Acala: DeFi Hub i platforma Stablecoin dla cross-Chain płynności i aplikacji

Acala jest platformą DeFi, która wspiera obsługę wielu łańcuchów poprzez stabilną monetę aUSD.

Latem 2020 roku wprowadzenie tokena COMP zapoczątkowało wyścig zdecentralizowanych finansów (DeFi), w którym miliony inwestorów zaczęły czerpać korzyści z rolnictwa dochodowego lub po prostu zaciągnąć pożyczkę za pomocą kryptowalut.

Po COMP, wiele tokenów próbowało naśladować sukces COMP i zeskoczyć z modą DeFi, wielu odniosło sukces, a wielu nie nadrobiło zaległości. Ponieważ większość tokenów działała na ich wyspecjalizowanym łańcuchu bloków, oczywistych było wiele niedociągnięć.

Nowy blockchain stworzony przez wschodzącą firmę może obsłużyć tak wiele transakcji na minutę, aż ruch zacznie się gromadzić, tworząc wąskie gardła, opóźnione transakcje i zwiększone opłaty transakcyjne. Działo się to wielokrotnie i nawet ceny gazu ETH osiągnęły rekordowe poziomy.

Jako zintegrowany protokół wielochainowy, taki jak Polkadot, Acala może wymieniać informacje z innymi łańcuchami bloków w ekosystemie DeFi. Pozwala to Acali na wdrażanie mostów do łańcucha bloków Bitcoin, zwiększa szybkość transakcji i ogólną wydajność w wielu łańcuchach, dzięki czemu koszty są również niskie.

Acala: Założyciele

Integracja Acali z Polkadot nie była przypadkowa, ponieważ wciąż istnieją inne protokoły z wieloma łańcuchami, ale Polkadot jest łańcuchem z wyboru. To kulminacja wieloletniego doświadczenia, zaufania, bezpieczeństwa i synergii między zespołami ekosystemu Polkadot, Laminar, Polkawallet i bezpośrednim wsparciem założyciela Polkadot.

Zespół składał się z trzech genialnych umysłów: Bryana Chen, który miał okazję blisko współpracować z dr. Gavinem Woodem, założycielem Polkadot, Fuyao Jiangiem, założycielem Polkawallet oraz Ruitao Su, założycielem Laminar. Spotkali się w Hangzhou w Chinach w 2019 roku, wkrótce rozpoczęli rozwój Acali.

Acala została zainicjowana po tym, jak projekt otrzymał duży grant od Fundacji Web3, również prowadzonej przez Gavina Wooda, udzielając zespołowi bardzo potrzebnego wsparcia finansowego i technicznego od firmy Polkadot. Dotacja została wykorzystana do opracowania stabilnej monety Acali, znanej obecnie jako USD.

Acala NetworkAcala Network

Stablecoin: Acala Dollar

Jednym z głównych punktów sprzedaży Acali jest stablecoin, Acala Dollar lub USD.

W przeciwieństwie do 99% stablecoinów na rynku, które są wspierane przez fiat, co może spowodować kilka ograniczeń, takich jak zdolność do bycia odpornym na cenzurę, bez pozwolenia i bez zaufania.

Acala Dollar jest wspierany przez różne cenne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ether i tak dalej, co pozwala mu zachować decentralizację.

Acala Dollar jest dumny ze swojej zdolności do swobodnego używania i przenoszenia w ekosystemie wielokanałowym Polkadot, co oznacza, że ​​każdy token w protokole może zostać przekształcony w Acala Dollar.

Dzięki obecności w całym systemie, aUSD powinien być dobrodziejstwem dla płynności w ekosystemie DeFi.

Centrum DeFi firmy Polkadot

Mięso Acali składa się z dwóch protokołów, Honzon i Homa. To są podstawowe funkcje, które składają się na system Acala.

Protokół Honzon to miejsce, w którym interoperacyjność wchodzi w grę, użytkownicy mogą stworzyć Acala Dollar, tworząc zabezpieczoną pozycję długu (CDP) i mogą używać dowolnego tokena w protokole do depozytu.

Platformy CDP mogą również ułatwiać pożyczki w Acala Dollar i ponownie mogą być używane w dowolnej sieci korzystającej z protokołu.

Jeśli chodzi o Homę, obsługuje funkcję płynnego obstawiania w Acala, pozwala użytkownikom obstawiać token DOT i otrzymywać płynny DOT lub L-DOT, który można wykorzystać do wygenerowania większej liczby dolarów Acala lub do łatwego transferu i handlu na platformie Polkadot.

Czym jest Acala?Czym jest Acala?

Twoja kolej na przejęcie kontroli

Jako prawdziwie zdecentralizowana platforma, władzę otrzymują inwestorzy.

