Nowa szwajcarska licencja pozwala firmom FinTech na akceptację 100 milionów CHF od sektora publicznego

Szwajcaria

Wcześniej w tym tygodniu Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) ogłosił, że stworzył nową licencję „FinTech”, która pozwala firmom blockchain lub kryptowalutom akceptować wpłaty środków publicznych na kwotę 100 mln $ franków szwajcarskich (CHF).

Nowa licencja FinTech będzie dostępna od 2019 roku i należy się o nią ubiegać. FINMA zauważa, że ​​to posunięcie ma „złagodzone wymagania” dla firm fintech, chociaż niektóre bariery nadal oddzielają firmy fintech od zwykłych banków.

Szwajcaria

W przeciwieństwie do banku nowa licencja FinTech od FINMA zabrania firmom fintech inwestowania publicznych pieniędzy, które otrzymują, lub płacenia od nich odsetek. Większość banków i korporacji nie nakładałaby na nie tego rodzaju ograniczeń. Niezależnie od tego, ten nowy zestaw przepisów pokazuje, że niektóre kraje pracują nad stworzeniem przyjaznego dla kryptowalut środowiska bankowego.

FinTech wszędzie zmienia przepisy

Nowa licencja FinTech od FINMA jest prawdopodobnie bezpośrednim wynikiem innowacji fintech spoza sektora bankowego. Chociaż nadal różni się od zwykłego banku, nowy kod, który reguluje sposób przyznawania licencjobiorcom FinTech, odwołuje się do szwajcarskiej ustawy bankowej.

Firmy FinTech, które chcą zaakceptować fundusze publiczne, będą musiały przekazać szwajcarskim organom regulacyjnym informacje o swojej działalności oraz o tym, jak planują przechowywać wszelkie powierzone im aktywa.

Przepisy dotyczące zarządzania ryzykiem, KYC i przeciwdziałania praniu pieniędzy będą miały zastosowanie do każdej firmy, która otrzyma licencję FinTech w Szwajcarii, pomimo faktu, że nie ma takich samych możliwości, jakie miałby bank.

Pranie brudnych pieniędzy Bitcoin

Przeczytaj: Bitcoin i pranie pieniędzy: kompletny przewodnik po światowych przepisach

Szwajcaria zajęła umiarkowaną pozycję na globalnej arenie regulacji kryptowalut. Ta ostatnia aktualizacja regulacyjna dołącza do kilku innych szwajcarskich organów regulacyjnych, z których wszystkie wydają się sprzyjać ostrożnemu przyjęciu liberalnego stanowiska wobec blockchain i aktywów cyfrowych.

Wiele innych wpływowych krajów nie zareagowało tak szybko na przepisy dotyczące kryptowalut, z wyjątkiem przypadków, gdy zostały one zakazane. Chiny są prawdopodobnie najbardziej znanym przykładem kraju, który szybko wprowadził zakaz kryptowalut, gdy stały się popularne na całym świecie.

Stany Zjednoczone mogą otwierać się na kryptowaluty

Kryptowaluty wpadły w dziwny obszar prawny w USA. Obecnie są one traktowane jako towar do celów podatkowych, co pozostawiło niektórych handlarzy kryptowalutami na lodzie. Teraz wygląda na to, że jest członek Izby Reprezentantów USA, który próbuje zablokować bardziej rygorystyczne przepisy dla ważnego globalnego przemysłu.

Przedstawiciel Warren Davidson (R) publicznie ujawnił ustawę, która stworzyłaby solidne przepisy dotyczące kryptowalut i ICO na początku tego tygodnia. Według Cleveland.com, reprezentant Davidson ogłosił, że będzie pracował nad przedstawieniem swojego rachunku w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych na konferencji Blockchain Solutions.

Nowa ustawa stworzyłaby „klasę aktywów” dla kryptowalut i „zapobiegłaby klasyfikowaniu ich jako papierów wartościowych, ale także pozwoliłaby rządowi federalnemu na skuteczniejsze regulowanie początkowych ofert monet”.

W obecnym stanie przepisy dotyczące kryptowalut różnią się w zależności od stanu, a nawet w federalnych organach regulacyjnych rządu USA. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) klasyfikuje kryptowaluty jako papiery wartościowe, mimo że Komisja ds. Handlu Towarami i Futures (CFTC) klasyfikuje je jako towary.

Oczywiście na największym rynku kapitałowym na świecie potrzebne są nowe przepisy. Ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, kraje, które nie dają nowym firmom poczucia stabilności prawnej, nie będą tak atrakcyjne dla nowych inwestycji.

ICO to trudny temat

Przedstawiciel Davidson powiedział mediom, że regulacja ICO wymagałaby regulacji „lekkiej dotyku”. Może się to okazać ciężką sprzedażą w USA, gdzie liczne ICO okazały się totalnymi oszustwami.

Szał karmienia ICO, który pojawił się, gdy ceny kryptowalut eksplodowały w zeszłym roku, sprawił, że wiele osób zastanawiało się nad etyką całej społeczności kryptograficznej i dało regulatorom wszystkie dowody, których potrzebują, aby z trudem stawić czoła jednym z najbardziej innowacyjnych sposobów pozyskiwania kapitału w ludziach historia.

Ostatecznie kraje będą musiały stawić czoła silnej konkurencji na arenie międzynarodowej, jeśli chodzi o przepisy dotyczące kryptowalut, a kraje, które zdecydują się przeoczyć wschodzącą branżę, mogą spotkać się z poważnymi konsekwencjami w przyszłości.

Brak dostępu do kolejnego globalnego rynku kapitałowego może być katastrofalny dla krajów, które opierają się rozwojowi opartemu na kryptografii, bez względu na to, jak potężne mogą wydawać się w tej chwili rządy i banki centralne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map