Axie Infinity

Maker, zespół stojący za gwiazdą społeczności Ethereum, Dai stablecoinem, ogłosił w poniedziałek Współpraca z firmą Axie Infinity zajmującą się grami na blockchain. W ramach współpracy Dai zostanie zintegrowany jako waluta w grze w ekonomii Axie.

Tokenizowana gra koncentruje się wokół Axies, cyfrowych zwierzaków, które gracze mogą „rozmnażać, wychowywać, walczyć i zbierać” – wyjaśnił zespół Maker. Użytkownicy mogą używać portfeli kryptowalut, takich jak Metamask, Coinbase Wallet i Enjin Wallet, aby kupować, przechowywać i wymieniać swoje elementy gry.

Axie Infinity

Jako część zespołu, Axie zaoferuje właścicielom zabezpieczonych pozycji długów (CDP) Maker specjalne tokeny Axie, które można odebrać w grze w zależności od rozmiaru tych CDP. Na przykład jeden z tych żetonów będzie „mistycznym” elementem dla graczy z punktami CDP, którzy wylosowali ponad 15 000 DAI w ciągu całego życia swoich pozycji.

Maker nawiązał współpracę z @AxieInfinity przynieść #Dai do ich gry! Gracze, którzy otworzyli CDP, będą mogli odebrać wyjątkowe NFT z motywem Dai, które zapewniają korzyści w grze:https://t.co/SaeFN2s82H $ Dai #hazard

– Maker (@MakerDAO) 10 czerwca 2019 r

Twórcy ekosystemu DAI-MKR z podwójnym tokenem potwierdzili również, że będą rozdzielać nagrody pieniężne do Axie, przy czym 1000 DAI zostanie zarezerwowane dla najlepszych trenerów w pierwszym sezonie gry, a kolejne 1000 trafi do puli nagród w pierwszym turnieju..

Zespół Maker zauważył w swoim ogłoszeniu, w jaki sposób arena gier i eSportu ma się znacznie rozwinąć w nadchodzących latach i jak jej interesariusze byli zaangażowani w pozycjonowanie Dai, aby stać się rosnącym filarem tego sektora:

„To są wczesne dni gier typu blockchain, a Maker Foundation uważa, że ​​Dai staje się kluczowym elementem w miarę rozwoju tej branży. Gry to świetny sposób na wprowadzenie nowych widzów do Dai dzięki unikalnym integracjom. W końcu wiele osób kupuje swoją pierwszą kryptowalutę, aby zacząć grać w gry typu blockchain. Ponieważ gracze szybko rozpoznają zalety Dai, będą bardziej podekscytowani nie tylko graniem w gry, ale także odkrywaniem zupełnie nowego ekosystemu ”.

Jeśli chodzi o pozyskanie nowych odbiorców, w poniedziałek pojawiły się również wiadomości, że amerykańska potęga giełdy kryptowalut Coinbase dodała Dai jako pierwszy stablecoin do swojej platformy edukacyjnej Coinbase Earn.

Uczyć się #Dai. Zarabiać #Dai.

Zarabiaj Dai, oglądając teraz lekcje o Dai. Idealne wprowadzenie do Makera #decentralized #stablecoin: https://t.co/SStBl0xAU4

– Maker (@MakerDAO) 10 czerwca 2019 r

W ramach tej siatki zaakceptowani użytkownicy Coinbase mogą teraz wziąć udział w serii lekcji dla początkujących, aby zarobić niewielkie sumy Dai. Kampania przypuszczalnie przyniesie skromny napływ nowych użytkowników stablecoina Maker’a.

Działalność wokół Dai wciąż rośnie

Wygląda na to, że Dai znajduje się w wyraźnym trendzie wzrostowym.

Na przykład, zgodnie z najnowszym raportem Momentum firmy Maker, popularność Dai wzrosła około 20 proc miesięcznie w ostatnim czasie. Ponadto w zeszłym miesiącu zrealizowano łącznie transakcje na prawie 1,5 miliarda DAI, co stanowi nowy kamień milowy dla projektu.

Raport ten wykazał, że zdecentralizowany handel był nadal największym źródłem aktywności Dai, stanowiąc około 70 procent obecnego wolumenu Dai. Jednak zdecentralizowane finanse oparte na Dai (DeFi) również zyskują na popularności, podkreślił zespół Maker:

„Ciekawym trendem jest rosnące wykorzystanie Dai w zdecentralizowanych pożyczkach, gdzie Nuo, dYdX, Compound i Dharma stanowią 13% działalności Dai. To imponujące, jak szybko Nuo i dYdX zyskały popularność po ich niedawnych premierach ”.

W zeszłym miesiącu niespłacone kredyty z zabezpieczeniem kryptograficznym po raz pierwszy przekroczyły granicę 100 milionów dolarów wśród najlepszych aplikacji DeFi kompatybilnych z Dai – Maker, Compound, Dharma i dYdX. W tamtym czasie eter (ETH) o wartości ponad 430 milionów dolarów był zamknięty w platformach CDP Maker.

W tym świetle dni Dai w centrum DeFi mogą dopiero się zaczynać, zwłaszcza jeśli popularność CDP i innych finansowych dapsów nadal rośnie.

Aktywność pojawia się, gdy społeczność Maker zmagała się z ustaleniem kołka Dai do 1 USD w ostatnich miesiącach, ponieważ cena stablecoina spadła poniżej tej pozycji przez kilka tygodni na początku tego roku. Wydawało się jednak, że te wysiłki odniosły skutek, ponieważ Dai jest sprzedawany po zamierzonej cenie od prawie miesiąca..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me