Recenzja BlockFi

Ponieważ technologia blockchain i związana z nią gospodarka wciąż dojrzewają, coraz większa liczba projektów ma na celu świadczenie usług, które były podstawą bardziej ugruntowanych i tradycyjnych podmiotów.

Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w sektorze finansów zdecentralizowanych (DeFi) i BlockFi to platforma do zarządzania majątkiem, która umożliwia użytkownikom zarabianie odsetek od ich aktywów cyfrowych, a także pożyczanie środków, wykorzystując ich kryptowaluty jako zabezpieczenie.

Projekt ma na celu zrewolucjonizowanie branży finansowej, umożliwiając ludziom korzystanie z ich zasobów cyfrowych i oferując atrakcyjne warunki każdemu, kto zamierza korzystać z ich platformy.

Recenzja BlockFi

Odwiedź BlockFi

Przegląd BlockFi

BlockFi ma siedzibę w Nowym Jorku, USA i ma adres biznesowy pod adresem 201 Montgomery Street, Second Floor, Suite 263, Jersey City, New Jersey 07302.

Firma została uruchomiona w sierpniu 2017 roku przez Zac Prince i Flori Marquez, a para z powodzeniem zebrała ponad 60 milionów dolarów w ramach czterech rund inwestycyjnych, przy czym ostatnia runda odbyła się w grudniu 2018 roku..

BlockFi zabezpieczyło inwestycje od renomowanych podmiotów, w tym ConsenSys Ventures, Kenetic Capital, SoFi, Mike’a Novogratza’s Galaxy Digital i Anthony’ego Pompliano z Morgan Creek Capital.

BlockFi jest klasyfikowane jako zabezpieczony pożyczkodawca pozabankowy i oferuje pożyczki w dolarach amerykańskich, które są zabezpieczone aktywami kryptograficznymi i działa zgodnie z art. 9 jednolitego kodeksu handlowego, który reguluje pożyczki zabezpieczone.

Firma składa również oświadczenia finansowe UCC-1 w każdym państwie pożyczkobiorcy. BlockFi przechowuje aktywa kryptograficzne swoich klientów w Gemini, która jest licencjonowaną giełdą kryptowalut i zarejestrowanym powiernikiem, a także udziela pożyczek na ich konta bankowe w formie płatności w USD. Zespół nawiązał również kontakt z zewnętrzną firmą obsługującą pożyczki Scratch, która zarządza wszystkimi umowami kredytowymi i spłatami.

Platforma działa obecnie w około 35 stanach USA, a opcje zabezpieczeń obejmują Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i GUSD Gemini, z planami integracji dodatkowych aktywów kryptograficznych w najbliższej przyszłości.

Dlaczego warto korzystać z BlockFi?

Firma działa zgodnie z prawem federalnym Stanów Zjednoczonych, a główny zespół składa się z doświadczonych specjalistów z dużym doświadczeniem w zakresie finansów cyfrowych i pożyczek. Główną zaletą firmy jest to, że umożliwia ona osobom fizycznym wykorzystanie ich zasobów kryptograficznych i zdeponowanie ich na kontach odsetkowych lub wykorzystanie ich jako zabezpieczenia pożyczek.

Zespół oferuje również elastyczne plany spłaty z całkiem rozsądnymi stopami procentowymi i ma na celu ratowanie osób, które potrzebują gotówki w krótkim lub średnim okresie i wolą zachować swoje cyfrowe aktywa, aby skorzystać z przyszłego wysokiego ceny.

Jednocześnie każdy, kto kupił kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum po cenach znacznie niższych niż obecne ceny, podlegałby znacznym podatkom od zysków kapitałowych, gdyby miał sprzedać swoje zasoby.

BlockFi łagodzi te problemy, oferując pożyczki w dolarach amerykańskich zabezpieczone kryptowalutami, które zapewniają posiadaczom kryptowalut natychmiastowy dostęp do fiat bez rezygnacji z korzyści wynikających z posiadania kryptowalut podczas potencjalnego wzrostu cen. Jednocześnie każdy, kto zdeponuje aktywa kryptograficzne za pomocą BlockFi, może również skorzystać z oprocentowania składanego, który jest stosowany do ich zasobów, co zapewnia im nowy sposób pasywnego zwiększania wartości portfela.

Jakie usługi zapewnia BlockFi?

BlockFi oferuje zasadniczo dwa główne produkty, a mianowicie rachunki odsetkowe i rachunki pożyczkowe.

Konto odsetkowe BlockFi

Konto odsetkowe BlockFi (BIA) pozwala zarabiać odsetki składane od depozytów Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Aby otrzymywać wypłaty odsetek wypłacane co miesiąc w Bitcoinie lub Ethereum, wystarczy przechowywać kryptowaluty w BlockFi. Obecnie każdy korzystający z platformy może spodziewać się rocznej wydajności na poziomie około 6%.

Konto pożyczkowe zabezpieczone szyfrowaniem BlockFi

Użytkownicy platformy mogą zdeponować swoje Bitcoiny (BTC), Ethereum (ETH) lub Litecoin (LTC), aby otrzymać pożyczkę w dolarach amerykańskich. Możliwe jest pożyczenie kwoty do 50% zdeponowanych aktywów, a oprocentowanie zaczyna się od około 4,5% przy standardowym 12-miesięcznym okresie pożyczki, chociaż BlockFi obejmuje również opcje przedpłaty lub refinansowania na koniec okresu pożyczki.

Jak działa BlockFi?

Użytkownicy mogą zdeponować kryptowaluty na koncie odsetkowym lub wykorzystać je jako zabezpieczenie pożyczki w USD. Konto odsetkowe opłaca zmienną stopę procentową w wysokości około 6% rocznie (co zwiększa się co miesiąc), a zwroty są wypłacane w Bitcoin lub Ethereum. Jeśli chodzi o rachunek pożyczkowy, należy zauważyć, że ponieważ BlockFi zapewnia pożyczki zabezpieczone zabezpieczone zasobami kryptowalutowymi użytkowników; mogą zgodnie z prawem zatrzymać fundusze jako zabezpieczenie, jeśli dana osoba nie wywiąże się ze spłaty lub przestanie spłacać pożyczkę.

