Najlepsze zdecentralizowane giełdy do handlu kryptowalutami

Zdecentralizowane giełdy

Więc wypróbowałeś scentralizowane giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase i Binance, a teraz chcesz rozszerzyć swoją działalność. Czy rozważałeś wypróbowanie zdecentralizowanej wymiany??

Inaczej znany jako DEX, zdecentralizowana giełda umożliwia dokonywanie transakcji peer-to-peer (P2P) bez konieczności powierzania swoich zasobów cyfrowych usłudze strony trzeciej. Ponieważ, jak cryptoverse wielokrotnie widział w ciągu ostatnich kilku lat, takie usługi stron trzecich mogą zostać zhakowane lub implodować w zapomnienie, tracąc masowo inwestycje użytkowników.

Zdecentralizowane giełdy

Niestety obietnica zdecentralizowanych giełd pozbawionych zaufania całkowicie eliminuje pośredników dzięki automatyzacji. Środki depozytowe z wieloma podpisami i tokeny proxy to tylko kilka ze sposobów osiągnięcia takiego braku zaufania.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć, przeprowadzimy Cię przez niektóre z bardziej popularnych DEX w kosmosie i niektóre rzeczy, które są na horyzoncie dla zdecentralizowanego handlu w nadchodzących miesiącach i latach.

Altcoin.io

„Prawdziwie zdecentralizowana giełda kryptowalut. Obsługiwane przez Atomic Swaps. ” tak samo rozlicza się Altcoin.io, nowa zdecentralizowana giełda, która ma zostać uruchomiona w tym roku, możesz teraz zarejestrować się w swoim portfelu typu Atomic Swap i otrzymywać powiadomienia, kiedy zostanie uruchomiony. Atomowe swapy to coś, o czym niedawno mówiliśmy i otwieramy zupełnie nowy świat giełd kryptowalut bez pośrednika.

Shapeshift.io

Shapeshift jest prawdopodobnie najpopularniejszym DEX na świecie, dostępnym dla handlowców na całym świecie z wyjątkiem stanu Nowy Jork i tak zwanego „Pustelnika”, Korei Północnej.

Shapeshift

Na Shapeshift nie ma dolarów, euro ani funtów; tylko prywatne transakcje kryptograficzne P2P do kryptowalut. Korzystając z tej konkretnej zdecentralizowanej giełdy, możesz wybierać między podstawowymi „szybkimi” transakcjami lub bardziej dopracowanymi „precyzyjnymi” transakcjami.

Ich wybór monet i tokenów zmienia się z tygodnia na tydzień, gdy płynność pojawia się i znika. Jednak w większości są one zwykle umieszczane we wszystkich najlepszych projektach kryptograficznych. Ponadto stale wymieniają nowe, ponieważ nowe projekty zyskują płynność.

Wyślij żądane zasoby cyfrowe, a wybrane kryptowaluty odeślij w zamian. Voila.

Changelly

Changelly to kolejny z bardziej popularnych DEX w ekosystemie kryptowalut. Zautomatyzowany system Changelly jest interesujący, ponieważ agreguje ceny aktywów cyfrowych z różnych giełd, a następnie podaje średnią jako bieżący kurs dla handlowców na platformie.

Changelly

Kolejny ważny aspekt Changelly? Ich model opłat jest prosty: pobierają zryczałtowaną stawkę w wysokości 0,5 procent od każdej transakcji, którą ułatwiają. Opłata ta pozostaje taka sama dla wszystkich kryptowalut, dla których Changelly ma płynność.

Co więcej, Changelly ma interfejsy API dla handlowców, które umożliwiają witrynom ułatwianie handlu kryptowalutami za pomocą łatwego w użyciu widgetu.

Fale DEX

Podczas uruchomienia w kwietniu 2017 r. Platforma kryptowalut Waves ogłosił stworzenie Waves DEX w ramach ich inicjatywy mającej na celu odwrócenie „Zdecentralizowanych tokenów blockchain… będących przedmiotem obrotu na bardzo scentralizowanych giełdach”.

