Recenzja Mexo: Nowa giełda kryptowalut dla Meksyku i Ameryki Łacińskiej

Mexo, nowo uruchomiona platforma wymiany kryptowalut, jest teraz otwarta dla publiczności po premierze produktu 20 sierpnia 2020 r. Na czele stoi Krypital Group, firma venture capital zorientowana na blockchain..

Mexo ma na celu zachęcenie do handlu kryptowalutami na rynkach meksykańskim i latynoamerykańskim – sektorze, który znajduje się w czołówce rewolucji blockchain.

Choć produkt będzie publicznie dostępny dopiero po premierze, jego strona internetowa już działa. Od teraz rejestracja w Mexo jest możliwa tylko za pomocą kodu zaproszenia VIP.

Mexo odniósł sukces w przyciągnięciu naszej uwagi, dlatego tutaj badamy, co oferuje platforma i czego można się spodziewać po jej uruchomieniu.

Odwiedź Mexo

Co to jest Mexo?

Rynek Ameryki Łacińskiej wykazuje znaczny wzrost w gospodarce blockchain. Mexo ułatwi kupowanie i sprzedawanie par kryptowalut dla tych z Ameryki Łacińskiej i Meksyku, zapewniając szerokie możliwości prowadzenia bezpiecznego handlu walutami cyfrowymi.

Dzięki czołowym osobistościom w branży za zespołem produkt zapewni prawdziwą płynność, dywersyfikację produktów i niezawodną obsługę klienta.

Na Mexo możesz handlować zarówno BTC, jak i stabilnymi monetami. Obecnie na platformie dostępnych jest 21 stabilnych par monet i 9 par handlu bitcoinami.

Strona główna MexoStrona główna Mexo

Ponadto dostępnych jest kilka walut Ameryki Łacińskiej, w tym peso meksykańskie, peso urugwajskie, peso argentyńskie, peso chilijskie, peso kolumbijskie, sol peruwiański i dolar belize. Dodatkowo będzie wsparcie dla dolara amerykańskiego i chińskiego juana.

Jak widać, platforma skupia się na ułatwieniu użytkownikom z Ameryki Łacińskiej wejścia na rynki kryptowalut w zaciszu własnego domu..

Jak zarejestrować się w Mexo

Możesz utworzyć konto w Mexo za pomocą swojego numeru telefonu lub identyfikatora e-mail. Jednak po utworzeniu konta będziesz musiał zweryfikować swoją tożsamość, wykonując dwa z trzech procesów weryfikacji.

  1. Przedstaw ważny dowód tożsamości
  2. Dołącz swoje zdjęcie z ważnym dowodem osobistym.
  3. Dołącz selfie z ważnym dowodem osobistym.

Jest oczywiste, że firma Mexo podjęła wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić, że na platformie tworzone są tylko weryfikowalne konta.

Szybki proces rejestracjiSzybki proces rejestracji

Funkcje Mexo

Mexo udało się połączyć kilka podstawowych funkcji, aby przyciągnąć inwestorów kryptowalutowych.

Obecnie użytkownicy mogą wykonywać:

  • Handel spotowy i
  • Handel instrumentami pochodnymi

Ponadto Mexo umożliwia również użytkownikom handel za pośrednictwem nowego konta demo. Pozwala to ćwiczyć swoje umiejętności handlu kryptowalutami bez ryzykowania własnego kapitału.

Jeśli jesteś nowy na scenie wymiany kryptowalut, najlepiej jest skorzystać z tej funkcji, aby zapoznać się z tajnikami transakcji kryptowalutowych.

Jak handlować na Mexo

Mexo ma przejrzysty interfejs, który ułatwia zarówno początkującym, jak i doświadczonym profesjonalistom angażowanie się w handel.

Po utworzeniu konta na platformie wymiany, zobaczysz następujące opcje w zakładce „Giełda” na swojej stronie głównej.

Wybierz listę par handlowych

Wybierz parę, do której chcesz uzyskać dostęp, a zostaniesz przekierowany na odpowiednią stronę handlu giełdowego.

Na przykład, jeśli chcesz handlować ETC z BTC, możesz przejść do strony BTC i poszukać ETC na pasku wyszukiwania.

Następnie przejdź do wyboru pary ETC / BTC.

Stan rynku

Mexo wyświetla szczegółowy przegląd tego, jak jego obsługiwane pary handlowe radziły sobie w ciągu ostatnich 24 godzin.

W tej sekcji możesz również analizować punkty danych, takie jak ostatnia akcja cenowa, wolumeny handlowe oraz 24-godzinne szczyty i dołki.

Należy pamiętać, że przedstawia to tylko podsumowanie aktualnych wartości rynkowych.

Ekran handluEkran handlu

Zlecenia kupna / sprzedaży

Mexo umożliwia handel walutami cyfrowymi za pośrednictwem dwóch typów zleceń – handlu z limitem i handlu rynkowego.

