Jak zrobić papierowy portfel Ethereum

Zdecydowanie zaleca się utworzenie portfela papierowego Ethereum jako jednej z najbezpieczniejszych metod zabezpieczenia kryptowaluty. Zasadniczo portfel papierowy Ether to zapis kluczy prywatnych i publicznych portfela Ethereum, które są potrzebne do uzyskania dostępu do portfela i dokonywania transakcji.

Posiadanie kawałka papieru z kodem i nazywanie go portfelem może niektórym wydawać się trochę dziwne. Jest to jednak najbezpieczniejsza metoda przechowywania cennych monet Ether. Portfele papierowe zapewniają niezwykłą przewagę nad innymi konwencjonalnymi technikami przechowywania kryptowalut. Wyobraź sobie komfort, jaki poczujesz, wiedząc, że eter może być bezpiecznie przechowywany w Twoim domu, skrytce depozytowej, sejfie lub nawet zakopany na Twoim podwórku. Portfel papierowy nie jest częścią internetu. Dlatego żaden haker nigdy nie może uzyskać dostępu do Twoich cennych kryptowalut. Potencjalny złodziej musiałby włamać się do twojego sejfu lub przekopać całe twoje podwórko, aby znaleźć informacje o twoim portfelu i kryptowalutach.

Portfel papierowy jest idealny dla osób, które chcą przechowywać swój Ether w „chłodni”, to znaczy bez połączenia z Internetem i bezpiecznie przechowywanego z dala. W przypadku portfela papierowego prędkość przelewów i wymian, a także ogólna prędkość, z jaką Twój eter staje się dostępny, jest znacznie zmniejszona. Wynika to z konieczności przekazania monet z powrotem do portfela internetowego, zanim będą mogły zostać wykorzystane.

Jak zrobić papierowy portfel Ethereum

Jeśli chcesz używać swojego eteru na giełdzie lub w celach spekulacyjnych, aby zarobić trochę pieniędzy i skorzystać z wahań cen rynkowych, wtedy Twój eter musi być zawsze łatwo dostępny. Do tych celów zalecany jest portfel internetowy, przynajmniej ze względu na wydajność.

Jeśli jednak planujesz trzymać się swojego eteru na dłuższą metę, będąc „hodlerem” i nie przejmujesz się zbytnio wahaniami rynkowymi, możesz bezpiecznie przechowywać swoje monety w fizycznym portfelu papierowym, dopóki nie pojawi się potrzeba ich użycia. Dodatkowo papierowe portfele Ether to fantastyczny pomysł na prezent: po prostu pamiętaj, aby wstępnie załadować przyzwoitą ilość eteru i powiedzieć im, aby trzymali go na księżycu!

Korzystanie z MyEtherWallet do tworzenia portfela papierowego

MyEtherWallet to aplikacja JavaScript typu open source, która jest powszechnie używana do przechowywania danych fizycznych. W związku z tym ta strona internetowa bardzo ułatwia utworzenie portfela papierowego.

Ważna uwaga: Odwiedzając MyEtherWallet, upewnij się, że jesteś na właściwej stronie internetowej.

Upewnij się, że adres URL w Twojej przeglądarce jest poprawny i poszukaj ich zweryfikowanego certyfikatu SSL, który wygląda następująco:

MyEtherWallet SSL

Upewnij się, że dodałeś do zakładek prawidłowy adres URL i zawsze używaj go do odwiedzania witryny, nigdy nie klikaj linków w e-mailach, Twitterze, Facebooku, Slacku, prywatnych wiadomościach itp. Dzieje się tak, ponieważ istnieją fałszywe witryny „phishingowe”, które mają podobne adresy URL i zaprojektowany do kradzieży kluczy prywatnych, a tym samym kryptowalut.

Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do witryny, a następnie zastanów się, jakiego rodzaju hasła chcesz użyć. Zalecana jest kombinacja co najmniej 15 różnych znaków, w tym znaków specjalnych oraz małych i dużych liter. Ze względów bezpieczeństwa należy przechowywać hasło poza komputerem i pamiętać, że jest ono niezbędne do odszyfrowania portfela Ether.

Utwórz portfel

Po wprowadzeniu hasła zostaniesz poproszony o pobranie pliku kluczy – co oznacza, że ​​portfel Ether jest zapisywany jako plik na dysku USB lub komputerze osobistym, naciśnij w tym momencie przycisk pliku „Pobierz magazyn kluczy”.