Działa to podobnie jak bank udzielający klientowi kredytu hipotecznego i wykorzystujący nieruchomość jako zabezpieczenie, w przypadku gdy pożyczkobiorca przestanie spłacać kredyt, bank może przejąć nieruchomość. Dzięki BlockFi po zatwierdzeniu pożyczki przez osobę fizyczną jej aktywa są przenoszone do portfela kontrolowanego przez Gemini i pozostają tam do czasu spłaty pożyczki.

Po otrzymaniu zabezpieczenia przez BlockFi konto klienta zostaje zasilone dolarami amerykańskimi i jest on zobowiązany do płacenia odsetek od pożyczki co miesiąc przed skorzystaniem z ostatecznej spłaty, aby spłacić kwotę pożyczki w całości za pomocą fiat lub Bitcoin i Ethereum.

W przypadku jakichkolwiek problemów BlockFi może przejąć równowartość kwoty kryptowaluty potrzebnej do spłaty pozostałej części pożyczki, a pożyczkobiorcy powinni złożyć depozyt kryptograficzny o wartości co najmniej dwukrotnej wartości pożyczki jako zabezpieczenia.

Proces składania wniosku można zakończyć w ciągu kilku minut, a użytkownicy mogą określić żądane warunki pożyczki i złożyć wniosek z odpowiedzią zwykle udzielaną kilka godzin po jego otrzymaniu. BlockFi ma określone wymagania dotyczące tego, kto kwalifikuje się do pożyczki, a aby uzyskać zgodę, konieczne jest spełnienie ich kryteriów kwalifikacji pożyczki.

Kto może zaciągnąć pożyczkę na BlockFi?

Składając wniosek o pożyczkę, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, wprowadzić żądaną kwotę pożyczki, wybrać kryptowalutę, którą chcesz wpłacić, i wprowadzić informacje o KYC / AML w celu weryfikacji tożsamości. Jednak BlockFi nie przeprowadza żadnych twardych ani miękkich kontroli zdolności kredytowej, co oznacza, że ​​korzystanie z platformy nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. BlockFi może działać bez konieczności sprawdzania zdolności kredytowej swoich klientów, ponieważ aktywa kryptograficzne są wysyłane do Gemini i przechowywane jako zabezpieczenie przed wydaniem wpływów z pożyczki, co zmniejsza ryzyko.

Kryteria kwalifikowalności pożyczki

Przed zaciągnięciem pożyczki nadal będziesz musiał podać swoje dane osobowe, informacje o ubezpieczeniu społecznym i historię finansową. Aby zostać zatwierdzonym, musisz spełnić określone wymagania, takie jak:

 • Co najmniej 15 000 USD w aktywach kryptograficznych
 • Brak zastawów na aktywach (w tym zastawów podatkowych)
 • Żadnych bankructw

Ponadto konto odsetkowe BlockFi jest ogólnie dostępne dla każdego, kto ukończył osiemnaście lat. Jednak BIA nie jest dostępna dla mieszkańców krajów objętych sankcjami przez USA ani na żadnej liście obserwacyjnej. Ponadto konto odsetkowe nie jest dostępne dla nikogo w Unii Europejskiej ani w stanach Nowy Jork, Connecticut i Waszyngton.

Jak działa proces pożyczki

Zespół BlockFi nakreślił następujący 9-etapowy proces:

 1. Utwórz konto na https://app.blockfi.com/signup
 2. Kliknij kartę Pożyczka
 3. Kliknij Zastosuj i wypełnij wniosek.
 4. Decyzję otrzymasz w mniej niż 24 godziny
 5. Przejrzyj swoją ofertę pożyczki i podpisz umowę pożyczki
 6. Przenieś zabezpieczenie do bezpiecznego portfela przechowywania BlockFi
 7. Następnie tego samego dnia otrzymasz pożyczkę w USD przelewem na konto bankowe lub stablecoinem na wybrany adres portfela.
 8. Dokonuj miesięcznych płatności odsetkowych za pomocą USD, BTC, ETH lub LTC
 9. Spłać kapitał w jednej racie na koniec okresu lub refinansuj według aktualnych stawek

Warunki korzystania z usługi BlockFi

BlockFi udostępnia Konto Indywidualne, które jest własnością jednej osoby lub podmiotu, który może zdeponować, przelać lub wypłacić kryptowalutę znajdującą się na rachunku. Oferują również konto biznesowe, które jest własnością korporacji lub innego podmiotu komercyjnego posiadającego konto w jakimkolwiek charakterze innym niż indywidualny.

Procent składany BIA

Klienci konta odsetkowego BlockFi mogą zdeponować swoje Bitcoin lub Ethereum i zarabiać do 6% odsetek rocznie. Wypłata następuje na początku każdego miesiąca, a odsetki posiadaczy rachunków sumują się, zwiększając roczną rentowność do 6,2%. Tutaj, przy złożonej stopie procentowej 6%, klient, który zdeponuje 1 Bitcoin, 28 lutego będzie miał saldo 1,005 BTC na koniec marca. Ten proces powtarza się co miesiąc i pozostawia klienta z 1,062 BTC 2 miesiące później i trwa do momentu, gdy klient zdecyduje się wypłacić swoje środki.

BlockFi ujawniło się w ostatnim Informacja prasowa że będą dokonywać następujących korekt kursów na kontach BIA od 1 czerwca 2019 r .:

 • Salda BTC powyżej 25 BTC otrzymają odsetki w wysokości 2,15% (poprzednio 2%). Wszystkie salda od 0,5 BTC do 25 BTC będą nadal zarabiać 6,2% RRSO
 • Stawka za depozyty od 25 ETH do 100 ETH spadnie z 6,2% do 3,25% RRSO
 • Salda powyżej 100 ETH będą zarabiać 0,2% RRSO

Wartości minimalne i maksymalne dla BIA

Nie ma minimalnych ani maksymalnych depozytów na koncie odsetkowym BlockFi. Mimo to tylko depozyty powyżej 0,5 BTC lub 25 ETH faktycznie powodują naliczenie odsetek. Salda do 25 BTC lub 250 ETH włącznie (odpowiednik odpowiednio około 130 000 USD i 40 000 USD) otrzymają oprocentowanie w wysokości 6,2% RRSO. Wszelkie salda powyżej tego limitu otrzymują stopę procentową w wysokości 2%. Oznacza to, że mając 25,5 BTC na koncie BIA, pierwsze 25 BTC zarabia 6,2%, podczas gdy pozostałe 0,5 BTC zarabia 2%.

