TradeCloud STO: Cyfryzacja przemysłu surowcowego

Tradecloud

TradeCloud ma na celu cyfryzację branży towarowej i obecnie jest w trakcie oferowania tokenów zabezpieczających. Jest to platforma internetowa, która umożliwia interakcję handlowcom, konsumentom i producentom towarów fizycznych. Mogą używać TradeCloud do wymiany informacji i negocjowania umów. Platforma już działa i działa od ponad roku i można z niej korzystać w wersji mobilnej lub stacjonarnej.

Tradecloud

Ideą TradeCloud jest umożliwienie branży towarowej skorzystania z technologii cyfrowej. Zostanie to osiągnięte dzięki oferowaniu najnowocześniejszej platformy do komunikacji. Będzie również zawierał The Commodities Web. To jest sieć sieci usług wykorzystujących technologię blockchain.

Jaki problem ma rozwiązać TradeCloud?

Zespół TradeCloud stworzył platformę, aby rozwiązać fakt, że branża towarowa zmienia się powoli. W szczególności usługodawcy i uczestnicy rynku są nadal rozłączeni i mogą komunikować się jedynie za pomocą przestarzałych narzędzi. Rezultatem jest nieefektywna komunikacja, słaba alokacja usług i nieodpowiednie wykrywanie cen.

Słaba cyfryzacja również jest w branży surowcowej, co spowodowało oszustwa na różne skalę. Słaba cyfryzacja może również oznaczać, że instrukcje płatności przesłane pocztą elektroniczną mogą zostać zmienione. Ponadto brak połączenia między dostawcami a tymi, którzy potrzebują usług, uniemożliwił dostęp do niektórych usług. Obejmują one zdolność do ubezpieczenia kredytu i nowe kanały finansowania.

Platforma

Podsumowując, przestarzałe metody odkrywania cen i nieefektywne procesy powodują problemy. W szczególności prowadzą do kurczenia się marż i wzrostu kosztów.

Aby rozwiązać ten problem, TradeCloud pracuje nad budowaniem społeczności, a także łącznością. Oferuje platformę, która jest bezpieczna i łatwa w użyciu. Cyfrowa wizja koncentruje się na łańcuchu bloków Corda. Doprowadzi to do szybkich, bezpiecznych i wydajnych transakcji oraz wykonywania fizycznych transakcji towarowych. Zmiana ta pozwoli na poprawę marż, a także obniżenie kosztów.

Historia TradeCloud

TradeCloud został założony przez profesjonalistów z branży IT i towarów. Ta specjalnie zaprojektowana platforma została specjalnie zaprojektowana i opracowana dla fizycznych rynków towarów.

TradeCloud istnieje zaledwie rok, ale ma już ponad 400 użytkowników i 200 przedsiębiorstw. Klienci są rozproszeni w ponad 36 krajach. Społeczność obejmuje największych światowych konsumentów i producentów. Platforma była już świadkiem zainicjowania transakcji o wartości ponad 500 milionów USD na towary fizyczne. Ta wielkość nadal rośnie.

Jakie rynki obsługuje TradeCloud?

W tej chwili TradeCloud obsługuje przemysł metalowy. Planowana jest ekspansja zarówno w sektorze rolnym, jak i energetycznym. Powinno to nastąpić dość szybko. Te trzy rynki mają łączną wartość handlową przekraczającą 8 bilionów USD rocznie. Oznacza to, że TradeCloud będzie miał dostęp do największych możliwości handlu elektronicznego, które wciąż są stosunkowo niewykorzystane.

TradeCloud Token

Tokeny TC mają wartość użytkową. Ponadto TradeCloud zapłaci 10 procent swojego rocznego zysku netto posiadaczom tokenów. Ten zysk zostanie podzielony po równo na 50 milionów tokenów. Ten podział zysków będzie miał miejsce przez dziesięć lat od momentu wydania tokenów. Podział jest proporcjonalny na token, a kredyty pojawiają się w ETH poprzez airdrop dla posiadaczy tokenów.

Tokeny

Tokeny wymienione na użytkowe tracą prawa do udziału w zyskach. Prawa użytkowe i prawa bezpieczeństwa tokenów wykluczają się wzajemnie. Klienci TradeCloud mogą używać tokenów do uzyskiwania usług. Przykłady obejmują dane dotyczące ubezpieczeń, logistyki, finansowania, handlu i cen.

Sprzedaż tokenów

TradeCloud będzie zbierać fundusze, sprzedając monety TC. Monety zostaną wyemitowane za pośrednictwem szwajcarskiej filii. Celem sprzedaży jest zebranie aż 45 milionów dolarów. Monety TC można konwertować za pomocą inteligentnych kontraktów na płatności wewnętrzne.

