Były szef Goldman Sachs widzi obietnicę w ekosystemie DeFi Ethereum

Ethereum

Podczas gdy przypadek użycia Ethereum przez większość 2017 i 2018 roku był platformą do uruchamiania pierwszych ofert monet, drugi co do wielkości łańcuch bloków, zaraz po Bitcoinie, zaczął opracowywać potencjalnie tak zwany „przypadek użycia zabójcy”: zdecentralizowane finanse, lepsze znany społeczności kryptowalut jako DeFi.

Dla tych, którzy nie są tego świadomi, DeFi to zdecentralizowany ekosystem składający się z aplikacji opartych na łańcuchu bloków, które mogą obsługiwać zadania związane z finansami – od udzielania pożyczek, zarządzania inwestycjami, uzyskiwania dochodu z nieruchomości i tak dalej..

Chociaż DeFi nie jest ograniczone do Ethereum – Bitcoin ma swój własny ekosystem DeFi w Lightning Network, podobnie jak inne blockchainy – finansowanie na blockchain stało się integralną częścią ekosystemu i marki Ethereum.

Przykład: wartość 1 miliarda dolarów (Ether, stablecoiny, tokeny ERC-20 itp.) Zamknięta jest w inteligentnych kontraktach opartych na Ethereum.

Na szczęście dla optymistów DeFi liczba ta już przykuwa uwagę.

Były szef Goldman Sachs daje Ethereum & DeFi jego kciuki w górę

Raoul Pal, były szef ds.udziałów i instrumentów pochodnych na akcje w Goldman Sachs, był jednym z pierwszych traderów instytucjonalnych, którzy zanurkowali w Bitcoin, pisząc o Bitcoinie i inwestując w niego co najmniej w 2013 roku.

Podczas gdy Pal był w dużej mierze skupiony na BTC przez najdłuższy czas, poszerza swoje horyzonty.

W styczniowym wydaniu raportu Global Macro Investor Pal napisał, że jest „coraz bardziej optymistyczny na Ethereum”, dodając, że aktywa są „srebrem w stosunku do złota Bitcoina”.

Wybitny inwestor wyraźnie zacytował przyjęcie DeFi, które zdefiniował następująco:

DeFi obejmuje zasoby cyfrowe, protokoły, inteligentne kontrakty i DApps zbudowane na blockchainie. Te przypadki użycia wykorzystują elastyczność i koncentrację rozwoju Ethereum, koncentrując się na pomocy w tworzeniu tych otwartych ekosystemów finansowych.

uczucie podczas czytania @RaoulGMI114-stronicowy styczeń thinkpiece i widzisz swoją firmę w mennicach. pic.twitter.com/oaERdC7eby

– Payom Dousti (@PayomDousti) 5 lutego 2020 r

Pal wyjaśnił w wielu komentarzach i wywiadach, że widzi świat w przyszłości, w którym wszystko opiera się na technologiach blockchain, w którym kryptowaluty, takie jak Ethereum i Bitcoin, są używane w różnych sytuacjach..

DeFi na Ethereum może stanowić dużą część tego nowego świata, pozostawiając miejsce na dramatyczne korzyści, o czym mówił Pal w raporcie.

Jeszcze bardziej zainteresowany Bitcoinem

Podczas gdy Pal jest podekscytowany DeFi i Ethereum, inwestycja, którą najbardziej ekscytuje, to Bitcoin. W rzeczywistości niedawno argumentował, że Bitcoin byłby jego pierwszym i najważniejszym wyborem, gdyby mógł posiadać tylko jeden zasób przez następne 10 lat.

W konkretnym komentarzu na Twitterze opublikowanym pod koniec zeszłego miesiąca, Pal powiedziany że uważa, że ​​Bitcoin jest dla niego idealnym zasobem do utrzymania przez następną dekadę, ponieważ „zawiera w sobie wszystkie większe widoki makro”, odnosząc się do wcześniejszych stwierdzeń, które sugerował, że świat zwróci się do alternatywnego systemu finansowego, który będzie cyfrowy. (Wcześniej dyrektor Real Vision powiedział, że Bitcoin jest w zasadzie opcją na przyszłość finansów).

Gdybym mógł posiadać tylko jeden zasób przez następne 10 lat, byłby to bitcoin $ BTC Zawiera w sobie wszystkie moje większe widoki makro i wydaje się być punktem na dalekim horyzoncie, do którego zmierzamy, w pewnym kształcie lub formie. Tak, podobnie jak złoto i wiele innych rzeczy, ale ryzyko / nagroda BTC przewyższa wszystko.

– Raoul Pal (@RaoulGMI) 31 stycznia 2020 r

Dodał, że z perspektywy czystej analizy ryzyka i nagrody, Bitcoin „bije wszystko”.

Były dyrektor Goldman Sachs powiedział wcześniej wybitnemu podcasterowi branżowemu Stephanowi Livera, że ​​wszystkie popularne klasy aktywów są niezwykle drogie, z wyjątkiem bitcoinów i kryptowalut.

Akcje, wyjaśnił, znajdują się w przybliżeniu na rekordowych poziomach i pchają ekstremalne wyceny w celu uzyskania stosunkowo niewielkiego zysku i potencjału.

Obligacje nie są dużo lepsze, uważa Pal, zwracając uwagę na „praktycznie zerową rentowność” – i ujemną rentowność w niektórych przypadkach – które zapewnia dług uznany za bezpieczny.

Nawet nieruchomości nie są atrakcyjne, a wybitny inwestor nazwał tę klasę aktywów „niedostępną cenowo”, dodając, że kupowanie domów jest jeszcze mniej sensowne, ponieważ są one notowane niemal rekordowo.

Stąd Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map