Fale DEX

Plik Fale DEX daje zalety scentralizowanej wymiany bez żadnego ryzyka; dzieje się tak, ponieważ „dopasowywanie zamówień odbywa się w sposób scentralizowany… w kategoriach laika – istnieje serwer, który dopasowuje przychodzące zamówienia, ale nie ma dostępu do Twoich środków”.

W ten sposób, korzystając z wymiany Waves, możesz mieć swoje ciasto i je zjeść: bezpieczeństwo i prywatność zapewniane przez decentralizację przepojone szybkością zapewnianą przez scentralizowany serwer.

EtherDelta

* Uwaga: EtherDelta został niedawno poważnie zagrożony, więc po prostu potrójnie sprawdź media społecznościowe z przyzwyczajenia przed dokonaniem transakcji za pośrednictwem DEX.

Ether Delta

Mając to na uwadze, EtherDelta ma swoje miejsce, ponieważ niektórzy użytkownicy gromadzą się tam, aby uzyskać tokeny ERC20 oparte na Ethereum, które nie zostały jeszcze wymienione gdzie indziej. Na przykład w ostatnich tygodniach EtherDelta wprowadził nowe tokeny do obrotu na giełdzie natychmiast po ICO, pomagając ustanowić pierwsze rynki dla tych tokenów.

W związku z tym zdecydowanie jest to DEX, aby mieć oko na postępy.

IDEX

IDEX, inaczej znany jako „Decentralized Ethereum Asset Exchange” to nowość w dziedzinie DEX, która ostatnio zyskuje pozytywną uwagę.

IDEX

Podobnie jak EtherDelta, IDEX koncentruje się wyłącznie na handlu P2P tokenami ERC20. Musisz również zdeponować monety na giełdzie, która jest również podobna do EtherDelta, ale w przeciwieństwie do innych usług DEX, takich jak Changelly i Shapeshift. W tym sensie IDEX wygląda i działa jak tradycyjna wymiana.

W czasie prasy IDEX miał właśnie przekroczył 1 000 000 USD kamień milowy dziennego wolumenu obrotu. To dobry znak, jeśli chodzi o adopcję, sugerując, że wymiana może znacznie wzrosnąć w nadchodzących miesiącach.

BitShares Asset Exchange & OpenLedger DEX

Obsługiwana przez łańcuch bloków BitShares, giełda aktywów BitShares to kolejna zdecentralizowana giełda kryptowalut z wysokimi specyfikacjami, ponieważ na pierwszej stronie platformy zauważa się, że giełda „może obsługiwać wolumen obrotu NASDAQ, jednocześnie rozliczając zamówienia w momencie ich złożenia”.

BitShares

Podobnie, OpenLedger DEX jest również zbudowany na szczycie łańcucha bloków BitShares. Ma na celu umożliwienie użytkownikom korzystania SmartCoins aby wypłacić „bezpośrednio na gotówkę za pośrednictwem uniwersalnej karty debetowej lub przelewu pieniężnego OpenLedger, z dodanymi opcjami Ripple i Paypal [wkrótce]”. Dzięki OpenLedger możesz mieć „konto” lub „konta”, tak jak w głównych instytucjach.

Kontrahent DEX

Plik Kontrahent DEX współpracuje z łańcuchem bloków Bitcoin w celu ułatwienia zdecentralizowanego handlu kryptowalutami P2P.

Sam kontrahent jest rozliczany jako „platforma finansowa”, a DEX platformy jest naturalnym rozszerzeniem jego misji tworzenia ekosystemu aplikacji P2P na bitcoinie.

Kontrahent

Co więcej, ekosystem kontrahenta pozwala na tworzenie nowych aktywów cyfrowych, a te nowe aktywa można swobodnie handlować na platformie DEX kontrahenta. Jeśli słyszysz, jak inni mówią o „tokenizacji”, jest to platforma podobna do zdecentralizowanej giełdy kontrahenta, która pomoże przekształcić ten trend w społeczny duch czasu.

