Ethbay ICO: zdecentralizowany rynek peer to peer oparty na Ethereum

Ethbay ICO

Ethbay stara się być zdecentralizowaną wersją eBay lub Craigslist, tworząc rynek blockchain, na którym użytkownicy mogą kupować lub sprzedawać towary i usługi przy użyciu Ethereum jako powszechnej metody płatności. Ethbay koncentruje się na idei całkowicie bezpłatnych aukcji z minimalną opłatą transakcyjną, aby pozyskać jak najwięcej użytkowników. Wykorzystuje również natywny token ERC20, EBY, który generuje przychody dla posiadaczy na podstawie opłat pobieranych w Ethbay.

Ethbay ICO

Jak to działa?

Ethbay polega na inteligentnych kontraktach Ethereum, aby łączyć kupujących i sprzedających. Ethbay uważa ten system za szybszy i bardziej niezawodny niż tradycyjne platformy sprzedaży peer-to-peer.

„Ethbay korzysta z ultra bezpiecznego rozwiązania do obsługi inteligentnych kontraktów Ethereum, aby zapewnić bezpieczeństwo obu stronom podczas transakcji” – napisali programiści. „Ponadto Ethbay zapewnia jeden z pierwszych prawdziwie anonimowych rynków, na których do rejestracji nie są wymagane żadne dane osobowe. Obejmuje to system zaszyfrowanych wiadomości podczas interakcji z innymi użytkownikami w celu zwiększenia prywatności ”.

Odwiedzający witrynę Ethbay zostanie poproszony o utworzenie identyfikatora konta i hasła, które można przywrócić za pomocą 12-słownego wyrażenia mnemonicznego. Żadne rzeczywiste dane identyfikacyjne nie są potrzebne – nawet e-mail – chociaż e-mail może być powiązany z Twoim kontem, aby otrzymywać informacje zwrotne z platformy Ethbay.

Gdy użytkownik utworzy konto, może wystawić przedmiot na sprzedaż po ustalonej cenie lub minimalnej ofercie. Po osiągnięciu ceny kupujący umieszcza swoje Ethereum na rachunku powierniczym, który jest następnie przekazywany sprzedającemu po otrzymaniu przedmiotu.

Co to są inteligentne kontrakty?

Inteligentne kontrakty są jedną z kluczowych cech łańcucha blokowego Ethereum, chociaż nie są ograniczone do tej platformy. Inteligentne kontrakty działają jak samospełniające się umowy. Oznacza to, że ich kod zawiera wszystkie zasady i informacje potrzebne do wykonania zamówienia bez ingerencji z zewnątrz. Słynny analogowy odpowiednik to automat sprzedający. Użytkownik wprowadza prawidłową sekwencję numerów wraz ze zmianą do automatu sprzedającego, a urządzenie automatycznie sprawdza, czy zostały wprowadzone prawidłowe informacje przed wydaniem żądanego przedmiotu.

W ten sam sposób inteligentne kontrakty blockchain mogą być tworzone cyfrowo między kupującym a sprzedającym i realizowane tylko wtedy, gdy spełnione są wbudowane zasady umowy. Eliminuje to wiele kłopotów związanych z korzystaniem z pośrednictwa agencji, takiej jak sklep stacjonarny lub system zaplecza sprzedawcy internetowego, do przeprowadzania transakcji. Spory między kupującymi a sprzedającymi są rozwiązywane automatycznie za pośrednictwem inteligentnego kontraktu lub kierowane do zespołu mediacyjnego Ethbay w celu rozwiązania.

Czy Ethereum jest jedyną walutą używaną na Ethbay?

Ethereum zawsze będzie rodzimą walutą Ethbay, chociaż firma planuje w przyszłości dodać szereg różnych metod płatności kryptowalutowych – w tym zastrzeżony token EBY.

Czym to się różni od tradycyjnych rynków peer-to-peer?

Oprócz zdecentralizowanego charakteru i wykorzystania Ethereum jako swojej rodzimej waluty, Ethbay ma przewagę nad tradycyjnymi platformami, takimi jak Craigslist i Fiverr, zapewniając niższe opłaty, większe bezpieczeństwo i nagrodę za używanie swojej platformy nad konkurencyjną platformą tradycyjną.