Istnienie natywnego tokena Acali lub ACA nie jest bezcelowe. Może być używany jako zwykły token w łańcuchu bloków, do regulowania opłat, handlu itd. Ale tym, co wyróżnia ACA, jest to, że daje użytkownikom prawa do głosowania i możliwość zabrania głosu w ważnych decyzjach dotyczących protokołu.

Karura na Kusamie

Kusama jest zasadniczo podobną wersją Polkadot z praktycznie tym samym kodem. Z zewnętrznego punktu widzenia Kusama może wydawać się siecią testową dla Polkadot, ale to pełnoprawne funkcje i społeczność może powiedzieć inaczej.

Kusama zwykle dostaje najnowsze funkcje do eksperymentowania, a jeśli to zadziała, zostanie zaimplementowane w Polkadot.

Ponieważ Polkadot otrzymuje Acalę jako centrum DeFi, sprawiedliwe jest, że społeczność Kusama zasługuje na to samo, a Karura jest odpowiedzią. Jak wspomniano wcześniej, Karura będzie dokładnie taka sama jak kod Acala według kodu.

Karura będzie również cieszyć się płynnością obstawiania, gdzie użytkownicy mogą postawić natywny token KSM, aby otrzymać płynny KSM lub L-KSM i jest w stanie wykonać dowolną funkcję DeFi podobną do L-DOT.

KusamaZespół Polkadot ogłasza „Canary Network” firmy Kusama dla eksperymentów

Użytkownicy Kusama mogą również korzystać z płynności międzyłańcuchowej dzięki pomostowi, usuwając w ten sposób wszelkie dodatkowe ETH w opłatach związanych z opakowanymi tokenami, ale raczej używaj tokena pod ręką do regulowania tych opłat.

Oprócz tego, że Karura jest w stanie wykonywać podstawowe aplikacje DeFi, takie jak udzielanie pożyczki, handel na zdecentralizowanej giełdzie i dochody z zysków, jest to również otwarta platforma zarządzania, w której społeczność będzie głosować nad przyszłymi zmianami sieci.

Na razie Polkadot i Kusama będą działać obok siebie, podobnie jak Acala i Karura. Przyszłość platformy polega na tym, że oba systemy będą ze sobą współdziałać i będą ze sobą współdziałające.

Co to jest PLO?

PLO lub Oferta dzierżawy spadochronów w uproszczeniu to sposób na dzierżawę Parachaina dla sieci Polkadot w swoim ekosystemie, parachain będzie najczęściej rozwijany jako blockchain.

Ponieważ w protokole są ograniczone ilości spadochronów, umowy te pozwolą deweloperom ubiegać się o szansę na wynajęcie spotu i pozwolić rynkowi określić, jaka powinna być cena za dwuletni okres leasingu..

Po integracji z Acalą, Karura będzie gospodarzem swojego PLO, co ma nastąpić w czwartym kwartale 2020 roku. Będzie to bardzo ekscytujące dla programistów zainteresowanych protokołami Polkadot i Kusama, ponieważ Kusama zachęca do podejmowania ryzyka i „umożliwiając szybki postęp i wzrost ”.

Jeśli więc Twój startup chce się szybko rozwijać, może to być miejsce dla Ciebie.

Więcej w przyszłości!

W chwili pisania tego tekstu Acala przedstawiła już swoje plany na 2021 r. Z bardziej ekscytującymi funkcjami, takimi jak włączenie zarządzania radą, umożliwiającego międzyłańcuchowe aktywa Bitcoin, co może mieć miejsce w pierwszym kwartale, pełne wsparcie EVM i inteligentnych kontraktów, wsparcie więcej aktywów międzyłańcuchowych w drugim i trzecim kwartale, umożliwiając płynną demokrację.

Acala jest dobrze zaprojektowana i ma wsparcie

Chociaż wszyscy inwestorzy na całym świecie napotkali trudności w strasznym roku 2020, nie można zaprzeczyć, że jest to najbardziej ekscytujący rok dla ekosystemu Polkadot. Ponieważ Acala jest liderem w zdecentralizowanym finansowaniu, inwestorzy objęci protokołem mają teraz więcej możliwości odzyskania tego, co stracili podczas pandemii.

Co więcej, był to również wyjątkowy rok dla społeczności Kusama. Wraz z wprowadzeniem z Karurą, ramię w ramię z Acalą, przyszłość tej rodziny blockchain w 2021 roku będzie nie tylko pełna możliwości dla deweloperów, ale także rentowności dla inwestorów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ekosystemie Acala lub dowolnej z jego funkcji, po prostu Kliknij tutaj po więcej informacji!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map