Podczas przeprowadzania transakcji P2P na Kontrahenta, protokół koordynuje dwa odpowiednie zlecenia.

CryptoBridge

CryptoBridge ma naprawdę wyjątkową dynamikę, jeśli chodzi o DEX. Dzieje się tak, ponieważ właściciele BridgeCoin są motywowani otrzymywaniem nagrody w postaci ogromnej obniżki opłat transakcyjnych giełdy Cryptobridge.

Per the Cryptobridge uruchom post:

„50% wszystkich zysków ze zdecentralizowanej wymiany trafia do właścicieli BridgeCoin. BridgeCoin to moneta kompatybilna ze scryptem, która została stworzona w lipcu 2017 roku w celu sfinansowania rozwoju zdecentralizowanej giełdy. ”

A bezpieczeństwo jest solidne dzięki CryptoBridge, ponieważ handlowcy przez cały czas zachowują kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi. W żadnym momencie na żadnym etapie użytkowania pracownicy CryptoBridge nie mają dostępu do Twoich pieniędzy.

Bisq

Podczas gdy wszystkie zdecentralizowane giełdy są prywatne, Bisq idzie na całość, jeśli chodzi o oznaczanie siebie jako zorientowanego na prywatność.

Bisq

Jak wyjaśnia serwis sieci Bisq:

„Bisq jest dla tych, którzy nie chcą stracić kontroli lub prywatności na rzecz organu centralnego w celu handlu z innymi osobami. Traktujemy transakcje finansowe jako formę prywatnych wypowiedzi, które powinny być chronione przed nadzorem banków, rządów i innych instytucji ”.

A dzięki estetycznemu interfejsowi traderom spodoba się to, co widzą w Bisq. Decyzja o tym, czy ten DEX jest bardziej podobny, czy oferuje nowe doświadczenie, należy do Ciebie.

Oasis DEX

Możesz łączyć się tylko z Oasis DEX za pośrednictwem konta rozszerzenia MetaMask lub za pomocą Pythona, solidity lub web3, więc nie będziesz mógł po prostu wejść i zacząć handlować. Wymagana jest praca nóg.

Projekt wyjaśnia się jako „pula płynności w łańcuchu blokowym Ethereum. [Natywna firma Oasis] Inteligentne kontrakty Simple Market i Matching Market zapewniają pozbawioną zaufania atomową wymianę tokenów ERC20 bez ryzyka kontrahenta strony trzeciej. ”

Oasis DEX dołącza do rosnącego trendu na giełdach, które obsługują transakcje między tokenami ERC20 opartymi na Ethereum.

AirSwap

Wykorzystując tzw. „Protokół wymiany”, AirSwap jest jak Oasis i inne, ponieważ koncentruje się na ułatwianiu handlu na ERC20. W tym tempie Ethereum będzie musiało szybko się skalować.

W każdym razie AirSwap oferuje zoptymalizowane doświadczenie dla handlowców, ponieważ strona internetowa AirSwap wyjaśnia że „Wiele istniejących projektów wymiany cierpi z powodu warunków startowych i wyścigowych. AirSwap został stworzony z myślą o uczciwości i omija te problemy ”.

W tym momencie działalność DEX-ów skoncentrowana na tokenach ERC20 wydaje się być nieco nasycona. To dla ciebie kapitalizm, ale AirSwap będzie musiał szybko wywiązać się ze swoich obietnic, jeśli ma zdobyć poważną pozycję na swoich konkurentach. Projekt z pewnością może to zrobić dzięki wsparciu ze strony takich guru jak Blockchain ConsenSys.

Wyróżnienia: Kyber Network i Bancor Protocol

Kyber Network chce być „następną generacją zdecentralizowanych giełd”. To ERC20 DEX, który już działa w sieci testowej Ropsten Ethereum. Sieć będzie wykorzystywać inteligentne kontrakty, aby ułatwić handel.

