Crypto Kitties

CryptoKitties to zdecentralizowana aplikacja zbudowana na Ethereum. Jest zupełnie nowy, ale już szturmem podbija ekosystem Ethereum, a od czasu uruchomienia projektu odbywają się transakcje CryptoKitties warte miliony dolarów.

Co daje? Opisane jako cyfrowe awatary podobne do wirtualnych Beanie Babies lub kart Pokemon, każdy CryptoKittie reprezentuje inny, niewymienialny ERC-721 znak na blockchainie Ethereum.

Crypto Kitties

Te tokeny są przetwarzane masowo i wszyscy chcą wiedzieć więcej. Jesteśmy z Tobą.

Kto stoi za grą?

Z siedzibą w San Francisco i Vancouver, „nagradzane studio venture” Axiom Zen to twórca CryptoKitties. Studio opisuje grę następująco:

„Zbieraj i handluj CryptoKitties w jednej z pierwszych na świecie gier blockchain. Hoduj najrzadsze koty, aby stworzyć mruczącego przyjaciela. Przyszłość to miauczenie! ”

„CryptoKitties to gra skupiająca się na hodowlanych, kolekcjonerskich i jakże uroczych stworzeniach, które nazywamy CryptoKitties! Każdy kot jest jedyny w swoim rodzaju iw 100% należy do Ciebie; nie można go powielić, zabrać ani zniszczyć ”.

Zatem nowość i frajda z tego projektu polega na tym, że użytkownicy mogą zbierać, rozmnażać i handlować „zwierzakami” do woli.

Dlaczego to jest duże dla Ethereum

CryptoKitties to jedno z pierwszych głównych przejawów obiecującej przyszłości, jakie Ethereum może przynieść światu. Pozornie te „kotki” mogą wydawać się po prostu cyfrową czapeczką Baby na blockchainie Ethereum. Ale te kotki wskazują, jak będzie wyglądać tokenizowana przyszłość.

Dzieje się tak, ponieważ protokół ERC-721, na którym są oparte CryptoKitties, może być używany do tokenizacji dosłownie wszystkiego. Na przykład te CryptoKitties mogą równie łatwo oznaczać:

  • skórki broni w Call of Duty
  • udział w głosowaniu w społeczności internetowej
  • tokenizowane segmenty ziemi w świecie rzeczywistym
  • kontrakty terminowe, obligacje lub akcje

W tym celu możliwości są nieograniczone.

A zatem to CryptoKitties to przywołanie tokenizowanego świata, który ma nadejść. Ponieważ nie popełnij błędu: to dopiero początek. Ethereum i eter będą nadal eksplodować na popularności i wartości, gdy ludzie zdadzą sobie sprawę (poprzez popularyzację aplikacji takich jak CryptoKitties), że wszystko może i będzie tokenizowane w ciągu kilku lat.

Kryptowaluty to kolejna wielka rzecz

Rzeczywiście, CryptoKitties to tylko pierwsze spośród niezliczonych zdigitalizowanych (lub et-ified) aktywów, które staną się materiałami kolekcjonerskimi, które będą obsługiwane i sprzedawane za pośrednictwem łańcucha bloków Ethereum.

W przyszłości wszystko, od przyziemnych przedmiotów kolekcjonerskich opartych na społeczności po ponadczasowe dzieła sztuki, będzie przetwarzane jako kryptowaluty w taki sam sposób, w jaki CryptoKitties są teraz.

Profil

Wyobraź sobie, że wybitni artyści przyszłości zdecydowaliby się opublikować swoje najnowsze prace za pośrednictwem Ethereum, a nie tradycyjnej galerii. Na to właśnie wskazuje przyszłość CryptoKitties.

Należy pamiętać, że CryptoKitties mają teraz zerową użyteczność. Nie pełnią żadnej innej funkcji niż bycie interesującym i nowatorskim tokenem, którym można handlować z innymi podobnie myślącymi użytkownikami.

A jeśli ludzie przyjmują teraz tokeny nieużytkowe, wyobraź sobie, że w nadchodzących latach jeszcze bardziej złożone projekty wywrócą przestrzeń do góry nogami. Wtedy adopcja będzie naprawdę wrzucona w nadbieg.

Biznes kwitnie w tej chwili, także stosunkowo mówiąc

W czasie prasy przeprowadzono transakcje CryptoKitties o wartości ponad 2 milionów USD. To cholernie imponujące, biorąc pod uwagę, jak mały ekosystem Ethereum wciąż jest w wielkim schemacie rzeczy.

W szczególności ponad 4409 ETH zostało sprzedanych na własność w CryptoKitties. Średnia cena sprzedaży wynosi 92,76 USD, podczas gdy mediana ceny sprzedaży wynosi 7,22 USD. W nadchodzących tygodniach liczby te będą się niewątpliwie zmieniać.

Na razie sprzedano 18822 unikalnych CryptoKitties i dokonano 3838 ponownych transakcji.

