IOTW wykorzystuje mnóstwo urządzeń Internetu rzeczy i pracuje nad stworzeniem ekosystemu blockchain dla transakcji, które będą obejmować pełny łańcuch wartości dla urządzeń elektrycznych. Proces rozpocznie się od typowych urządzeń gospodarstwa domowego, a następnie rozszerzy się na urządzenia przemysłowe. IOTW obejmie pełny proces, taki jak pozyskiwanie surowców, sprzedaż i usługi posprzedażowe, takie jak konserwacja i naprawy. Ekosystem IOTW będzie używał monety IOTW do wydobywania i transakcji.

Internet rzeczy

Internet rzeczy (IoT) można znaleźć wszędzie za pośrednictwem urządzeń fizycznych, takich jak urządzenia domowe; pojazdy; i inne rodzaje elektroniki, które wymieniają dane za pośrednictwem czujników i oprogramowania. Dotyczy to zapewniania łączności z Internetem urządzeniom, które nie są uważane za „standardowe” w korzystaniu z niej, czyli wszystkim innym niż tablety, smartfony i komputery. Tylko w 2017 roku liczba urządzeń IoT osiągnęła 8,4 miliarda, co oznacza wzrost o 31 procent rok do roku. Eksperci przewidują, że do 2020 r. Liczba ta osiągnie 30 miliardów, a globalna wartość rynkowa wyniesie 7,1 bln USD.

Jakie problemy z IoT rozwiązuje IOTW?

Zespół stojący za IOTW zdecydował, że rozwiązanie jest konieczne z powodu różnych problemów. Zespół i inni uważają, że technologia blockchain i Internet rzeczy współpracują ze sobą bezproblemowo, a IoT jest idealnym przykładem użycia blockchain. Jednym z problemów jest to, że przeciętny człowiek nie ma wystarczającej wiedzy, aby zrozumieć skomplikowaną naturę łańcucha bloków. Dzieje się tak, ponieważ chociaż sama technologia nie jest zbyt trudna do zrozumienia, musisz mieć znacznie głębsze zrozumienie, aby wziąć udział w ekosystemach blockchain.

Ponadto IOTW zwraca uwagę na to, że przeciętną osobą kieruje doświadczenie, cena lub jedno i drugie. IOTA i podobne firmy dodają sprzęt do urządzeń IoT, aby skorzystać z blockchain, ale zwiększa to koszt produktu przy zakupie i wymaga użycia większej ilości pamięci i energii elektrycznej. To sprawia, że ​​blockchain jest niemal odstraszający dla konsumentów IoT, zapobiegając masowej adopcji.

Członkowie zespołu IOTW widzą również problemy z najczęściej używanymi algorytmami w krypto: PoW i PoS. Uważają, że PoW zachęca wszystkich do współpracy w celu uzyskania nagrody blokowej, podczas gdy PoS działa jak loteria, zwiększając prawdopodobieństwo nagrody za blok, jeśli masz więcej tokenów. Mówiąc najprościej, zespół IOTW nie uważa, że ​​którykolwiek z tych algorytmów jest w rzeczywistości sprawiedliwy.

Co to jest dowód cesji?

Ponieważ IOTW znajduje błędy w PoS i PoW, opracowała dowód przypisania. Ta nowa metoda wydobycia będzie zużywać mniej mocy obliczeniowej, umożliwiając wydobycie nawet zwykłych urządzeń elektrycznych bez znaczącego wzrostu zużycia energii elektrycznej. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ tradycyjne górnictwo zużywa znaczne ilości energii elektrycznej, co prowadzi do wysokich rachunków.

Ponadto rodzaj „mikro-wydobycia” z potwierdzeniem przydziału nie wymaga drogich procesorów. Oprogramowanie blockchain IOTW będzie również otwartym pakietem SDK, umożliwiając każdemu podłączonemu inteligentnemu urządzeniu pobranie aplikacji blockchain w celu dołączenia do ekosystemu. W ten sposób IOTW jest niezwykle dostępne dla przeciętnego człowieka.

