Ojciec założyciel Blockchain chwali Electroneum: porównuje bezpieczeństwo z bezpieczeństwem Bitcoina

Elec

  • Scott Stornetta porównuje Bitcoin i Electroneum
  • Światowej sławy naukowiec zwraca uwagę na prace brytyjskiego 0.

Dr Scott Stornetta jest blockchain współtwórca cytowany w Bitcoinie biały papier napisany przez Satoshi Nakamoto, który stworzył pierwszą kryptowalutę w 2009 roku.

Ten światowej sławy naukowiec uważa się za osobę, która „spędziła więcej czasu na myśleniu o blockchain niż ktokolwiek inny na tej planecie. Mam naprawdę długoterminową perspektywę tej technologii ”.

Elec

Jego poglądy na Electroneum

Stornetta spotkał się niedawno z dyrektorem generalnym Electroneum, Richardem Ellsem, a podczas rozmowy powiedział mu: „Rozumiem, co robisz z Moderowany Blockchain i twój wyjątkowy Dowód odpowiedzialności protokół.

„Cieszę się, że rozumiem, jak szeroka jest przestrzeń projektowa. Ponadto, że jesteś wystarczająco elastyczny i wystarczająco otwarty, aby nadal badać, jak uzyskać równowagę w mieszance. I to jest coś, do czego mogę z całego serca zachęcać ”.

Dodał, że wiele projektów kryptowalut odrzuca koncepcję zgodności z przepisami. Inni, powiedział, nie szukają sposobów na zwiększenie wartości, tak jak Electroneum dla użytkownika końcowego. Powiedział, że wielu innych również odrzuca łączenie cech decentralizacji i centralizacji, aby ich kryptowaluty były bardziej bezpieczne i przyjazne dla środowiska..

 Co podoba się Stornetta w Electroneum

Dr Stornetta wyjaśnił mu, co jest dla niego tak atrakcyjne w Electroneum: Podziwiam w szczególności firmy, które mają długoterminowy cel, który jest czymś więcej niż maksymalizacją zysków, ale w rzeczywistości jest to zbiorowość lepsza ”.

„Równocześnie podziwiam firmy, które są elastyczne w kwestii sposobów dotarcia z miejsca na miejsce. Obejmuje to raczej znajdowanie sposobów współistnienia z otoczeniem regulacyjnym, a nie próby jego obalania. Poza tym znalezienie sposobów na tworzenie rzeczywistych przypadków użycia dla osób, które nie znałyby funkcji skrótu z dziury w ziemi ”.

Po pierwsze, powiedział, Electroneum ma „długoterminową ambicję czynienia dobra i czynienia dobrze. „Po drugie, Electroneum ma pragmatyczne podejście do angażowania istniejących graczy, w tym podmiotów rządowych i regulacyjnych, aby znaleźć sposób na koegzystencję. Po trzecie, masz praktyczny sposób, aby uczynić to z natychmiastową wartością dla użytkownika końcowego. Myślę, że te trzy rzeczy są esencją udanych eksploracji w tym, co chcę nazwać szerszą przestrzenią blockchain ”.

Projekt GigFair firmy Electroneum

Richard Ells wyjaśnił projekt GigFair firmy Electroneum. Jest to podobne do internetowego rynku usług zewnętrznych Fiverr na wiele sposobów, z wyjątkiem tego, że odblokowuje globalną gospodarkę cyfrową dla światowych banków niebankowych, płacąc dostawcom usług w kryptowalutach ETN z bardzo niskimi opłatami.

Scott Stornetta powiedział, że GigFair to świetny sposób na zwiększenie wartości dla użytkowników końcowych Electroneum.

„Electroneum tworzy dużą wartość dla użytkownika końcowego. Tak więc, dla mnie, fakt, że masz użytkowników, którzy w bardzo krótkim czasie mogą zobaczyć zdolność do zrealizowania pewnej wartości. Co więcej, fakt, że Twój system jest zasadniczo zrównoważony w perspektywie długoterminowej, oznacza, że ​​Twój projekt wyróżnia się spośród wielu innych ”- powiedział.

Podkreślił, że Electroneum umożliwia ludziom w krajach rozwijających się lepsze życie dzięki kryptowalutom i powiedział, że podziela tę wizję.

 Stornetta porównuje Bitcoin i Electroneum

Wyjaśniając, jak postrzega Electroneum, Stornetta powiedział Ellsowi, że „Myślę, że Bitcoin był świetną robotą, ale było to rozwiązanie szukające problemu”.

W przeciwieństwie do tego, Electroneum „podpiera abstrakcyjną jednostkę waluty bezpośrednio na ETN i na coś, co ma wartość wewnętrzną, co w połączeniu z ideą ekosystemu GigFair i co daje pytanie, na które odpowiedzią jest twoja kryptowaluta”.

