Czym są opcje binarne i jak działają: kompletny przewodnik

Co to są opcje binarne

Opcje binarne są prostą formą instrumentów pochodnych, które różnią się nieco od opcji waniliowych i przekazują inwestorom stały zysk / stratę oraz ryzyko. Opcje binarne przedstawiają proste pytanie, czy cena instrumentu bazowego będzie powyżej lub poniżej a Cena wykonania w przyszłości.

Większość handlu opcjami binarnymi odbywa się poza Stanami Zjednoczonymi, ponieważ są one ściśle regulowane przez Komisja ds. Handlu kontraktami terminowymi na towary (CFTC) i są dostępne tylko w określonych formatach na regulowanych giełdach w kraju.

Opcje binarne to proste metody zabezpieczania ryzyka lub spekulacji na cenie wielu form aktywów o określonym ryzyku i potencjale zysku lub straty. Jednak wiele opcji binarnych jest uważanych za hazardowe lub oszukańcze, dlatego są one ściśle regulowane w USA, a nielegalne punkty sprzedaży są ścigane przez FBI na całym świecie..

Co to są opcje binarne

Dostępnych jest kilka rynków zbytu na opcje binarne kryptowaluty. Nie są jednak zalecane dla początkujących, ponieważ niosą ze sobą wysokie ryzyko i są związane z nowo powstającą klasą aktywów, która wciąż znajduje się w okresie wymagalności regulacyjnej. Facebook, Google i Twitter zakazały w zeszłym roku określonych reklam opcji binarnych wraz z reklamami kryptowalut.

Różnica między opcjami waniliowymi a opcjami binarnymi

Opcje finansowe to kontrakty pochodne, które dają inwestorowi prawo do kupna lub sprzedaży opcji reprezentującej aktywa bazowe po cenie wykonania w określonym dniu. Inwestorzy nie są zobowiązani do kupna ani sprzedaży opcji; otrzymują do tego prawo jedynie za uzgodnioną cenę. Inwestorzy mogą czerpać zyski lub ponosić straty na różnicy w cenie aktywów w porównaniu z ceną wykonania.

Opcje amerykańskie i europejskie różnią się w jednej istotnej mierze. Handlowcy amerykańskimi opcjami mogą kupić lub sprzedać opcję w dowolnym momencie przed datą wygaśnięcia kontraktu, podczas gdy europejscy traderzy muszą czekać do wygaśnięcia kontraktu, aby skorzystać z opcji. W opcjach amerykańskich inwestorzy mogą skorzystać z opcji przed wygaśnięciem kontraktu, aby zablokować zyski lub zminimalizować straty, jednak zyski są zwykle zmniejszane, jeśli kontrakt jest wykonywany przed wygaśnięciem.

Opcje doskonale nadają się do zwiększania potencjału zarobkowego bez kupowania na marginesie lub zaciągania pożyczek. Opcje waniliowe umożliwiają inwestorom faktyczne posiadanie aktywów bazowych w kontrakcie pochodnym, a zyski / straty różnią się w zależności od zakresu zmian ceny aktywów.

Opcje binarne różnią się od opcji waniliowych tym, że inwestorzy nie mają możliwości utrzymania pozycji w aktywach bazowych. Zamiast tego, zyski i ryzyko są zwykle ustalane na podstawie poszczególnych opcji – na ogólne zyski nie wpływa zakres zmian ceny bazowej składnika aktywów, tylko niezależnie od tego, czy była powyżej lub poniżej ceny wykonania.

Jak działają opcje binarne

Opcje binarne Mot są przedmiotem obrotu poza Stanami Zjednoczonymi i mogą być wykorzystywane jako spekulacja na pakiet aktywów, takich jak akcje, obligacje, towary i waluty. Są bardzo proste, ale zawierają niuanse w zależności od brokera i jurysdykcji, w której handlujesz.

Na przykład handel opcjami binarnymi za pośrednictwem regulowanej giełdy amerykańskiej działałby w następujący sposób dla opcji forex.

Jeśli giełda A oferuje opcje binarne w USA, wszystkie opcje wygasają po cenie 100 USD lub 0 USD, a handlowcy mogą wyjść przed wygaśnięciem kontraktu. Opcja binarna przedstawiona handlowcowi dla pary handlowej EUR / USD to:

„Czy 1 kwietnia 2019 r. Kurs EUR / USD osiągnie wartość powyżej 1,2000 o godzinie 12:00?”

Handlowcy mogą kupić lub sprzedać opcję. Jeśli kupią, spodziewają się, że cena EUR w USD przekroczy 1,2000 o godzinie 12:00 1 kwietnia 2019 r. Jeśli sprzedadzą, to zakładają, że cena EUR w USD będzie równa lub niższa od 1,2000 na dzień kontraktu. wygaśnie 1 kwietnia 2019 r.

Jeśli Alice spodziewa się, że w dniu wygaśnięcia para EUR / USD przekroczy 1,2000, a aktualna cena sprzedaży opcji wynosi 40 USD, może kupić kontrakt opcyjny za 40 USD. Jeśli w dniu wygaśnięcia cena pary EUR / USD jest wyższa niż 1,2000, wówczas wartość kontraktu Alicji wynosi 100 USD. Odejmij jej 40 $ od 100 $, a jej zysk wyniesie 60 $. Jeśli w momencie wygaśnięcia cena pary spadnie poniżej 1,2000, Alicja straci 40 $.

