Crypto 2030: wyobrażając sobie, jak wygląda kryptoekonomia po 2 dekadach

Crypto

Wczesna kryptoekonomia to dom, który zbudował bitcoin, a przestrzeń szybko wzrosła w ciągu 10 lat. Gdy arena wkracza w drugą dekadę, to Ethereum przejmuje pałeczkę i jest gotowe do zapoczątkowania nowej ery bezprecedensowych działań związanych z kryptowalutami.

Jednak teraz pytanie o milion gramów brzmi: jak dokładnie rozwinie się cała nadchodząca krzątanina kryptowalut?

Oczywiście trudno jest odgadnąć, co stanie się jutro w kryptoekonomii, a tym bardziej, co wydarzy się po latach. Ale na pierwszy plan wysuwają się już pewne trendy makro, które mogą dać nam wskazówki co do przyszłości kryptowalut. W dzisiejszym poście zamierzamy nakreślić niektóre z tych trendów, aby wyobrazić sobie, zarówno analitycznie, jak i dla przyjemności, jak może wyglądać kryptoekonomia około 2030 roku.

Zoptymalizowany Ethereum na światowej scenie

W naszym hipotetycznym 2030 roku Ethereum 2.0 istnieje już od lat i oferuje użytkownikom na całym świecie pełną obietnicę pierwotnej wizji Ethereum: doskonałą platformę dla otwartych aplikacji i płatności.

Wczesna społeczność, rozwój i fosy DeFi Ethereum zapewniają, że projekt jest nadal bezpieczną platformą inteligentnych kontraktów w kryptoekonomii, chociaż inne projekty inteligentnych kontraktów są nadal dostępne i popularne w różnych regionach z różnych powodów. Dominuje interoperacyjność, chociaż wiele łańcuchów jest w rzeczywistości łańcuchami bocznymi, a Ethereum służy jako centralny ośrodek aktywności.

W tym momencie filary skalujące Ethereum, takie jak sharding i łańcuchy boczne warstwy drugiej, sprawiają, że platforma z łatwością zapewnia większą przepustowość niż główni giganci, tacy jak Mastercard i Visa. Co więcej, ta technologia skalowania sprawi, że transakcje w Ethereum będą tańsze i szybsze niż w zasadzie wszystkie tradycyjne alternatywy.

DEXes Go mainstream

Zdecentralizowane projekty handlowe, takie jak Uniswap, odniosły sukces w 2020 roku i nie jest tajemnicą, dlaczego: użytkownicy lubią mieć dostęp do nowych aktywów bez pozwolenia i bez zaufania przez całą dobę, a wszystko to bez konieczności zakładania konta.

Widzę, że popularność tych protokołów handlowych stale rośnie tylko stąd, właśnie ze względu na ich otwarty i wolny charakter.

Dlatego jednym z najbardziej oczywistych prognoz na 2030 r. Jest to, że DEXy będą znacznie bardziej zakorzenione w społeczeństwie głównego nurtu, a ich kryptocentryczne zawiłości zostaną do tego czasu wyabstrahowane. Rozwiązania te przejdą od jasnych gwiazd w rosnącym ekosystemie niszowym do nowego paradygmatu dla finansów globalnych, kropka. To już się dzieje.

Exodus ERC20 BTC jest znaczący

Tokenizacja bitcoinów jako tokenów ERC20 opartych na Ethereum eksplodowała w tym roku i w dużej mierze dzięki mnożącym się perspektywom wykorzystania tych tokenów do produktywnego wykorzystania w DeFi.

To powiedziawszy, w momencie pisania tego posta na Ethereum było 68 500 BTC tokenizowanych, co stanowi 0,326% całkowitej podaży 21 milionów BTC. Przewiduję, że do 2030 r. Nastąpi znaczny wzrost, tak że ponad 33% tej podaży będzie żyło na Ethereum, tj. +6,9 miliona BTC.

W tym sensie może się skończyć tak, że nikt inny jak Ethereum nie stanie się de facto rozwiązaniem skalującym BTC. Ta możliwość może irytować niektórych bitcoinerów tu i teraz, ale podejrzewam, że z czasem coraz więcej użytkowników nie będzie się tym przejmować – związek po prostu zadziała.

Stablecoins to hity

Obecna kapitalizacja rynkowa wszystkich stablecoinów łącznie wynosi +17,5 miliarda dolarów. Ta kapitalizacja rynkowa zdecydowanie przekroczy 1 bilion dolarów do 2030 roku.

Dlaczego? Stablecoiny można zapisywać i wykorzystywać za pośrednictwem krypto-natywnych możliwości zarobkowania, np. dostarczanie płynności lub udzielanie pożyczek w sposób, w jaki zwykłe papiery wartościowe nie są w stanie.

Co więcej, stablecoiny nadal będą stanowić podstawę i uzupełniać wysiłki banku centralnego w zakresie cyfrowej waluty (CBDC). Z biegiem czasu granice między żetonami fiat-pegged a CBDC będą się zacierać, z wyjątkiem prawdziwie zdecentralizowanych walut, takich jak stablecoin Dai firmy MakerDAO.