Rozpocznij handel & Hodowla kotów dzisiaj

Zainteresowany? Możesz przejrzeć aktualny rynek CryptoKitties tutaj. Znajdziesz kotki w każdym przedziale cenowym. Są tańsze w przedziale cenowym .09 ETH i te, które przekraczają 8 ETH. Każdy kotek jest różnie ceniony w zależności od jego cech. Najtańsze kotki kosztują teraz około 0,03.

Kitties Marketplace

Jest jednak wystarczająco dużo kotków do obejrzenia i na pewno jest jeden (lub dwa lub trzy) dla ciebie, jeśli chcesz zanurkować i wybrać swój pierwszy przedmiot do zebrania.

Ktoś kupił jeden CryptoKittie za 246 ETH!

Pierwszy CryptoKittie, znany również jako Kitty # 1, nosi nazwę „Geneza.„Dnia 2 grudnia 2017 r. Jeden użytkownik pod pseudonimem Stimpson J. Cat wykupił własność Genesis za imponującą sumę 246,92 eteru / 115 000 USD. Trudno w to uwierzyć, prawda?

Nie całkiem. Musisz tylko wziąć pod uwagę fakt, że zakłady Stimpsona J. Cat’a Genesis mogą pewnego dnia być warte dużo pieniędzy. Z pewnością jest to hazard spekulacyjny, ale nie oburzający. Jeśli Ethereum naprawdę wystrzeli w górę w nadchodzących latach, ludzie z pewnością będą domagać się zdobycia pierwszej dużej kryptowaluty.

Genesis Kittie

Osobista biografia Genesis brzmi:

„Witaj, człowieku. Jestem Genesis. Psy znają mnie jako alfę; koty znają mnie jako omega. Dla twojego gatunku jestem zagadką owiniętą w zagadkę, po raz pierwszy znalezioną przez użytkownika w Mystery na Alasce. Spojrzałem w pustkę, a pustka spojrzała wstecz. Wtedy straciłem zainteresowanie. Nie mogę się doczekać, aż zostanę Twoim nowym właścicielem! ”

 To fajna biografia, ale nadal trudno uwierzyć, że ktoś kupił Kitty nr 1 za 246 ETH. To równowartość 115 000 USD, czyli główna kwota za obiecujący, ale niesprawdzony nowy rodzaj przedmiotów kolekcjonerskich. Inne główne transakcje sprzedaży obejmowały:

Sprawdź pełną księgę sprzedaży CryptoKitties tutaj.

Uzyskiwanie pomocy technicznej: sieć inteligentnych umów

Projekt CryptoKitties jest interesujący, ponieważ jest ułatwiony dzięki skoordynowanym działaniom pięciu inteligentnych kontraktów. Już sama ta dynamika pokazuje, jak samo społeczeństwo będzie niewątpliwie zasilane przez złożoną, przeplatającą się sieć inteligentnych kontraktów w nadchodzących latach.

Użytkownicy „kupują” CryptoKitties, wysyłając odpowiednią ilość eteru do odpowiedniej umowy we właściwym czasie. Na razie najbardziej popularną i przyjazną dla użytkownika opcją zakupu CryptoKitties jest wysłanie ETH przez rozszerzenie MetaMask Browser.

Maska meta

CryptoKitties ilustruje, dlaczego skalowanie będzie potrzebne

W chwili prasowej ponad 15 procent całej sieci Ethereum jest przeznaczone do zasilania ruchu generowanego obecnie przez transakcje CryptoKitties. To tytaniczny wzrost w przypadku tokena ERC-721, który pojawił się dopiero kilka dni temu.

Ale ten ogromny wzrost spowodował również gwałtowny wzrost ruchu w sieci w bardzo silny sposób. Jedynym projektem, który jest równomiernie bliski wygenerowania podobnego poziomu ruchu, jest giełda EtherDelta, która generuje 8 procent transakcji na Ethereum.

Zator, który spowodował, zmusił nawet CryptoKitties do podniesienia opłat porodowych w grze:

&# 128680;&# 128680;&# 128680;&# 128680; Z powodu przeciążenia sieci zwiększamy opłatę porodową z 0,001 ETH do 0,002 ETH. Dzięki temu Twoje kocięta urodzą się na czas! Dodatkowa kwota jest potrzebna, aby zachęcić górników do dodawania komunikatów narodzin do łańcucha. Wkrótce zostanie zbadane rozwiązanie długoterminowe! &# 128680;&# 128680;&# 128680;&# 128680;

– CryptoKitties (@CryptoKitties) 3 grudnia 2017 r

Niestety, w związku z pojedynczym początkiem gry powodującym tak duże zatory w sieci temat skalowania ponownie znalazł się na czele Ethereum.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieją projekty takie jak Raiden i Casper, które pomogą Ethereum skalować się w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

We wczesnych godzinach rannych 3 grudnia sieć Ethereum miała zaległości w postaci tysięcy niepotwierdzonych transakcji. W związku z tym, jeśli CryptoKitties nadal będzie zyskiwać na popularności, w sieci może się pogorszyć przeciążenie, zanim staną się lepsze, po wdrożeniu ulepszonych rozwiązań skalowania.

Na razie wszystko jest trochę szalone, to jasne. Ale Ethereum będzie musiało kompetentnie skalować, aby nadążyć za „szalonymi”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me