Przykład użycia waluty cyfrowej był inauguracyjną, rewolucyjną obietnicą technologii blockchain. A przez lata, odkąd pierwszy na rynku Bitcoin pojawił się na scenie, wiele projektów kryptowalut wyrosło, próbując zapewnić własne rozwiązania jako kryptowaluty skoncentrowane na płatnościach..

Te kryptowaluty obejmują zarówno małe kapitalizacje rynkowe, jak i ogromne kapitalizacje rynkowe, a wszystkie przynoszą różne korzyści.

Najlepsze kryptowaluty płatnicze

Bez zbędnych ceregieli przeprowadzimy Cię przez niektóre z najbardziej znanych kryptowalut płatniczych, aby pomóc Ci zrozumieć tę odrębną „klasę aktywów” w ekosystemie aktywów cyfrowych.

OmiseGo (OMG)

OmiseGo jest obecnie największym projektem ERC20 pod względem kapitalizacji rynkowej, chociaż OMG wkrótce przestawi się na własny natywny blockchain. Wspierany przez Omise, popularną firmę płatniczą w Azji Południowo-Wschodniej, OmiseGo wyróżnia się tym, że jest jednym z niewielu szczęśliwych projektów, którym doradzał założyciel Ethereum, Vitalik Buterin.

Blockchain OMG umożliwi zdecentralizowany ekosystem finansowy, ponieważ sam łańcuch bloków projektu będzie obsługiwał „zdecentralizowaną wymianę, mechanizm dostawcy płynności, sieć wymiany wiadomości i bramę blockchain opartą na aktywach.

OMG będzie również pierwszym projektem, w którym wdrożone zostanie rozwiązanie skalowania plazmy Ethereum.

Poproś o sieć (REQ)

Poproś o sieć chce być PayPal 2.0 rewolucji blockchain. W pewnym sensie OmiseGo i Request Network mają podobne cele, więc te dwa projekty są interesującymi zabezpieczeniami, które można mieć względem siebie (lub między sobą) w portfelu w nadchodzących latach.

Poproś o sieć

Jak wyjaśnia raport REQ:

„Żądanie to zdecentralizowana sieć, która umożliwia każdemu zażądanie płatności (żądanie faktury), za którą odbiorca może zapłacić w bezpieczny sposób. Wszystkie informacje są przechowywane w zdecentralizowanej, autentycznej księdze. Skutkuje to tańszymi, łatwiejszymi i bezpieczniejszymi płatnościami oraz daje szerokie możliwości automatyzacji ”.

Ripple (XRP)

Ripple to projekt skupiający się na dostarczaniu globalnych rozwiązań płatniczych dla międzynarodowych banków poprzez oferowanie płynności „na żądanie”.

W tym celu Ripple jest intensywnie promowany wśród banków i instytucji finansowych, a jeśli spełni swoje obietnice, może to być tytaniczny projekt, który będzie trwał przez dziesięciolecia.

Witryna internetowa Ripple

Ostatnie raporty sugerują, że azjatyckie banki zaczynają testować przelewy Ripple. W innych wiadomościach o adopcji Ripple właśnie ogłosił, że płaci za popularną usługę przelewów walutowych MoneyGram, aby rozpocząć własne testy Ripple. Takie wydarzenia mogą być dopiero początkiem świetlanej przyszłości dla XRP.

Gwiezdne lumenów (XLM)

Stellar Lumens opiera się na hard-forku Ripple, więc w tym celu oba projekty są naturalnymi konkurentami w zakresie płatności – z pewnością w znacznie bardziej bezpośrednim sensie niż wspomniana wcześniej dynamika konkurencji między OmiseGo i Request Network.

Przewodnik po Stellar Lumens

W związku z tym osoby odpowiedzialne za projekt są szczególnie podekscytowane potencjałem XLM w zakresie zapewniania płynności między rzadkimi wymianami walut, przy czym XLM działa jako szybka i łatwa pośrednia.

Na razie Stellar Lumens jest znacznie mniejszy niż Ripple, więc to słabsza pozycja w przyszłości. Ale nie ma powodu, by sądzić, że projekt nie zyska popularności, ponieważ sam w sobie stanie się popularny.

Cardano (ADA)

Cardano wywołało ostatnio wiele emocji, będąc częścią tak zwanych „łańcuchów blokowych trzeciej generacji” i fali „zabójców Ethereum”.

Kierowany przez byłego programistę Ethereum, Charlesa Hoskinsona, Cardano ma być, podobnie jak Ethereum, platformą aplikacji finansowych i inteligentnych kontraktów oraz jednocześnie podobną do waluty. W tym podstawowym sensie Cardano różni się od innych projektów opisanych na tej liście.

Witryna internetowa Cardano

A dzięki doniesieniom, że bankomaty Cardano pojawiają się w Japonii, możesz zobaczyć, jak kryptowaluta już zaczyna być traktowana jak waluta głównego nurtu w Azji.

Litecoin (LTC)

Litecoin to tak zwane „srebro” w stosunku do „złota” Bitcoina. Twórca Litecoina, Charlie Lee, nie marnuje okazji, aby podkreślić, że Litecoin jest szybszy i tańszy niż jego obecnie zatłoczony starszy brat.