Warunki pożyczki kryptowalutowej

Pożyczki BlockFi zaczynają się od 4,5% stopy procentowej z dodatkową opłatą za udzielenie kredytu w wysokości około 1% do 2% i generalnie mają okres 12 miesięcy. Ponadto współczynnik pożyczki do wartości (LTV) określa kwotę zabezpieczenia kryptograficznego, które należy zdeponować przed zaciągnięciem pożyczki, a BlockFi oferuje LTV do 50% z BTC, ETH lub LTC akceptowanymi jako zabezpieczenie.

Pożyczki BlockFi są oprocentowane i oczekuje się, że klienci będą płacić odsetki tylko podczas swoich miesięcznych płatności, a na koniec wymagana jest ryczałtowa płatność pozostałej kwoty.

Czy BlockFi jest bezpieczne?

Aktywa zdeponowane za pomocą BlockFi są bezpiecznie przechowywane pod unikalnym adresem portfela generowanym przez Gemini. Giełda jest licencjonowana przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork i jest powiernikiem zgodnie z nowojorskim prawem bankowym i przestrzega surowych wymogów dotyczących rezerw kapitałowych i bankowych standardów zgodności. Gemini ma również ubezpieczenie aktywów cyfrowych i jest zgodny z wymogami bezpieczeństwa SOC 2 typu 1 zarówno na swojej giełdzie, jak i na platformie depozytariusza.

Gemini jest również znana jako jedna z najbezpieczniejszych giełd w sektorze i wykorzystuje protokoły bezpieczeństwa, które obejmują chłodzenie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i hosting Amazon Web Services. Wszelkie aktywa przesłane jako zabezpieczenie pożyczki są przenoszone do systemu chłodni Gemini, a ta pamięć w trybie offline pomaga chronić środki użytkowników przed cyberatakami. BlockFi korzysta również z 2FA, a użytkownicy są proszeni o wprowadzenie hasła i kodu weryfikacyjnego wygenerowanego przez aplikację uwierzytelniającą po zalogowaniu.

BlockFi zastrzega sobie również prawo do generowania odsetek od aktywów przechowywanych na Rachunkach Odsetkowych poprzez pożyczanie ich kredytobiorcom instytucjonalnym i korporacyjnym. Jednak w celu zapewnienia rentowności pożyczki BlockFi pożycza kryptowaluty na warunkach nadmiernie zabezpieczonych (podobnie jak w przypadku naszych pożyczek zabezpieczonych kryptowalutą) i stosuje zautomatyzowany system zarządzania ryzykiem, który monitoruje pozycje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i zapewnia takie samo zarządzanie ryzykiem system używany z pożyczkami zabezpieczonymi kryptowalutami BlockFi.

Czy BlockFi jest odpowiednie dla początkujących?

Ze względu na wymagania kwalifikacyjne związane z zaciągnięciem pożyczki zabezpieczonej kryptowalutą platforma wydaje się być odpowiednia dla bardziej doświadczonych osób z pewnym doświadczeniem biznesowym i inwestycyjnym. Jednak nie ma minimalnych depozytów dla konta odsetkowego BlockFi, co może być atrakcyjne dla początkujących, chociaż tylko depozyty powyżej 0,5 BTC lub 25 ETH faktycznie powodują naliczenie odsetek. Ponownie może się to okazać zbyt strome minimum dla początkującego, chyba że niedawno kupił kryptowaluty specjalnie w tym celu.

Mimo to BlockFi próbuje zaspokoić potrzeby nowszych uczestników rynku, udostępniając szereg zasobów na swojej stronie internetowej, w tym Centrum Zasobów, Blog, Strona FAQ, i Kalkulator pożyczek. Proces rejestracji w BlockFi jest dość prosty, a każdy, kto otworzy konto odsetkowe, może wkrótce zarabiać pasywnie odsetki składane, jednak konta pożyczkowe są trudniejsze do zrozumienia, jeśli chodzi o ograniczanie ryzyka.

W przypadku, gdy wartość twojego portfela kryptowalutowego spadnie, może być konieczne wpłacenie dodatkowych środków i wniesienie dodatkowego zabezpieczenia. Na przykład każdy, kto zaciąga pożyczkę za 100 000 USD w Bitcoinie, kwalifikuje się do pożyczki w wysokości 50 000 USD ze względu na 50% stosunek kredytu do wartości firmy BlockFi.

Jeśli cena Bitcoina spadnie o 30%, a wartość zabezpieczenia spadnie do 70 000 USD, wpływy z pożyczki w wysokości 50 000 USD będą równe 70% wartości zabezpieczenia, ponieważ 50 000 podzielone przez 70 000 USD zbliża się do 70%. Ten próg powoduje wystąpienie zdarzenia wyzwalającego, a po powiadomieniu przez BlockFi masz 72 godziny na wniesienie większego zabezpieczenia w celu dalszego wsparcia pożyczki.

Jednak zespół woli zapewnić amortyzację 50% spadku wartości przed wydaniem zdarzenia wyzwalającego, co oznacza, że ​​współczynnik LTV można skorygować, aby to ułatwić.

Podsumowując, BlockFi jest bardziej odpowiednie dla osób z pewnym doświadczeniem biznesowym lub inwestycyjnym lub dla instytucji, które chcą zarobić odsetki składane na swoich zasobach kryptograficznych. Jednak zmienny charakter rynku kryptowalut oznacza, że ​​każdy, kto był zaangażowany w ten obszar przez blisko rok, powinien dobrze rozumieć potencjał znacznych ruchów cen.

Kilka kwestii do rozważenia

Pomimo obsługi kryptowalut, BlockFi obsługuje dość scentralizowaną usługę i stwierdza w niej warunki usługi że oprocentowanie BIA nie jest stałe i może być zmieniane co miesiąc.

