Przewodnik dla początkujących po ICO: 7 wskazówek, jak wybierać mądre inwestycje

Przewodnik dla początkujących po ICO

Przed wprowadzeniem inteligentnych kontraktów w sieci blockchain i pojawieniem się Initial Coin Offerings (ICO) start-upy, które chciały zebrać pieniądze na swój projekt, musiały polegać na inwestorach, początkowych ofertach publicznych i oczywiście na własnych kieszeniach..

Dla tych, którzy nie wiedzą, ICO to forma finansowania społecznościowego, w ramach której firmy tworzą tokeny, które kupują inni ludzie, aby zebrać pieniądze na swoje projekty. Wiele osób odniosło się do ICO jako połączenia między projektami Kickstarter i początkowymi ofertami publicznymi, ponieważ inwestorzy mogą uzyskać zarówno korzyści, jak i nagrody pieniężne w dłuższej perspektywie. Jednak ICO są uważane za przedsięwzięcia inwestycyjne obarczone wysokim ryzykiem i dużym zyskiem, dlatego jest kilka aspektów, o których należy pamiętać, aby mieć pewność, że Twój kapitał nie zostanie zmarnowany.

Przewodnik dla początkujących po ICO

Dokładnie przeczytaj i oceń białą księgę

Białe księgi to w zasadzie propozycja firmy dla potencjalnych inwestorów. Z tego powodu muszą być dobrze napisane i zawierać wszystkie istotne informacje o wizji firmy, sposobie działania usług, funkcjach, programistach i nie tylko. W większości przypadków jakość białej księgi może albo stworzyć, albo zepsuć firmę, i jasno pokazuje, czy zespół jest wystarczająco poważny, jeśli chodzi o swój projekt. Mając to na uwadze, jako potencjalny inwestor będziesz musiał dwukrotnie przeczytać białą księgę i rozważyć inwestycję tylko wtedy, gdy rozumiesz wszystko, co jest w białej księdze. Zwróć też uwagę na szczegóły, ponieważ niektóre firmy są znane z wyolbrzymiania statystyk dotyczących aktualnego stanu rynku. Weryfikacja faktów jest zatem podstawową umiejętnością dla inwestorów ICO.

Dowiedz się więcej o twórcach projektów

Podczas oceny ICO konieczne jest przeprowadzenie jak największej liczby badań. Ten wysiłek badawczy polega również na czytaniu o zespole stojącym za projektem. Chociaż większość firm uruchamiających swoje ICO jest nowością na rynku, są szanse, że członkowie zespołu brali udział w podobnych projektach w przeszłości. Zaleca się, abyś poszukał osobno każdego członka zespołu, jako forma sprawdzenia przeszłości. Aby się zakwalifikować, członkowie zespołu muszą wykazać się wiedzą w swojej niszy biznesowej. Projekt z członkami zespołu, którym brakuje doświadczenia, jest zdecydowanie czerwoną flagą. W końcu, jeśli rozpoczynasz projekt i chcesz zebrać pieniądze od opinii publicznej, musisz zbudować poziom zaufania między deweloperami a inwestorami.

Ponadto niektóre ICO mogą być utrzymywane przez firmy, które już istnieją i chcą jeszcze bardziej przyspieszyć swoje dochody kapitałowe, aby wypuścić nowe produkty i usługi. W takim przypadku należy poświęcić czas na poznanie firmy oraz innych oferowanych usług i produktów. Takie postępowanie prawdopodobnie doprowadzi do podjęcia mądrzejszej decyzji inwestycyjnej z wyższą opłacalnością w przyszłości.

Może się zdarzyć, że start-upy nawet nie zawracają sobie głowy wymienianiem członków swojego zespołu, stanowisk, które zajmują w firmie i ich doświadczenia. To kolejna czerwona flaga. Jeśli firma nie mówi szczerze, kto dla niej pracuje i kto jest odpowiedzialny za projekt, dlaczego miałbyś kupować od niej tokeny? Nie tylko to, ale start-upy, które zdecydują się ukryć ważne informacje, takie jak ta, mogą być oszustwami, ponieważ nikt publicznie nie bierze odpowiedzialności za wynik projektu i ICO.