„Ethbay stawia czoła tym trzem problemom dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu, które eliminuje opłaty za notowanie, radykalnie zmniejsza opłaty transakcyjne do zaledwie 1%, zawiera ultra-bezpieczne rozwiązanie escrow inteligentnych kontraktów Ethereum, a nawet zawiera kryptowalutę specyficzną dla platformy, która śledzi wartość popularność platformy, nagradzająca jej posiadaczy znaczny zwrot z inwestycji ”- napisali deweloperzy.

Ethbay chroni również swoich użytkowników przed oszustwami, które są zbyt częstym problemem na platformach udostępniania peer-to-peer.

„Po pierwsze, wykorzystywanie takich platform do popełniania oszustw jest niczym innym jak notorycznym” – wyjaśniają deweloperzy w białej księdze. „Jednym z najczęstszych oszustw, jakie istniały kilka lat temu, było zaoferowanie przedmiotu na sprzedaż, zaakceptowanie zwycięskiej oferty, a następnie zażądanie zapłaty przed dostawą. Po dostawie biedny kupiec odkryłby, że otrzymał coś zupełnie innego niż to, co zamówił, zwykle tanie podróbki lub kiepsko wykonane podróbki. ”

Innym popularnym oszustwem było przedstawienie fałszywego dowodu wpłaty, oszustwa, które jest ewidentnie niemożliwe w blockchain Ethbay.

W jaki sposób gwarantuje się bezpieczeństwo, jeśli wszystkie transakcje są anonimowe?

Ethbay wykorzystuje swój rachunek powierniczy jako rodzaj filtru jakości zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Odwieczne oszustwo polegające na niedostarczeniu produktu po otrzymaniu płatności zostało wyeliminowane dzięki wdrożeniu inteligentnego kontraktu Ethbay; wszystkie aspekty umowy muszą być spełnione, aby umowa została zrealizowana.

„Gdy kupujący otrzyma zamówienie i jest zadowolony z zakupu, może zwolnić depozyt sprzedawcy” – napisali deweloperzy. „Jeśli depozyt nie zostanie ręcznie zwolniony przez kupującego, zostanie automatycznie przekazany sprzedającemu po 30 dniach. Sprzedawca może jednak wnieść spór z żądaniem wcześniejszego zwolnienia depozytu, jeśli uważa, że ​​kupujący nieuczciwie przetrzymuje swoje fundusze lub nie reaguje na wiadomości sprzedawcy. ”

Deweloperzy zauważyli, że spory obsługiwane bezpośrednio przez Ethbay obejmują ujawnianie większej liczby danych osobowych niż zwykła sprzedaż peer-to-peer.

Powiedz mi więcej o EBY

EBY to dzieło Ethbay, a zespół programistów ma nadzieję, że w końcu stanie się jednym z preferowanych środków wymiany dla samego Ethbay. Zespół planuje przeprowadzić pierwszą ofertę monet 7 czerwca, z każdym EBY równym około 1/5 000 ETH. Będzie dostępnych do sprzedaży 80 000 tokenów z całkowitej podaży 100 000. Wszystkie tokeny, które pozostaną niesprzedane lub nieprzydzielone po sprzedaży, zostaną zniszczone.

Żetony EBY

Co z mapą drogową?

Plan działania Ethbay rozpoczyna się wraz z uruchomieniem projektu w listopadzie 2018 r. Do lutego 2019 r. Firma planuje udostępnić do użytku swoją główną sieć alfa, a platformy mobilne pojawią się w marcu. W kwietniu Ethbay planuje dodać Ethbay Services do swojej istniejącej platformy sprzedaży towarów. W lipcu firma zacznie akceptować EBY jako opcję płatności, a do października zostanie uruchomiona zlokalizowana forma witryny o nazwie Ethbay Classifieds.

Mapa drogowa

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

Możesz sprawdzić stronę produktu Ethbay tutaj lub przeczytaj białą księgę tutaj.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map