Płatności Bitcoin: Bakkt ujawnia więcej szczegółów aplikacji i patent na kwadratowe torby

Bitcoin, kiedy został po raz pierwszy uruchomiony, był sprzedawany (lub raczej proponowany) jako „elektroniczna gotówka peer-to-peer” dla świata.

Podczas gdy wiele innych kryptowalut podążyło tą ścieżką za Bitcoin, żaden zasób cyfrowy nie stał się szeroko stosowaną formą płatności cyfrowych, nawet w miejscach, w których tradycyjne systemy płatności mogą być niezwykle powolne, drogie lub całkowicie niedostępne.

W rzeczy samej. Ray Dalio, jeden z najbardziej prominentnych zarządzających pieniędzmi na świecie i zdecydowany zwolennik tego, że banki centralne mogą wymykać się spod kontroli, został niedawno zacytowany w wywiadzie dla CNBC, że Bitcoin jest zbyt zmienny, aby być odpowiednim środkiem do przechowywania wartości i medium Wymieniać się.

Ale w ciągu ostatnich 24 godzin dwie duże firmy współpracujące z kryptowalutami ogłosiły zmiany, które mogą pomóc Bitcoin i innym aktywom cyfrowym stać się lepszymi formami płatności.

Patent Square Bags opisujący transakcje Crypto-To-Fiat

Square, firma fintech kierowana przez Jacka Dorseya z Twittera, która w 2018 roku zintegrowała giełdę bitcoinów typu barebone, właśnie otrzymała nagrodę związaną z kryptowalutą patent.

Ten patent przedstawia system, który pozwoli na szybkie przekształcenie fiat w instrumenty „non-fiat”, z dokumentem zawierającym słowo „Bitcoin” i „kryptowaluta” (a także Ethereum) przy wielu okazjach:

Obecna technologia pozwala pierwszej stronie płacić w dowolnej walucie, podczas gdy druga strona może płacić w dowolnej walucie.

Sieć i technologia zdefiniowane w patencie mogłyby teoretycznie umożliwić bezproblemowe transakcje krypto-fiat i fiat-to-crypto, potencjalnie łagodząc wspomniany wcześniej element zmienności, który Dalio opisał jako główny czynnik powstrzymujący ważność Bitcoina jako formy pieniądza.

To nie jedyne ogłoszenie dotyczące płatności kryptograficznych, które Square wydał ostatnio.

Zgodnie z wcześniejszymi raportami Blockonomi, Square Crypto, wewnętrznego działu firmy zajmującego się blockchainem, we wtorek zaprezentował Lightning Development Kit (LDK).

Jest to trochę podobne do tradycyjnego zestawu do tworzenia oprogramowania (SDK), ale koncentruje się na Lightning Network, rozwiązaniu skalującym drugiej warstwy, które skutecznie przenosi niektóre transakcje z głównego łańcucha, aby umożliwić błyskawiczne, efektywnie bezpłatne i międzyłańcuchowe transfery.

LDK, jak wskazuje post, pozwoli programistom portfeli na tworzenie „niestandardowych” integracji sieci w „łatwy, bezpieczny i konfigurowalny sposób” za pośrednictwem interfejsu API, aplikacji demonstracyjnych i innych narzędzi technicznych.

Zasadniczo, bez terminów technicznych i żargonu kryptograficznego, produkt ten powinien znacznie ułatwić integrację Lightning Network z istniejącym lub nadchodzącym oprogramowaniem kryptowalutowym, a zatem powinien przyspieszyć przyjęcie rozwiązania skalującego z odpowiednim czasem.

Bakkt ujawnia więcej szczegółów na temat aplikacji kryptograficznej powiązanej ze Starbucks

W podobnej wiadomości w środę Adam White, prezes giganta infrastruktury kryptowalut Bakkt, ujawnił więcej szczegółów na temat długo oczekiwanej aplikacji konsumenckiej swojej firmy.

Firma wspierana przez Microsoft i Intercontinental Exchange skupia się na instrumentach pochodnych Bitcoin i instrumentach finansowych dla klientów instytucjonalnych od momentu jej uruchomienia, ale zamierza rozszerzyć swoją infrastrukturę konsumencką dzięki tej aplikacji.

BakktPrzeczytaj: Co to jest Bakkt?

Per a raport z The Block, White powiedział na jednym z wydarzeń outletu w Davos w Szwajcarii, że aplikacja konsumencka nie będzie ograniczona tylko do kryptowalut, takich jak Bitcoin, ale będzie również mogła wchodzić w interakcje z innymi wartościami cyfrowymi, takimi jak punkty lojalnościowe i cyfrowe reprezentacje akcje.

Dyrektor branżowy powiedział również, że aplikacja może obejmować handel aktywami, portal dla sprzedawców i inne zasoby cyfrowe, które „uczyniłyby aplikację bardziej podobną do tradycyjnego produktu fintech, takiego jak PayPal, niż do oferty krypto-natywnej”, raport The Block czytać.

W 2019 roku ten sam punkt sprzedaży ujawnił wiadomość, że Starbucks – który poparł Bakkt – może akceptować Bitcoin za pośrednictwem aplikacji mobilnej nowicjusza, chociaż nie jest jasne, czy ten plan jest nadal aktualny.

Ale gdyby tak było, konsumencka aplikacja kryptowalutowa Bakkt mogłaby stanowić ogromny krok naprzód w dążeniu do tego, aby stać się kluczową częścią płatności i szerszych finansów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map