Przewodnik po Ark dla początkujących

Arka to nowy, innowacyjny projekt z siedzibą we Francji, który ma na celu ujednolicenie wielu różnych wcześniej niekompatybilnych sieci blockchain. Nie udało im się osiągnąć celu 2000 BTC ICO w grudniu 2016 r., Kończąc na 1279,67 BTC (o wartości 998000 USD w tamtym czasie), ale zdecydowali się kontynuować swoją mapę drogową, oferując opcjonalne zwroty dla inwestorów.

Podstawowym celem zespołu Ark jest udostępnienie masom konsumentów najlepszej technologii blockchain. Zamiast prostego narzędzia inwestycyjnego, takiego jak wiele altcoinów i tokenów na rynku, Ark ma na celu stworzenie, według ich własnych słów, “ całego ekosystemu połączonych łańcuchów i wirtualnej pajęczyny nieskończonych przypadków użycia, które sprawiają, że ARK jest wysoce elastycznym i adaptowalnym i skalowalne ”.

Podstawową ideą Ark jest uczynienie technologii blockchain bardziej dostępną dla konsumentów poprzez zapewnienie pomostu dla wielu różnych sieci blockchain, które mogą być wykorzystywane jednocześnie, bez nudy ciągłego handlu monetami, aby uzyskać dostęp do konkurencyjnych sieci, takich jak Bitcoin i Ethereum. najczęściej używane sieci blockchain.

Kto za tym stoi?

Ark jest pomysłem niektórych kluczowych deweloperów stojących za siedzibą w Berlinie Lisk, popularna kryptowaluta i niezależna sieć blockchain, która została uruchomiona w maju 2016 roku i od tego czasu osiągnęła główny sukces i rozpoznawalność marki na rynku kryptowalut.

Zróżnicowana grupa utalentowanych osób jednocząca się w celu realizacji wizji naszych 27 członków – wszyscy z pasją oddani współpracy i rozwojowi ekosystemu Arki.

François-Xavier Thoorens, który był głównym programistą Lisk i współzałożycielem / CTO Donat.io, platformy do zbierania darowizn dla parafii, jest szefem rozwoju Ark, a Mike Doty, który ma doświadczenie w inżynierii mechanicznej i pomógł współ- Found Crypti, poprzednik Lisk, jest dyrektorem zarządzającym.

Dlaczego to może być duże?

Główną atrakcją Ark i powodem, dla którego może potencjalnie zrewolucjonizować rynek kryptowalut, a dokładniej technologię blockchain, na której się opiera, jest zdolność do łączenia różnych konkurencyjnych sieci blockchain razem i wypełnić lukę, że tak powiem, między nimi.

To wielka sprawa, ponieważ bez projektów takich jak Ark, monety takie jak Bitcoin, Ethereum i Lisk, używając trzech godnych uwagi przykładów, nie mogą być interoperacyjne na tym samym łańcuchu bloków, ponieważ technologia jest niekompatybilna. Ark zmienia to, wykorzystując SmartBridges, umożliwiając połączony ekosystem blockchainów. Otwiera także cały świat innych możliwości, takich jak możliwość wywoływania zdarzeń w innych łańcuchach bloków, aby dać ci wyobrażenie o tym, jak duże może to być i co można z tym zrobić, blog Ark zawiera następujące przykłady:

 • Jeśli chcesz uruchomić inteligentny kontrakt ETH, ale trzymasz ark, możesz po prostu wysłać instrukcje za pośrednictwem ark SmartBridge bezpośrednio do portfela, aby wywołać zdarzenie.
 • Chcesz wystawić rekord w Factomie, ale masz tylko ARK. Więc udałbyś się do swojego portfela ARK, wprowadź prawidłowe informacje i instrukcje dotyczące łańcucha FCT za pośrednictwem zakładki SmartBridge.
 • Chcę wysłać 10 ARK do mojego portfela ETH. Wymagałoby to zakodowanego odbiornika z zapleczem umożliwiającym wymianę walut. Kiedy wyślę moje 10 ARK do mojego portfela ETH, zakodowany słuchacz widzi tę TX (transakcję) jako funkcję wymiany i działa odpowiednio.

Jednym z kluczowych atrybutów Ark jest szybkość, z jaką transakcje są przetwarzane w łańcuchu bloków. Witryna twierdzi, że Ark’s Core jest skonfigurowany do generowania ultraszybkich transakcji z ośmiosekundowymi blokami – to znacznie więcej niż Bitcoin, Ethereum lub prawie każdy inny altcoin na rynku i jako taki daje Ark przewagę nad wieloma bardziej znane monety. Dodatkowo Ark jest wysoce skalowalny, co oznacza, że ​​wyższa przepustowość jest dostępna zawsze, gdy ARK tego potrzebuje, aby Ark staje się bardziej popularny i więcej transakcji odbywa się na sekundę, infrastruktura może nadal utrzymywać imponującą prędkość przetwarzania.