Zlecenie Limit Trading

Zlecenie z limitem pozwala ustawić cenę i kwotę, po której jesteś gotowy do kupna lub sprzedaży. Twoja transakcja zostanie zrealizowana tylko wtedy, gdy rynek spełni Twoje warunki. W związku z tym możesz być w stanie kupić lub sprzedać po korzystniejszej cenie niż aktualna wartość rynkowa – w zależności od Twojej pary handlowej.

Zasadniczo twoje zamówienia będą traktowane jako wskazówki do przeprowadzenia tej konkretnej transakcji. Pierwszeństwo będą miały zamówienia bliższe cenie rynkowej. Jeśli istnieje wiele zleceń z tą samą ceną, transakcje będą realizowane w oparciu o czas złożenia zamówienia.

Uwaga: W handlu z limitem, jeśli cena rynkowa nie jest zgodna z ceną zamówienia, transakcja nie zostanie zakończona. W takim przypadku będziesz musiał anulować zlecenie lub przełączyć się na zlecenie rynkowe, aby natychmiast przeprowadzić transakcję. Po wykonaniu tych zamówień nie można ich odwołać. Tylko oczekujące zamówienia można modyfikować lub anulować.

Zlecenie rynkowe

Natomiast zlecenia rynkowe mają być realizowane po bieżącej cenie rynkowej. To podejście jest dla tych, którzy chcą przeprowadzać transakcje spotowe niezależnie od ceny rynkowej.

Tutaj nie musisz ustawiać ceny ani kwoty; Zamiast tego Mexo dopasuje twoje zlecenie do ceny rynkowej, aż ustalona kwota zostanie wypełniona.

Złóż zamówieniaZłóż zamówienia

Obszar wykresu

Obszar wykresu Mexo zapewnia wizualną reprezentację głębokości rynku i wykres linii K trendów kryptowalut.

Oprócz tego będziesz mógł również zobaczyć wszystkie oczekujące transakcje, otwarte zamówienia i saldo.

Umowy wieczyste

Mexo zapewnia możliwości handlu instrumentami pochodnymi poprzez swoje umowy wieczyste. Obecnie możesz rozliczać kontrakty wieczyste w USDT. Kontrakty te pozwalają na długie lub krótkie transakcje podczas handlu, z ogromnymi limitami dźwigni do 100x.

W przeciwieństwie do transakcji futures, kontrakty wieczyste nie mają określonej daty dostawy ani wygaśnięcia. Tak długo, jak Twoja pozycja jest otwarta, umowa pozostanie ważna.

Obecnie Mexo oferuje tylko tryb cross margin, co oznacza, że ​​wszystkie twoje pozycje handlowe są niezależne od innych.

Mechanizm automatycznego delewarowania

Oferując znaczną dźwignię finansową, Mexo wymyśliło również mechanizm automatycznego delewarowania, czyli ADL.

Zamiast rozkładać straty po rozliczeniu, mechanizm ten nadaje priorytet użytkownikom z wysoką dźwignią i wysokimi zyskami. ADL zacznie działać, jeśli nie będzie wystarczającej liczby zaległych zamówień i jeśli fundusz ubezpieczeniowy nie wystarczy, aby pokryć kolejne straty.

Limit ryzyka

Użytkownicy korzystający z umów bezterminowych mogą również ograniczyć swoje straty, instalując limit ryzyka. Jeśli pozycja jest wyższa niż limit ryzyka, kolejność nie będzie już obowiązywać.

Fundusz ubezpieczeniowy

Fundusz ubezpieczeniowy ma na celu zapewnienie, że Twoja pozycja nie zostanie automatycznie lewarowana. Fundusz jest gromadzony z wszelkich likwidacji przeprowadzanych z zyskiem.

Struktura opłat Mexo

Firma Mexo utworzyła system poziomów w celu określenia opłat pobieranych od każdego użytkownika. Poziomy te są określane przez miesięczny wolumen obrotu użytkowników.

Istnieje sześć poziomów, od 0 do 5, z wolumenami obrotu do 1000 BTC. Jeśli Twój miesięczny wolumen obrotu przekroczy 2000 BTC, Mexo zaoferuje Ci indywidualny plan.

Opłaty transakcyjne

Opłaty Maker i Taker różnią się w handlu spotowym i wieczystym. Opłata za przyjęcie jest naliczana, gdy zlecenie handlowe zostanie natychmiast dopasowane i jako takie, wszystkie zlecenia rynkowe są obciążane opłatą taker.

  • Opłata takera dla Mexo waha się od 0,070% do 0,095% w przypadku transakcji spot.
  • W przypadku handlu kontraktami na czas nieokreślony będziesz musiał zapłacić nieco niską opłatę w wysokości od 0,032% do 0,040%.
  • Prowizja Maker waha się od 0,010% do 0,020% oraz od 0,050% do 0,075% odpowiednio dla kontraktów wieczystych i transakcji spot.