Podręcznik sieciowy Kyber

Następnie jest Protokół Bancor. Bancor będzie kolejną platformą, na której będzie można handlować tokenami wygenerowanymi przez użytkowników, więc jest to kolejny zdecentralizowany projekt giełdowy, na który należy uważnie obserwować, ponieważ dokonuje dalszych zmian w nadchodzących tygodniach.

Jedno jest jasne: tokeny są teraz z pewnością w modzie.

Patrząc w przyszłość: projekt 0x (ZRX)

Projekt 0x może zmienić zasady gry, jeśli chodzi o zdecentralizowane giełdy w przyszłości.

Dzieje się tak, ponieważ Project 0x to protokół bez uprawnień, który umożliwia programistom tworzenie własnych zdecentralizowanych giełd wymiany tokenów. W tym sensie nie jest nierozsądne myślenie, że ZRX pomoże w proliferacji DEX.

Jak to będzie działać? „Relayers” będą odpowiedzialni za przechowywanie poza łańcuchem zamówień. Te przekaźniki otrzymają zapłatę w tokenie ERC20 ZRX.

ZRX będzie zatem kluczowy, ponieważ będzie używany do zarządzania zarządzaniem i opłatami w protokole 0x. Kolejnym obiecującym czynnikiem dla Projektu 0x jest to, że jednym z doradców projektu jest były pracownik Coinbase i obecny wunderkind Polychain Capital Carlson Olaf-Wee.

Tak więc jako generator DEX, cały ekosystem Project0x może naprawdę eksplodować popularnością w przyszłości. Ponownie, wszystko zależy od tego, czy Ethereum będzie w stanie odpowiednio skalować w odpowiednim czasie. Nie ma powodu, by sądzić, że Ethereum wpadnie na ścianę, jeśli chodzi o skalowanie, ale projekty mogą przeskoczyć wcześniej. Na razie jednak tak nie wygląda.

Patrząc w przyszłość: Atomic Swapy

Atomowe swapy są powszechnie określane jako „przyszłość handlu kryptowalutami”. I chociaż atomowe swapy nie są same w sobie DEX-ami, mogą sprawić, że DEX będzie działał jeszcze wydajniej niż teraz.

Atomic Swapy

Takie zamiany umożliwiają użytkownikom korzystanie z funkcji skrótu do natychmiastowej wymiany kompatybilnych kryptowalut między łańcuchami bloków. Wspomnieliśmy wcześniej, że DEX to DEX-y, ponieważ opierają się na automatycznych systemach. Cóż, w przyszłości automatyzacja zdecentralizowanych giełd może opierać się na technologii atomowej wymiany.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zadziwiających konsekwencjach zamiany atomowej, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po technologii tutaj.

Wniosek

Musisz pamiętać, że z DEX-ami mają one swoje wady i zalety, tak jak wszystko inne. Po pierwsze, zdecentralizowane giełdy napotykają takie problemy, jak:

  • brak płynności
  • słaba obsługa klienta
  • ograniczone do podstawowych funkcji w większości przypadków

Jednak dla wielu osób te problemy nie występują lub nie stanowią problemu. Ponieważ te DEX stają się coraz lepsze, coraz więcej inwestorów będzie zwracać się do zdecentralizowanych giełd w celu uzyskania korzyści i korzyści, których scentralizowane firmy nie mogą zaoferować.

Transakcje bez zaufania to wielka sprawa w kryptowalutach, aw przyszłości będą to jeszcze większe transakcje. Te DEX-y są tym, jak wygląda przyszłość handlu ludźmi, a najfajniejszą częścią wszystkiego jest to, że mamy okazję „wejść na parter” i wypróbować je, zanim kryptowaluty naprawdę wejdą do głównego nurtu.

Następnym razem poczuć swędzenie handlowe, Rozważ wypróbowanie zdecentralizowanej wymiany, takiej jak Changelly lub Shapeshift, zamiast zwykłej, scentralizowanej wymiany. Warto nauczyć się DEX-a, a może się okazać, że bardziej lubisz jego dynamikę niż to, do czego jesteś przyzwyczajony. Ograniczone ryzyko włamania i zwiększona prywatność są zawsze przyjemne, prawda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map