedzieć, że Zcoin kwalifikuje się jako pierwsza kompletna implementacja protokołu Zerocoin. Protokół ten pozwala użytkownikom cieszyć się pełną prywatnością dzięki dowodom kryptograficznym o zerowej wiedzy. Trwają aktywne badania i ulepszenia protokołu Zerocoin, w tym tworzenie nowego rozszerzenia, które może ukryć salda adresów i transakcji.

Jak wydobywać Zcoin?

Jednym ze sposobów na zdobycie Zcoina jest wydobycie, które możesz zrobić za pomocą procesorów graficznych AMD i Nvidia lub procesora. Przed wydobyciem musisz utworzyć adres Zcoin (XZC), aby Twoje płatności wydobywcze były odbierane pod adresem. Aby wydobywać Zcoin, zacznij od pobrania swojego górnika, albo GPU Nvidia, AMD GPU lub procesora, a następnie wyodrębnij plik binarny EXE do wybranego folderu. Zarejestruj się w jednej z pul, a następnie skonfiguruj swojego górnika za pomocą kodu na stronie „How to Mine” firmy Zcoin. Stamtąd wystarczy uruchomić plik .bat utworzony podczas konfigurowania koparki.

Jak kupić ZCoin

Nie możesz kupić ZCoin za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, co możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie handlować tym za ZCoin na giełdzie, na której znajduje się token. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak go kupić.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych.

Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup ZCoin w Binance

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu XZC. Zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupować na ich giełdzie.

Portfele Binance

GVT jest również dostępny na następujących giełdach:

  • Bittrex
  • UpBit
  • Kryptopia
  • AEX

Co to są Znodes?

Ogólnie rzecz biorąc, węzły to komputery hostujące pełne kopie łańcucha blokowego Zcoin i pracujące nad weryfikacją ważności transakcji. Znodes zarabiają część nagrody za blok Zcoin jako zachętę do hostowania potężnego, niezawodnego węzła do obsługi sieci.

Aby skonfigurować Znode, użytkownik musi mieć 1000 XZC, które jest zabezpieczeniem podlegającym zwrotowi. Ten wymóg istnieje, aby zapewnić, że każdy posiadacz Znode ma żywotny interes w monecie i będzie zachęcany do zapewnienia, że ​​ma długi czas sprawności, jest często aktualizowany i działa uczciwie. W przyszłości Zcoin ma nadzieję wykorzystać Znodes jako elementy składowe dla dodatkowych usług, takich jak delegowanie przetwarzania transakcji Zerocoin.

ZNodes

Ci, którzy założyli Znody, otrzymują 30 procent nagrody za blok, która w tej chwili wynosiłaby 15 XZC. Znodes otrzymuje tę nagrodę w kolejce, a wypłata następuje zazwyczaj raz na kilka dni, ale różni się w zależności od liczby aktywnych Znodes. Ilość zwrotów zależy od aktywnych Znodów, ponieważ bardziej aktywne Znody dają mniej nagród za każdy z nich.

Co to jest algorytm MTP?

Zcoin wykorzystuje algorytm MTP, aby zapewnić sprawiedliwe i zdecentralizowane bezpieczeństwo, w przeciwieństwie do monet typu proof-of-work, takich jak Bitcoin, które mają scentralizowane zabezpieczenia. Algorytm MTP został opracowany w czerwcu 2016 r. Powinien opierać się wydobywaniu ASIC i GPU, więc wydobywanie staje się możliwe przy użyciu samego procesora, zmniejszając różnice między typami użytkowników.

Jak wypada Zcoin w porównaniu z Zcash?

Zarówno Zcoin, jak i Zcash zostały opracowane z Zerocoin; jednak są to dwie odrębne jednostki i żadna z nich nie oddziela się od siebie. Zamiast tego opierają się na różnych założeniach kryptograficznych, dając każdemu własny kompromis. Zespół Zcoin twierdzi, że te dwie kryptowaluty uzupełniają się i opisuje je jako „projekty rodzeństwa”.

Zcash ma dodatkową prywatność, ponieważ Zcash ukrywa wysłaną kwotę, czego Zcoin nie robi. Obie ukrywają zarówno odbiorcę, jak i nadawcę. Zcash ma również nieco bardziej zaawansowaną kryptowalutę, ale może to nie być pozytywne, ponieważ w zależności od przyszłych badań może to uczynić go bardziej ryzykownym. Ponadto ta zaawansowana kryptografia oznacza, że ​​transakcje Zcash zajmują więcej czasu niż transakcje Zcoin.

Wniosek

Dla tych, którzy doceniają zalety kryptowaluty, ale nie lubią braku prywatności, Zcoin oferuje doskonałą opcję. Wykorzystanie protokołu Zerocoin zwiększa prywatność zarówno odbiorcy, jak i nadawcy w transakcji bez zbędnych komplikacji.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map