Dowód cesji

Dowód przypisania odgrywa również kluczową rolę w skalowalności IOTW. PoA jest w stanie przetwarzać tysiące transakcji na sekundę. Jednak celem jest aż 1 milion tps. Obecne dane mają już PoA znacznie wyprzedzając głównych graczy, takich jak Ethereum i Bitcoin. Gdy PoA osiągnie cel, będzie mógł przetwarzać nawet więcej niż Visa. Aby dodać do swoich zalet, PoA może działać na wszystkich urządzeniach IoT bez ryzyka utraty pamięci lub zasilania i jest bardziej ekologiczny niż inne metody ze względu na mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Co to są chipy DPS?

DPS Chips to nowe cyfrowe układy zasilania wymyślone przez IOTW. Te chipy mogą uprościć tradycyjne systemy zasilania występujące w urządzeniach elektrycznych. W porównaniu z tymi tradycyjnymi systemami zasilania, chipy DPS są bardziej energooszczędne, bardziej programowalne, lepiej obsługujące IoT, tańsze i łatwiejsze w obsłudze. Jednym z kluczowych czynników zapewniających łatwość użytkowania jest to, że każde urządzenie elektryczne z chipem DPS może automatycznie dołączyć do ekosystemu IOTW.

Kto korzysta z IOTW?

Mali usługodawcy mogą składać oferty na projekty, podczas gdy mali producenci mogą wprowadzać innowacyjne produkty, aby konkurować z większymi producentami. Ci, którzy mają urządzenia elektryczne w swoim domu, mogą skorzystać z górnictwa. Do tego wydobycia można wykorzystać dowolny obiekt IoT, w tym pralki, lodówki, klimatyzatory, ekspresy do kawy i telewizory. Zamiast nagrody za wydobycie trafiającej do farmy wydobywczej, właściciel urządzenia IoT otrzymuje ją.

Ponadto grupy zajmujące się planowaniem rynku komercyjnego mogą gromadzić i kupować dane związane ze zużyciem energii. Te same dane dotyczące zużycia energii mogą również pomóc w planowaniu inteligentnego miasta.

Monety IOTW

Monety IOTW są metodą wymiany wartości w ekosystemie IOTW. Posiadacze urządzeń IoT zarobią tokeny IOTW poprzez mikro-wydobycie lub sprzedaż swoich danych. Mogą używać tych monet do kupowania usług i towarów. Na wstępnych etapach mogą za ich pomocą kupować treści, takie jak muzyka, filmy i gry, co jest korzystne również dla sprzedawców, którzy teraz mogą sprzedawać swoje produkty na całym świecie. Pierwsi nabywcy mogą również wykorzystać swoje monety IOTW do zakupu towarów z zapasów dostarczonych przez dostawców, co pozwala tym dostawcom szybko zlikwidować ich zapasy. Zespół odpowiedzialny za projekt planuje umożliwić sieci IOTW komunikację między maszynami i dokonywanie zakupów online, takich jak urządzenia automatycznie zamawiające części.

Czym różni się IOTW od IOTA?

IOTA jest obecnie najbardziej znanym projektem kryptograficznym związanym z IoT, ale IOTW wprowadza duże różnice. IOTA stworzyła zdecentralizowaną sieć, ale nie korzysta z łańcucha bloków. Z drugiej strony IOTW nie tylko wykorzystuje blockchain, ale także dostarcza bardziej ekologiczny, szybszy i lepszy produkt. Dodatkowo, w przeciwieństwie do IOTA, IOTW będzie miało własny rynek, który tworzy prawdziwy ekosystem.

Sprzedaż tokenów

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sprzedaży tokenów IOTW, możesz zrób to tutaj.

Tokeny IOTW:

  • Całkowita podaż: 5 miliardów
  • Cena tokena: 1ETH = 5000 IOTWs
  • Hard Cap: 100 000 ETH lub 45 mln USD. w zależności od tego, co uderzy jako pierwsze
  • Niesprzedane tokeny: spalone

Sprzedaż tokenów

Wniosek

IOTW to ekosystem, który wykorzystuje bogactwo urządzeń Internetu rzeczy dostępnych na całym świecie, aby zapewnić korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. IOTW jest łatwy w użyciu na dowolnym urządzeniu IoT, a właściciele urządzeń mogą czerpać zyski z wydobywania i sprzedaży danych. Firmy mogą następnie wykorzystać te dane do informacji rynkowych, planowania miasta i nie tylko.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me