Ethereum jest obecnie pionierem w kryptoekonomii, ponieważ wspiera nie tylko zdecentralizowane finanse, ale także zdecentralizowaną kulturę. Ta dynamika utorowała drogę dla podprojektów do eksperymentowania na skrzyżowaniu finansów i kultury w sposób, który nigdy wcześniej nie był możliwy.

Wśród tych interesujących wysiłków był Bezpiecznik, protokół, który koncentruje się na zasilaniu mikroekonomii na szczycie Ethereum.

W związku z tym w dzisiejszym poście przyjrzymy się, czym jest Fuse: jak to działa, dlaczego ma znaczenie i na jakim etapie kryptoekonomii znajduje się obecnie projekt. Kto wie, co będzie dalej, ale Fuse może być projektem do obejrzenia.

Co to jest bezpiecznik?

„Fuse umożliwia firmom i społecznościom na całym świecie uwolnienie potęgi płatności mobilnych” projekt FAQ wyjaśnia.

Krótko mówiąc, Fuse zapewnia markom i społecznościom internetowym infrastrukturę typu open source, która umożliwia im przejście na „kwitnące mikroekonomie, dostarczając im narzędzia do tworzenia i utrzymywania własnego portfela mobilnego i waluty”.

Ten rodzaj impetu wbija się prosto w sektor kultury Ethereum, który ostatnio okazał się gorący, po ostatnich znacznych postępach w zakresie DAO platformy, tokenów osobistych i aren NFT.

Fuse Studio pozwala na zbudowanie własnego portfela i wybicie własnej, markowej walutyZbuduj swój własny portfel i wybij własną walutę marki

3 podstawowe elementy bezpiecznika

Projekt Fuse ma trzy główne filary: Fuse Wallet, Fuse Studio i Fuse Chain.

Pierwszy produkt to „wieloplatformowy portfel mobilny”, zaprojektowany z myślą o „obu”

waluty kryptograficzne i fiducjarne ”. Ten portfel jest kluczowy, ponieważ pomaga użytkownikom w interakcji z całym ekosystemem Fuse.

Następnie pojawia się Fuse Studio, które działa jako usprawniona umowa samoobsługowa, która daje firmom możliwość „tworzenia własnej waluty i portfela pod marką niestandardową w kilku prostych krokach”.

Wreszcie, istnieje Fuse Chain, rozproszony łańcuch bloków Proof of Stake (DPoS), który jest powiązany z Etheruem i współdziałający z nim, co oznacza, że ​​tokeny mogą łatwo przemieszczać się między Fuse Chain a Ethereum. W dodatku konstruktorzy projektu wyjaśnili:

„Dane użytkowników w sieci Fuse są przechowywane przez użytkowników na ich urządzeniach i to oni decydują, komu udostępnić je za pomocą standardowych interfejsów Web 3.0. Użytkownicy mogą dołączać do społeczności, a umowy wspólnotowe definiują ich zasady dotyczące danych i zarządzania ”.

Historia projektu

Stworzony przez Marka Smargona i Tala Beję w 2019 roku, Fuse ma siedzibę w Tel Awiwie w Izraelu.

Operacja parasolowa, Fuse.io, to firma fintech, której celem jest ułatwienie płatności detalicznych w łańcuchu bloków bez rezygnacji z jakiejkolwiek podstawy, jeśli chodzi o doświadczenie użytkownika (UX). Jak wspomniano wcześniej w projekcie:

„Firma wykorzystuje infrastrukturę Decentralized Finance (DeFi), aby stworzyć platformę dla przedsiębiorców i umożliwić im przekształcenie istniejących społeczności w dobrze prosperujące mikroekonomie. Studio Fuse umożliwia łatwe uruchamianie i obsługę nowych gospodarek dzięki dostępowi do sklepu z wtyczkami, który umożliwia im uruchamianie nowych funkcji i integrację usług. 1 stycznia 2019 Fuse.io zebrał nieujawnioną kwotę / Pre Seed z funduszu Blockchain Founders ”.

Rozstaw bezpieczników

Jedną z największych zalet Fuse, podobnie jak innych zdecentralizowanych rozwiązań, jest brak centralnego organu ani pośredników.

Rzeczywiście, dzięki uprzejmości blockchain DPoS firmy Fuse, zespół wyjaśnił:

W Fuse nie ma centralnego organu ani pośrednika. Nikt oprócz użytkownika nie posiada swoich funduszy. Po zweryfikowaniu przez blockchain DPos firmy Fuse nie ma potrzeby ufać stronie trzeciej. A ponieważ nie ma strony trzeciej, która chce zarabiać pieniądze, opłaty w sieci Fuse są wyjątkowo niskie. Najwyżej 1 cent USD za transakcję, w przeciwieństwie do opłat w wysokości 2-5% pobieranych przez wiele systemów płatności.

Ponadto wiele systemów płatności, takich jak PayPal, nie pozwala na żadne dostosowanie. Musisz używać ich platformy z predefiniowaną strukturą, którą dla Ciebie stworzyli.

