Fysical ICO: zdecentralizowany rynek danych lokalizacyjnych

Fizyczne ICO

Fizyczne to zdecentralizowany rynek danych dotyczących lokalizacji. Projekt jest kompletny pod kątem kodu i już teraz wprowadza na rynek zebrane dane, takie jak ruch pieszy i wizyty w sklepach u klientów. Firma szacuje, że każdego miesiąca sprzedaje ponad 15 miliardów punktów danych.

„Fysical umożliwia dostawcom danych udostępnianie i monetyzację danych o lokalizacji przy zachowaniu przejrzystości, własności i kontroli” – twierdzi zespół programistów. „Jednocześnie Fysical zapewnia nabywcom danych optymalny sposób uzyskiwania dostępu do danych i ich źródeł oraz sprawdzania ich poprawności”.

Rynek jest tokenizowany za pośrednictwem tokena FYS Fysical. Chociaż token ERC20 nie jest jeszcze aktywny, pierwsza sprzedaż tokena przewidziana jest na połowę czerwca. Cena tokena będzie powiązana ze stałą ceną Ethereum.

Fizyczne ICO

Czym to się różni od scentralizowanej wymiany danych?

Fysical utrzymuje, że aktualne dane geograficzne są gromadzone przez scentralizowanych dostawców, którzy pobierają wysokie stawki za gromadzenie danych w nieefektywny sposób. Tym scentralizowanym dostawcom brakuje również przejrzystości w zakresie faktycznego gromadzenia i dystrybucji danych. System blockchain firmy Fysical wykorzystuje nieodłączne mocne strony technologii blockchain, jeśli chodzi o przetwarzanie równoległe i dystrybucję informacji, aby uczynić rynek danych lokalizacyjnych bardziej demokratycznym i lepszym w swojej ogólnej pracy.

Fysical twierdzi również, że jego sieć blockchain demokratyzuje samą produkcję danych o lokalizacji. Ponieważ bariery wejścia są znacznie obniżone dzięki obecności łatwo dostępnego systemu blockchain, dostawcy danych niskiego poziomu mogą przesyłać swoje zastrzeżone dane i rozglądać się po otwartym rynku bez konieczności przechodzenia przez duży konglomerat. Zasadniczo, korzyści skali, które obecnie dominują w danych o lokalizacji geoprzestrzennej, są eliminowane poprzez zapewnienie każdemu dostawcy danych równego miejsca w łańcuchu bloków pod względem dostępu klienta. Klienci mogą również wybierać z dostarczonych danych zamiast płacić za duże pakiety potencjalnie nieistotnych danych. Ten bufet danych umożliwia dostosowywanie niestandardowych pakietów po stronie klienta zamiast masowego pakowania przez samego dostawcę danych.

Używa

Dlaczego dane o lokalizacji są cenne?

Dane lokalizacyjne działają jak środek smarny dla operacji biznesowych i strategicznych kampanii marketingowych, dlatego mają wartość na kilku różnych poziomach. Twarde dane dotyczące ruchu pieszego lub zachowania klientów można wykorzystać do poprawy wydajności operacyjnej. Na przykład, jeśli wydaje się, że dane o lokalizacji pokazują duży ruch pieszych w godzinach wieczornych, warto pozostawić firmę widoczną dla tego ruchu pieszego później niż zwykle.

Dane fizyczne

Może być również używany do tworzenia ukierunkowanych kampanii marketingowych. Jeśli dane o lokalizacji z danego obszaru wydają się wskazywać na preferencje dotyczące określonego produktu lub usługi, sensowne jest oferowanie tego produktu lub usługi gdzieś w pobliżu. Dane dotyczące lokalizacji zasadniczo nadają cyfrową twarz danym demograficznym, aby pokazać, w jaki sposób potencjalni klienci wchodzą w interakcje z rynkiem w czasie rzeczywistym. Dane lokalizacyjne mają również potencjalne zastosowania w branży pojazdów autonomicznych. Autonomiczne pojazdy opierają się na dużej ilości danych o lokalizacji, aby dostosować osiągi pojazdu i rzeczywistą jazdę. Może to obejmować warunki drogowe, wzorce ruchu, sygnalizację świetlną i nie tylko.

Jak to działa?

Tokeny FYS Fysical działają jako narzędzie do przenoszenia danych w łańcuchu bloków i zapewniają środek wymiany zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Tokeny są wymieniane za pośrednictwem atomowych swapów, które są zmodyfikowaną formą inteligentnego kontraktu, który albo w pełni wykonuje, albo całkowicie przerywa, w zależności od warunków ustalonych przez potencjalnych kupujących i sprzedających.

