BQT: społeczna wymiana P2P z innowacyjnymi możliwościami handlu zabezpieczeniami

BQT

Rynek kryptowalut gwałtownie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. BQT to giełda oferująca bardzo interesujące opcje dla handlowców kryptowalut. Handel kryptowalutami na kryptowaluty to sposób, w jaki posiadacz kryptowalut może uzyskać dostęp do innego krypto, bez zajmowania się walutą fiducjarną lub bezpośrednim handlem kryptowalutami.

Oprócz handlu zabezpieczającego, BQT oferuje również swoim użytkownikom w pełni funkcjonalne środowisko handlu społecznościowego, które ułatwia otwartą komunikację i handel kryptograficzny peer-to-peer.

Świat walut fiducjarnych może być pod presją, a podejście polegające na bezpośrednim handlu kryptowalutami na kryptowaluty może stać się bardziej popularne, gdy banki centralne będą próbowały wesprzeć globalną gospodarkę. Jedną z największych rzeczy, która utrzymuje stabilny system finansowy, jest poczucie stabilności, a to wydaje się ulegać zmianie.

BQT

BQT wchodzi na rynek we właściwym czasie

Boom na giełdę kryptowalut jest w pełnym rozkwicie. Istnieją tysiące giełd kryptowalut, ale zdecydowana większość (ponad 70%) działa według tego samego modelu. Większość giełd kryptowalut przechowuje środki klientów i działa jako pośrednik handlowy.

Pod wieloma względami najpopularniejszy model wymiany kryptowalut sprawia, że ​​giełda jest zarówno brokerem, jak i giełdą, co oznacza mnóstwo ryzyka kontrahenta dla ich klientów. Gdyby wymiana doszła do skutku lub nawet w trybie offline, inwestorzy nie mieliby dostępu do swoich funduszy.

Prostym rozwiązaniem tego problemu są wymiany peer-to-peer (P2P). Zamiast pełnić funkcję depozytariusza, pełni po prostu rolę pośrednika i tworzy bezpieczne środowisko dla handlu.

Klienci nigdy nie tracą kontroli nad swoimi środkami, co może być jednym z największych powodów, dla których platformy transakcyjne P2P (takie jak LocalBitcoins) osiągają tygodniowy wolumen obrotu sięgający 75 milionów USD.

Handel społecznościowy i nawiązywanie kontaktów

Łatwo zapomnieć, że kiedy rynki zaczęły się, istniało wiele interakcji międzyludzkich.

Dzisiaj, gdy patrzymy na spread kupna / sprzedaży, czasami zapominamy, że za tymi liczbami stoi osoba lub dział handlowy. Platformy handlu społecznościowego pozwalają traderom przywrócić element ludzki z powrotem do doświadczenia handlowego i uczyć się od siebie nawzajem.

Społeczność handlowa jest dużą częścią platformy BQT. Oprócz umożliwienia handlowcom łączenia się i rozmawiania o rynkach, portfel BQT umożliwia użytkownikom bezpośredni handel między sobą.

Wymieniać się

Platforma zabezpieczająca BQT P2P

Krótkoterminowe transakcje hedgingowe umożliwiają również handlowcom łączenie się i tworzenie umów na zamówienie. Platforma zabezpieczająca P2P BQT jest obecnie w fazie rozwoju i pozwoli traderom na tworzenie niestandardowych umów, gdy tylko będzie ona dostępna online.

Platforma BQT hedge oferuje niesamowite możliwości.

Powiedzmy, że chcesz zdobyć trochę ETH i trzymasz BTC. Zwykle musiałbyś sprzedać swoje BTC i kupić ETH.

Platforma hedgingowa BQT zapewnia mnóstwo innych opcji.

Zamiast sprzedawać swoje BTC, możesz zaoferować je w formie swapa na określony czas ze stałą stopą zwrotu dla kontrahenta.

Załóżmy, że oferujesz 2 BTC za 80 ETH przez miesiąc, a także 2% premii, która zostanie zapłacona w BTC, gdy handel zabezpieczający wygaśnie.

Platforma, nad którą pracuje BTQ, pozwoli traderom na tworzenie prawie każdej transakcji hedgingowej, jakiej chcą, z BTQ działającym jako agent depozytowy, aby upewnić się, że istnieje ZEROWE ryzyko kontrahenta.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym innowacyjnym nowym narzędziu handlowym, sprawdź Biała księga BTQ aby uzyskać więcej informacji.

System walutowy Fiata jest pod presją

Być może zauważyliście duży skok cen bitcoinów w ciągu ostatniego miesiąca lub dwóch. Globalne banki centralne znajdują się na krawędzi kolejnego cyklu obniżek stóp, co może oznaczać kłopoty dla waluty fiducjarnej.