Oświadczają również, że faktycznie przejmą na własność Twoje fundusze i „zastawią, zastawią, zastawią, zastawią hipotekę, zastawią hipotekę, sprzedadzą, pożyczą lub w inny sposób przekażą lub wykorzystają dowolną ilość takiej kryptowaluty oddzielnie lub razem z inną własnością, ze wszystkimi towarzyszącymi prawami własności”.

Zasadniczo daje to BlockFi prawo do zarządzania Twoimi środkami w dowolny sposób, jaki uznają za stosowny, a ponadto nie ma gwarancji, że otrzymasz nowe aktywa wygenerowane z hard forka, a konta odsetkowe nie są również objęte ubezpieczeniem od strat..

Ponadto model biznesowy firmy wymaga, aby BlockFi działało na rezerwach cząstkowych dla swoich zasobów kryptowalut, podobnie jak tradycyjny bank. Ponieważ czasami decydują się na sprzedaż i pożyczanie kryptowalut w celu wygenerowania dodatkowego fiducjarnego, zmienność cen kryptowalut może prowadzić do niekorzystnych skutków, ponieważ pożyczkobiorcy korzystający z ich platformy spłacają tylko wartość swojej pożyczki w USD.

Jednak firma może mieć większą swobodę działania, biorąc pod uwagę, że większość pożyczek trwa 12 miesięcy i mogą oczekiwać, że mniejszość ich użytkowników zażąda nagłego dostępu do ich depozytów kryptograficznych.

Plusy

 • Zarabiaj odsetki od depozytów Bitcoin i Ether
 • Szybka płynność bez wypłaty z kryptowalut
 • Zatwierdzenie pożyczki bez tradycyjnych kontroli zdolności kredytowej
 • Pożyczka kwalifikująca się do ulg podatkowych w USA
 • Dostępne duże pożyczki

Cons

 • Scentralizowana usługa
 • Oprocentowanie nieustalone
 • Model biznesowy rezerwy cząstkowej

Wniosek

BlockFi zapewnia użyteczną usługę dla każdego, kto ma duże stosy kryptowalut i instytucji lub wczesnych użytkowników, którzy byli w stanie zgromadzić znaczne zasoby kryptowalut, są dobrze przygotowani do skorzystania z usługi.

Każdy zainteresowany zaciągnięciem pożyczki zabezpieczonej kryptowalutami musi mieć co najmniej 15000 USD w Bitcoin lub Ethereum, co jest poza zasięgiem większości inwestorów kryptowalutowych. Ponadto musisz zdeponować co najmniej 0,5 BTC lub 25 ETH, aby naliczać odsetki na koncie odsetkowym BlockFi.

Mimo to BlockFi zapewnia uprawnionym osobom i korporacjom alternatywny sposób pozyskiwania kapitału i umożliwia im generowanie funduszy bez konieczności likwidacji ich zasobów kryptograficznych. Firma jest przejrzysta i zgodna z przepisami, a także zapewnia produkty finansowe w rozsądnych opłatach i stopach procentowych.

Jednak stopień kontroli, jaką mają nad aktywami swoich klientów, oraz ich preferencje dotyczące sprzedaży i / lub handlu aktywami w celu osiągnięcia zysku sprawiają, że jest to usługa najlepiej dostosowana do osób o dużej zdolności do obliczania ryzyka.

Jest to również dobra opcja dla posiadaczy kryptowalut w USA, którzy mieszkają w stanach, które pobierają podatek od zysków kapitałowych, ponieważ BlockFi pozwala ludziom generować fundusze bez wypłaty ich aktywów i płacenia podatków od zysków kapitałowych.

Odwiedź BlockFi

BlockFi

src = “~ images \ blockfi-review-bitcoin-cryptocurrency-asset-backed-clients.gif”

alt = “Recenzja BlockFi”

class = “foto-wrapup wppr-product-image” /> 8.2

Łatwość użycia

9,0 / 10

Reputacja

8.0 / 10

Opłaty

8.0 / 10

Obsługa klienta

8.0 / 10

Metody Płatności

8.0 / 10

Plusy

 • Zarabiaj odsetki od depozytów Bitcoin i Ether
 • Szybka płynność bez wypłaty z kryptowalut
 • Zatwierdzenie pożyczki bez tradycyjnych kontroli zdolności kredytowej
 • Pożyczka kwalifikująca się do ulg podatkowych w USA
 • Dostępne duże pożyczki

Cons

 • Scentralizowana usługa
 • Oprocentowanie nieustalone
 • Model biznesowy rezerwy cząstkowej