„Stosowanie tokenów FYS zapewnia również liczne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi sposobami wymiany danych; niektóre przykłady obejmują: weryfikowalne ścieżki audytu w postaci faktycznych zapisów transakcji, wiarygodną reputację uczestników rynku, handel danymi w czasie rzeczywistym, globalny kurs rynkowy dla danych lokalizacyjnych, umożliwiający efektywny międzynarodowy handel danymi oraz zachęty dla dostawców danych, którzy są często umawiają się również z kupującymi na Fysical ”- stwierdził zespół w białej księdze Fysical.

Jak to działa

Jak przebiega wymiana ponad granicami krajowymi?

Dane lokalizacyjne, mimo że z konieczności koncentrują się na lokalnych rynkach, mają wartość w skali międzynarodowej. Dla międzynarodowej firmy może być przydatne, aby dowiedzieć się, co dokładnie robią jej potencjalni konsumenci po drugiej stronie globu, zanim zbuduje nową fabrykę w regionie lub uruchomi ukierunkowaną kampanię marketingową. Tradycyjnie kupowanie danych poza granicami kraju wiązało się z wymianą danych wraz z rodzimymi walutami. Podobnie jak w przypadku każdej transakcji międzykrajowej, te transakcje danych podlegały kursom wymiany i potencjalnym poślizgom. Przy niskich marżach danych, które mogą okazać się nieprzydatne w generowaniu zysków, konieczne jest, aby całkowity koszt danych był jak najniższy.

„Po raz pierwszy wartość danych lokalizacyjnych zostanie wyrażona jako użyteczność, której wartość zależy wyłącznie od wolnorynkowych warunków handlu danymi lokalizacyjnymi” – zapowiedzieli deweloperzy. „Wykorzystując token FYS do zakupu danych, międzynarodowe firmy wyrażają warunki handlowe na identycznych warunkach i umożliwiają transakcje, które w przeciwnym razie mogłyby nie mieć miejsca”.

Aby to zilustrować, zespół podał przykład firmy z USA, która jednego dnia chce kupić zestaw danych w dolarach amerykańskich, a następnego sprzedać go w juanach. Marża zysku tego zestawu danych może łatwo zostać utracona przy przeliczaniu dolarów amerykańskich na juany.

Ryzyko jest potęgowane przez rosnącą obecność tak zwanego Internetu rzeczy, w którym maszyny dokonują transakcji między sobą bez udziału człowieka – i potencjalnie bez względu na bardzo ludzkie sprawy, takie jak marże..

„Uwzględnienie tego ryzyka staje się ważniejsze, gdy maszyny i zautomatyzowane systemy zaczynają kupować zestawy danych lokalizacyjnych” – wyjaśnił zespół. „Oznacza to, że wyrażając transakcje w tej samej walucie, ryzyko kursowe nie istnieje, a maszyny i autonomiczni agenci mogą kupować dane po globalnym kursie, kiedy tego potrzebują”.

Ilu dostawców danych ma rynek?

Od czerwca 2018 roku Fysical może pochwalić się ponad 1000 oddzielnych dostawców danych. Ponad 15 miliardów punktów danych zbieranych każdego miesiąca jest kupowanych przez około 20 kupujących.

Jako przykład rodzaju danych na żywo, które można gromadzić i kupować, firma Fysical przeprowadziła badanie ruchu pieszego podczas wydarzenia Blockchain Expo North America w listopadzie 2017 r. W Santa Clara w Kalifornii. Wyniki tego studium przypadku są dostępne na stronie internetowej Fysical jako przykład rodzaju danych, które wymieniający się użytkownicy mogą zakupić lub dostarczyć.

Sprzedaż tokenów

Fysical nie przeprowadził jeszcze sprzedaży tokenów, która zaplanowana jest na 16–21 czerwca. Podczas sprzedaży zespół planuje sprzedać około 40 procent całkowitej podaży 1 miliarda tokenów ERC20 w tempie 1 ETH za każde 18888 tokenów FYS. Cena ETH w tym przypadku jest ustalona na 850 USD.

Kto stoi za Fysical?

Prezesem i współzałożycielem Fysical jest Ben Smith. Smith mieszka w Singapurze, siedzibie firmy Fysical, a wcześniej pracował w SunGard Financial Systems. Dyrektorem technicznym firmy i współzałożycielem firmy jest John Livingston Foley III. Foley wcześniej pracował w Zoom Telephonics i TimeTrade Systems Inc..

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

Możesz odwiedzić stronę internetową Fysical tutaj.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map