Odkrywanie interesujących tokenów Ethereum (ERC-20) w gospodarce NFT

Ethereum

Niezamienialne tokeny (NFT) należały w tym roku do największych gwiazd ekosystemu Ethereum.

To powiedziawszy, chociaż te NFT są całkowicie różne od wymiennych tokenów ERC-20 (takich jak Dai, LINK itp.), Kryptoekonomia ma teraz więcej niż kilka tokenów ERC-20, które są powiązane z obiecującymi rozwijającymi się przedsięwzięciami NFT. W dzisiejszym poście przyjrzymy się niektórym z największych z tych tokenów i zbadamy, w jaki sposób odgrywają one rolę w swoich projektach NFT.

Uwaga: To nie jest rada inwestycyjna, ale raczej przegląd interesującej, rozwijającej się sceny symbolicznej. Tokeny te mogą być bardzo niestabilne, jak bitcoin (BTC) i eter (ETH), więc w wielu przypadkach bardziej przypominają krypto-natywne instrumenty partycypacyjne, które mogą mieć wzrost lub IOU dla cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, niż są to tradycyjne aktywa inwestycyjne. 

MANA

MANA jest rodzimą walutą projektu wirtualnego świata Ethereum Decentraland oraz Decentraland Marketplace, gdzie cyfrową ziemię projektu, urządzenia do noszenia i nie tylko można swobodnie handlować. Ponadto posiadacze MANA mają prawo głosu w Decentraland DAO, zdecentralizowanej organizacji, za pośrednictwem której społeczność Decentraland wspólnie zarządza projektem wirtualnego świata.

W szczególności amerykański gigant giełdy kryptowalut Coinbase notowana MANA do handlu na jego nastawionej na handel detaliczny Coinbase.com w tym tygodniu.

AXS

Axie Infinity Shards (AXS) to nowo uruchomiony token zarządzania w cyfrowej grze o zwierzakach Ethereum Axie Infinity, co, według liczb, jest obecnie jednym z najpopularniejszych okresów dApps w Ethereum.

Uruchomiony publicznie za pośrednictwem platformy Binance Launchpad, token zostanie przyznany użytkownikom, którzy uczestniczą (lub brali udział w przeszłości) w ekosystemie gier typu „play-to-zarabiać”. W tym celu sami gracze Axie Infinity będą mogli sterować przyszłością gry poprzez AXS. Token jest jednym z pierwszych głośnych eksperymentów związanych z zarządzaniem na arenie NFT, więc ludzie z kryptoekonomii obserwują go z dużym zainteresowaniem.

PIASEK

PIASEK jest tokenem użyteczności Piaskownica, wirtualny świat i platforma do gier zbudowana na Ethereum. W związku z tym możemy myśleć o SANDzie jako o środku wymiany w The Sandbox, umożliwiającym graczom kupowanie usług i zasobów w świecie oraz zarabianie na własnej treści w naturze. Token ma całkowitą podaż 3 miliardów, z czego 23,5%, czyli 705 milionów, znajduje się obecnie w obiegu. Podobnie jak Axie Infinity z AXS, twórcy The Sandbox zorganizowali publiczną sprzedaż SAND przez Binance Launchpad na początku tego roku.

WG0

WG0 oznacza “Opakowane CryptoKitties Gen 0.„Oczywiście, prawdopodobnie już słyszałeś o CryptoKitties: był to pierwszy projekt NFT, który osiągnął przebłyskowy sukces w 2017 roku. Jednak handel CryptoKitties NFT może być sprawą niepłynną, więc wydano WG0, co obejmuje pożądane pokolenie 0 CryptoKitties jako tokeny ERC-20, dzięki czemu można je łatwiej handlować. Tokeny WG0 można w dowolnym momencie „rozpakować”, tj. Wymienić na CryptoKitties w podstawowej puli Gen 0 projektu.

Uwaga: tego tokenu nie należy mylić z WCK, wcześniej opakowanym projektem tokena opartym na CryptoKitties.

WOA

WOA oznacza “Owinięte osie pochodzenia,”, A token działa podobnie do omawianych przed chwilą Wrapped CryptoKitties. Projekt pozwala użytkownikom owijać bardzo poszukiwane zwierzaki Origin Axie z gry Axie Infinity, dzięki czemu można je łatwo wymieniać na zdecentralizowanych giełdach, takich jak Uniswap. W związku z tym WOA można również rozpakować, aby wykupić bazową Axie lub Axies, kiedy tylko właściciel sobie tego życzy. Po uruchomieniu zaledwie kilka tygodni temu token jest obecnie sprzedawany po 418 USD za sztukę i ma kapitalizację rynkową wynoszącą około 100 000 USD. Projekt nie został stworzony przez zespół Axie Infinity, ale pokazuje, że społeczność gry w coraz większym stopniu wnosi interesujący wkład do uniwersum Axie.

