Co to jest Metamask? Kompletny przewodnik dla początkujących

Metamask

Istnieje wiele różnych sposobów przechowywania i zarządzania tokenami Ethereum i ERC-20. Mogą to być portfele sprzętowe, portfele mobilne, portfele stacjonarne, możesz to nazwać. Ale jest jedno unikalne oprogramowanie, które nie tylko pozwala na bezpieczne przechowywanie i zarządzanie Ethereum i wszystkimi zasobami ERC-20, ale także pozwala na bezpośrednią interakcję z Dappami opartymi na Ethereum bezpośrednio w przeglądarce. Ten artykuł jest o MetaMask, coraz bardziej popularne drzwi do ekscytującego świata internetowych Dappsów.

Co to jest Metamask

Co to jest MetaMask?

W przeciwieństwie do innych portfeli, MetaMask to wtyczka do przeglądarki internetowej, która działa z Google Chrome, Opera i Firefox. Można go zainstalować w taki sam sposób, jak każde inne rozszerzenie Google Chrome lub dodatek do przeglądarki Firefox. Usługa działa również w nowej przeglądarce Brave. Nie trzeba dodawać że, konfiguracja jest dość łatwa przez większą część.

Po skonfigurowaniu i uruchomieniu MetaMask masz teraz w pełni funkcjonalny portfel Ethereum wbudowany bezpośrednio w przeglądarkę. MetaMask może współdziałać z każdym i wszystkimi zasobami ERC-20, ponieważ pozwala na dodawanie niestandardowych tokenów.

Co ciekawe, MetaMask może również współpracować z różnymi sieciami testowymi Ethereum. Może to być przydatne narzędzie dla programistów, a także dla tych, którzy chcą podejrzeć różne Dapps.

Interakcja z MyEtherWallet

Zawsze popularna internetowa usługa portfela Ethereum, MyEtherWallet, może łączyć się i bezpośrednio wymieniać informacje z MetaMask. Oznacza to, że kiedy odwiedzasz MyEtherWallet za pomocą przeglądarki, która ma na sobie MetaMask, masz możliwość logowania się za pomocą jednego kliknięcia, zakładając, że twoje konto MetaMask jest również odblokowane.

Chociaż MetaMask jest całkiem zdolny sam w sobie, niektórzy mogą nadal preferować precyzyjniejsze elementy sterujące dostępne na MyEtherWallet.com. Możliwość przełączania się między nimi może być bardzo przydatna dla tych, którzy chcą takiej funkcjonalności.

Główne wydarzenie – interakcja z Dapps

Jeśli nie jesteś zaznajomiony, Dapp to typ aplikacji, który przynajmniej częściowo istnieje na blockchainie, takim jak Ethereum. Nie wszystkie Dapps działają na Ethereum, ale w tym artykule skupimy się na kilku, które używają Ethereum w szczególności.

Wiele projektów i firm albo ma już Dapps na żywo, z którymi można dziś wchodzić w interakcję, albo mają testowe Dapps, które są otwarte do publicznego wglądu. Dapps są pod wieloma względami podobne do innych witryn internetowych. Mogą mieć szczegółowe interfejsy graficzne i mogą mieć bardzo zaawansowane i przyjazne dla użytkownika interfejsy. Jedyną różnicą między Dappem a zwykłą aplikacją internetową jest to, że Dapps współdziała z łańcuchem bloków z tyłu i.

MetaMask umożliwia swoim użytkownikom korzystanie z aplikacji opartych na przeglądarce internetowej. Przyjrzyjmy się teraz kilku Dappom, aby zobaczyć, jak wyglądają i jak pasuje MetaMask.

ETHLend to platforma oparta na inteligentnych umowach, która ułatwia pożyczanie i wypożyczanie Ethereum. Użytkownicy platformy mogą umieścić swój Ether w pożyczce inteligentnej umowy, która jest zabezpieczona różnymi tokenami ERC-20. Jeśli pożyczka zostanie pomyślnie spłacona, pożyczkodawca otrzyma z powrotem swój Ether wraz z odsetkami. Jeśli pożyczkobiorca nie wywiąże się ze spłaty, pożyczkodawca może zażądać całego zabezpieczenia pożyczki.

Sam ETHLend nigdy nie przechowuje funduszy, ponieważ jest całkowicie oparty na inteligentnych kontraktach. Obecnie system działa przy użyciu rozszerzenia online Dapp która wymaga MetaMask do otwarcia. Jeśli spróbujesz otworzyć Dapp w przeglądarce bez zainstalowanej MetaMask, pojawi się ekran błędu.