Plik kluczy

Gratulacje, w tym momencie pomyślnie wygenerowałeś papierowy portfel Ether; wszystko, co musisz teraz zrobić, to wydrukować go, naciskając dostępny przycisk „DRUKUJ”. Pamiętaj, że portfel papierowy zawiera Twój oficjalny, publiczny adres Ether. Adres ten jest porównywalny z numerem IBAN dowolnego zwykłego konta bankowego; dlatego może zostać opublikowana. Jeśli podasz swój oficjalny adres innej osobie, osoba ta może następnie wysłać Ci Ether. Jeśli jednak ktoś zdobędzie Twój klucz prywatny, może uzyskać dostęp do wszystkich funduszy Ether, które trzymasz w portfelu papieru Ether.

Ważne: nigdy nie ujawniaj swojego klucza prywatnego innym osobom.

Portfel Eth Paper

Oprócz wydrukowania papierowego portfela możesz również pobrać plik JSON ze strony internetowej. Plik JSON zawiera wszystkie informacje dotyczące Twojego portfela Ether. Informacje mogą być pobierane, szyfrowane, a nawet niezaszyfrowane. Jednak do odszyfrowania potrzebne jest hasło, które zostało utworzone na początku całego procesu. Możesz umieścić plik JSON na dysku USB, aby zapobiec jego zgubieniu lub zgubieniu.

Używanie Ether z portfelem Ether

Przed pełnym wykorzystaniem nowo utworzonego papierowego portfela Ether, zaleca się, aby w ramach szybkiego testu najpierw przenieść trochę Ether do portfela. Po pomyślnym zakończeniu testu powinieneś bezpiecznie przejść do transferu większej ilości eteru. Możesz skonfigurować portfel Ether, aby automatycznie odbierał Ether, jeśli często korzystasz z usługi wyszukiwania w chmurze, takiej jak Genesis Mining. Zaleca się zapisanie oficjalnego adresu publicznego portfela na komputerze, jednocześnie ukrywając klucz prywatny w innym miejscu, aby uniknąć problemów.

Możesz łatwo użyć Etherchain aby dowiedzieć się, jaka ilość Ether jest przechowywana w portfelu Ether. Nie martw się o wpisywanie danych adresowych w górnym polu w celu wyszukania informacji; Etherchain jest legalny i nie zagraża Twoim danym.

Aby wysłać Ether z portfela, możesz odwiedzić MyEtherWallet. Ogólnie istnieją dwa sposoby wysłania Eteru do kogoś innego. Będąc w MyEtherWallet, przejdź do strony „Wyślij transakcję”. Teraz, jeśli użyłeś pliku JSON do utworzenia portfela, możesz po prostu wybrać plik JSON po wyświetleniu monitu i użyć go do niemal natychmiastowego wysłania Ether na inne adresy. Jeśli jednak plik JSON jest zaszyfrowany, pojawi się monit o wprowadzenie hasła; po tym będziesz mógł wysłać Ether.

Wyślij Ether

Jeśli zdecydowałeś się skorzystać ze standardowego papierowego portfela Ether, po prostu wpisz lub wklej swój klucz prywatny po wyświetleniu monitu przez MyEtherWallet. Jeśli uważasz, że ktoś mógł obserwować Twoją transakcję i że Twój portfel Ether jest zagrożony, nie obawiaj się; możesz łatwo przenieść cały swój Ether do nowego portfela i ze względów bezpieczeństwa zniszczyć stary portfel papierowy.

Chociaż portfel papierowy jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów zabezpieczenia kryptowalut, nadal ujawniasz swój klucz prywatny na swoim komputerze, gdy wprowadzasz go na stronie MyEtherWallet. Jeśli masz na komputerze złośliwe oprogramowanie, takie jak keylogger, które może pochodzić od wirusa lub złośliwego oprogramowania, Twój klucz może zostać skradziony. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i spokój, zalecamy skorzystanie z portfela sprzętowego, który dodaje dodatkową warstwę ochrony i uniemożliwia kiedykolwiek kradzież kluczy prywatnych. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Trezorze i Ledgerze, czyli dwóch najpopularniejszych urządzeniach.

Powodzenia i niech Twój Eth będzie na zawsze bezpieczny!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map