Witryna Litecoin

Imponujące dla Litecoina jest zatem, że funkcjonuje on z większym powodzeniem jako dosłowna waluta niż obecnie bardziej zakorzeniony Bitcoin. To sprawia, że ​​LTC jest obecnie atrakcyjną alternatywą dla handlowców handlujących kryptowalutami, ponieważ transakcje w ramach LTC utrzymują czasy potwierdzeń i opłaty na niskim poziomie.

Projekt jest niewątpliwie słabszy i ma wielu konkurentów. Ale jest to obecnie bez wątpienia jedna z najpopularniejszych kryptowalut do płatności.

Bitcoin (BTC) & Bitcoin Cash (BCH)

Nawet przy dużym natężeniu w sieci Bitcoin w tej chwili, BTC nadal jest złotym standardem używane przez zdecydowaną większość sprzedawców i freelancerów korzystających z kryptowalut. Jego opłaty i czas oczekiwania mogą być teraz bolesne, ale jego dominacja jako pionierów nigdzie nie zmierza w najbliższej przyszłości.

Witryna Bitcoin

I odwrotnie, podobnie jak Litecoin, Bitcoin Cash staje się atrakcyjną alternatywą płatności dla handlowców, ponieważ jest obecnie znacznie szybszy i tańszy w transakcjach w BCH niż w BTC.

Witryna internetowa Bitcoin Cash

Oba projekty mają swoje miejsce w przyszłości. Ale z pseudonimem „Bitcoin” przy ich nazwach, są one OG w płatnościach kryptograficznych.

Metal (MTL)

Metal to mniej znany projekt płatności kryptograficznych, który jest obecnie niedowartościowany. Będąc tokenem ERC20, przypomina OmiseGo i Request Network w oparciu o Ethereum.

Metal

Kąt metalu? Aby pomóc handlowcom przejść na korzystanie z kryptowaluty tak płynnie, jak to tylko możliwe, oferując co najmniej 4 procent oszczędności na transakcjach dla wspomnianych handlowców. Proces ten ułatwi aplikacja mobilna Metal, w której użytkownicy będą mogli zarządzać kryptowalutami i pieniędzmi fiducjarnymi.

Projekt ma kilku imponujących programistów, którzy nad nim pracują, a przyszłość wygląda odpowiednio jasno. Ale sukces projektu będzie z natury zależał od tego, jak dobrze Ethereum będzie skalować w nadchodzących miesiącach.

Decred (DCR)

Decred jest mocno skoncentrowany na byciu kryptowalutą płatniczą, ale jego roszczeniem do sławy jest skupienie się na „wkładzie społeczności, otwartym zarządzaniu oraz zrównoważonym finansowaniu i rozwoju”. Innymi słowy, jest to demokratyczny, zdecentralizowany projekt płatności.

Witryna internetowa Decred

DCR jest również ekscytujący, ponieważ jest to jedna z pierwszych wymian kryptowalut, która z powodzeniem zakończyła atomową wymianę z Litecoinem. Konsekwencje tego dla zdecentralizowanego handlu w przyszłości są ogromne.

Decred można przeoczyć na korzyść innych projektów, ale zdecydowanie jest to krypto, na które należy mieć oko. Może skończyć się zwycięstwem mrocznego konia.

Monero (XMR)

Uwielbiam to lub nienawidzę, Monero szybko staje się dominującą opcją płatności wśród monet zapewniających prywatność. To nie jest tak, że XMR został specjalnie zaprojektowany do wspierania nikczemnych transakcji, został po prostu zaprojektowany w celu zapewnienia najwyższej anonimowości.

Ale łączenie Monero wyłącznie z przestępczością jest naiwnym błędem. Monero jest walutą wymienną, podobnie jak gotówka. W związku z tym jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej efektywnych walut na arenie aktywów cyfrowych.

Czy Monero może w przyszłości wejść do głównego nurtu? Zdecydowanie. Czy toczy się ciężka walka, biorąc pod uwagę, jak regulatorzy nie polubią radykalnej prywatności, jaką zapewnia płatnościom? Pewnie. Niezależnie od tego, Monero jest niewątpliwie interesującą grą.

Wniosek

Ta lista nie jest w żaden sposób wyczerpująca, ale zwraca uwagę na niektóre z najbardziej znanych kryptowalut płatniczych w dzisiejszym kosmosie.

Dopóki ludzie będą przychodzić do korzystania z kryptowalut, płatności będą jednym z najbardziej gwałtownie rozwijających się przypadków użycia technologii blockchain.

Niektóre projekty zostaną zastąpione innymi, ale każdy może się rozwijać i konkurować obok siebie, podczas gdy ekosystem kryptowalut jest jeszcze tak młody. Aby te projekty odniosły prawdziwy sukces, wszystkie będą musiały skutecznie rozwiązać problem skalowania. Ale nie ma powodu, by sądzić, że skalowanie nie zostanie rozwiązane w nadchodzących latach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me