Każdy token jest oferowany po cenie nominalnej 1 USD. Inwestorzy prywatni otrzymują 25 procent premii. Sprzedaż publiczna obejmuje 10 procent premii. W przypadku sprzedaży prywatnej minimalna inwestycja wynosi 25 000 USD. W przypadku sprzedaży publicznej minimalna inwestycja wynosi 10 000 USD.

Spośród wszystkich monet TC 34 procent trafia do sprzedaży publicznej. W przedsprzedaży jest też 13 proc. Pozostałe monety to 50 procent na żetony skarbowe i 3 procent na doradców i partnerów.

Sprzedaż prywatna rozpoczęła się w I kwartale 2019 r. Sprzedaż publiczna rozpocznie się po zakończeniu sprzedaży prywatnej. Istnieje sztywny limit wyemitowania 50 milionów tokenów. Skorzystają z 10 procent zysku netto TradeCloud plus ich wartość użytkowa.

Ze względu na czynniki polityczne i regulacyjne mieszkańcy lub obywatele USA, Korei Południowej i Chin nie mogą uczestniczyć. Istnieją również inne regiony wykluczone z podobnych powodów.

W jaki sposób zostaną wykorzystane fundusze z STO?

Po zaoferowaniu tokenów bezpieczeństwa TradeCloud wykorzysta fundusze do przyspieszenia rozwoju platformy. Zespół zarządzający planuje przeznaczyć 40 procent środków na marketing platform, 25 procent na rozwój oprogramowania, 19 procent na przejęcia i 10 procent na zachęty dla wczesnych użytkowników. Ostatnie 6 procent to spłata zadłużenia.

Należy zauważyć, że założyciele TradeCloud do tej pory finansowali platformę. W związku z tym TradeCloud przestrzegał ścisłego budżetu. Zespół wydaje środki dopiero po dokładnej analizie kosztów i korzyści. Strategia ta będzie nadal miała zastosowanie do funduszy zebranych podczas STO.

Dzięki budżetowi TradeCloud odnoszący sukcesy STO powinien zebrać wystarczające fundusze na następne trzy lata. Miałoby to miejsce niezależnie od dochodów w tym czasie. Budżet ten obejmuje również rygorystyczny rozwój i promocję produktu. Ten trzyletni okres dałby TradeCloud wystarczająco dużo czasu na rozwój i zapewnienie przyszłych przychodów.

Mapa drogowa TradeCloud

TradeCloud powstał w sierpniu 2016 roku. W lutym 2017 roku zespół rozpoczął budowę platformy. Platforma została uruchomiona w październiku tego roku. W sierpniu 2018 TradeCloud rozpoczął projekt STO. W listopadzie 2018 TradeCloud osiągnął kilka kamieni milowych. Obejmują one zainicjowane transakcje o wartości 500 000 mln USD. Obejmował również 200 klientów z 36 krajów.

Mapa drogowa

Proces przedsprzedażowy rozpoczął się w styczniu 2019 roku. Następnie nastąpiła sprzedaż publiczna i prywatna.

Kto stoi za TradeCloud?

Jak wspomniano, zespół odpowiedzialny za TradeCloud obejmuje czołowych specjalistów z doświadczeniem w zakresie technologii i towarów. Łączy ich pasja, aby przenieść biznes towarów fizycznych w przyszłość.

Simon Collins ma ponad 25-letnie doświadczenie w handlu towarami. Matthew Botell ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży towarów fizycznych. Mark Cheong przez lata zajmował szereg wyższych stanowisk w finansach i skarbie. Posiada doświadczenie w handlu towarami, finansowaniu strukturalnym, skarbowym, podatkowym, kredytowym i prawnym. Justin Wilson ma ponad 25-letnie doświadczenie w konsultingu i IT.

TradeCloud ma również wielu partnerów. Blocksmatter AG jest starszym doradcą. CMP AG jest agentem depozytowym i partnerem AML. Inacta AG jest dostawcą platformy blockchain. Doradca dr Mattia L. Rattaggi & Firma konsultingowa jest doradcą regulacyjnym. Intrum AG jest partnerem KYC. Volo jest programistą, a R3 pracuje na blockchainie. Infrastruktura korzysta z Microsoft Azure.

Wniosek

TradeCloud to platforma, której celem jest wprowadzenie przemysłu surowcowego do cyfrowego świata. Dzięki wykorzystaniu platformy branża może doświadczyć niższych kosztów i lepszych marż.

Projekt jest już w toku z ponad 500 milionami dolarów w transakcjach, 200 przedsiębiorstwami i 400 użytkownikami. Zespół odpowiedzialny za TradeCloud ma wieloletnie doświadczenie w technologii, IT i towarach.

Środki zebrane przez STO zostaną wykorzystane na usprawnienie projektu, przyspieszenie jego wzrostu i użyteczności. Projekt może być rewolucyjny dla przemysłu surowcowego, pod warunkiem, że zostanie przyjęty.

Przydatne linki:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map