Telegram ICO zebrał do tej pory ogromne 1,7 miliarda dolarów

Telegram ICO

Telegram zakłóca świat kryptowalut dzięki ogromnemu ICO, podnosząc ogromną sumę 1,7 miliarda dolarów, co czyni go najwyższym jak dotąd ICO, z językami poruszającymi się w sektorze kryptowalut. Początkowo zebrał 850 milionów dolarów w połowie lutego 2018 roku, po czym zebrał dodatkowe 850 milionów dolarów, aby zwiększyć tę kwotę do 1,7 miliarda dolarów. Wydaje się, że inwestorzy są zainteresowani Telegramem, ponieważ cena Bitcoina niepokojąco spada w pierwszym kwartale 2018 roku.

Telegram ICO

Telegram, bezpieczna usługa przesyłania wiadomości, jest gotowa do ustanowienia pierwszej kryptowaluty na rynek masowy, tworząc ścieżkę zapewniającą szybką i nieodłącznie skalowalną architekturę multi-blockchain.

Chociaż Telegram wygląda jak WhatsApp, różnica między tą aplikacją do przesyłania wiadomości a WhatsApp polega na ścisłym nacisku na prywatność, dzięki czemu użytkownicy mogą prowadzić tajne rozmowy. Aplikacja została uruchomiona w 2013 roku, aw 2018 roku może pochwalić się 180 milionami użytkowników. Telegram obsługuje również większe grupy do ( 10000) i zapewnia elegancką platformę do budowania wokół niego internetowych interfejsów API.

Kampania Pre ICO

Telegram, który jest dobrze znaną zaszyfrowaną aplikacją do przesyłania wiadomości używaną do wymiany wiadomości i plików multimedialnych, wzbudził duże zainteresowanie w 2017 roku ze względu na szybką reakcję, godne pochwały bezpieczeństwo i prosty interfejs użytkownika. Później rozważał uruchomienie własnej platformy blockchain i powiązanej kryptowaluty. Platforma, która miała zostać uruchomiona, miała nosić nazwę TON (Telegram Open Network), a waluta zostanie nazwana „gramy”.

TONA

Wcześniej, w lutym 2018 roku, Telegram zebrał kwotę 850 milionów dolarów w swojej pierwszej sprzedaży przed ICO, chociaż planował 1,2 miliarda dolarów. Później w tym samym miesiącu podnieśli sumę 850 milionów dolarów w drugiej sprzedaży przed ICO, która wyniosła w sumie 1,7 miliarda dolarów, przekraczając granicę 1,2 miliarda dolarów.

Kwota zebrana do tej pory to największa sprzedaż tokenów w 2018 roku. Jednak dzięki ogromnemu sukcesowi Telegram wydaje się być skrępowany, a informacje pochodzą z wycieków ze źródeł.

Według Plik ujawnienia formularza D. Telegram twierdzi, że wraz z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd zebrano dodatkowe 850 milionów dolarów od 94 inwestorów, co przyniosło około 1,7 miliarda dolarów. Wydaje się, że nie opiera się na tej liczbie, ponieważ może obejmować tylko jedną lub więcej ofert oprócz poprzedniej sprzedaży.

Pod koniec grudnia 2017 roku ogłoszono, że Telegram szuka czegoś w rodzaju ICO w 2018 roku. Później zaczęły wyciekać doniesienia o jego planach, a jego techniczne ambicje były postrzegane jako szerokie w przypadku Telegram Open Network (TON). Pojawiły się również obietnice super szybkich płatności i mikropłatności za pomocą urządzeń mobilnych, przy znikomych opłatach transakcyjnych.

TON Blockchain

Zespół Telegrama zamierza jednak wykorzystać fundusze na rozwój TON, który jest ambitnym blockchainem, który ma zdecentralizować wiele aspektów komunikacji cyfrowej, od udostępniania plików po transakcje przeglądania. Dochody zostaną również wykorzystane na rozwój i utrzymanie Telegram Messenger.

