Optherium: Global Finance Blockchain Infrastructure

Optherium

Optherium to nowy projekt, który ma na celu zrewolucjonizowanie świata technologii blockchain poprzez system operacyjny i MultiDecentralized Private Blockchains Network.

Optherium jest pomysłem dyrektora generalnego Optherium Labs, Serge’a Becka. Według Serge’a ekosystem Optherium jest wynikiem 30 lat rozwoju i ma na celu rozwiązanie niektórych z największych problemów, które dotykają instytucje finansowe i osoby fizyczne..

Optherium

Beck jest programistą komputerowym i spędził 10 lat współpracując z największymi instytucjami finansowymi w Ameryce, takimi jak Bank of America, Merryl Lynch, Bear Stearns itp. W tym czasie opracował i wdrożył oprogramowanie komputerowe, które umożliwia traderom łatwe poruszanie się po informacjach, które otrzymali od różne źródła. Wprowadził również wewnętrzne systemy przesyłania wiadomości. Beck postrzega obecny ekosystem Optherium jako rozszerzenie tych wczesnych projektów, a blockchain po prostu przepakowuje te same pomysły.

Beck uważa, że ​​rozwiązania blockchain są wynikiem postępu technologicznego połączonego z chęcią poznania rozwiązań blockchain.

Ponieważ ekosystem Optherium można wykorzystać do rozwiązywania problemów każdej wielkości, Beck zapewnił, że zespół ma ogromne doświadczenie. CTO Roman Kaganov jest specjalistą ds. Blockchain z doświadczeniem w pracy z dwoma największymi bankami w Rosji. Dyrektor finansowy Bunty Agarwal ma doświadczenie w dziedzinie nieruchomości, mediów, towarów i blockchain. Vadim Ivanenko, CIO i szef działu relacji inwestorskich, nadzoruje wizerunek produktu.

Ekosystem Optherium

Ekosystem Optherium zapewnia grupę usług, które firmy i osoby fizyczne mogą modyfikować lub rozwijać, aby spełnić ich specyficzne potrzeby. Ekosystem posiada własną kryptowalutę i giełdę, dzięki czemu jest w pełni samowystarczalny. Oznacza to również, że firmy, które kupują rozwiązania pod marką własną, mogą wykorzystać systemy przechowywania danych i płatności.

Ekosystem

VivusPay

Aplikacja VivusPay już działa w Ekosystemie Optherium, umożliwiając osobom fizycznym natychmiastowe przelewy pieniężne na całym świecie lub dokonywanie płatności w dowolnym punkcie sprzedaży, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Transakcje te mają znacznie niższe opłaty niż konkurenci ze względu na brak pośredników. Firmy będą mogły korzystać z szeregu funkcji, które obejmują niezrównane bezpieczeństwo, szybkość i użyteczność.

Vivus Pay

MultiDecentralized Private Blockchains Network

MultiDecentralized Private Blockchains Network to seria łańcuchów bloków, które są szyfrowane, zdecentralizowane i warstwowe. Wszystkie informacje są zabezpieczone w tej sieci. MultiDecentralized Private Blockchains Network może zapewnić bezpieczeństwo prywatnych informacji, których nie może zapewnić żaden scentralizowany depozyt informacji.

MultiDecentralized Private Blockchains Network ™

Jak Optherium zapobiega oszustwom?

Dla Optherium zapobieganie oszustwom jest priorytetem i jest to właściwie jeden z celów ekosystemu. Oprócz poświadczeń Poznaj swojego klienta (KYC), Optherium wykorzystuje dynamiczne dane biometryczne w celu zapobiegania oszustwom i zapewnienia wysoce bezpiecznej weryfikacji wieloczynnikowej. Te czynniki łączą się z usługą odzyskiwania kluczy.