Giełdy kryptowalut, które koncentrują się na handlu kryptowalutami, mogą być w dobrej sytuacji, ponieważ coraz więcej ludzi na całym świecie kwestionuje wartość waluty fiducjarnej. Oprócz oferowania łatwości handlu, giełdy kryptowalut na kryptowaluty ułatwiają handel w prawdziwym świecie.

Oto jak to działa.

Udawaj, że jesteś kupcem w Wenezueli, a Twoja firma akceptuje Dash w zamian za towary, które sprzedajesz. Niektórzy z Twoich dostawców są skłonni zaakceptować od Ciebie ETH, co oznacza, że ​​musisz zamienić DASH na ETH po najniższych możliwych stawkach.

Sprzedawca w tej sytuacji również w ogóle obejrzał walutę fiducjarną, ponieważ jest w stanie robić interesy wyłącznie w kryptowalutach (przynajmniej w przypadku niektórych produktów).

BTQ idzie o krok dalej

Platforma zabezpieczająca BTQ zapewniłaby każdemu, kto musi robić interesy w wielu kryptowalutach, jeszcze więcej opcji.

Sprzedawca w powyższym przykładzie nie musi nawet sprzedawać swojego DASH za pomocą platformy zabezpieczającej BTQ. Zamiast tego mogą zaoferować zamianę określonej kwoty DASH na ETH i zapłacić kontrahentowi niewielką opłatę za korzystanie z ETH.

Sprzedawca może następnie wziąć ETH, które otrzyma za pośrednictwem transakcji hedgingowej i wykorzystać je do tego, co zechce. Po tygodniu lub miesiącu (niezależnie od tego, co zostało uzgodnione w momencie rozpoczęcia transakcji hedgingowej) sprzedawca musiałby zwrócić ETH kontrahentowi. DASH wróciłby do dostawcy, który technicznie nigdy nie sprzedał go, aby uzyskać dostęp do ETH.

Korzystanie z transakcji hedgingowych nie będzie odpowiednie w każdej sytuacji, ale jest to niesamowite narzędzie dla traderów i użytkowników kryptowalut. Handlowcy w krajach, które pobierają podatek od zysków kapitałowych od kryptowalut, mogą być szczególnie zainteresowani transakcjami hedgingowymi, ponieważ mogą należeć do innej kategorii opodatkowania.

Handel P2P ma duży sens

Kryptowaluty dają ludziom możliwość bezpośredniego posiadania ich aktywów, co jest znaczącym odejściem od ustalonego systemu finansowego. Niestety, najbardziej płynne giełdy kryptowalut działają zwykle jako powiernicy środków swoich klientów, co sprawia, że ​​handel kryptowalutami jest znacznie bardziej ryzykowny.

Gdy osoba zezwala innemu podmiotowi na działanie w charakterze powiernika, przyjmuje na siebie całe ryzyko tego kontrahenta. Kryptowaluty nie należą już do nich i są w istocie niezabezpieczonym wierzycielem giełdy kryptowalut.

Wierzyciel niezabezpieczony nie ma bezpośredniego prawa do swojego majątku w przypadku upadłości. Każdy, kto miał pecha, został złapany w Mt. Fiasko Gox rozumie, jak niewiele praw mają niezabezpieczeni wierzyciele.

Giełdy P2P eliminują pośredników, a także eliminują ryzyko kontrahenta. Wizja BQT dotycząca społeczności handlowej P2P jest zgodna z ideałami, które rozpoczęły rewolucję kryptograficzną.

Token BTQ

Podobnie jak wiele giełd, BTQ stworzył zastrzeżony token do użytku na swojej giełdzie. Token BTQX musi zostać użyty do uiszczenia 1% opłaty transakcyjnej za transakcje natychmiastowe i 3% opłaty depozytowej za transakcje Hedge na platformie.

Wniosek

Dla handlowców, którzy chcą budować więzi społecznościowe i utrzymywać własność swoich aktywów kryptograficznych, warto dowiedzieć się więcej o wymianie BTQ. Platforma oferuje interesujące funkcje, które pozwalają traderom uczyć się od społeczności i stać się czymś więcej niż tylko ofertą lub zapytaniem.

Świat kryptowalut jest wciąż młody. Nieco ponad dziesięć lat temu narodziło się pierwsze kryptowaluty, a teraz wkraczają w to największe światowe firmy. BTQ weszła na eksplodujący rynek w świetnym czasie i warto dowiedzieć się o niej więcej.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map