Zalety i wady

Tak jak udana była sprzedaż Telegramu przed ICO, jest garstka ludzi, którzy uważają, że jego działalność jest wątpliwa, ponieważ Telegram jeszcze nie zwerbował zespołu i nie zbudował platformy niezbędnej do wypuszczenia monety TON. Grupa osób radzi inwestorom i entuzjastom kryptowalut, aby podchodzili z ostrożnością do tokena Telegram. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że to wszystko jest dym i kurz, inni uważają, że jest to wspaniała okazja do zainwestowania w platformę, która oferuje komunikację i handel. Poniżej znajduje się kilka zalet i wad inwestowania w ICO Telegrama.

Plusy

 • Telegram jest postrzegany jako jedna z najpopularniejszych zaszyfrowanych platform przesyłania wiadomości z 200 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie. Chociaż jest to znacznie poniżej Facebooka i WhatsApp, wystarczy na samodzielną platformę do przesyłania wiadomości. Według białych list ICO, 99% ICO używaj Telegrama do komunikowania się z potencjalnymi inwestorami, dzięki czemu jest to najczęściej używana aplikacja do przesyłania wiadomości dla wielu społeczności w przestrzeni kryptowalut.
 • Mówi się, że kryptowaluta platformy, TON, może być używana do prawdziwych transakcji, umożliwiając w ten sposób mikropłatności między użytkownikami i firmami na całym świecie. W przeciwieństwie do BTC, który jest nękany zmiennością cen, wysokimi opłatami i trudną obsługą. Z tego powodu BTC jest obecnie używany głównie jako środek przechowywania wartości.
 • Założyciele Telegramu, Pavel i Nikolai Durov, to dwaj bracia, którzy są doświadczonymi przedsiębiorcami. Założony wcześniej VKontakte (VK) w październiku 2006 r., Który jest największą rosyjską siecią społecznościową. W 2014 roku firma VK została przejęta przez Mail.RU w 2014 roku, która wyceniła firmę na 3 miliardy dolarów. Zespół Durov ma doświadczenie w technologiach konsumenckich, platformach konsumenckich oraz budowaniu i skalowaniu. Sukces w innych projektach świadczy o ich zdolności do pokonywania przeszkód i maksymalizacji możliwości.
 • Inną rzeczą, która sprawia, że ​​Telegram ICO jest wart swojej soli, jest to, że ma status płynności. Inwestorzy otrzymają tokeny w grudniu 2018 r. Będą one podlegać okresowi blokady od 3 do 18 miesięcy. Nawet na najdłuższym końcu tego zakresu inwestorzy mogą upłynnić swoje udziały znacznie wcześniej niż zwykła inwestycja venture. Stan płynności umożliwił również niektórym inwestorom wcześniejsze odwrócenie alokacji ICO, zyskując w ten sposób.
 • Jedyną rzeczą, która wyróżnia Telegram, jest jego wyjątkowa forma ekspozycji na kryptowaluty. Chociaż sam TON jest monetą, inwestorzy są ogólnie narażeni na rynek kryptowalut, ponieważ Telegram jest jednym z głównych źródeł komunikacji. Jednak ekspozycja jest zróżnicowana, ponieważ każda moneta ma kanał telegramu.

Cons

 • Jego wielkość pozyskiwania funduszy jest kwestionowana przez krytyków. W bardzo krótkim czasie udało mu się zebrać 1,7 miliarda dolarów dzięki dwóm sprzedażom przed ICO. Jest niesamowicie szybki w porównaniu z dużymi, szybko rozwijającymi się branżami konsumenckimi, takimi jak Facebook, który potrzebował siedmiu lat, aby zebrać 1 miliard dolarów, i Uber pięć lat. Pojawienie się tokena Telegram przyćmiło krypto gigantów, takich jak Filecoin (który zebrał 257 milionów dolarów) i Tezos (który zebrał 232 miliony dolarów). Krytycy uważają, że wielkość pozyskiwania funduszy przez Telegram jest całkowicie niepotrzebna.
 • Innym powodem, dla którego krytycy wzywają do ostrożności, jest ograniczone doświadczenie kryptograficzne, jeśli chodzi o platformę Telegrams. Założyciele Telegramu są biegli w obsłudze platformy społecznościowej / komunikacyjnej, ale mają niewielkie lub żadne doświadczenie w budowaniu platform blockchain i nie zatrudniali żadnego głośnego guru programistów blockchain, który byłby liderem. Jak widać na LinkedIn, żaden pracownik Telegrama nie ma żadnego doświadczenia związanego z blockchainem.
 • Kolejną drugą stroną tokena Telegrama jest to, że w zeszłym roku zgłoszono, że w 2017 roku Telegram spalił 70 milionów dolarów na wydatki na serwer, bezpieczeństwo, weryfikację użytkowników i pensje pracowników; a liczba ta będzie rosnąć wraz ze skalą zespołu i infrastruktury w celu dostosowania do nowej platformy blockchain. Według opublikowanej białej księgi firma planuje wydać 620 milionów dolarów w ciągu najbliższych czterech lat. Jeśli nie ma planów generowania dochodów, a wydatki nadal rosną, może dojść do bankructwa lub może zostać zmuszony do pozyskania kapitału na nieodpowiednich warunkach.

