Przewodnik dla początkujących po DADI: Cloud Computing Services Powered by Blockchain

Recenzja DADI

Dzięki DADI użytkownicy mogą wykorzystywać blockchain do swoich potrzeb związanych z chmurą. Platforma ta umożliwia korzystanie z bezpieczeństwa i decentralizacji usług łańcucha bloków i usług w chmurze, takich jak przechowywanie baz danych, moc obliczeniowa i dostarczanie treści. Nazwa „DADI” wiele mówi o tym, czym jest ta platforma, ponieważ oznacza zdecentralizowaną architekturę demokratycznego internetu.

Recenzja Dadi

Jakie są korzyści z decentralizacji DADI?

Zespół stojący za DADI zdecydował się na zdecentralizowanie platformy z wielu powodów, w tym z możliwości zapewnienia, że ​​produkty będą „zawsze włączone”. W tradycyjnych sieciach możliwe jest kierowanie na indywidualne serwery i przerwanie świadczenia usług dla części odbiorców. Ze względu na zdecentralizowany charakter DADI jest to prawie niemożliwe dzięki dużej liczbie koncentratorów o mocy obliczeniowej.

Jak opłaca się DADI?

Jedną z najmocniejszych stron DADI jest niesamowita efektywność kosztowa. Ze względu na zdecentralizowany charakter systemu, użytkownicy są w stanie zaoszczędzić ponad 90 procent w stosunku do tego, co zapłaciliby za pomocą tradycyjnego serwera w chmurze. Jest to idealne rozwiązanie dla każdej firmy, która chce pomóc swoim wynikom finansowym, w szczególności dla organizacji charytatywnych, które chcą skoncentrować swój budżet na pomaganiu innym zamiast na ogólnych, oraz dla startupów z ograniczonymi funduszami.

Co powinieneś wiedzieć o platformie DADI?

W przeciwieństwie do obecnych usług chmurowych, które są scentralizowane, platforma DADI wykorzystuje strukturę obliczeniową mgły, która jest zdecentralizowaną pulą złożoną z urządzeń podłączonych do internetu. Oznacza to, że żaden pojedynczy organ nie jest odpowiedzialny za regulację dystrybucji zasobów. DAO (Decentralized Autonomous Organization) organizuje mgłę obliczeniową DADI, co zapobiega konieczności płacenia z wyprzedzeniem za zmonopolizowane lub prywatne platformy przetwarzania w chmurze (takie jak Google Cloud).

DADI używa

Usługi internetowe oferowane przez DADI są oparte na architekturze mikrousług, aby dostarczać wiele inteligentnych aplikacji, które pozwalają użytkownikom tworzyć produkty cyfrowe. Usługi internetowe zasilają każdy z produktów cyfrowych. Dodatkowo każda firma może zbudować na platformie DADI w niewiarygodnie niskiej cenie. Użytkownicy mogą nawet skorzystać z DADI, aby uzyskać pasywny dochód poprzez wydobywanie zasobów obliczeniowych.

Platforma obejmuje Ethereum Smart Contracts dla systemu konsensusu w celu zapewnienia przejrzystości. Posiada również technologię Open Source PaaS do pełnienia funkcji zdecentralizowanej platformy obliczeniowej za pośrednictwem Yandex / Cocaine. Docker zapewnia izolowane środowisko dla bezpieczeństwa pakietów aplikacji konsumenckich i równoległości obliczeń. Syncthing to system peer-to-peer, który zapewnia bezpieczny, szybki i odporny transfer danych. Wreszcie, Zookeeper to technologia peer-to-peer, która umożliwia rozproszoną synchronizację i komunikację węzłów.

Architektura platformy DADI

Jak korzystać z DADI?

DADI ma wiele zastosowań, z różnymi aplikacjami dla prawie każdej firmy. Jednym z głównych zastosowań jest zarządzanie treścią. DADI zapewnia filozofię „Stwórz raz, opublikuj wszędzie” z elastycznymi interfejsami redakcyjnymi opartymi na API. Wyniki zapewniają przechowywanie zawartości na przyszłość, jednocześnie umożliwiając szybki rozwój produktu, zmniejszając koszty operacyjne i zapewniając strategię opartą na danych.

Ci, którzy muszą zaangażować się w manipulację i dystrybucję treści, również odniosą korzyści. Platforma ułatwia dostarczanie plików audio, wideo i obrazów do produktów cyfrowych dla szeregu urządzeń i kontekstów. Ta konkretna część platformy, DADI CDN, współpracuje z innymi technologiami, w tym z usługami sieciowymi DADI, poprawiając wrażenia użytkownika przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Wszechstronność DADI oznacza, że ​​firmy korzystające z tej platformy mogą bezproblemowo współpracować z tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne i tablety. Ze względu na elastyczność wbudowaną w narzędzia, takie jak publikowanie, CDN i API, DADI doskonale nadaje się do projektów e-commerce i redakcyjnych, które wymagają zgodności z urządzeniami przenośnymi i tabletami.

Jak korzystać z DADI

DADI pracuje również nad zarządzaniem usługami subskrypcyjnymi w ramach swoich możliwości CRM. Możesz zarządzać elastycznymi ścianami danych lub płatnymi ścianami za pomocą platformy, uzyskując dostęp do usług i treści. Pozwoli to również firmom dokładnie mierzyć dostęp użytkowników do ich usług. Pomaga nawet w dostosowywaniu produktów objętych subskrypcją, aby zwiększyć współczynnik konwersji.