Innym interesującym przypadkiem użycia są gry online i aplikacje hazardowe, które używają łańcucha blokowego Ethereum.

Jeden z takich przykładów obejmuje różne gry kasynowe i aplikacje, które wykorzystują kryptowalutę do zawierania zakładów i otrzymywania wypłat za wygrane zakłady. Wesołe miasteczko, o którym pisaliśmy tutaj.

Jest tego doskonałym przykładem. Za pomocą MetaMask można grać w aktualnie dostępną gry demo za pomocą sieci testowej Ethereum. W MetaMask możesz wybrać połączenie z główną siecią Ethereum lub siecią testową. Ponieważ FunFair jeszcze nie działa, obsługiwana jest tylko sieć testowa.

Gdy znajdziesz się w sieci testowej, aplikacja prezentacyjna FunFair wyśle ​​Ci testowe tokeny FUN i część testowej sieci ETH, aby uiścić opłaty transakcyjne. Po wykonaniu tej czynności możesz teraz przejść przez cały proces, który byłby związany z hazardem. Gdy Dapp otrzyma depozyt, gra zostanie uruchomiona, a wszystkie wyniki zostaną zapisane w łańcuchu sieci testowej po naciśnięciu przycisku „Wypłać”.

Innym rodzajem gier typu blockchain, które ostatnio zyskały na popularności, są CryptoKitties. W tej grze użytkownicy mogą kupować, hodować, hodować i handlować różnymi cyfrowymi awatarami. System działa wyłącznie na eterze, a niektóre z najpopularniejszych cyfrowych kotów mogą osiągać zadziwiająco wysokie ceny, gdy rynek jest odpowiedni. Oczywiście Crypto Kitties wymaga MetaMask, aby gra mogła komunikować się z łańcuchem bloków.

W szczytowym momencie gra była tak popularna, że ​​sprowadziła całą sieć Ethereum do indeksowania. W rzeczywistości wiele osób uważa Crypto Kitties za jeden z głównych katalizatorów przenoszenia debaty na temat skalowania do Ethereum, wcześniej sieć wydawała się być bardziej niż zdolna do obsługi dużych wolumenów transakcji. 

Czy metamaska ​​jest bezpieczna w użyciu?

Jak dotąd MetaMask okazał się dość bezpieczny i jak dotąd nie było udanych ataków hakerskich, które spowodowałyby straty walutowe. Oprogramowanie wykorzystuje system bezpieczeństwa, który nazywa Deną, który utrzymuje wszystkie klucze lokalne w postaci zaszyfrowanej, aby szkodliwe Dappsy lub exploity nie mogły uzyskać do nich dostępu. Oczywiście MetaMask nie zapewnia żadnej ochrony przed próbami phishingu i tymi, którzy przekazują swoje klucze prywatne nikczemnym osobom. Dlatego należy zachować normalną ostrożność podczas korzystania z meta-maski, tak jak w przypadku każdego innego portfela kryptowalut.

Wreszcie, MetaMask nie jest jedyną grą w mieście pod względem opartego na przeglądarce portfela Ethereum i dostępu do Dapps. Inny projekt o nazwie Zamglenie od jakiegoś czasu jest głęboko w fazie rozwoju i obecnie dostępne są wersje beta do wypróbowania. Ponieważ jednak praca nad Mistem jest w toku, nie zaleca się, aby osoby, które nie są programistami ani poważnymi entuzjastami, zaczęły się w nią angażować. Przykładem jest zespół programistów, który niedawno zauważył błąd, który może potencjalnie pozwolić atakującemu na kradzież kluczy prywatnych użytkowników. Wydaje się, że ten exploit nigdy nie został użyty, ponieważ zespół programistów naprawił problem wcześnie.

Kiedy projekt zostanie ukończony i pełna wersja zostanie uruchomiona, może okazać się atrakcyjnym konkurentem dla MetaMask. 

Wniosek

Podsumowując, MetaMask jest rzeczywiście bardzo przydatną, bezpieczną i elastyczną aplikacją. Pozwala na bezpieczne i wygodne przechowywanie wszelkich zasobów związanych z Ethereum, oferuje wygodne połączenia z MyEtherWallet, a co najważniejsze, jest to obecnie jedyna gra w mieście, jeśli chodzi o korzystanie z internetowych Dappsów, takich jak ETHLend i Crypto Kitties.

Jednak MetaMask nie jest pozbawiony konkurencji, więc będzie musiał działać karta, aby pozostać na szczycie. Jednak ponieważ MetaMask jest pierwszym naprawdę funkcjonalnym produktem tego typu, zdecydowanie ma tę zaletę, że jest pierwszym na rynku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map