Przegląd sieci Switcheo: Zdecentralizowana wymiana kryptowalut

Przegląd sieci Switcheo

Switcheo jest zdecentralizowana wymiana kryptowalut która jest pozycjonowana jako „Preferowana giełda”. Obecnie jest zintegrowany z trzema łańcuchami bloków, w tym z łańcuchami bloków NEO, Ethereum i EOS, w celu obsługi tokenów ERC-20, NEP-5 i EOS. Platforma handlowa kryptowalutami oferuje również usługi Over-The-Counter i ma rynki Atomic Swap, które umożliwiają handlowcom dokonywanie transakcji międzyłańcuchowych bez konieczności korzystania z zaufanej strony trzeciej.

Jako „zdecentralizowana wymiana” (DEX), każdy może korzystać z Switcheo Exchange bez przechodzenia przez proces KYC (Know-Your-Customer). Platforma wymiany sprawia, że ​​handel peer-to-peer jest prosty i jest już regularnie używany przez ponad 30000 traderów z całego świata.

Przegląd sieci Switcheo

Czym różni się Switcheo od innych DEX?

Istnieje wiele rodzajów zdecentralizowanych giełd, każda o różnym stopniu decentralizacji. Switcheo zostało uruchomione jako zdecentralizowana giełda „portfelowa”, w której handlowcy pozostają depozytariuszami swoich własnych aktywów przez cały proces handlowy, znany również jako giełda niepowiernicza.

Wszystkie transfery środków i transakcje na Switcheo Exchange odbywają się za pośrednictwem inteligentnych kontraktów. W rezultacie Switcheo jest odporne na typowe hacki giełdowe, ponieważ giełda nie ma centralnego portfela, w którym przechowywane są środki użytkowników – co jest częstym celem hakerów. Brak tego centralnego punktu słabości sprawia, że ​​handel na Switcheo Exchange jest bardzo bezpieczny. Giełda obsługuje również bezpośrednie logowanie z portfeli sprzętowych, takich jak Ledger i Trezor.

Oprócz bezpieczeństwa Switcheo jest bardzo przyjazny dla użytkownika dla zdecentralizowanej wymiany. Giełda ma prostą, intuicyjną i przejrzystą konstrukcję, dzięki czemu jest łatwa w użyciu zarówno dla nowych, jak i zwykłych inwestorów.

Kluczowe cechy

Bezpieczeństwo

Użytkownicy przechowują środki podczas handlu. Chroni to handlowców przed utratą środków w wyniku utraty lub zhakowania wspólnego portfela giełdowego, co często ma miejsce w przypadku scentralizowanych giełd. Chroni to również handlowców przed zamknięciem giełdy lub oszustwami. Oznacza to, że nawet jeśli Switcheo przestanie działać, użytkownicy nadal będą mogli wypłacać środki, wchodząc w bezpośrednią interakcję z łańcuchem bloków. Instrukcje, jak to zrobić, znajdują się na projektach ” Strona Github.

Switcheo zdecydowanie podkreśla, że ​​giełda nie przechowuje danych użytkowników, a poufne informacje, takie jak klucze prywatne lub hasła, nigdy nie opuszczają przeglądarki.

Wydajność

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że zdecentralizowane giełdy są powolne i trudne w użyciu, zamówienia złożone na Switcheo Exchange są natychmiast potwierdzane. Switcheo osiąga to, zarządzając własną książką zamówień za pomocą zewnętrznego systemu dopasowywania. Rozliczenie funduszu jest umieszczane w kolejce w tle przez zaplecze Switcheo i transmitowane do odpowiednich łańcuchów bloków (Ethereum, EOS, NEO). Dzięki temu Switcheo może zminimalizować narażenie na złośliwe ataki, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność wymiany. W sumie możesz spodziewać się płynnego handlu z większym bezpieczeństwem podczas handlu na Switcheo Exchange.

Łatwość użycia

Kluczowym wyróżnikiem między Switcheo a innymi zdecentralizowanymi giełdami jest zdecydowanie lepsze wrażenia użytkownika, jakie zapewnia. Jak wspomniano wcześniej, platforma wymiany prezentuje interfejs handlowy, który jest bardzo intuicyjny. Niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym traderem, czy nowym inwestorem, będziesz mieć możliwość szybkiego i łatwego kupowania i sprzedawania kryptowalut po konkurencyjnych cenach.

Możesz również uzyskać dostęp do Switcheo Exchange bezpośrednio z urządzeń mobilnych, ponieważ giełdę można przeglądać w przeglądarce mobilnej. Oferuje również integrację z popularnymi portfelami mobilnymi, takimi jak Trust Wallet i O3 Wallet. Możesz także utworzyć opcję konta Switcheo, która pozwala natychmiast rozpocząć pracę bez żadnych portfeli kryptowalut. Dzięki szerokiej gamie opcji logowania każdy może szybko dołączyć do Switcheo.