Ci, którzy muszą oznaczać i klasyfikować treści, mogą to zrobić za pomocą DADI dzięki unikalnej strukturze taksonomicznej, która jest niezwykle dokładna. Ten system, DADI Match, współpracuje z Publish i można go używać retrospektywnie do klasyfikowania treści jako sposobu na ulepszenie funkcji wyszukiwania, narzędzi rekomendacji i SEO. Redaktorzy mogą również używać go do tworzenia treści.

Firmy zainteresowane zarządzaniem relacjami ze swoimi klientami docenią DADI Identity z jego „widokiem pojedynczego klienta”. Dzięki temu każdy, kto wchodzi w interakcję z klientami, zapewnia szybki dostęp do potrzebnych informacji na prostym wyświetlaczu. Ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie użytkownika poprawia się dzięki DADI, ponieważ firmy mogą korzystać z tej platformy do śledzenia aktywności, a następnie podejmować decyzje w czasie rzeczywistym o tym, które treści będą najbardziej odpowiednie dla użytkowników.

Wiele zastosowań DADI obejmuje również handel elektroniczny, w którym firmy mogą kontrolować szczegóły produktów i ich zapasów, jednocześnie korzystając z ulepszonej analizy. Analizy pozwalają na optymalizację, aby osiągnąć cele biznesowe i pomiary kryminalistyczne.

Oczywiście DADI oferuje również wszystkie tradycyjne zastosowania usług w chmurze, takie jak bezpieczne przechowywanie dużych zbiorów danych. Może nawet pobierać kanały dostawców zewnętrznych. Pełna lista usług internetowych dostępnych dla użytkowników DADI obejmuje API, publikowanie, CDN, sieć, śledzenie, wizualizację, tożsamość, dopasowanie, przewidywanie, kolejkę i magazyn.

Co to jest DADI Marketplace?

Rynek oferuje zdemokratyzowane usługi sieciowe peer-to-peer. Dla konsumentów usługi te są skalowalne i bardzo opłacalne. Znaczna część oszczędności pochodzi z łatwiejszego procesu tworzenia i wdrażania, skracającego miesiące do tygodni. Górnicy zyskują wartość dodaną na rynku, a każdy poziom górnika służy innemu celowi. Gwiezdne wrota i bramy posiadają węzły sieciowe i zapewniają przepustowość, podczas gdy hosty zapewniają moc obliczeniową.

Oskarżenia o plagiat

W czasie, gdy pisaliśmy ten raport, w białej księdze DADI wyszły na jaw niektóre zarzuty dotyczące plagiatu. Miały one związek z częścią białej księgi, która zawierała fragmenty skopiowane z białej księgi SONM. To było zauważone przez społeczność i wywołało pewne kontrowersje, które skłoniły DADI do wypuszczenia oświadczenie na ich oficjalnym blogu:

Każdy bada rynek, a cała branża jest zbudowana na kilku warstwach koncepcji. Tak, kopia w sekcji 3.6.4 naszej białej księgi jest błędna (który został naprawiony), ale jest to jedna strona na 70 – ok. 300 słów na 11 758. Sporne słowa pozostawiono w dokumencie z wcześniejszych materiałów badawczych i należało je usunąć: podane szczegóły nie były reprezentatywne dla obecnego stanu rozwoju sieci.

Zwrócił się do niego także starszy inżynier Eduardo Boucas, we własnym poście na blogu gdzie mówi:

Rozglądasz się, aby zobaczyć, kto jeszcze robi coś, co jest odległe od tego, co próbujesz osiągnąć, i patrzysz, jak oni to robią. Jeśli znajdziesz coś, co jest dobre, co szanujesz, będziesz się na tym opierać w taki czy inny sposób, aby stworzyć własną pracę.

Jednak kiedy to robisz, podajesz swoje źródła i podajesz autora. Nie zrobiliśmy tego. Powinniśmy dokładnie przejrzeć ten dokument, aby upewnić się, że wszystkie sekcje rusztowania pobrane z różnych źródeł, które mają być później wykorzystane jako odniesienia do przeróbki i przekształcenia, zostały faktycznie przerobione i przekształcone. Nie zrobiliśmy. Upuściliśmy piłkę na to.

Na pierwszy rzut oka wyglądało to na zły błąd w ocenie i mogło zniechęcić wiele osób do udziału w tym ICO, a znaki ostrzegawcze takie jak ten są czymś, o czym musisz wiedzieć, oceniając ICO, aby wziąć udział. Jednak dla nas firma poradziła sobie z tym dobrze, a ICO nadal wygląda obiecująco, miejmy nadzieję, że to tylko mały wyboj na drodze dla DADI.

Wniosek

DADI jest mile widzianym dodatkiem zarówno do łańcucha bloków, jak i do świata usług w chmurze. Przed powstaniem tej platformy te dwie platformy się nie połączyły, co zapewniło DADI wyjątkową pozycję lidera zdecentralizowanych usług w chmurze. Zdolność DADI do oferowania wszystkich usług tradycyjnych chmur o zwiększonej wydajności i dużych rabatach, wraz z innymi ulepszeniami, z pewnością wywrze pozytywny wpływ na branżę i wyznaczy nowy standard.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map