Stornetta i Electroneum

„Są dwie rzeczy, które wydają mi się znaczące: po pierwsze, chodzi o połączenie go z gospodarką koncertową z systemem płatności za nią; i po drugie, pomysł umieszczenia go na urządzeniu mobilnym, za które ludzie już płacą, oraz fakt, że można wymienić czas antenowy. Czas antenowy jest jakby, jak powiedziałem, wewnętrzną walutą, która nie musi być konwertowana na nic innego, aby była użyteczna do handlu, udostępniania i wymiany. ”

Mówiąc o bezpieczeństwie sieci

Scott Stornetta ustanowił rekord w zakresie mocy mieszania i bezpieczeństwa sieci, zgadzając się zarówno z Richardem Ellsem, jak i szefem Electroneum, szefem Blockchain, Chrisem Harrisonem.

„Myślę, że pogląd jest zasadniczo niepoprawny, że im większa moc mieszania, tym większe bezpieczeństwo danych” – powiedział Stornetta. „Tylko w bardzo wąskim sensie jest to prawdą, ale jako podstawowa teza i motywator prowadzi to do bardzo nieefektywnych wniosków”.

Harrison i Ells wyjaśnili zastrzeżony przez Electroneum moderowany łańcuch blokowy, który jest zasilany przez ich protokół Proof of Responsibility (PoR). Powiedzieli Stornetta, że ​​to się stało ETN niewrażliwy na 51% ataków. To sprawia, że ​​Electroneum jest najbezpieczniejszą istniejącą kryptowalutą. Umożliwia także Electroneum ręczne wybieranie uznanych na całym świecie organizacji pozarządowych (NGO) jako zaufanych górników, którzy pomagają przełamać cykl ubóstwa w krajach rozwijających się.

„Myślę, że to naprawdę ważne, dlatego chcę podkreślić moją zgodę czymś, co powiedziałeś. Dowodzi, że integralność zapisu to liczba niezrównanych podmiotów wydobywających bloki. ”

Powiedział też: „to naprawdę fundamentalne, ponieważ zaufanie do danych ostatecznie nie jest problemem technicznym, ale socjotechnicznym. Im bardziej zróżnicowane, nieuporządkowane strony, które posiadają kopię akt, tym większa jest wiarygodność rekordu w skali społecznej i kryptograficznej. ” Podsumował: „Więc po prostu uważam, że to bardzo, bardzo cenny wgląd”.

 Pozwolone a bez pozwolenia

Będąc ojcem blockchain, technologii zbudowanej na koncepcji decentralizacji, Stornetta zaskoczyła Ells i Harrison. Zgodził się z przejściem Electroneum do umiarkowanej centralizacji w celu zapewnienia absolutnego bezpieczeństwa i pewności regulacyjnej. Chwalił fakt, że Electroneum jest pierwszą kryptowalutą na świecie, która stała się w pełni zgodna z KYC / AML.

„My (partnerzy z Yugen) uważamy, że ostateczne rozwiązania są w pewnym sensie hybrydą między dozwolonymi i bez pozwolenia”, czyli dokładnie tym, czym jest Moderowany Blockchain firmy Electroneum.

„Ale co równie ważne, jako ruch strategiczny, uważamy, że ludzie, którzy wchodzą po stronie, na którą zezwolono, będą mieli lepszą drogę do osiągnięcia optymalnej równowagi hybrydowej niż ludzie przychodzący tutaj po stronie bez pozwolenia” – powiedział.

I jeszcze raz podkreślił, że „Zgodność z regulacjami Electroneum i nadzieja, że ​​ostatecznie te obawy regulacyjne mogą zostać złagodzone, jest doskonałą ilustracją naszego poczucia, że ​​rozpoczynanie działalności od pozwolenia, a celem jest przejście do czegoś, co oznacza hybrydę między zezwoleniem a bez pozwolenia. To jest po prostu lepszy taktyczny punkt wyjścia ”.

Electroneum, według słów Stornetty, jest jedną z niewielu kryptowalut, które dodają wartość użytkownikowi końcowemu i okazują się trwałe. Powiedział, że istnieje wiele projektów, które zawiodły w jednym, a nawet w obu tych celach. Jego słowa pojawiają się, gdy Electroneum przeszedł od udowodnienia w Republice Południowej Afryki, że istnieje prawdziwe narzędzie kryptowaluty do Brazylii, gdzie doładowania telefonów komórkowych stały się możliwe dla tysięcy użytkowników Electroneum. A to dopiero początek wielu innych zmian, które zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach, które niewątpliwie pomogą wszystkim kryptowalutom przejść do powszechnego przyjęcia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map