NFT stają się rynkiem o wartości wielu miliardów dolarów

Niewymienialne tokeny lub NFT są popularnym, rosnącym przypadkiem użycia w Ethereum, które można wykorzystać do zapewnienia niezrównanego pochodzenia zasobów cyfrowych, takich jak sztuka, przedmioty kolekcjonerskie, elementy do gier, bilety i nie tylko.

Co więcej, ponieważ te aktywa są cyfrowymi tokenami w Ethereum, można je programować i rozszerzać na zasadniczo nieograniczone sposoby.

DeFi: Money Legos

NFT: Media Legos

– Jesse Walden (@jessewldn) 3 września 2020 r

W 2020 roku gospodarka NFT osiągnęła pierwsze 100 milionów dolarów całkowitej sprzedaży. Jednak ponieważ te aktywa nadal torują drogę nowym rodzajom kreatywnych gospodarek, sprzedaż będzie nadal rosła. Spójrz na to, że rynek NFT będzie zasilał miliardy dolarów sprzedaży do 2030 roku.

DAO stają się znaczącymi siłami

Zdecentralizowane organizacje autonomiczne, czyli DAO, odrodziły się w społeczności Ethereum w 2019 r., A następnie zaczęły naprawdę kwitnąć w 2020 r..

Te cyfrowe, demokratyczne i ponadnarodowe spółdzielnie oferują nowy paradygmat organizowania społeczności online. W nadchodzących latach zobaczymy ich znacznie więcej – małych, średnich i dużych.

A na całej planszy zostanie poruszony, ponieważ będą DAO typu venture, DAO e-sportowe, DAO lobbujące, DAO społecznościowe i tak dalej. Zasadniczo, jeśli możesz teraz wyobrazić sobie jakąkolwiek grupę, prawdopodobnie ktoś będzie ją DAO-ed lub coś podobnego, do 2030 roku.

Pieniądze społecznościowe to już nie eksperyment

Pieniądze społecznościowe lub osobiste tokeny są jednym z nowszych sektorów, które rosną na szczycie Ethereum. Mogą reprezentować umowy o podziale dochodów (ISA), waluty społeczności, wartość memetyczną marek lub treści twórców, wszystkie powyższe lub coś zupełnie innego.

Widzieliśmy już, że dziesiątki osobistych tokenów zaczęły latać przez platformy społecznościowe, takie jak Roll, np. token $ ALEX przedsiębiorcy Alexa Masmejeana. Spodziewaj się, że ten trend utrzyma się do tego stopnia, że ​​inwestowanie w „ludzi” w ramach zwykłego portfela ok. 2030 r. Jest normalną i powszechną rzeczą.

DeFi to teraz tylko… finanse

Użytkownicy Ethereum nazywają zdecentralizowaną arenę finansową „DeFi”, ponieważ jest nowatorska i działa zupełnie inaczej niż tradycyjne finanse. Ale to rozróżnienie z czasem będzie się zmniejszać.

Dlaczego? Ponieważ możliwości zarobkowe krypto-natywne w DeFi będą rosnąć i przyciągać tak wielu użytkowników, że w przyszłości wiele działań DeFi stanie się fundamentalnymi i typowymi elementami finansów osobistych.

Do 2030 r. Grupy użytkowników, od konsumentów po duże instytucje, będą zarządzać nietrywialnymi częściami swoich finansów za pośrednictwem platform DeFi. W tym momencie wszystkie problemy z UX, które nękały te młode platformy, już dawno minęły.

Prywatność kryptowalut jest znacznie ulepszona

Jednym z największych wczesnych problemów z popularnymi publicznymi łańcuchami bloków, takimi jak Bitcoin i Ethereum, był brak zadowalających rozwiązań w zakresie prywatności.

Jednak ten problem z pewnością odejdzie do przeszłości w 2030 roku. W tym momencie narzędzia i projekty mikserów oparte na dowodach wiedzy zerowej (ZKP) będą szeroko stosowane na Ethereum i poza nim, co oznacza, że ​​prywatność będzie domyślną przestrzenią w przyszłości. i nie wyrażać zgody (jak ogólnie rzecz biorąc teraz).

Rzeczywiście, użytkownicy kryptowalut w 2030 roku będą patrzeć wstecz na dzisiejszych użytkowników i będą oszołomieni poziomem prywatności, z którego korzystają w porównaniu z nami.

Wniosek

Najlepsze projekty współczesnej kryptoekonomii niosą ze sobą niesamowitą obietnicę. I chociaż na razie sprawy są jeszcze wcześnie, wszystko, co udało im się do tej pory osiągnąć, daje wiele powodów do optymizmu, że dotrą do miliardów użytkowników i pomogą im w przyszłości.

Oczywiście po drodze pojawią się wzloty i upadki, tak jak kryptoekonomia już widziała swój udział w cyklach rynkowych. Ale wszystkie ostatnie postępy w zakresie skalowania i DeFi sprawiają, że wydaje się, że osiągnięto punkt krytyczny i że osiągnięcie głównego nurtu jest niemal nieuniknione. Domyślam się, że ocena zostanie z łatwością osiągnięta w ciągu następnej dekady.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map