Kolejną innowacyjną cechą Ark jest demokratyczny sposób prowadzenia projektu. ARK zapewnia bardziej zdecentralizowany system głosowania niż inne modele konsensusu DPoS (Delegated Proof of Stake). Waga głosowania jest dzielona między wszystkie głosy zamiast przypisywać 100% wagi każdemu głosowi, co sprawia, że ​​przejęcie całej sieci jest prawie niemożliwe.

Proces nagradzania w Ark wygląda następująco:

 1. Konta głosują ze swoją Arką na delegatów.
 2. Delegaci z największą liczbą głosów (51 najlepszych) mogą tworzyć nowe bloki.
 3. Za każdy wykuty blok delegat otrzymuje nagrodę
 4. Delegat może zdecydować o przekazaniu swoim wyborcom niektórych nagród

Przeczytaj tutaj o procesie delegacji i tutaj o procesie kucia.

Uważamy, że Ark to bardzo obiecujący projekt z mocnym rdzeniem zespół programistów który może zrewolucjonizować rynek kryptowalut.

Portfel Ark

Ark ma swój własny oficjalny portfel na biurko, który możesz Pobierz tutaj. Aby utworzyć portfel Ark, pobierz klienta i kliknij łącze „Utwórz konto”, a następnie zalążek składający się z kilku słów – skopiuj je gdzieś bezpiecznie. Następnie klient poprosi Cię o wpisanie 3 słów z seeda, a gdy to zrobisz, Twój nowy portfel zostanie skonfigurowany i będziesz mieć adres, na który możesz przesłać tokeny Arki.

Portfel Ark

Szczegóły ICO

ICO Arc zakończyło się 11 grudnia 2016 r. Sprzedaż wzrosła o 1.279,67 BTC (wówczas 998 000 USD), czyli poniżej zakładanego w projekcie 2000 BTC. Po wielu dyskusjach ze społecznością zespół postanowił kontynuować opracowywanie planu, oferując opcjonalne zwroty wszystkim inwestorom, którzy ich chcieli.

Tokeny ARK były dystrybuowane w czasie, gdy powstawał blok Genesis, czyli na początku tego roku. Jeśli cel finansowania nie został osiągnięty, planowano zwrócić uczestnikom inwestycje w postaci pełnego zwrotu kosztów. Jednak, jak wspomniano wcześniej, zdecydowano się po prostu zaoferować inwestorom możliwość zażądania zwrotu; Ark zatrzymał większość funduszy zebranych podczas ICO.

24 godziny po zakończeniu wymiany tokenów 20% środków zostało zwolnionych z depozytu do zespołu deweloperskiego ARK. Te początkowe fundusze zostały wykorzystane do opłacenia opłat za założenie firmy, wczesnego zatrudnienia deweloperów, organizacji zespołu prawnego i innych płatności związanych z biznesem.

Pozostałe fundusze są i będą wykorzystywane do budowy sieci ARK, rozwijania połączeń SmartBridge z innymi sieciami blockchain, produkcji kart inteligentnych i promocji usług ARK.

Oś czasu

 • 1 lutego 2017 r. – uruchomienie ARK Mainnet
 • Koniec 2017 r. – Rozwój sieci kart P2P i łączy SmartBridge z sieciami Bitcoin, Ethereum i Lisk
 • Początek 2018 – Wdrożenie systemu płatności Smartcard P2P i dodatkowej obsługi Bridged Blockchain
 • Do końca 2018 r. – Rozwój ekosystemu

Wniosek

Ark wygląda na fantastyczny projekt, aby zostać w tyle. Sukces Lisk i Crypti jest świadectwem rozwoju i siły zespołu Ark. Dodatkowo Ark ma prawdziwą moc, aby zmienić sposób, w jaki ludzie kupują i handlują oraz budują na innych sieciach blockchain, co daje mu zdecydowaną przewagę nad niezliczonymi innymi altcoinami na rynku.

Rzeczywiście, w chwili druku, Ark’s SmartBridge funkcjonalność obejmuje, ale nie ogranicza się do Bitcoin, Ethereum i Lisk. Dodatkowo Ark oferuje system kart fizycznych, idealny dla tych, którzy chcieliby omijać tradycyjne rachunki bankowe.

Podobnie jak w przypadku tokena bazowego, moneta ѦRK jest szybka, bezpieczna i stabilna, wykorzystując delegowany dowód stawki i PBFT (Practical Byzantine Fault Tolerance) w celu zabezpieczenia sieci.

W chwili pisania tego artykułu (24 sierpnia 2017 r.) Token Ark kosztuje 1,65 USD, niedawno przeprowadziliśmy ankietę na Twitterze, aby znaleźć prognozy ludzi na koniec roku – większość uważała, że ​​Ark osiągnie 5 USD.

Kto kocha ARK? Prognozy dotyczące ceny na koniec 2017 r? #arka @ArkEcosystem #arkecosystem $ ark $ ARKBTC

– Blockonomi (@blockonomi) 17 sierpnia 2017

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me