Telegram nie jest jednak pierwszą platformą komunikacyjną, która wypuszcza własne kryptowaluty; Kik i YouNow (Rize) były innymi platformami do przesyłania wiadomości, które wprowadziły swoje kryptowaluty. Kik, platforma do obsługi wiadomości błyskawicznych została założona w 2009 roku i zebrała ponad 200 milionów dolarów z funduszy venture oraz 98 milionów dolarów podczas ICO w 2017 roku na nową kryptowalutę o nazwie Kin. Podobnie jak TON, Kin może być używany do transakcji w aplikacji. W czasie ICO w 2017 r., Według TechCrunch, Kik miał około 15 milionów użytkowników, czyli mniej niż 100 milionów użytkowników Telegrama.

Kryptowaluta Kin

Z drugiej strony YouNow to aplikacja do transmisji na żywo, która uruchomiła swoją kryptowalutę w 2017 roku, z aplikacją o nazwie Rize. Ta aplikacja umożliwia użytkownikom płacenie sobie nawzajem za tworzenie treści w monetach zwanych PROPS. Założona w 2011 roku YouNnow zebrała 26 milionów dolarów w ramach finansowania typu venture, zanim zebrała 25 milionów dolarów w IC dla nowej platformy PROPS. W czasie ICO YouNow miał 40 milionów zarejestrowanych użytkowników, średnio 60 000 zakupów w aplikacji każdego dnia i ponad 5 milionów dolarów kwartalnej sprzedaży wirtualnych towarów.

Telegram, Kik i YouNow są podobne pod wieloma względami.

 • Mają ugruntowaną platformę przesyłania wiadomości dostępną na całym świecie
 • Planują zintegrować monety do transakcji na platformie
 • Wszystkie trzy aplikacje do przesyłania wiadomości nie mają w pełni rozwiniętej platformy kryptograficznej ani rozbudowanego zespołu kryptograficznego.

Wniosek

Wydaje się, że token Telegraph ma bardzo obiecujące perspektywy, zwłaszcza dzięki ogromnej sprzedaży przed ICO. Dzięki zespołowi doświadczonych osób, które są dobrze ugruntowane w branży komunikacyjnej / konsumenckiej, nie ma wątpliwości, że token Telegram wzrośnie. Jego sprzedaż przed ICO przypada na czas, gdy Bitcoin gwałtownie spada. Występuje również w czasie, gdy SEC (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) jest bardzo sceptycznie nastawiona do ICO i tokenów.

Istnieją jednak spekulacje, ponieważ zespół nie jest dobrze ugruntowany w blockchain lub kryptowalutach i jako taki może stanowić problem dla inwestorów. Krytycy doradzili, że zespół zatrudnił kogoś, kto jest guru programistów kryptowalut, aby poprowadził. Krytycy powiedzieli również, że platforma powinna stworzyć środki, za pomocą których mogą generować dochody, a nie tylko wydawać, aby uniknąć bankructwa w najbliższej przyszłości..

PS: Jak dotąd nie ma oficjalnej oferty Telegram ICO otwartej dla publiczności (4 kwietnia 2018 r.), A każda witryna sprzedająca tokeny jest oszustwem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map