Gaming Blockchain Mainstream

Crypto kitties nie zrobiły wiele dla reputacji gier typu blockchain. Urocze małe zwierzątka zapchały cały łańcuch blokowy Ethereum w zeszłym roku i nie zdobyły przy tym żadnych przyjaciół. Od samego początku blockchain dotyczył Fintech. Nie znaczy to, że wywarł ogromny wpływ na technologię globalnego rozliczenia, ale jego rdzeń skupił się na stworzeniu nowego sposobu handlu online.

Gaming Blockchain Mainstream

Teraz, gdy blockchain wkrada się w inne obszary, ludzie zastanawiają się, czy mógłby on być narzędziem dla graczy do tworzenia nowych sposobów gry. Jak dotąd rozwój gier opartych na technologii blockchain był ograniczony, ale to się zmienia.

Według Andrew Colosimo, który pracuje dla Xaya,

„Myślę, że gry z pewnością mogą stać się katalizatorem, który przyciągnie większą liczbę mas do blockchain” oraz „Gracze, konkretni gracze na PC są zwykle nieco techniczni i zazwyczaj są entuzjastami, którzy lubią nowe technologie, a blockchain potrzebuje trochę wiedzy w tym momencie. Z naszego punktu widzenia – wiemy, że będzie rynek gier typu blockchain, ale należy do niego podejść ostrożnie ”.

Blockchain oferuje graczom kilka interesujących opcji. Zamiast przesyłania na pojedynczą platformę, blockchain stwarza graczowi możliwość korzystania z zarejestrowanych w blockchain elementów na wielu platformach. Blockchain pozwala również graczom na posiadanie przedmiotów online, bez kontroli jednego programisty i jego zasad.

Gry Blockchain

Przeczytaj: Nasz przewodnik po grach Blockchain

Gry Blockchain to nowe terytorium

Podobnie jak większość rzeczy w obszarze rozwoju łańcucha bloków, gry oparte na łańcuchu bloków to naprawdę nowy pomysł.

Pomimo tego, że był liderem w tworzeniu gier typu blockchain, Colosimo był ostrożny, jeśli chodzi o rozwój branży. Powiedział to Forbesowi,

„W tej chwili są to jeszcze wczesne dni i chociaż jest dużo pieniędzy wpompowywanych w gry typu blockchain, w rzeczywistości jest bardzo mało graczy” i dalej: „Istnieje wiele barier do pokonania, takich jak złożoność i wrażenia użytkownika związane z graniem w blockchain gry, nie jest to łatwe dla tych, którzy nie są jeszcze na scenie kryptograficznej. Gry są generalnie powolne i nieskomplikowane, a jeśli nie, to używają łańcucha blokowego w sposób, który nie ma większego sensu, niż używanie łańcucha bloków jako jedynego modnego hasła ”.

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją elementy gier opartych na łańcuchu blokowym, jest przenoszenie ich między platformami do gier. Istnieje kilka platform, które umożliwiają korzystanie z unikalnych przedmiotów opartych na tokenach, ale ogólnie rzecz biorąc, blockchain to bardzo nowy pomysł na świat gier.

Oczywisty potencjał do góry nogami

Blockchain walczył o penetrację interesu publicznego. Dużym firmom, takim jak IBM, udało się pokazać swoim klientom komercyjnym, że blockchain oferuje niesamowite możliwości, ale dla zwykłych ludzi blockchain może nadal wydawać się najnowocześniejszą technologią, która ma niewielkie praktyczne zastosowanie.

Gry komputerowe mają tę zaletę, że są (głównie) rozrywką, która jest niemal powszechnie popularna. Kiedy Pokemon GO szturmem podbił świat, nikt nie przestraszył się nowej technologii, która była świetną zabawą. Blockchain ma potencjał tworzenia unikalnych przedmiotów online, które można wykorzystać w przestrzeni wirtualnej. Branża gier będzie musiała otworzyć się na blockchain, ale wyniki mogą być spektakularne.

Gry kryptograficzne rosną

Pierwszy Konferencja Crypto Games otwarto 17 października i ponad 600 osób z 25 powiatów przybyło z tej okazji do Mińska w Rosji. To branżowe wydarzenie prezentowało wiele gier kryptograficznych i najwyraźniej Blockchain Cuties zostało wybrane na najlepszą grę blockchain na konferencji.

Jeśli nie widziałeś reklam Blockchain Cuties podczas surfowania po Internecie, gra wydaje się skupiać na super uroczych postaciach z kreskówek, które w jakiś sposób wchodzą w interakcje w środowisku online. Podobnie jak nieco niepopularne Crypto Kitties, Blockchain Cuties pozwalają na rozmnażanie, co wydaje się skutkować pojawieniem się większej liczby Blockchain Cuties!

To, czy ta forma gier blockchain będzie tą, która zainteresuje publiczność gier blockchain, jest całkowicie nieznane. Niezależnie od tego ta forma gier wydaje się być popularna i może prowadzić do nowych pomysłów, które są rewolucyjne dla firm zajmujących się grami blockchain..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me