Chcesz uprawiać farmę na Ethereum? Oto najlepsze zasoby, które pomogą Ci zacząć

Uprawa plonów

Zdecentralizowany sektor finansowy Ethereum, czyli DeFi, odnotował gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jedną z głównych dynamik napędzających ten niedawny wzrost był rozwój tak zwanego rolnictwa plonowego.

Więc co to jest? Rolnictwo dochodowe koncentruje się wokół tokenów zarządzania, takich jak COMPound’s COMP lub Curve’s CRV, które są używane przez projekty DeFi do zarządzania ich odpowiednimi protokołami. W kampaniach plonowych żetony zarządzania są nagradzane użytkownikom, którzy dostarczają i używają tych protokołów.

Projekt aktywów syntetycznych Synthetix był jednym z pierwszych projektów, w których eksperymentowano z tego rodzaju kampanią w marcu 2020 r., Kiedy zespół nagrodził dostawców płynności sUSD na Curve i wcześniejszą wersję yEarn za pomocą tokenów SNX firmy Synthetix.

Jednak uruchomienie przez Compound nagród COMP na początku lata naprawdę katalizowało to zjawisko i utorowało drogę innym projektom, które pójdą w jego ślady. Od tego czasu hodowla plonów szturmem zdobyła arenę DeFi, a żetony zarządzania, takie jak YFI, CRV, BAL, MTA i inne, wypuszczane z bram dzięki tym kampaniom na żywo i wiele hałasu.

To powiedziawszy, hodowla plonów jest wciąż bardzo młoda i są szanse, że projekty będą eksperymentować z tą kryptonatywną metodą ładowania początkowego przez wiele lat. Nie jest za późno, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach uprawiania plonów i uczestniczyć w nich, ale zechcesz rozpocząć neo-rolnicze przedsięwzięcia, korzystając z najlepszych możliwych narzędzi. W tym celu oto lista wspaniałych zasobów, które polecam każdemu nowicjuszowi zajmującemu się rolnictwem.

yieldfarming.info

Stworzony przez dewelopera weeb jako dzieło miłości, yieldfarming.info jest prostą witryną, do której możesz podłączyć swój adres Ethereum, aby łatwo pobrać statystyki dotyczące bieżącej działalności związanej z uprawami.

Witryna śledzi niektóre z największych możliwości nagród areny, takie jak pula Curve sUSD, która przyznaje dostawcom płynności zarówno SNX, jak i CRV. Zasób ma również STREFĘ ZABAWY, w której można pobrać dane na temat bardziej ryzykownych i bardziej bezpośrednio eksperymentalnych projektów hodowli plonów, np. Nieistniejące już YAMv1 i Tendies Yam Finance (TEND).

DeFi Dad

DeFi Dad, prowadzący podcast Ethereal i twórca samouczków YouTube DeFi to świetna osoba do naśladowania, jeśli interesuje Cię uprawa plonów.

Czemu? Ma talent do wyjaśniania DeFi i procesów uprawy plonów w prosty, krok po kroku sposób, a także zawsze otwarcie mówi o ryzyku z tym związanym. Jest prostym strzelcem, który jest naprawdę zainteresowany pomaganiem nowicjuszom w nauce podstaw najgorętszych projektów Ethereum, więc zdecydowanie może przyspieszyć Cię w doskonałej formie.

Chociaż czekam @YamFinance aby rozwiązać ten problem z liczbami dziesiętnymi $ YAM tokenów, kiedy to naprawią, oto wszystko, co zrobię, aby przenieść moje małe zbiory $ YAM v1 do v2:

1⃣Idź do https://t.co/esq5QZmBWf

2⃣Podłącz portfel

3⃣ Zatwierdź migrację V2

4⃣Potwierdź jakąkolwiek drugą txn https://t.co/t1pMCvbFGY pic.twitter.com/O9vLew5jAu

– ⟠ DeFi Dad ⟠ defidad.eth (@DeFi_Dad) 19 sierpnia 2020

Zapper

Zapper, wynik fuzji między zespołami DeFiZap i DeFiSnap w maju 2020 roku szybko stał się kwintesencją tablicy rozdzielczej DeFi dla pierwszej fali rolników zajmujących się produkcją plonów Ethereum.

Wspaniałe w Zapperze jest to, że nie jest to tylko doskonałe narzędzie do śledzenia portfolio. Pulpit nawigacyjny pomaga „przypływać” do puli płynności i generować możliwości rolnicze za pomocą jednego kliknięcia, ponieważ skutecznie obsługuje wszystkie niezbędne transakcje pod maską.

Gdybym nie miał @zapper_fi by mi pomóc, gdy uprawiałem plony w ciągu ostatnich kilku tygodni, prawdopodobnie zwariowałbym

– Anthony Sassano | sassal.eth &# 128104; ‍&# 127806; &# 127988; (@ sassal0x) 21 sierpnia 2020 r

Warto zauważyć, że na stronie znajduje się również sekcja poświęcona śledzeniu zysków z uprawy plonów w czasie rzeczywistym.

CoinGecko

Interesujesz się projektami Ethereum i DeFi, ale nadal używasz CoinMarketCap jako swojej witryny internetowej z rynkami kryptograficznymi? W takim razie witaj w świetle, mój przyjacielu, czyli CoinGecko.