Odwiedzić {"@kontekst":"http: \ / \ / schema.org \ /","@rodzaj":"Produkt","Nazwa":"BlockFi","wizerunek":"https: \ / \ / blockonomi-9fcd.kxcdn.com \ / wp-content \ / uploads \ / 2019 \ / 06 \ /blockfi-review.gif","opis":"Ponieważ technologia blockchain i związana z nią gospodarka wciąż dojrzewają, coraz większa liczba projektów ma na celu świadczenie usług, które były podstawą bardziej ugruntowanych i tradycyjnych podmiotów. Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w sektorze finansów zdecentralizowanych (DeFi), a BlockFi to platforma do zarządzania majątkiem, która umożliwia użytkownikom zarabianie…","oferuje": {"@rodzaj":"Oferta","Cena £":"0,00","priceCurrency":"$","sprzedawca": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Eugene Kem"}},"przejrzeć": {"@rodzaj":"Przejrzeć","recenzjaRating": {"@rodzaj":"Ocena","najlepsza ocena":"10","najgorsza ocena":"0","ratingValue":"8.20"},"Nazwa":"BlockFi","reviewBody":"Ponieważ technologia blockchain i związana z nią gospodarka wciąż dojrzewają, coraz większa liczba projektów ma na celu świadczenie usług, które były podstawą bardziej ugruntowanych i tradycyjnych podmiotów. \ R \ n \ r \ nNie jest to bardziej widoczne niż w zdecentralizowanej finance (DeFi), a BlockFi to platforma do zarządzania majątkiem, która umożliwia użytkownikom zarabianie odsetek od ich aktywów cyfrowych, a także pożyczanie środków za pomocą ich zasobów kryptowalut jako zabezpieczenia. \ r \ n \ r \ nProjekt ma na celu zakłócenie finansów branży, umożliwiając ludziom korzystanie z ich zasobów cyfrowych i oferując atrakcyjne warunki każdemu, kto zamierza korzystać z ich platformy. \ r \ n \ r \ n \ r \ nOdwiedź BlockFi \ r \ n \ r \ nPrzegląd funkcji BlockFi \ r \ nBlockFi ma siedzibę w Nowym Jorku w USA i ma adres biznesowy pod adresem 201 Montgomery Street, Second Floor, Suite 263, Jersey City, New Jersey 07302. \ r \ n \ r \ nFirma została założona w sierpniu 2017 przez Zac Prince i Flori Marquez, a para z powodzeniem zebrała ponad 60 milionów dolarów n finansowanie w ramach czterech rund inwestycyjnych, przy czym ostatnia runda odbyła się w grudniu 2018 r. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nBlockFi zapewnił sobie inwestycje od znanych podmiotów, w tym ConsenSys Ventures, Kenetic Capital, SoFi, Mike Novogratz \ u2019s Galaxy Digital i Anthony Pompliano \ u2019s Morgan Creek Capital. \ R \ n \ r \ nBlockFi jest klasyfikowany jako zabezpieczony pożyczkodawca pozabankowy i oferuje pożyczki w dolarach amerykańskich zabezpieczone aktywami kryptograficznymi i działa zgodnie z art. 9 ustawy Jednolity kodeks handlowy regulujący pożyczki zabezpieczone. \ R \ n \ r \ nFirma składa również oświadczenia finansowe UCC-1 w każdym państwie pożyczkobiorcy. BlockFi przechowuje aktywa kryptograficzne swoich klientów w Gemini, która jest licencjonowaną giełdą kryptowalut i zarejestrowanym powiernikiem, a także udziela pożyczek na ich konta bankowe w formie płatności w USD. Zespół połączył się również z zewnętrzną firmą obsługującą pożyczki Scratch, która zarządza wszystkimi umowami kredytowymi i spłatami. \ R \ n \ r \ n Platforma działa obecnie w około 35 stanach USA, a opcje zabezpieczeń obejmują Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) , Litecoin (LTC) i Gemini \ u2019s GUSD, z planami integracji dodatkowych aktywów kryptograficznych w najbliższej przyszłości. \ R \ nDlaczego warto korzystać z BlockFi? \ R \ nFirma działa zgodnie z prawem federalnym USA, a główny zespół to doświadczeni profesjonaliści z dużym doświadczeniem w zakresie finansów cyfrowych i pożyczek. Głównym punktem sprzedaży firmy jest to, że pozwala ona osobom fizycznym na wykorzystanie ich zasobów kryptograficznych i zdeponowanie ich na kontach odsetkowych lub wykorzystanie ich jako zabezpieczenia pożyczek. \ R \ n \ r \ nZespół oferuje również elastyczne plany spłaty z całkiem rozsądnymi stóp procentowych i starają się pomóc osobom, które potrzebują gotówki w krótkim lub średnim okresie i wolą zachować swoje aktywa cyfrowe, aby skorzystać z przyszłych wysokich cen. \ r \ n \ r \ nAt jednocześnie każdy, kto kupił kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum po cenach znacznie niższych niż obecne ceny, podlegałby znacznym podatkom od zysków kapitałowych, gdyby miał sprzedać swoje aktywa. \ r \ n \ r \ nBlockFi łagodzi te problemy, oferując pożyczki w dolarach amerykańskich zabezpieczone kryptowalutami, które zapewniają posiadaczom kryptowalut natychmiastowy dostęp do walut bez porzucania korzyści wynikających z posiadania kryptowalut podczas potencjalnego wzrostu cen. Jednocześnie każdy, kto zdeponuje aktywa kryptograficzne za pomocą BlockFi, może również skorzystać na zastosowaniu odsetek składanych do ich zasobów, co zapewnia im nowy sposób pasywnego zwiększania wartości portfela. \ R \ nJakie usługi zapewnia BlockFi? \ R \ n oferuje dwa główne produkty, a mianowicie ich konta odsetkowe i pożyczkowe. \ r \ nKonto odsetkowe BlockFi \ r \ nKonto odsetkowe BlockFi (BIA) umożliwia zarabianie odsetek składanych na depozytach Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Aby otrzymywać płatności odsetkowe wypłacane co miesiąc w Bitcoinie lub Ethereum, wystarczy przechowywać kryptowaluty za pomocą BlockFi. Obecnie każdy korzystający z platformy może spodziewać się rocznego zysku w wysokości około 6%. \ R \ nKonto kredytowe zabezpieczone