Opłaty handlowe

Handel spotowy Handel kontraktami bezterminowymi  30-dniowy handel

Opłata za pobór opłaty za produkcję (BTC) 30-dniowy handel

Opłata za twórcę wolumenu (BTC)

   LV. 0    LV. 1    LV. 2    LV. 3    LV. 4    LV. 5
0,075% 0,095% 0,020% 0,040%
20 0,070% 0,090% 100 0,018% 0,040%
100 0,065% 0,085% 500 0,016% 0,038%
250 0,060% 0,080% 1,250 0,014% 0,036%
500 0,055% 0,075% 2500 0,012% 0,034%
1000 0,050% 0,070% 5000 0,010% 0,032%

Wpłaty i wypłaty

Wszystkie depozyty w Mexo są całkowicie bezpłatne. W przypadku wypłat Mexo stosuje dynamiczne ustalanie opłat, które wykorzystuje obliczenia opłat górniczych, cen tokenów i cen wycofania aktywów, aby poprawić wrażenia użytkownika.

Dzięki tej technice Mexo twierdzi, że opłata za wypłatę jest znacznie niższa niż jakikolwiek harmonogram opłat o stałej stopie.

Kolejną imponującą funkcją jest możliwość ustawienia szybkości wypłaty, co może pozwolić na obniżenie opłaty za wypłatę, którą płacisz.

Opłaty karencji

Znak Serce Opłata depozytowa Opłata za wypłatę Minimalny depozyt Minimalna wypłata
     TetherUS      USDT      Darmowy      Dynamiczny 1 10
     Bitcoin      BTC      Darmowy      Dynamiczny 0,001 0,01
     Ethereum      ETH      Darmowy      Dynamiczny 0,01 0,05
     XRP      XRP      Darmowy      Dynamiczny 10 45
     BCH      BCH      Darmowy      Dynamiczny 0,001 0,03
     Litecoin      LTC      Darmowy      Dynamiczny 0,001 0,15
     EOS      EOS      Darmowy      Dynamiczny 1 3
     TrueUSD      TUSD      Darmowy      Dynamiczny 10 20
     Ethereum

Klasyczny

     ITP      Darmowy      Dynamiczny 0,1 0.5
     BSV      BSV      Darmowy      Dynamiczny 0,01 0,05
     Dziarskość      DZIARSKOŚĆ      Darmowy      Dynamiczny 0,005 0,1
     Tezos      XTZ      Darmowy      Dynamiczny 0,1 4
     Cardano      ADA      Darmowy      Dynamiczny 10 200
     Ogniwo łańcucha      POŁĄCZYĆ      Darmowy      Dynamiczny 2 5
     Monero      XMR      Darmowy      Dynamiczny 0,1 0.5
     Kosmos      ATOM      Darmowy      Dynamiczny 1 3
     ZCASH      ZEC      Darmowy      Dynamiczny 0,001 0.3
     Ontologia      ONT      Darmowy      Dynamiczny 1 15
     Podstawowa uwaga

Znak

     NIETOPERZ      Darmowy      Dynamiczny 35 105
     Algorand      ALGO      Darmowy      Dynamiczny 0.5 100
     OmiseGO      o mój Boże      Darmowy      Dynamiczny 6 10
     Decentraland      MANA      Darmowy      Dynamiczny 200 600
     Golem      GNT      Darmowy      Dynamiczny 20 50
     SZEROKI UŚMIECH      SZEROKI UŚMIECH      Darmowy      Dynamiczny 0,1 10
     PIESEŁ      PIESEŁ      Darmowy      Dynamiczny 500 5000
     TRON      TRX      Darmowy      Dynamiczny 20 2000
     NEO      NEO      Darmowy      Dynamiczny 1 1

* Mexo używa dynamicznego ustawienia opłat, które łączy dynamiczne obliczanie opłat górniczych i gazowych z

Mexo Security

Być może jedną z najważniejszych obaw każdego handlowca kryptowalut jest to, jak bezpieczne będą Twoje fundusze. Mexo zapewnia to poprzez wielowymiarowy protokół kontroli ryzyka, który chroni system zarówno przed atakami frontonu, jak i zaplecza.

Ponadto oddzielają również systemy programowania, wdrażania i uprawnień. Według samej platformy ponad 90% środków klientów będzie przechowywanych w cold walletach, a reszta w portfelu operacyjnym z adresami z wieloma podpisami.

Ponadto Mexo zachęca również użytkowników do skonfigurowania 2FA, co można zrobić za pomocą uwierzytelniania Google. Zapewni to dodatkową warstwę bezpieczeństwa na Twoim koncie.

Recenzja Mexo – werdykt?

Podsumowując, wydaje się, że Mexo znalazł lukę na rynku kryptowalut – niezawodne usługi handlowe dla tych z Meksyku i Ameryki Łacińskiej. Jest to dodatkowo wzmacniane przez zaangażowanie w bezpieczeństwo i przejrzystość, z obietnicami niezawodnej obsługi klienta.

Odwiedź Mexo

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map