Ponieważ jest również intuicyjny w obsłudze i oferuje szeroki zakres opcji logowania, prawie każdy może szybko nauczyć się obsługi Switcheo.

Obsługa klienta

Switcheo ma pouczające Strona z często zadawanymi pytaniami i pomocą techniczną który odpowiada na typowe pytania, które możesz mieć. Strona pomocy zawiera również instrukcje dotyczące logowania, kupowania i sprzedawania kryptowalut na różnych rynkach. Użytkownicy z określonymi pytaniami mogą skontaktować się ze swoim zespołem wsparcia, który za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Telegram, który jest dostępny 24/7.

Zarejestruj się w Switcheo & Zaloguj sie

Istnieje wiele sposobów logowania się i handlu na Switcheo Exchange, a żaden z nich nie wymaga obecnie procesu KYC.

Zaloguj się za pomocą konta Switcheo

Konto Switcheo to naprawdę portfel wymiany z wieloma łańcuchami który umożliwia użytkownikom przechowywanie i zarządzanie zasobami kryptograficznymi z całego łańcucha bloków, z którym zintegrowało Switcheo. Używa wyrażeń mnemonicznych do generowania portfeli i przechowuje zaszyfrowaną wersję tego na zapleczu Switcheo. Oznacza to, że zapisanie mnemonicznej frazy podczas tworzenia konta jest ważne, ponieważ Switcheo nie może uzyskać dostępu do twoich portfeli i należy go użyć, jeśli zapomnisz hasła!

2FA przez Google Authenticator i weryfikacja e-mail są również dostępne jako dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Proces rejestracji składa się z kilku prostych kroków i zajmuje około 3 minut.

Zaloguj sie

Zaloguj się za pomocą własnego portfela kryptowalut

Switcheo pozwala również użytkownikom łączyć się z własnym portfelem blockchain, jeśli nie chcą tworzyć konta Switcheo. Istnieje portfel obsługiwany dla każdego łańcucha bloków, który Switcheo zintegrował z:

  • NEO: Księga główna, portfel O3, plik JSON, zaszyfrowany klucz, klucz prywatny
  • Ethereum: Księga główna, Trezor, Metamask, Trust Wallet, Coinbase Wallet, imToken Wallet, Private Key
  • EOS: Scatter, TokenPocket, klucz prywatny

Dla każdej opcji portfela Switcheo pokazuje kroki połączenia, jak pokazano poniżej.

Połącz Portfel

Zaloguj się za pomocą aplikacji mobilnych

Jeśli chcesz używać aplikacji mobilnej do handlu na Switcheo Exchange, możesz to zrobić za pośrednictwem aplikacji portfela mobilnego innych firm, takich jak Zaufaj portfelowi, Portfel imToken, Portfel Coinbase i Portfel O3. Te integracje są częścią inicjatywy Switcheo mającej na celu umożliwienie użytkownikom kryptowalut jak najłatwiejsze korzystanie z jej platformy.

Wpłaty i wypłaty

Switcheo ma prosty proces wpłat i wypłat, z których oba są bezpłatne (z wyłączeniem opłat sieciowych).

Po zalogowaniu przejdź do Twój portfel w prawym górnym rogu wprowadź kwotę, którą chcesz wpłacić lub wypłacić, i kliknij zieloną strzałkę.

Depozyty

Pamiętaj, że jeśli wpłacasz ETH po raz pierwszy i jesteś zalogowany za pomocą Konto Switcheo, co najmniej 0,03 ETH zostanie zarezerwowane w ramach „Switcheo GAS”, aby uiścić opłaty sieciowe Ethereum podczas transferów środków. Kwotę tę można zmienić w „Ustawieniach”.

Kupować i sprzedawać

Aktywa, które są zdeponowane, trafiają na saldo kontraktu giełdy i są natychmiast dostępne do handlu.

Aby rozpocząć handel, po prostu użyj rozwijanego pola znajdującego się w lewym górnym rogu, aby wybrać pary handlowe. Pary z etykietą „Swap” to rynki Switcheo Atomic Swap.

Kupowanie & amp; Sprzedawanie

Formularz zamówienia na Switcheo Exchange znajduje się w lewej części strony. Użytkownicy mogą wybrać jedną z dwóch opcji zamówienia: Zlecenie z limitem lub Zamówienie rynkowe.

Aby złożyć zamówienie na wybrany token, wybierz z zakładki Kup lub Sprzedaj i wprowadź ilość.

Ekran handlu

Jeśli jesteś zalogowany za pomocą MetaMask, poprosi ona o podpis w osobnym oknie, w którym musisz kliknąć przycisk potwierdzenia, aby autoryzować transakcję.

Handel na rynkach Atomic Swap

Wykonywanie handel międzyłańcuchowy jest tak samo proste, jak handel na zwykłych rynkach.

Po pierwsze, będziesz potrzebować co najmniej dwóch portfeli typu blockchain lub konta Switcheo połączonego z Switcheo Exchange.

