Poniedziałkowy rajd rynkowy: Ethereum (ETH) zwycięzcą wśród najlepszych kryptowalut

Cena Ethereum

Od Czarnego Czwartku 12 marca na Wall Street i kryptoekonomii panuje niepewność, chociaż handlowcy mimo wszystko handlowali.

Zmienności rynku nie brakuje – zarówno w górę, jak iw dół – od tamtego pamiętnego czwartku, kiedy wirus COVID-19 oficjalnie stał się globalną pandemią, a między Rosją a Arabią Saudyjską rozpoczęła się wojna cenowa ropy. Ta zmienność utrzymywała się w poniedziałek, 6 kwietnia, ale tym razem w sposób wzrostowy, kiedy akcje, złoto i największe kryptowaluty wzrosły w ciągu dnia.

Skąd więc ta ostatnia gwałtowna presja kupna? Mrok nadal trwa, ponieważ w USA jest obecnie ponad 364000 przypadków COVID-19, a dystans społeczny w tym kraju spowodował gwałtowny wzrost bezrobocia. Jednak liczba potwierdzonych codziennych zgonów spadła w ciągu weekendu w najbardziej dotkniętych kryzysem miejscach, takich jak stan Nowy Jork, Włochy i Hiszpania.

Ten spadek liczby zgonów doprowadził do przypływu optymizmu w ciągu dnia na wielu światowych rynkach, w tym na kryptowalutach. Jednak zdrowie publiczne i przyszłość światowej gospodarki ostatecznie pozostaną pogrążone w niepewności, dopóki pandemia będzie nadal tak zakorzeniona, jak jest.

ETH widzi duży dzienny skok

6 kwietnia, kiedy złoto, akcje i najlepsze kryptowaluty wzrosły, natywna waluta Ethereum, eter (ETH), zwyciężyła pod względem wyników.

Kiedy zwykłe rynki zostały zamknięte w poniedziałek, bitcoin wzrósł do 7300 USD, co oznacza wzrost o 7 procent w ciągu dnia. Największe indeksy giełdowe Wall Street, Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq Composite również wzrosły o 7 procent w tym samym zakresie.

Dla porównania cena eteru wzrosła do tego momentu o 16 procent, wahając się w okolicach 165 USD wczesnym wieczorem. Po godzinach – przynajmniej na tradycyjnych rynkach – jeszcze większa presja kupna spowodowała, że ​​cena ETH przekroczyła 171 USD.

Szalony dzień na rynkach.

BTC zamyka się ponad 7% ⬆️

ETH zamyka się prawie 16% ⬆️

SP500 do 7% ⬆️ https://t.co/Gl3azwv8pc

– Jacob Franek (@panekkkk) 6 kwietnia 2020 r

Ten +16-procentowy wzrost dla ETH był najlepszym wynikiem spośród 15 najlepszych kryptowalut w ciągu dnia. Co ciekawe, innymi największymi zyskami były EOS (+ 15%) i Cardano (+ 10%), które są również platformami inteligentnych kontraktów, takimi jak Ethereum.

W tym miejscu warto zauważyć, że rajd ETH 6 kwietnia następuje po tym, jak kryptowaluty znalazły się wśród najbardziej dotkniętych aktywów wszelkiego rodzaju od Czarnego Czwartku.

W zeszłym tygodniu Larry Cermak, Dyrektor ds. Badań Bloku, zauważył, że od 12 marca tylko cena ropy naftowej była gorsza niż ETH..

S&P 500 spadł o 25% od szczytu, ale co ze wszystkimi innymi indeksami, sektorami i towarami? Złoto to jedyne aktywa o najlepszych wynikach ze zwrotem 0,3% od lutego. Ethereum ma prawie najgorsze wyniki. Pokonaj tylko olejem. Bitcoin jest również jednym z najgorszych wyników pic.twitter.com/gvskZAtncZ

– Larry Cermak (@lawmaster) 30 marca 2020 r

Rajd z 6 kwietnia sugeruje, że ETH jest obecnie przedmiotem obrotu jako aktywa ryzykowne, a zatem niektórzy handlowcy zakładają, że globalny stan zdrowia i warunki ekonomiczne poprawią się od tego momentu.

Oczywiście poza kontekstem obecnych warunków makroekonomicznych podstawy Ethereum są mocne. Marsz w kierunku Ethereum 2.0 i rozwój zdecentralizowanego ruchu finansowego, czyli ruchu DeFi, są obiecujące. Jednak mówiąc o krypto ETH jako aktywie obarczonym ryzykiem, wydaje się łatwo możliwe, że cena ETH mogłaby nadal spaść znacznie niżej, gdyby pandemia COVID-19 – i wynikające z niej konsekwencje gospodarcze – zmieniłyby się na gorsze.

Podsumowując, być może najbardziej prawdopodobną ścieżką naprzód jest to, że COVID-19 będzie nadal stwarzał znaczne problemy w perspektywie krótkoterminowej dla świata, a zmienność na rynkach będzie odpowiednio dominować w międzyczasie.

ETH powraca do poziomów styczniowych

Gwałtowny wzrost cen firmy Ether z 6 kwietnia sprowadza drugą co do wielkości kryptowalutę z powrotem do poziomu cen, jaki ostatnio widział pod koniec stycznia, w czasie, gdy rynki światowe nadal nie zostały przytłoczone przez kryzys COVID-19.

$ eth powraca – rynki kryptowalut wracają do poziomów ze stycznia. zobaczmy, czy to się utrzyma. pic.twitter.com/m57s6bTz52

– santi.eth (@santisiri) 6 kwietnia 2020 r

Na razie główne pytanie brzmi, czy ETH może utrzymać swój najnowszy impuls. Zarówno niedźwiedzie, jak i byki mają swoje skrzynie i odpowiednio handlują. Jeśli jednak ostatnie kilka tygodni czegoś nas nauczyło, to tego, że powinniśmy być gotowi na wszystko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map