Warto przyjrzeć się bliżej Biometrii dynamicznej. Jest to metoda w pełni bezpieczna, co stanowi ostry kontrast w stosunku do identyfikacji biometrycznej. Ludzie używali drukarek 3D i innych urządzeń do ominięcia skanów siatkówki i innej identyfikacji biometrycznej, ale nie ma sposobu, aby to zrobić za pomocą Dynamic Biometrics. Zamiast tylko przechwytywania funkcji, Dynamic Biometrics dodaje dodatkową warstwę, wykorzystując identyfikację głosu i ruchy twarzy wraz ze skanami siatkówki i odciskami palców w celu uzyskania dostępu do Optherium. Optherium uważa, że ​​tego typu zabezpieczenia to przyszłość biometrii.

Dynamiczna biometria

Oprócz dodatkowych warstw weryfikacji wymaganych w Dynamic Biometrics w porównaniu z tradycyjnymi biometriami, Optherium przechowuje dane w bardzo bezpieczny sposób. Szyfrowanie biometryczne jest jednym z głównych tematów badań prowadzonych w Optherium Labs. Laboratorium analizuje metody wykorzystania zdecentralizowanej technologii blockchain, aby zapewnić większe bezpieczeństwo danych biometrycznych, niż wcześniej sądzono. Odbywa się to poprzez podzielenie danych biometrycznych użytkowników na mniejsze części. Każdy element jest następnie szyfrowany indywidualnie, a następnie przechowywany w oddzielnym łańcuchu bloków.

Chociaż zespół Optherium nie uważa, że ​​ten system kiedykolwiek zostanie zhakowany, jest bardzo dokładny. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ nawet jeśli hakerowi uda się uzyskać pojedynczy fragment zaszyfrowanych danych, musiałby włamać się do innego łańcucha bloków, aby uzyskać inne elementy, a każdy segment byłby bezużyteczny bez pozostałych..

Jakie są zastosowania dynamicznej biometrii?

Jeśli chodzi o użyteczność Dynamic Biometrics, Optherium wiąże duże nadzieje z tym systemem. Firma ma nadzieję, że ludzie będą mogli używać systemu do identyfikacji siebie na całym świecie. Widzi również potencjalne zastosowania Dynamic Biometrics jako system płatności. Można by spojrzeć w kamerę za pomocą odpowiednich skanerów biometrycznych, wypowiedzieć zdanie i zapłacić. W przyszłości inne zastosowania Dynamic Biometrics mogą obejmować dokumentację medyczną, głosowanie i podróże.

Usługa odzyskiwania kluczy

Inną kluczową cechą Optherium jest usługa odzyskiwania kluczy. Rozpoczyna się to od przechowywania przez Optherium replik kluczy prywatnych użytkowników w chłodni. Ze względów bezpieczeństwa klucze znajdują się na wielu komputerach z izolacją powietrzną, a jedyny dostęp jest możliwy dzięki weryfikacji wieloczynnikowej, która obejmuje dynamiczną biometrię i KYC. Należy również zauważyć, że wszelkie interakcje z systemem odzyskiwania wymagają poświadczeń KYC.

Co to jest OPEX?

Sprzedaż tokenów z białej listy dla Optherium rozpoczęła się 5 października, kiedy to po raz pierwszy stało się możliwe wniesienie wkładu i uzyskanie OPEX. OPEX pełni kilka kluczowych funkcji w ekosystemie Optherium, w tym jako token ERC-20. Jest również tokenem użytkowym dla usług Optherium, zmniejsza opłaty transakcyjne i ułatwia wymianę walut. OPEX będzie działał jako wewnętrzny token rezerwowy dla płynności, aby osiągnąć ostatnią z tych funkcji, łącząc się z aż 150 różnymi walutami cyfrowymi. Sprzedaż tokenów na białej liście zakończy się 5 grudnia 2018 r., Kiedy to rozpocznie się przedsprzedaż. 5 lutego 2019 r. Zakończy się przedsprzedaż i ruszy główna wyprzedaż. Ta główna sprzedaż potrwa do 5 marca.

Wniosek

Optherium dostarcza nową infrastrukturę blockchain dla globalnej branży finansowej. Niektóre z jej produktów są już aktywne, a projekt jest obecnie w sprzedaży symbolicznej. Optherium pracuje nad technologiami, które mogą zrewolucjonizować przestrzeń, w tym nad zaawansowanymi formami biometrii.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map