Po złożeniu zamówienia kupna lub sprzedaży kliknij „Podpisz, aby zakończyć” aby potwierdzić transakcję.

Będziesz mieć 10 minut na potwierdzenie transakcji przed jej wygaśnięciem. Po wygaśnięciu transakcji tokeny zostaną zablokowane w Switcheo na 24 godziny. Następnie wróci do twojego portfela.

Jeśli chcesz pominąć dodatkowy krok powyżej, aktywuj przełącznik „Pomiń czekanie” na formularzu zamówienia po lewej stronie. Ta opcja jest domyślnie wyłączona dla wszystkich nowych użytkowników.

Atomic Swapy

Kupowanie i sprzedawanie na rynkach Switcheo Atomic Swap umożliwia handel między dwoma różnymi łańcuchami bloków, na przykład wymianę NEO na Ether. Rynki te nie mają ksiąg zamówień, ponieważ Switcheo jest kontrahentem we wszystkich transakcjach międzyłańcuchowych. Wymiana wykorzystuje rozszerzenie algorytmiczna formuła tworzenia rynku w celu zapewnienia płynności oraz tego, że cena transakcyjna każdego aktywa jest prawidłowa i odpowiada popytowi rynkowemu.

Korzystanie z platformy Switcheo OTC

Switcheo oferuje również Platforma handlowa OTC która umożliwia kupującym i sprzedającym kryptowaluty bezpośrednie połączenie. Zamiast korzystać z wymiany, kupujący i sprzedający mogą zgodzić się na dowolne warunki i skorzystać z platformy Switcheo OTC, aby sfinalizować transakcję.

Platforma OTC może być używana zarówno dla sieci Ethereum, jak i NEO i wykorzystuje inteligentne kontrakty do działania jako escrow, co zapewnia zerowe ryzyko dla obu stron. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z platformy Switcheo OTC, ta strona poda wszystkie potrzebne informacje.

Opłaty za Switcheo

Switcheo Exchange ma rozszerzenie struktura niskich opłat który jest odpowiedni zarówno dla nowych, jak i stałych inwestorów. Możesz również uiścić opłaty handlowe za pomocą tokena Switcheo (SWTH), aby uzyskać 25% zniżki.

Switcheo dofinansowuje opłaty sieciowe dla wszystkich swoich użytkowników. Są to opłaty uiszczane na pokrycie kosztów dokonywania transakcji na blockchainie.

Chociaż, jeśli dokonujesz bardzo małych transakcji, w których opłata sieciowa przekracza opłatę transakcyjną o więcej niż 10%, będziesz oczekiwać, że zapłacisz opłaty sieciowe.

Rzeczywiste pobierane opłaty sieciowe zależą od rynku, na którym handlujesz, i aktualnego obciążenia sieci. Odwiedź stronę Switcheo dla pełna lista.

Wypłaty i opłaty handlowe w transakcjach Maker są bezpłatne, co czyni go bardzo atrakcyjnym dla animatorów rynku i botów arbitrażowych.

Switcheo Rebates

Switcheo ma program rabatów Maker do przeprowadzania transakcji na łańcuchu blokowym Ethereum, który ma zastosowanie do wszystkich zamówień wykonywanych jako producent.

Jeśli wykonasz swoje zlecenie za pośrednictwem Switcheo API, otrzymasz 50% opłaty za handel zapłaconą przez przyjmującego. Jeśli nie korzystasz z interfejsu API i nie prześlesz zamówienia innymi metodami, takimi jak giełda lub aplikacja portfela innej firmy, otrzymasz 25% opłat transakcyjnych odbiorcy. Te rabaty można zobaczyć w powyższej tabeli opłat transakcyjnych.

Rabaty są naliczane przy każdej transakcji, a producent będzie otrzymywać rabaty z salda swoich kontraktów kwartalnie. Wypłaty nastąpią dopiero po osiągnięciu minimalnego salda. Możesz wyświetlić plik pełna lista minimalnego wymaganego salda w każdej walucie w sekcji Wsparcie w Switcheo.

Obecność w społeczności

Switcheo ma silną obecność w społeczności. Istnieją oficjalne kanały dla Telegram, Świergot, Reddit, Facebook, Średni, i LinkedIn. Zachęcamy użytkowników do dołączenia do społeczności. Dzięki temu uzyskasz dostęp do aktualizacji, wsparcia, a także połączenie z osobami o podobnych poglądach.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, Switcheo Exchange to bardzo dobrze zaprojektowany DEX, który jest zaskakująco łatwy w użyciu. Był to pierwszy tego rodzaju blok dla NEO (NEP-5), a teraz obsługuje również tokeny Ethereum (ERC-20) i EOS.

To oszałamiający interfejs, brak ochrony w połączeniu z możliwością wymiany między łańcuchami Switcheo Exchange w tej chwili bardzo atrakcyjny wybór dla traderów poszukujących nowego rozwiązania DEX.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map