Gemini App

Stworzony i obsługiwany przez braci Winklevoss, Gemini jest jedną z najlepszych giełd kryptowalut w USA..

Giełda z siedzibą w Nowym Jorku do tej pory zyskała sławę, służąc jako przyjazny dla użytkownika i bardzo bezpieczny na rampie transfer fiat-to-crypto. Warto jednak zauważyć, że giełda posuwała się głębiej tam, gdzie wielu jej rówieśników z centralnej giełdy jeszcze tego nie zrobiło: ekosystem zdecentralizowanych finansów Ethereum (DeFi).

W kryptoekonomii trwa trwająca debata, czy zdecentralizowane giełdy, takie jak Uniswap, ostatecznie zdominują giełdy scentralizowane, takie jak Gemini, na dłuższą metę. Cokolwiek stanie się po drodze, relacja DeFi – CeFi nie musi być sumą zerową, jeśli ostatnie wydarzenia wokół Gemini są jakąkolwiek wskazówką.

GUSD rośnie w DeFi

Wydany we wrześniu 2018 r. I wydany na łańcuchu blokowym Ethereum jako token ERC-20, Gemini Dollar (GUSD) to rodzimy stablecoin Gemini.

Dla GUSD zatem dużą zaletą bycia tokenem Ethereum jest to, że zasób można bezpośrednio wykorzystać w DeFi, co jest dokładnie tym, co widzieliśmy coraz częściej w tym sektorze.

Na przykład ta dynamika była w pełni widoczna w tym tygodniu, kiedy współzałożyciel Gemini Cameron Winklevoss podkreślił, jak GUSD / ETH para handlowa na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap osiągnęła swój pierwszy 1 milion dolarów płynności. (Uwaga: Uniswap opiera się na pulach płynności ważonych 50/50, których dostawcy płynności (LP) mogą zapewnić płynność w celu uzyskania opłat transakcyjnych).

Plik @UniswapProtocol basen dla $ GUSD / $ ETH para handlowa ma teraz płynność 1 mln USD i rośnie! #DeFi to przyszłość.https://t.co/8ylk9SRm0V

– Cameron Winklevoss (@cameron) 18 listopada 2020 r

Oczywiście jest to relatywnie niewielka ilość płynności. Ale to nie jest złe dla GUSD, który obecnie stanowi około 0,05%, czyli 12,8 miliona dolarów, kapitalizacji rynkowej szerszej gospodarki stablecoinów wynoszącej 23,8 miliarda dolarów.

Poza liczbami wzrost GUSD w DeFi oznacza, że ​​Gemini w szczególności pozycjonuje się jako pionier.

„To naprawdę wspaniale widzieć scentralizowane platformy handlowe i powiernicze, takie jak Gemini, które zaczynają przyjmować zdecentralizowany ruch finansowy”, twórca Uniswap Hayden Adams powiedziany w odpowiedzi na okrzyk Winklevossa.

Skromne propozycje DeFi

GUSD nie tylko przyciąga uwagę, jeśli chodzi o Uniswap.

W ostatnich miesiącach bracia Winklevoss potraktowali priorytetowo wprowadzenie stablecoina Gemini jako obsługiwanego aktywa i rodzaju zabezpieczenia w kwitnących protokołach pożyczkowych DeFi. Projekty te wzrosły w tym roku, ponieważ ułatwiają użytkownikom korzystanie z kryptowalut, np. zarabianie na pożyczaniu Dai lub kupowaniu większej ilości ETH poprzez pożyczkę pod zastaw ETH.

To powiedziawszy, wejście na pokład tych protokołów doprowadziło do sytuacji „kto jest kim” w DeFi, w której aktywa mogą zyskać znacznie więcej uwagi i adopcji z czasem, jeśli zostaną zaakceptowane w głównych protokołach, które obejmują nowe zasoby w głosowaniu na zarządzanie wspólnotą.

Dlatego ostatnio widzieliśmy, jak kierownictwo Gemini osobiście przedkładało propozycje wprowadzenia GUSD do systemów zarządzania aktualnymi protokołami pożyczkowymi DeFi, w tym Producent, Compound i Aave. Głównym założeniem było to, że GUSD może pomóc zdywersyfikować profile ryzyka tych projektów, dodając kolejną niezależną opcję stablecoin do już zaakceptowanych aktywów.

DeFi to jedna z najbardziej ekscytujących granic kryptowalut. Oto propozycja dodania obsługi dolara Gemini (GUSD) do @AaveAave https://t.co/pDkr7GiCjK

– Tyler Winklevoss (@tyler) 31 sierpnia 2020 r

Dodatkowo na początku tego roku Gemini zaproponował, że zdecentralizowana krzywa stablecoin powinna stworzyć pulę GUSD, którą projekt od ukończenia.

Jeśli chodzi o los GUSD z wyżej wymienionymi protokołami pożyczkowymi, sytuacja wygląda obiecująco. W zeszłym miesiącu społeczność Aave zasygnalizowała to ogólne wsparcie za włączenie GUSD do ankiety na temat nastrojów społeczności, podczas gdy społeczność Maker jest obecnie głosuje sfinalizować dodanie GUSD do swojego charakterystycznego systemu Multi-Collateral Dai (MCD).

Podsumowując, rosnące poparcie GUSD w DeFi umocni pozycję Gemini jako scentralizowanej giełdy pierwszego gracza, jeśli chodzi o eksperymentowanie ze zdecentralizowanymi usługami w celu ulepszenia ich własnych. W miarę jak Gemini nadal wkracza tutaj, poszukaj innych scentralizowanych giełd, aby rozpocząć badanie, w jaki sposób mogą samodzielnie wkroczyć w DeFi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me