Rozważ długoterminowe wykorzystanie kupowanych tokenów

Tokeny, które są sprzedawane wyłącznie w celu zbierania pieniędzy i nie oferują inwestorom żadnych dodatkowych korzyści poza wartością odsprzedaży, mogą nie być tego warte. Dobrze przeprowadzone ICO często pozwalają inwestorom na wykorzystanie tych tokenów jako sposobu na zakup usług od firmy, podczas gdy ci, którzy posiadają ICO tylko do zbierania pieniędzy, nie będą tego robić. Z tego powodu zalecamy rozważenie długoterminowej wartości i potencjalnego wykorzystania kupowanych tokenów. W końcu, jeśli cena nie rośnie i nie możesz wymienić tokenów z zyskiem, przynajmniej chcesz mieć dostęp do usług świadczonych przez firmę.

Przeczytaj, co myślą inni ludzie

ICO często sprzedają się na różnych forach poświęconych walutom cyfrowym, ale także na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Reddit i nie tylko. Wykorzystaj ich techniki marketingowe na swoją korzyść! Przeczytaj wszystkie prezentacje ICO, gdziekolwiek są opublikowane, i uważnie obserwuj, co myślą inni ludzie. Mogą mieć większe doświadczenie niż ty i mogą być lepsi w łapaniu czerwonych flag i udzielaniu rad. Nie opieraj jednak całej swojej decyzji inwestycyjnej na tym, co myślą inni ludzie.

Rozważ mapę drogową i plany na przyszłość

Firmy z realistycznymi i dobrze opracowanymi mapami drogowymi, które mają wspólne plany na przyszłość, są zawsze lepszym wyborem. Jako inwestor chcesz wiedzieć, kiedy rozpoczął się projekt i jak daleko zaszedł zespół programistów. Dodatkowo chcesz poznać przyszłe plany firmy po ICO. Jeśli firma chce tylko oferować określoną usługę do końca czasu, bez planowanych dalszych inwestycji i pomysłów, to jest szansa, że ​​jej sukces będzie krótkotrwały. To zły znak dla potencjalnych inwestorów, ponieważ potencjał wzrostu wartości tokena pozostaje ograniczony.

Przejrzystość funduszy

Inwestując w ICO, w zasadzie przeznaczasz swoje pieniądze na pracę. Mądre inwestycje ICO składają się z firm, które jasno mówią, w jaki sposób fundusze zostaną wykorzystane. Oznacza to, że muszą podzielić się całkowitą liczbą tokenów, które mają zostać uwolnione, ile zostanie sprzedanych podczas przedsprzedaży i oferty monet, jaki procent trafi do ambasadorów zespołu i marki oraz w jaki sposób zostaną wykorzystane zebrane środki. ożywić projekt. Poważne start-upy często dzielą się wszystkimi tymi szczegółami, a nawet określają, jaki procent funduszy trafi na marketing, pracowników, rozwój projektów, przyszłe inwestycje i nie tylko..

Dobry projekt strony i grafiki

Strony internetowe reprezentują twarz firmy przed potencjalnymi klientami i inwestorami. Mając to na uwadze, zalecamy przyjrzenie się temu, jak powstała witryna, jakiego rodzaju obrazy zostały użyte i czy interfejs użytkownika jest łatwy w nawigacji. Chociaż nie należy oczekiwać witryny na poziomie A +, firmy muszą inwestować czas i pieniądze w tworzenie witryn wysokiej jakości. W dłuższej perspektywie jakość ich strony internetowej będzie odgrywać ważną rolę w sukcesie firmy. Dlatego źle zaprojektowana witryna internetowa pokazuje, że firma nie jest w stanie zainwestować wystarczającej ilości czasu i pieniędzy w inteligentny marketing i rozwój strony. Jeśli tak jest, jest szansa, że ​​będą podążać za tym samym trendem po zebraniu funduszy ICO.

Wniosek

Opierając się na wszystkim, co zostało opisane do tej pory, pamiętanie o tych wskazówkach prawdopodobnie doprowadzi inwestorów do dokonywania mądrzejszych inwestycji, stąd wybór odpowiednich ICO, w które będą wierzyć. Na koniec, jeśli intuicja powie Ci, że coś jest nie tak, być może najlepsze Wybór polegałby na szukaniu innych firm, w które można by zainwestować. Na rynku jest więcej niż wystarczająco możliwości wyboru. Z Twojego punktu widzenia, jakie inne czynniki należy wziąć pod uwagę przed zakupem tokenów?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map