kryptograficznie BlockFi \ r \ nUżytkownicy platformy mogą zdeponować swój Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) lub Litecoin ( LTC) w celu otrzymania pożyczki w dolarach amerykańskich. Możliwe jest pożyczenie kwoty do 50% zdeponowanych aktywów, a oprocentowanie zaczyna się od około 4,5% przy standardowym okresie pożyczki wynoszącym 12 miesięcy, chociaż BlockFi obejmuje również opcje przedpłaty lub refinansowania na koniec pożyczki termin. \ r \ n \ r \ n \ r \ nJak działa BlockFi? \ r \ nUżytkownicy mogą zdeponować kryptowaluty na rachunku odsetkowym lub użyć ich jako zabezpieczenia pożyczki w USD. Konto odsetkowe jest oprocentowane według zmiennej stopy procentowej w wysokości około 6% rocznie (co zwiększa się co miesiąc), a zwroty są wypłacane w Bitcoin lub Ethereum. Jeśli chodzi o konto pożyczkowe, należy zauważyć, że ponieważ BlockFi zapewnia pożyczki zabezpieczone zabezpieczone zasobami kryptowalutowymi użytkowników; mogą zgodnie z prawem zatrzymać fundusze jako zabezpieczenie, jeśli dana osoba nie spłaci pożyczki lub przestanie spłacać pożyczkę. \ r \ n \ r \ n Działa to podobnie do banku udzielającego klientowi kredytu hipotecznego i wykorzystującego nieruchomość jako zabezpieczenie, w w przypadku gdy pożyczkobiorca przestanie spłacać kredyt, bank może przejąć nieruchomość. Dzięki BlockFi, gdy dana osoba uzyska zgodę na pożyczkę, jej aktywa są przenoszone do portfela kontrolowanego przez Gemini i pozostają tam do momentu spłaty pożyczki. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nPo BlockFi otrzymuje zabezpieczenie, konto klienta zostaje zasilone dolarami amerykańskimi i jest on zobowiązany do płacenia odsetek od pożyczki co miesiąc, zanim wykorzysta ostateczną spłatę, aby spłacić kwotę pożyczki w całości za pomocą fiat lub Bitcoin i Ethereum . \ r \ n \ r \ nW przypadku jakichkolwiek problemów BlockFi może przejąć równowartość kwoty kryptowaluty potrzebnej do spłaty pozostałej części pożyczki, a pożyczkobiorcy powinni dokonać depozytu kryptowalutowego o wartości co najmniej dwukrotnej wartość pożyczki jako zabezpieczenia. \ r \ n \ r \ nProces składania wniosku można zakończyć w ciągu kilku minut, a użytkownicy mogą określić żądane warunki pożyczki i złożyć wniosek, przy czym odpowiedź zwykle jest udzielana kilka godzin po jego otrzymaniu . BlockFi ma pewne wymagania dotyczące tego, kto kwalifikuje się do pożyczki. Aby uzyskać zgodę, konieczne jest spełnienie ich kryteriów kwalifikacji pożyczki. \ R \ nKto może zaciągnąć pożyczkę w BlockFi? \ R \ nPrzy składaniu wniosku o pożyczkę wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, wprowadzić żądaną kwotę pożyczki, wybrać kryptowalutę, którą chcesz wpłacić, i wprowadzić dane KYC \ / AML w celu weryfikacji tożsamości. Jednak BlockFi nie przeprowadza żadnych twardych ani miękkich kontroli zdolności kredytowej, co oznacza, że ​​korzystanie z platformy nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. BlockFi może działać bez konieczności sprawdzania zdolności kredytowej swoich klientów, ponieważ aktywa kryptograficzne są wysyłane do Gemini i przechowywane jako zabezpieczenie przed wydaniem wpływów z pożyczki, co zmniejsza ryzyko. \ R \ nKryteria kwalifikowalności pożyczki \ r \ nPrzed zaciągnięciem pożyczki, nadal będziesz musiał podać swoje dane osobowe, informacje o ubezpieczeniu społecznym i historię finansową. Aby zostać zatwierdzonym, musisz spełnić określone wymagania, takie jak: \ r \ n \ r \ n \ tMinimum 15 000 USD w aktywach kryptograficznych \ r \ n \ tBrak zastawów na aktywach (w tym zastawów podatkowych) \ r \ n \ tBrak bankructw \ r \ n \ r \ nPonadto konto odsetkowe BlockFi jest ogólnie dostępne dla każdego, kto ukończył osiemnaście lat. Jednak BIA nie jest dostępna dla mieszkańców krajów objętych sankcjami przez USA ani na żadnej liście obserwacyjnej. Co więcej, konto odsetkowe nie jest dostępne dla nikogo w Unii Europejskiej ani w stanach Nowy Jork, Connecticut i Waszyngton. \ R \ n \ r \ n \ r \ nJak działa proces pożyczki \ r \ nZespół BlockFi określił następujący 9-etapowy proces: \ r \ n \ r \ n \ tUtwórz konto na \ u00a0https: \ / \ / app.blockfi.com \ / signup \ r \ n \ tKliknij kartę Pożyczka \ r \ n \ tKliknij Złóż wniosek i wypełnij wniosek. \ R \ n \ tW ciągu 24 godzin otrzymasz decyzję \ r \ n \ tZapoznaj się z ofertą pożyczki i podpisz umowę pożyczki \ r \ n \ tPrzenieś zabezpieczenie do bezpiecznego portfela BlockFi \ r \ n \ t Następnie tego samego dnia otrzymasz pożyczkę w USD przelewem na swoje konto bankowe lub stablecoin na wybrany adres portfela. \ r \ n \ t Spłacaj tylko odsetki miesięcznie za pomocą USD, BTC, ETH lub LTC \ r \ n \ t Spłać kapitał w jednej płatności na koniec okresu lub refinansuj po aktualnych stawkach \ r \ n \ r \ nWarunki korzystania z usługi BlockFi \ r \ nBlockFi zapewnia konto indywidualne, które jest własnością jednej osoby lub podmiot, który może deponować t, przenieść lub wypłacić kryptowalutę znajdującą się na koncie. Oferują również konto biznesowe, które jest własnością korporacji lub innego podmiotu komercyjnego posiadającego konto w jakimkolwiek charakterze innym niż indywidualny. \ R \ nOdsetki składane BIA \ r \ nKlienci konta odsetkowego BlockFi mogą zdeponować swoje Bitcoin lub Ethereum i zarabiać do 6% odsetek rocznie. Jest on wypłacany na początku każdego miesiąca, a odsetki posiadaczy rachunków