KLEJNOT

KLEJNOT jest token narzędziowy nowej platformy menniczej NFT, Ładunek. Te tokeny są sercem jednego z pierwszych systemów obstawiania opartych na NFT w kryptoekonomii. GEMów można nie tylko używać do głosowania nad przyszłym kierunkiem Cargo, ale można je również obstawiać w NFT, aby zdobyć więcej nagród GEM. Ta kampania, która ma na celu rozpoczęcie działań związanych z nową platformą i nagrodzenie jej najwcześniejszych interesariuszy, obecnie przynosi ~ 200% RRSO w GEM. Najlepsza część? Użytkownicy nie muszą blokować swoich NFT dla tego procesu obstawiania i mogą swobodnie przenosić swoje NFT, podczas gdy GEM są w nich postawione.

GHST

GHST to symbol użytkowy połączenia gier DeFi-NFT firmy Aave, Aavegotchi. Gracze muszą używać GHST do kupowania kluczowych zasobów gry, takich jak urządzenia przenośne i urządzenia do noszenia. Portale to jedyny sposób na wybicie Aavegotchis, a każdy portal daje graczom możliwość wybicia jednego Aavegotchi z możliwej liczby dziesięciu. Ponadto część wszystkich transakcji GHST jest wysyłana do skarbca AavegotchiDAO, którym społeczność gry będzie wspólnie zarządzać w przyszłości w odniesieniu do mapy drogowej projektu. Tak więc, w miarę jak Aavegotchi zyskuje na popularności, zwiększą się również jego możliwości rozwoju dzięki stale rosnącej wojnie.

MONETA

MONETA tokeny to ułamkowe fragmenty tokenów ERC-20 Marguerite de Courcelle, znanej również jako coin_artist i dyrektor generalnej Blockchade Games, która na początku tego roku zgłosiła się jako NFT. W związku z tym COIN stała się rodzimą walutą Coin’s E-Den projekt, pierwszy syndykat z franczyzy Blockade Games, skoncentrowanej na NFT, Neon District. Token może przyznawać poziomy i role społeczne w eksperymentalnym syndykacie, a nawet można go postawić, aby zdobyć ułamkowe nagrody NFT od Coin’s E-Den NFT Farms. W tym celu syndykat będzie okresowo kupował nowe NFT, które zostaną podzielone na nagrody dla stakerów COIN.

WIELORYB

WIELORYB jest tokenem społecznym, który w tym roku znalazł się w centrum uwagi w gospodarce NFT ze względu na aktywa uruchomione przez WhaleShark, głównego i wpływowego kolekcjonera NFT, we współpracy z rozwijającą się platformą tokenów społecznościowych Roll. W ostatnich latach WhaleShark zgromadził lukratywny „Vault” wysokiej rangi NFT, co doprowadziło go do wprowadzenia na rynek WHALE w tym roku jako token reprezentujący jego zasoby, markę i społeczność NFT. Przy całkowitej podaży wynoszącej 10 milionów USD i kapitalizacji rynkowej wynoszącej 20,5 miliona USD, token jest obecnie sprzedawany po prawie 5 USD za sztukę po tym, jak we wrześniu osiągnął rekordowy poziom 14,41 USD..

OSINA

Uruchomiony również przez Roll, OSINA to osobisty projekt uznanego kryptoartysty z Nigerii, Osinachi. Rzeczywiście, autorskie utwory Osinachiego stały się w tym roku absolutnymi hitami w ekonomii NFT, więc teraz twórca chce angażować i wchodzić w interakcję ze swoimi fanami w nowy, korzystny dla obu stron sposób za pośrednictwem nowego tokena OSINA. W tym miesiącu artysta uruchomił nawet Kampania wydobywania płynności OSINA, w którym płynność tokena zostanie uruchomiona poprzez „wydanie do 50 000 $ OSINA dla osób, które zapewniły płynność $ OSINA / ETH [na Uniswap] przez co najmniej 30 dni”. Podobnie jak WHALE, będzie istnieć tylko 10 milionów OSINA (zgodnie z wewnętrzną polityką Roll).

Wniosek

Kwitnący ekosystem NFT Ethereum ostatnio zaczyna się palić, co skłoniło ludzi do szukania sposobów na udział w najbardziej obiecujących projektach areny. Właśnie dlatego powyższe projekty są interesujące: same w sobie nie są NFT, ale pomagają ci uczestniczyć w niektórych z najbardziej istniejących projektów NFT. Idąc dalej, spodziewaj się wielu więcej tokenów zarządzania, takich jak MANA i AXS, a także więcej systemów obstawiania, takich jak Cargo, które wykorzystał w GEM. Co więcej, opakowane NFT, takie jak WG0 i WOA, również mają szansę zyskać na popularności, ponieważ coraz więcej osób zaczyna domagać się cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map