Czy rozwiązania Blockchain mogą uchronić ocean przed zanieczyszczeniem?

Inicjatywa dotycząca kompensacji emisji dwutlenku węgla

Powszechnie wiadomo, że zasoby naturalne są coraz rzadsze. Emisja dwutlenku węgla i zanieczyszczenie mają ogromny i nieodwracalny wpływ na klimat. Wiele firm rozpoczyna zupełnie nowe inicjatywy biznesowe, aby oszczędzać więcej zasobów naturalnych i utrzymać wydajną energię.

Jednym z najbardziej innowacyjnych sposobów ochrony środowiska i redukcji odpadów przemysłowych jest rozwiązanie oferowane przez inicjatywę Carbon Offset Initiative (COI). Firma dąży do zebrania funduszy poprzez Initial Coin Offering (ICO), co pomoże im zbudować działający prototyp.

Inicjatywa dotycząca kompensacji emisji dwutlenku węgla

Uwaga: to jest post sponsorowany

Inicjatywa dotycząca kompensacji emisji dwutlenku węgla zapewnia rozwiązanie do śledzenia odpadów i danych oparte na łańcuchu bloków dla różnych branż. Długofalowym celem firmy jest zakres jej działalności obejmujący wiele sektorów w celu zapewnienia lepszych rozwiązań w zakresie zbierania, śledzenia i recyklingu odpadów. Pozyskiwanie funduszy odbywa się za pośrednictwem platformy ICO, na której inwestorzy mogą kupić swój token ERC-20 COI.

Ich produkt można podzielić na rozwiązania sprzętowe i programowe. Rozwiązania sprzętowe to specjalnie spreparowane urządzenia, które zawierają trzy rodzaje czujników – wibracyjny, aparat i laser.

Są instalowane na statkach i mierzą jakość i ilość płynów w zbiornikach bunkrowych i ściekowych, temperaturę i wilgotność, a także różne parametry zewnętrzne wpływające na zużycie i emisje. Zebrane dane są następnie przesyłane drogą satelitarną do wyznaczonych centrów kontroli.

Zakłady recyklingu, kolektory portowe i transportery mogą być zaopatrzone w podobne urządzenia do celów monitorowania i kontroli oleju odpadowego wytwarzanego przez statki zwane slops (slopy to odpady bogate w węglowodory, które generują wszystkie statki handlowe i tankowce; szacuje się, że każdy z nich wynosi 10 milionów ton rok).

Zebrane dane są następnie ekstrahowane za pomocą oprogramowania COI, które umożliwia pozyskiwanie i zarządzanie danymi oraz generowanie raportów i analiz.

Można również przeprowadzić inteligentne śledzenie rzeczywistych poziomów paliwa w statkach i monitorowanie wycieków paliwa bunkrowego. Sposób działania systemu jest bardzo podobny do tego, jak działają inteligentne kontrakty blockchain.

Połączenie rozwiązań programowych i sprzętowych to cały pakiet tego, co oferuje projekt COI. Redukcje i zarządzanie odpadami są realizowane na różnych poziomach, począwszy od optymalizacji paliwa i wskazania dokładnej ilości oleju na statek.

Zebrane dane dostarczają wiarygodnych informacji o statkach i umożliwiają właściwe zarządzanie ryzykiem. Monitorowanie statków odbywa się w czasie rzeczywistym, co ułatwia ich kontrolę. Zebrane dane porównuje się z innymi czynnikami, takimi jak warunki pogodowe, w celu uzyskania pewnego wniosku o możliwym zużyciu paliwa.

Carbon Offset Initiative jest wynikiem współpracy między dwiema organizacjami. W 2010 roku powstała spółka Clean Sea Services SA (CSS). CSS jest wiodącym dostawcą urządzeń typu plug-in, które oczyszczają lub przetwarzają niechciane odpady.

W 2014 r.założono Urban Management DOO z siedzibą w Belgradzie i stworzył swoje zabezpieczone usługi blockchain dla różnych branż i przedsiębiorstw.

W 2017 roku obie firmy połączyły siły, aby wprowadzić na rynek innowacyjne zielone rozwiązania, które przekształciły się w oficjalne powołanie COI w 2018 roku..

Carbon Offset ICO

Plik Carbon Offset ICO jest otwarty dla inwestorów z całego świata, z kilkoma wyjątkami (obywatele, obywatele, rezydenci i / lub posiadacze zielonej karty Korei Południowej; Chińskiej Republiki Ludowej; Państwa Izrael i Stanów Zjednoczonych).

  • Całkowita liczba monet oferowanych przez ICO wynosi 500 milionów. Obecnie projekt jest w fazie przedsprzedaży, która podzielona jest na trzy fazy przedsprzedażowe. Faza 1 (pre-ICO) pozwala inwestorom skorzystać z 50% obniżki ceny.
  • Token COI kosztuje tylko 0,07 USD, zamiast standardowego 0,14 USD. W następnym etapie cena tokena wzrośnie, a 1 COI zostanie wymieniony na 0,098 USD lub 30% rabatu od zwykłej ceny.
  • Inwestorzy, którzy dołączą do projektu w ostatniej fazie, mogą skorzystać z 15% rabatu i kupić token za 0,0119 $.

Kryptowaluta COI służy jako narzędzie do weryfikacji zebranych danych, ilości odpadów, wody poddanej recyklingowi i pomiarów oleju odzyskanego. Może być używany jako metoda płatności między różnymi podmiotami w sieci blockchain.

Token COI to szybka i bezpieczna usługa umożliwiająca bezbłędne płatności i wysoki poziom bezpieczeństwa przed oszustwami.

Informacje o krajach pochodzenia to najwygodniejszy sposób wspierania zielonej inicjatywy, która dotyczy każdego człowieka na naszej planecie. Ochrona światowego ekosystemu jest kluczowym elementem dobrego samopoczucia każdego z nas.

Aby wesprzeć inicjatywę i wnieść swój wkład w projekt, możesz odwiedzić inicjatywę Carbon Offset Initiative stronie internetowej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map