Top 7 start-upów Blockchain, które warto śledzić w 2018 roku

Blockchain Startups

Technologia Blockchain ma stosunkowo krótką historię. Jednak teraz stało się jasne dla wielu ludzi, że ujawnia nowe możliwości i może uczynić życie bardziej komfortowym. Nic dziwnego, że w tej chwili wiele organizacji jest zainteresowanych wdrożeniem blockchain w swoim procesie pracy i dlatego organizacje aktywnie badają ten problem. Dlatego dużo pieniędzy idzie na finansowanie projektów opartych na technologii blockchain. Wybraliśmy siedem projektów, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę w 2018 roku.

Blockchain Startups

Uwaga: to jest informacja prasowa

Kolonia

Ta sieć społecznościowa daje użytkownikom możliwość tworzenia firm i społeczności w Internecie. Głównym zadaniem serwisu jest pomoc aktywistom w tworzeniu ruchu i jednoczenie się z podobnie myślącymi ludźmi na całym świecie. Ponadto mogą organizować wspólne międzynarodowe firmy, organizować akcje charytatywne i zbierać datki.

https://colony.io

Dodatkowy kredyt

Projekt edukacyjny, przydatny i interesujący dla tych, którzy są słabo zorientowani w świecie kryptowalut, ale chcą to rozgryźć. ExtraCredit oferuje naukę blockchaina poprzez programy edukacyjne i otrzymywanie bitcoinów w nagrodę za szkolenie i zdanie testów online. Dzięki temu projektowi coraz więcej osób dowiaduje się, czym jest i jak działa blockchain, jednocześnie zarabiając cyfrowe pieniądze.

Teraz ExtraCredit to tylko strona internetowa. Jednak w najbliższym czasie programiści dla wygody użytkowników planują uruchomienie aplikacji na smartfony i tablety. Początek szkolenia planowany jest na wiosnę 2018 roku.

https://extracredit.io

Helperbit

Ta charytatywna platforma bitcoin jest uważana przez wielu za wyjątkowy startup. Z tego powodu użytkownicy mogą przekazywać ofiarom klęsk żywiołowych niemal natychmiastowe darowizny w cyfrowej walucie z dowolnej części świata. Na stronie serwisu znajduje się mapa z obszarami problemowymi oraz lista niezbędnych darowizn. Najważniejsze jest to, że środki zostaną przekazane określonym odbiorcom (firmom lub osobom fizycznym) bez pośredników. Ponadto każdy, kto jest zarejestrowany w serwisie, może śledzić sposób wykorzystania przekazanych środków.

W 2017 roku platforma przeprowadziła kampanię na rzecz pomocy osobom dotkniętym trzęsieniem ziemi we Włoszech. Dzięki akcji rolnikom udało się przywrócić plantację czosnku.

DeskBell Chain

To platforma w ramach usługi dla branży hotelarskiej „DeskBell”, która może służyć jako doskonały przykład wprowadzenia osiągnięć technologii blockchain w branży turystycznej.

Projekt powinien zjednoczyć hotele, ich gości, a także najbliższe instytucje i lokalne biznesy w ekosystem wzajemnej motywacji. Każdy z uczestników będzie mógł rozpowszechniać i wymieniać się usługami, ofertami i wydarzeniami. W tym przypadku nagrodą motywującą będą tokeny DBT.

W ten sposób hotel zwiększa średni czek, oferując dodatkowe usługi, interakcja z klientami zostaje zautomatyzowana, a koszty reklamy zostają obniżone. Z kolei użytkownicy otrzymają ciekawe i specjalne oferty i rabaty, a także zostaną nagrodzeni tokenami za realizację określonych działań, w tym uspołecznienie usługi turystycznej. Posiadacze tokenów będą mogli otrzymywać usługi DeskBell i sprzedawać je bezpośrednio hotelom i biurom podróży w DeskBell.

https://deskbell.io

Odem

W procesie edukacji uczniowie często borykają się z różnymi problemami, zwłaszcza z ograniczonym dostępem do różnych opcji szkoleniowych. Odem planuje uczynić wysokiej jakości edukację bardziej dostępną po utworzeniu swojej platformy edukacyjnej. Pozwoli uczniom i nauczycielom na interakcję i dzielenie się wiedzą bez pośrednictwa. Każda operacja będzie przetwarzana przez inteligentny kontrakt, który jest pewnym algorytmem komputerowym.

Wdrożenie tokenów rozpocznie się w lutym 2018 roku.

https://odem.io

BitPesa

Projekt umożliwia realizację transferów finansowych do mieszkańców Afryki. Jej głównym celem jest zapewnienie bezpośredniego i szybkiego wynagrodzenia pracowników w krajach afrykańskich. Początkowo usługa została uruchomiona tylko w Nigerii, Ugandzie i Tanzanii. Jednak obecnie obejmuje ponad osiemdziesiąt krajów, około 6000 użytkowników i przeprowadził ponad 17 000 operacji.

https://www.bitpesa.co

Pochodzenie

Startup pomaga śledzić trasę towarów i produktów poprzez blockchain. Dzięki temu konsumenci mogą kupować towary produkowane przez odpowiedzialnych społecznie producentów. Zebrane informacje o historii i podróży towaru mogą być następnie pokazane potencjalnym nabywcom w punkcie sprzedaży, co jest ważne w pracy audytorów i specjalistów certyfikujących.

Półtora roku temu usługa ta została przetestowana w branży rybnej. Blockchain w pełni pozwolił prześledzić drogę owoców morza od momentu złowienia do dostawy do sklepów i restauracji. Ruch produktu został zarejestrowany w blockchainie, gdzie jak wiadomo nie można fałszować ani zmieniać zapisów.

Twórcy proweniencji rozważają również zastosowanie technologii do monitorowania pochodzenia ubrań i innych produktów premium.

https://www.provenance.org

Z pewnością startupów opartych na technologii blockchain jest dużo więcej. Wszystkie wybrane przez nas projekty są interesujące dla różnych obszarów biznesowych lub dla indywidualnego użytkownika. Każdy z nich jest na pewnym etapie swojego powstania i pretenduje do szerokiego rozwoju i sukcesu w przyszłości. Dlatego w 2018 roku nie można zapominać o blockchainie – danych start-upów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map