W opcjach amerykańskich Alice może opuścić swoją pozycję przed upływem terminu 1 kwietnia 2019 r. – w europejskich opcjach binarnych nie może. Dla porównania, nie wszystkie punkty sprzedaży opcji binarnych działają z opcjami binarnymi o wartości 100 USD, ale jest to standard i używają tego amerykańskie giełdy binarne, takie jak Nadex.

Alice mogłaby nawet nabyć wiele opcji binarnych dla swojej pozycji. Tak więc, jeśli kupiłaby 3 takie same opcje pary handlowej, jej koszt wyniósłby 120 USD przy potencjalnym zysku 180 USD.

Warto zauważyć, że straty Alicji nigdy nie przekroczą kwoty, którą wydała na opcję (tj. 40 USD), prezentując dostrzegalny stosunek ryzyka do zysku przed dokonaniem transakcji. Jej zysk lub strata nie zależy od zakresu ruchu pary handlowej, tylko że jest powyżej lub poniżej określonego progu – wypłaty są stałe.

Brokerzy opcji binarnych

Jest kilku brokerów, którzy oferują handel opcjami binarnymi, prawdopodobnie najbardziej znanym jest IQ Option, o którym pisaliśmy wcześniej na Blockonomi. IQOption faktycznie ma darmowe konto demo, które daje ci 10000 $, więc możesz go użyć, aby sprawdzić, czy to dla ciebie, czy nie.

Zanim zdecydujesz się handlować opcjami binarnymi, powinieneś upewnić się, że jesteś świadomy związanego z tym ryzyka. Jeśli nie wiesz, co robisz, możesz szybko stracić pieniądze; nie są dla początkujących.

Powinieneś także zdawać sobie sprawę z przepisów, które ich dotyczą w Twoim kraju – brokerzy poinformują Cię, czy Twój kraj jest objęty ubezpieczeniem.

Oto brokerzy, których sprawdziliśmy:

  • IQ Option
  • Opcja eksperta
  • 24 Opcja
  • Binary.com

Zalety opcji binarnych

Opcje binarne są proste i doskonałe dla traderów, którzy przed rozpoczęciem handlu chcą angażować się na różnych rynkach aktywów ze stałym ryzykiem i nagrodą. Opcje binarne są zwykle używane do spekulacji, ale mogą być również używane do zabezpieczania ryzyka.

Opcje amerykańskie są bardziej idealne, ponieważ pozwalają inwestorom wyjść z pozycji przed wygaśnięciem kontraktu, ale większość rynków binarnych na świecie nie pozwala na wyjście przed wygaśnięciem kontraktu. Amerykańskie giełdy binarne są regulowane przez CFTC, a wiodącą giełdą opcji binarnych jest Nadex – z siedzibą w Chicago.

Stałe ryzyko opcji binarnych jest ich krytyczną zaletą. Zarządzanie ryzykiem może być stresującą i skomplikowaną męką w przypadku szerszych instrumentów finansowych i rynków. Określenie ryzyka i kontroli wyjaśnia możliwości spekulacyjne dla handlowców, którzy nie chcą zajmować się bardziej złożonymi instrumentami finansowymi.

Wady opcji binarnych

Przepisy dotyczące rynków zbytu opcji binarnych są fragmentaryczne, a na traderach spoczywa obowiązek przeprowadzenia własnych badań i właściwej weryfikacji giełd opcji binarnych poza Stanami Zjednoczonymi. Wiele rządów klasyfikuje opcje binarne jako obarczone wysokim ryzykiem i nieprzewidywalne – podobnie jak w przypadku zwykłego hazardu.

Handel opcjami binarnymi jest zakazany w Izraelu, a Unia Europejska zakazała handlu opcjami binarnymi w zeszłym roku i niedawno przedłużony zakaz.

Ogólnie rzecz biorąc, opcje binarne wiążą się ze znacznym ryzykiem, bez względu na używaną jurysdykcję lub giełdę. Ściśle regulowane giełdy w USA są najbardziej ostrożnym posunięciem w handlu opcjami binarnymi, a handel poza Stanami Zjednoczonymi jest niebezpieczny dla inwestorów detalicznych.

Opcje binarne obejmujące kryptowaluty i aktywa cyfrowe są jeszcze bardziej niepewne, ponieważ nie są regulowane, kryptowaluty są bardzo niestabilne, a branża jest już predysponowana do endemicznych oszustw i oszustw.

Wniosek

Opcje binarne są prostą propozycją spekulacji rynkowej różnymi rodzajami aktywów, ale wiążą się z nieodłącznym ryzykiem. Możliwość precyzyjnego określenia stopnia ryzyka / zysku z handlu opcjami binarnymi jest przydatna dla traderów poszukujących prostego narzędzia inwestycyjnego. Jednak handel opcjami binarnymi powinien być kierowany do ściśle regulowanych giełd w jurysdykcjach ostrożnych finansowo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map