CoinGecko robi wszystko, co robi CMC, ale jego zespół jest znacznie zwinniejszy i ma głębszą wiedzę na temat kryptoekonomii. Jeśli jesteś hodowcą, CoinGecko to świetna strona do studiowania kluczowych danych rynkowych związanych z projektami, które interesują Cię w rolnictwie, oraz do znajdowania dobrych transakcji za pomocą list par handlowych.

Co więcej, w związku z kampaniami rolniczymi, które wyrastają teraz wokół projektów związanych z pieniędzmi społecznościowymi, takich jak $ ALEX, CoinGecko jest jedną z pierwszych i najlepszych witryn do śledzenia statystyk pieniędzy społecznościowych. Z pewnością warto mieć to na swoim radarze. 

.@coingecko całkowicie zastąpił dla mnie CMC. trwało to długo (stare przyzwyczajenia ciężko umierają), ale w końcu coś się udało

– Hasu (@hasufl) 21 sierpnia 2020 r

Uniswap

Zdecentralizowane giełdy, czyli DEX, będą królować w 2020 r. I Uniswap jest królem DEX-ów. Dowiedz się o tym teraz i poczuj się komfortowo z protokołem, ponieważ zostanie on tutaj, aby zostać i będzie to prawdziwa trasa w przyszłości.

Powodem, dla którego wspominam o Uniswap w odniesieniu do rolnictwa plonów, jest to, że czasami trzeba wymienić aktywa, aby zainwestować je w rolnictwo. W tym celu Uniswap jest ostatecznie najlepszym rozwiązaniem. Ma najlepszą płynność i ogólne doświadczenie handlowe na całej arenie DEX.

Stacja benzynowa ETH

W ciągu ostatniego miesiąca Ethereum odnotowało gwałtowny wzrost cen gazu – koszt przetworzenia transakcji Ethereum. W pewnym momencie ceny te osiągnęły poziom 400 gwei, co w kategoriach laika oznacza po prostu, że transakcje stały się nietypowo drogie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​popyt na Ethereum jest wysoki, a ponadto rozwiązania do skalowania są tuż za rogiem, ale w międzyczasie wysokie ceny gazu będą bolesne dla większości rolników. Skorzystasz na śledzeniu aktualnych statystyk dotyczących czasu gazu i do tego Stacja benzynowa ETH to doskonałe narzędzie.

learnyearn.finance

Projekt yEarn podbił w tym roku DeFi. Czemu? Ponieważ protokół świetnie sobie radzi, dając użytkownikom możliwość automatycznego generowania zysków z najgorętszych projektów Ethereum.

Jednak mimo że yEarn ułatwia uprawę DeFi, niekoniecznie jest to najłatwiejszy projekt na początku. Za to, learnyearn.finance to podstawowy zasób, który dobrze radzi sobie z rozbijaniem różnych krytycznych dynamik projektu yEarn.

DeFi Pulse Farmer

Czasami potrzeba kogoś, kto potrafi posługiwać się słowami, aby naprawdę pomóc Ci po raz pierwszy zrozumieć skomplikowane rzeczy. Cooper Turley, pisarz dla DeFi Pulse Farmer newsletter wśród innych przedsięwzięć, jest właśnie tą osobą, jeśli chodzi o rolnictwo plonowe.

Witryna DeFi Pulse jest ogólnie doskonałym źródłem dla użytkowników Ethereum, ale Turley zagłębia się w rolnictwo dzięki biuletynowi Farmer, a jeśli chcesz wejść na scenę, subskrypcja to świetny początek.

Zerion

Zerion jest jak Zapper, to kolejny fantastyczny pulpit nawigacyjny dla użytkowników DeFi. Niektórzy wolą Zappera, a inni Zeriona, ale ten drugi jest również świetnym pulpitem nawigacyjnym i nie będziesz pewien, który Ci się podoba, dopóki nie spróbujesz obu.

To powiedziawszy, jednym z obszarów, w których Zerion jest na razie bardziej zwinny, są społeczne tokeny pieniędzy, np. ALEX i nie tylko, ponieważ ma już obsługę głównych. I to jest kluczowe dla niektórych użytkowników w czasie, gdy wokół żetonów tych osób zaczyna pojawiać się uprawa roli.

TokenTax

Ponieważ działalność DeFi jest tak nowa, radzenie sobie z podatkami związanymi z DeFi może być bólem głowy. Uprawa plonów nie jest tu wyjątkiem.

Jednak niektóre zasoby podatkowe są lepsze niż inne, jeśli chodzi o zaspokojenie potrzeb użytkowników DeFi, a także rolników zajmujących się uprawami. TokenTax jest jednym z takich narzędzi. Twórcy rozwiązania sami korzystają z aplikacji DeFi, dzięki czemu znają z pierwszej ręki potrzeby i potrzeby użytkowników DeFi, którzy chcą efektywnie śledzić wszystkie swoje transakcje.

Wniosek

Niedawny rozwój DeFi i rolnictwa plonowego pociągnął kryptoekonomię w kierunku hossy. Ale poza szumem, ryzyko z pewnością obfituje.

Aby odciąć się od tych zagrożeń i jak najbezpieczniej przynieść plony, musisz korzystać z najlepszych dostępnych zasobów. Bądź mądry i ostrożny i korzystaj z najlepszych dostępnych informacji, aby podejmować świadome decyzje dotyczące swoich transakcji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map