Projekty uwagi na temat bezpiecznika

Do tej pory Fuse pomogło w uruchomieniu więcej niż kilku mikroekonomii. Trzy takie projekty, które były dotychczas zaangażowane w Fuse, to Wikibank.eu, GoodDollar i Elrond. Przyjrzyjmy się pokrótce każdemu.

Najpierw jest Wikibank.eu, aplikacja, która dostarcza „ryzykownym darowiznom bez transakcji

społeczności ”. Mówiąc najprościej, ta usługa umożliwia wcześniejsze kupowanie produktów, takich jak owoce, warzywa i inne produkty z lokalnych sklepów w mniej uprzywilejowanych dzielnicach.

Następny jest GoodDollar, projekt, który koncentruje się na generowaniu programu uniwersalnego dochodu podstawowego (UBI) za pośrednictwem sieci Fuse Network i dostarcza ten UBI bezpośrednio do telefonów użytkowników – wszystko za darmo.

Wreszcie jest Elrond, platforma blockchain, której celem jest budowanie „nowej gospodarki internetowej”. W związku z tym zasoby Elronda są teraz dostępne na Fuse, co oznacza, że ​​można je wykorzystywać w szerszym zakresie i dostosowywać do płatności, zachęt i innych rzeczy, takich jak projekty lojalnościowe.

„Infrastruktura Elronda i sieć Fuse oraz UX uzupełniają się wzajemnie, tworząc potężny zestaw instrumentów płatniczych” – powiedział wcześniej dyrektor generalny Fuse, Mark Smargon..

Wewnątrz tokena FUSE

FUSE to natywna waluta sieci Fuse. W związku z tym każdy, kto zabezpiecza sieć, służąc jako walidator, otrzymuje nagrodę w postaci tokenów FUSE.

Ta struktura pomaga wyrównać zachęty w ekosystemie Fuse, o ile nagrody Fuse motywują użytkowników do zabezpieczenia sieci, projekt wyjaśnił w swoich dokumentach:

„Token Fuse musi zostać wpłacony do sieci w celu zatwierdzenia transakcji. Sieć Fuse wykorzystuje token do tworzenia obiegu między użytkownikami, którzy chcą zweryfikować transakcje w sieci, a walidatorami, którzy inwestują zasoby obliczeniowe i utrzymują je. Każdy blok utworzony w łańcuchu Fuse tworzy nowe tokeny Fuse nagradzane weryfikatorami. To tworzy 5% roczną stopę inflacji tokenów Fuse w obiegu. ”

Ewolucja kolorowych monet Bitcoin

Bitcoin jest kluczowym elementem kryptoekonomii, a społeczność protokołu wprowadziła wiele nowatorskich innowacji. Jednym z nich były kolorowe monety.

Co to jest kolorowa moneta? Jest to cecha zdecentralizowanej platformy, która umożliwia użytkownikom toczenie i dystrybucję własnych tokenów w dowolny sposób. Takie tokeny mogą służyć do zarządzania mediami społecznościowymi, takimi jak piosenki, filmy, e-booki i nie tylko.

Jednak kolorowe monety nigdy tak naprawdę nie zyskały popularności na Bitcoinie. I tu pojawia się Fuse: mając więcej czasu i doświadczenia na swoim koncie, Fuse chce stać się bardziej zoptymalizowaną i wiodącą platformą dla nowych kolorowych monet, tj. Żetonów społeczności.

Łatwe tworzenie tokenów

Jedną z najistotniejszych propozycji wartości sieci Fuse Network jest to, jak łatwo jest użyć projektu do stworzenia własnego tokena.

Rzeczywiście, podczas używania Fuse Studio utworzenie tokena jest tak proste, jak kliknięcie jednego przycisku. Oczywiście twórcy będą chcieli dokładnie rozważyć najlepsze sposoby dystrybucji swoich tokenów, ale Fuse sprawia, że ​​faktyczna logistyka procesu jest bardzo prosta.

Studio FuseStudio Fuse

Podejście „Veiled Crypto”

Fuse chce zdobyć popularność wśród zwykłych użytkowników. Niestety, projekt przyjmuje podejście „Veiled Crypto”, aby pozyskać nowych użytkowników. Co to znaczy?

Krótko mówiąc, ta kampania ma na celu oderwanie od skomplikowanych aspektów UX kryptowalut na rzecz zapewnienia typowego, znanego doświadczenia dla zwykłych użytkowników. Tak więc backend Fuse będzie zasilany przez infrastrukturę kryptograficzną, a jego frontend będzie podobny do wielu popularnych aplikacji finansowych.

Wniosek

Jednym z największych wątków w ekosystemie Ethereum w tym roku był rozwój sceny kulturalnej Ethereum. W tym celu Fuse przybywa w odpowiednim momencie.

Ludzie będą chcieli rzucać własnymi żetonami przez wiele lat z różnych powodów. To jest jasne. W związku z tym Fuse oferuje coś interesującego: możliwość tworzenia tokena w dowolny sposób.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me