sumują się, zwiększając roczną rentowność do 6,2%. Tutaj, przy składanej stopie procentowej 6%, klient, który zdeponuje 1 Bitcoin, 28 lutego będzie miał saldo 1,005 BTC na koniec marca. Ten proces powtarza się co miesiąc i pozostawia klienta z 1,062 BTC 2 miesiące później i trwa do momentu, gdy klient zdecyduje się wypłacić swoje środki. \ R \ n \ r \ nBlockFi ujawniło w niedawnym komunikacie prasowym, że dokona następujących korekt kursu na konta BIA od 1 czerwca 2019 r .: \ r \ n \ r \ n \ t Salda BTC powyżej 25 BTC będą zarabiać 2,15% odsetek (poprzednio 2%). Wszystkie salda od 0,5 BTC do 25 BTC będą nadal zarabiać 6,2% RRSO \ r \ n \ t Stawka za depozyty od 25 ETH do 100 ETH spadnie z 6,2% do 3,25% RRSO \ r \ n \ t Saldo powyżej 100 ETH będzie zarób 0,2% RRSO \ r \ n \ r \ n \ r \ nMiny minimalne i maksymalne dla BIA \ r \ nNie ma minimalnych ani maksymalnych depozytów na koncie odsetkowym BlockFi. Mimo to tylko depozyty powyżej 0,5 BTC lub 25 ETH faktycznie powodują naliczenie odsetek. Salda do 25 BTC lub 250 ETH włącznie (odpowiednik odpowiednio około 130 000 USD i 40 000 USD) otrzymają oprocentowanie w wysokości 6,2% RRSO. Wszelkie salda powyżej tego limitu otrzymują stopę procentową w wysokości 2%. Oznacza to, że mając 25,5 BTC na koncie BIA, pierwsze 25 BTC zarabia odsetki na poziomie 6,2%, podczas gdy pozostałe 0,5 BTC zarabia odsetki na poziomie 2%. \ R \ n \ r \ n \ r \ nWarunki pożyczki kryptograficznej \ r \ Pożyczki nBlockFi rozpoczynają się od 4,5% stopy procentowej z dodatkową opłatą za udzielenie kredytu w wysokości około 1% do 2% i generalnie trwają 12 miesięcy. Ponadto współczynnik pożyczki do wartości (LTV) określa kwotę zabezpieczenia kryptograficznego, które należy zdeponować przed zaciągnięciem pożyczki, a BlockFi oferuje LTV do 50% z BTC, ETH lub LTC przyjętymi jako zabezpieczenie. \ R \ n \ r \ nPożyczki BlockFi są \ u00a0 tylko odsetkowe, a od klientów oczekuje się, że będą płacić odsetki tylko podczas swoich miesięcznych płatności, a na koniec wymagana jest ryczałtowa płatność za pozostałą kwotę. \ r \ nCzy BlockFi Safe? \ r \ nAktywa zdeponowane za pomocą BlockFi są bezpiecznie przechowywane pod unikalnym adresem portfela generowanym przez Gemini. Giełda jest licencjonowana przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork i jest powiernikiem zgodnie z nowojorskim prawem bankowym i przestrzega surowych wymogów dotyczących rezerw kapitałowych i bankowych standardów zgodności. Gemini jest również objęta ubezpieczeniem aktywów cyfrowych i spełnia wymogi bezpieczeństwa SOC 2 typu 1 zarówno na platformie wymiany, jak i platformy depozytariusza. \ R \ n \ r \ nGemini jest również znana jako jedna z najbezpieczniejszych giełd w sektorze i wykorzystuje protokoły bezpieczeństwa, które obejmują chłodzenie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i hosting Amazon Web Services. Wszelkie aktywa przesłane jako zabezpieczenie pożyczki są przenoszone do systemu chłodni Gemini, a ta pamięć w trybie offline pomaga chronić środki użytkowników przed cyberatakami. BlockFi korzysta również z 2FA, a użytkownicy są proszeni o wprowadzenie hasła i kodu weryfikacyjnego wygenerowanego przez aplikację uwierzytelniającą po zalogowaniu. \ R \ n \ r \ nBlockFi zastrzega sobie również prawo do generowania odsetek od aktywów przechowywanych na Rachunkach Odsetkowych poprzez pożyczanie je kredytobiorcom instytucjonalnym i korporacyjnym. Jednak w celu zapewnienia rentowności pożyczki BlockFi pożycza kryptowaluty na warunkach nadmiernie zabezpieczonych (podobnie jak w przypadku naszych pożyczek zabezpieczonych kryptowalutą) i stosuje automatyczny system zarządzania ryzykiem, który monitoruje pozycje 24 \ / 7 i zapewnia to samo ryzyko system zarządzania używany z pożyczkami zabezpieczonymi kryptowalutami BlockFi. \ r \ nCzy BlockFi jest odpowiedni dla początkujących? \ r \ nZe względu na wymagania kwalifikacyjne związane z zaciągnięciem pożyczki zabezpieczonej kryptowalutami platforma wydaje się być odpowiednia dla bardziej doświadczonych osób z niektórymi doświadczenie w biznesie i inwestowaniu. Jednak nie ma minimalnych depozytów dla konta odsetkowego BlockFi, co może być atrakcyjne dla początkujących, chociaż tylko depozyty powyżej 0,5 BTC lub 25 ETH faktycznie powodują naliczenie odsetek. Ponownie może to okazać się zbyt strome minimum dla początkującego, chyba że niedawno kupił kryptowaluty specjalnie w tym celu. \ R \ n \ r \ nMimo to BlockFi próbuje zaspokoić potrzeby nowszych graczy na rynku, oferując szereg zasoby w swojej witrynie internetowej, w tym Centrum zasobów, blog, strona z często zadawanymi pytaniami i kalkulator pożyczki. Proces rejestracji w BlockFi jest dość prosty, a każdy, kto otworzy konto odsetkowe, może wkrótce zarabiać pasywnie na składane odsetki, jednak konta pożyczek są trudniejsze do zrozumienia, jeśli chodzi o ograniczanie ryzyka. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nW przypadku spadku wartości portfela kryptowalut, może być konieczne zdeponowanie dodatkowych środków i wniesienie dodatkowego zabezpieczenia. Na przykład każdy, kto zaciąga pożyczkę za 100 000 USD w Bitcoinie, kwalifikuje się do pożyczki w wysokości 50 000 USD ze względu na współczynnik kredytu do wartości BlockFi wynoszący 50%. \ R \ n \ r \ nJeśli cena Bitcoina spadnie 30%, a wartość zabezpieczenia spadnie do 70 000 USD, wpływy z pożyczki w wysokości 50 000 USD są równe 70% wartości zabezpieczenia, ponieważ 50 000 podzielone przez 70 000 USD jest bliskie 70%. Ten próg powoduje wystąpienie zdarzenia wyzwalającego i po powiadomieniu przez BlockFi masz 72 godziny na wniesienie dodatkowego zabezpieczenia w celu dalszego wsparcia swojej pożyczki. \ R \ n \ r \ nJednak zespół woli zapewnić amortyzację w postaci 50% spadek wartości przed wydaniem zdarzenia wyzwalającego, co oznacza, że ​​współczynnik LTV można dostosować, aby to ułatwić. \ R \ n \ r \ nW sumie BlockFi jest bardziej odpowiednie dla osób z pewnym doświadczeniem biznesowym lub inwestycyjnym, lub instytucje, które chcą uzyskać odsetki składane na swoich zasobach kryptograficznych. Jednak niestabilny charakter rynku kryptowalut oznacza, że ​​każdy, kto był zaangażowany w tę przestrzeń przez blisko rok, powinien dobrze zrozumieć potencjał znacznych ruchów cen. \ R \ nKilka punktów do rozważenia \ r \ nMimo obsługi kryptowalut , BlockFi prowadzi dość scentralizowaną usługę i stwierdza w warunkach korzystania z usługi, że oprocentowanie BIA nie jest stałe i może być zmieniane co miesiąc. \ R \ n \ r \ nTwierdzą również, że faktycznie przejmą na własność fundusze i będzie łączył, ponownie zastawiał, hipotekował, zastawiał, sprzedawał, pożyczał lub w inny sposób przekazywał lub używał dowolnej kwoty takiej kryptowaluty oddzielnie lub razem z inną własnością, ze wszystkimi towarzyszącymi jej prawami własności \ u201d. \ r \ n \ r \ nTo zasadniczo daje BlockFi prawo do zarządzania Twoimi środkami w dowolny sposób, jaki uznają za stosowny, a ponadto nie ma gwarancji, że otrzymasz nowe aktywa wygenerowane z hard forka, a konta odsetkowe również nie są objęte ubezpieczeniem przed stratami. \ r \ n \ r \ nPonadto model biznesowy firmy wymaga, aby BlockFi działało na rezerwach cząstkowych swoich zasobów w kryptowalutach, podobnie jak tradycyjny bank. Ponieważ czasami decydują się na sprzedaż i pożyczanie kryptowalut w celu wygenerowania dodatkowego fiducjarnego, zmienność cen kryptowalut może prowadzić do niekorzystnych skutków, ponieważ pożyczkobiorcy na ich platformie spłacają tylko wartość swojej pożyczki w USD. \ R \ n \ r \ nJednakże firma może mieć większą swobodę działania, biorąc pod uwagę fakt, że większość pożyczek udzielanych jest na okres 12 miesięcy i mogą oczekiwać, że mniejszość ich użytkowników zażąda nagłego dostępu do ich depozytów kryptograficznych. \ r \ n \ r \ nZalety \ r \ n \ r \ n \ tZdobądź odsetki od depozytów Bitcoin i Ether \ r \ n \ tSzybka płynność bez wypłaty z kryptowalut \ r \ n \ tZatwierdzenie pożyczki bez tradycyjnych sprawdzeń zdolności kredytowej \ r \ n \ tPożyczka kwalifikująca się do ulg podatkowych w USA \ r \ n \ tDuże pożyczki dostępne \ r \ n \ r \ nKonserwacje \ r \ n \ r \ n \ tSerwis scentralizowany \ r \ n \ tNie ustalono stopy procentowej \ r \ n \ tModel biznesowy rezerwy frakcyjnej \ r \ n \ r \ nWniosek \ r \ nBlockFi zapewnia użyteczną usługę dla każdego, kto ma duże stosy kryptowalut i instytucji lub wczesnych użytkowników, którzy byli w stanie zgromadzić znaczne zasoby kryptowalut. Będziesz mógł czerpać korzyści z usługi. \ r \ n \ r \ nKażdy zainteresowany zaciągnięciem pożyczki zabezpieczonej kryptowalutą musi mieć co najmniej 15 000 USD w Bitcoin lub Ethereum, co jest poza zasięgiem większości inwestorów kryptowalutowych. Ponadto musisz zdeponować co najmniej 0,5 BTC lub 25 ETH, aby naliczyć odsetki na koncie odsetkowym BlockFi. \ R \ n \ r \ nMimo to BlockFi zapewnia uprawnionym osobom i korporacjom alternatywny sposób pozyskiwania kapitału i pozwala im generować fundusze bez konieczności likwidacji swoich zasobów kryptograficznych. Firma jest przejrzysta i przestrzega przepisów, a także zapewnia produkty finansowe za rozsądnymi opłatami i stopami procentowymi. \ R \ n \ r \ nJednak stopień kontroli, jaką mają nad aktywami swoich klientów, oraz ich preferencje dotyczące sprzedaży i \ / lub handel aktywami dla zysku sprawia, że ​​jest to usługa najlepiej dostosowana do osób z dużą zdolnością do obliczania ryzyka. \ r \ n \ r \ nJest to również dobra opcja dla posiadaczy kryptowalut w USA, którzy żyją w stanach, które pobierają zyski kapitałowe podatek, ponieważ BlockFi pozwala ludziom generować fundusze bez wypłacania ich aktywów i płacenia podatków od zysków kapitałowych. \ r \ nOdwiedź BlockFi","autor": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Eugene Kem"},"Data opublikowania":"2020-02-10"},"extraType":"nieokreślony","Alternatywna nazwa":"nieokreślony","nagroda":"nieokreślony","nagrody":"nieokreślony","Marka":"nieokreślony","Kategoria":"nieokreślony","kolor":"nieokreślony","głębokość":"nieokreślony","ujednoznaczniający Opis":"nieokreślony","gtin":"nieokreślony","gtin12":"nieokreślony","gtin13":"nieokreślony","gtin14":"nieokreślony","gtin8":"nieokreślony","wysokość":"nieokreślony","identyfikator":"nieokreślony","logo":"nieokreślony","mainEntityOfPage":"nieokreślony","materiał":"nieokreślony","Model":"nieokreślony","mpn":"nieokreślony","nsn":"nieokreślony","ID produktu":"nieokreślony","Data produkcji":"nieokreślony","Data zakupu":"nieokreślony","Data wydania":"nieokreślony","taki sam jak":"nieokreślony","sku":"nieokreślony","hasło reklamowe":"nieokreślony","url":"nieokreślony","waga":"nieokreślony","szerokość":"nieokreślony"}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me